www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostOvaj post je obrisan od francesco1 na 14 ožu 2017 07:48.
Razlog: Duplikat
PostPostano: 14 ožu 2017 15:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
francesco1 napisao:
naggar napisao:
Salerno napisao:
Dugo sam se molila na jednu nakanu....cvrsto vjerovala da me Bog čuje,proslo je dvije godine i tako sam polako gubila nadu dok nisam dosla do totalnog pada jer sam se jako razocarala sto pomaka nisam vidjela.....i sada sam kao u nekom vakumu,izgubljena. Kada me netko pita za savjet o molitvi ja sutim jer mi je iskustvo lose.....zalosna sam jer me to srozalo


za što si se molila..
Molitva je učinkovita, ako je to dobro, za spas duše onog za koga se moliš
ili sebe, sama, SVE DRUGO je nevažno,
jer zemaljska sreća je prolazna..
i ako u njoj želiš naći MIR,
nećeš ga nikad naći.

Treba moliti za svjetovne stvari.Postoji stupnjevitost rasta u molitvi.Ovo sta ti pricas je bozanska molitva.Treba doci do tog stupnja,a to mozes samo sa Njegovom milosti,a ne svojim nastojanjem.Inace izaziva dodatne frustracije.To najvise i zamjeraju nama vjernicima.Kad gledamo na molitvu i vjeru kao neku vrstuduhovne stake s kojom se pomazes u ovom zivotu.Moli samo za spas duse,a ovo ostalo je nevazno.Treba zivjet i ovaj zivot u punini,traziti kraljevstvo vec ovdje,kroz svakidasnji zivot.


pa svakako,,,"svjetovne stvari" = to smo mi.. :b112:
ja volim svjetovne stvari.. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2017 16:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Vrhunac svetosti na zemlji je potpuno sjedinjenje sa Bozjom voljom..Jos se naziva sveta ravnodusnost.Zivot u punini onog Neka bude volja tvoja.
To nije mala stvar,nikako!Nama obicnim vjernicima je na tapetu svakodnevna borba protiv grijeha,strasti i sklonosti,uz napore da osluskujemo i pokusavamo razaznati sto je Bozja volja u svakoj situaciji.
Terezija Avilska stavlja duse koje zive potpuno sjedinjene sa Bozjom voljom u 7.odaje Zamka duse.
Kako rekoh postoji stupnjevitost u duhovnom putu,biti na pocetku duhovnog puta,prekriziti ruke i reci ja tu ne mogu nista Sve je volja Bozja(kako why prica)je pomalo opasno jer se onda Bog poistovjecuje sa onim:sve je to sudbina,sve je zapisano u zvjezdama..A Bog je sigurno vise od toga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2017 16:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
francesco1 napisao:
Vrhunac svetosti na zemlji je potpuno sjedinjenje sa Bozjom voljom..Jos se naziva sveta ravnodusnost.Zivot u punini onog Neka bude volja tvoja.
To nije mala stvar,nikako!Nama obicnim vjernicima je na tapetu svakodnevna borba protiv grijeha,strasti i sklonosti,uz napore da osluskujemo i pokusavamo razaznati sto je Bozja volja u svakoj situaciji.
Terezija Avilska stavlja duse koje zive potpuno sjedinjene sa Bozjom voljom u 7.odaje Zamka duse.
Kako rekoh postoji stupnjevitost u duhovnom putu,biti na pocetku duhovnog puta,prekriziti ruke i reci ja tu ne mogu nista Sve je volja Bozja(kako why prica)je pomalo opasno jer se onda Bog poistovjecuje sa onim:sve je to sudbina,sve je zapisano u zvjezdama..A Bog je sigurno vise od toga.


.francesco ti si pravi "vjerski političar "
možeš biti duhovnjak po potrebi,
.ali i svjetovnjak.. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2017 18:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ma znam,laprdam :D .Bude Gospodin razvojio zito i kukolje u meni..Kad bude Njegova volja :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2017 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
francesco1 napisao:
Ma znam,laprdam :D .Bude Gospodin razvojio zito i kukolje u meni..Kad bude Njegova volja :D :D


:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 17:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ivancica111 napisao:
Ti stvarno imaš mentalitet podanika. Znači nije bitno šta si ti iskusio i osjećaš , nego šta je istraživanje pokazalo. Jedno istraživanje, tko zna kako provedeno, tko zna od koga financirano.. Nemoj da ti sad googlamo neko od istraživanja koje je pokazalo učinkovitost molitve, bezbrojne slučajeve ozdravljenja itd. Mislim da ih ima više..



Istraživanja su jako bitna. S ovim "osjećajim i iskustvima" se vode far-left (usp. transvestitit i liberali). Osjećaji te mogu zavarat, kao i iskustva. Znanost, tj. činjenice, su na strani Katolika, jer je Katoličanstvo istina, a nju kao takvu, nikad ne treba branit, jer ona sama ispliva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 17:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
dujam napisao:
Ivancica111 napisao:
Ti stvarno imaš mentalitet podanika. Znači nije bitno šta si ti iskusio i osjećaš , nego šta je istraživanje pokazalo. Jedno istraživanje, tko zna kako provedeno, tko zna od koga financirano.. Nemoj da ti sad googlamo neko od istraživanja koje je pokazalo učinkovitost molitve, bezbrojne slučajeve ozdravljenja itd. Mislim da ih ima više..



Istraživanja su jako bitna. S ovim "osjećajim i iskustvima" se vode far-left (usp. transvestitit i liberali). Osjećaji te mogu zavarat, kao i iskustva. Znanost, tj. činjenice, su na strani Katolika, jer je Katoličanstvo istina, a nju kao takvu, nikad ne treba branit, jer ona sama ispliva.


Pa zato i kažem, ima puno istraživanja koja govore u prilog molitvi, sigurno ima i onih koja govore suprotno, ali mislim da mi nismo ovdje da bi sva istraživanja sumirali i napravili grafikone, nego da razmjenimo vlastita iskustva i osjećaje. Nešto tipa kao svjedočanstvo, to mi je nekako življe nego neko istraživanje na nekom sveučilištu u Kaliforniji..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 18:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ivancica111 napisao:
dujam napisao:
Ivancica111 napisao:
Ti stvarno imaš mentalitet podanika. Znači nije bitno šta si ti iskusio i osjećaš , nego šta je istraživanje pokazalo. Jedno istraživanje, tko zna kako provedeno, tko zna od koga financirano.. Nemoj da ti sad googlamo neko od istraživanja koje je pokazalo učinkovitost molitve, bezbrojne slučajeve ozdravljenja itd. Mislim da ih ima više..



Istraživanja su jako bitna. S ovim "osjećajim i iskustvima" se vode far-left (usp. transvestitit i liberali). Osjećaji te mogu zavarat, kao i iskustva. Znanost, tj. činjenice, su na strani Katolika, jer je Katoličanstvo istina, a nju kao takvu, nikad ne treba branit, jer ona sama ispliva.


Pa zato i kažem, ima puno istraživanja koja govore u prilog molitvi, sigurno ima i onih koja govore suprotno, ali mislim da mi nismo ovdje da bi sva istraživanja sumirali i napravili grafikone, nego da razmjenimo vlastita iskustva i osjećaje. Nešto tipa kao svjedočanstvo, to mi je nekako življe nego neko istraživanje na nekom sveučilištu u Kaliforniji..




A pazi, ne reagiraju svi jednako. Meni je bitnije pročitat istraživanje, nego pročitat što osoba pod nickom "why" napiše o svom iskustvu. Ti gledaš na stvari drugačije nego ja. Ali, smatram da je ovaj forum, mjesto gdje se možeš intelektualno "usavršit", puno prije nego dobit svakakva svjedočanstva. Drugim riječima možeš naučit o teologiji dosta toga, a iz osobnih mišljenja ništa....Dok ih Crkva ne prizna


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2017 18:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
dujam napisao:


A pazi, ne reagiraju svi jednako. Meni je bitnije pročitat istraživanje, nego pročitat što osoba pod nickom "why" napiše o svom iskustvu. Ti gledaš na stvari drugačije nego ja. Ali, smatram da je ovaj forum, mjesto gdje se možeš intelektualno "usavršit", puno prije nego dobit svakakva svjedočanstva. Drugim riječima možeš naučit o teologiji dosta toga, a iz osobnih mišljenja ništa....Dok ih Crkva ne prizna


Pa nećemo valjda svi prije nego što napišemo ovdje svoje osobno mišljenje slati u Crkvu na priznavanje? :-) Salerno je izložila svoj problem i mislila sam da bi joj možda moje iskustvo moglo pomoći, jer sam bila u sličnoj situaciji. Činjenica je da ne pišu svi ni istinu ni dobronamjerno, ali tako je i u životu pa ćemo to nekako i ovdje prevazići.
A što se mene tiče, ja nikad ne bih po intelektualno i teološko znanje išla na forum.

Pa se mogu složiti s tobom da na stvari gledamo drugačije :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr