www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 02:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 ožu 2017 17:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Nemoj davat zavjet,jer obicno kad su ljudi u teskim beizlazenim situacijama idu prema ljudskim mjerilima vage,s jedne strane imaju teski problem,a s druge strane daju tesko izvrsivi zavjet koji po njihovim mjerilima odgovara"vrijednosti"njihovog problema.Onda Bog i usklisa molitvu,a tebi ostaje ispunjenje tvog suludog zavjeta ostatak zivota.Primjer iz moje okoline,osoba se zavjetovala pokloniti Bogu svoje dijete u obliku redovnistva,zauzvrat ako komplicirana trudnoca zavrsi dobro.I tako bi,i sad majka muku muci kako dijete pod svaku cijenu treba postati redovnik/ica i tako joj uskracuje njegovu slobodu u trazenju Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 18:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Nemoj da taj zagovor bude nalik na trgovinu. Ono, ne znam kako da ti objasnim, ali imam osjećaj da tvoje pitanje ide u tom smjeru - dakle, ako ti meni napraviš to i to, ja ću tebi to i to, iliti ga »do ut des« – »dajem da mi daš«, (kažem, možda griješim, ali dobila sam takav dojam). A tako s Bogom ne ide.


Odakle ti to da tako ne ide s Bogom? Upravo tako i ide s Bogom. Prikazuješ Boga previše "emotivno", kao da je istina u našim srcima a mi joj se trebamo otvorit. Ni to tako kod Katolika. Naš Bog je Emanuel (Bog s nama); a ne neki istočnjački "bog", ili daleki Bog muslimana. S našim Bogom se pregovara, svađa, na njega se ljutiš kad ti ne ide. To je Boga "Abrahama Izaka i Jakova" kao što je rekao Pascal. To je Bog kojeg je Abraham (ni ne sluteći veličinu Boga) išao prevarit istočnjačkim načinom trgovanja;

"Ako nađem u gradu Sodomi pedeset nevinih", odvrati Jahve, "zbog njih ću poštedjeti cijelo mjesto.
Postanak 18,27 "Ja se, evo, usuđujem govoriti Gospodinu", opet progovori Abraham. - "Ja, prah i pepeo!
Postanak 18,28 Da slučajno bude nevinih pet manje od pedeset, bi li uništio sav grad zbog tih pet?" "Neću ga uništiti ako ih ondje nađem četrdeset i pet", odgovori.
Postanak 18,29 "Ako ih se ondje možda nađe samo četrdeset?" - opet će Abraham. "Neću to učiniti zbog četrdesetorice", odgovori.
Postanak 18,30 "Neka se Gospodin ne ljuti ako nastavim. Ako ih se ondje nađe možda samo trideset?" - opet će on. "Neću to učiniti", odgovori, "ako ih ondje nađem samo trideset.
Postanak 18,31 "Evo se opet usuđujem govoriti Gospodinu", nastavi dalje. "Ako ih se slučajno ondje nađe samo dvadeset?" "Neću ga uništiti", odgovori, "zbog dvadesetorice.
Postanak 18,32 "Neka se Gospodin ne ljuti", on će opet, "ako rečem još samo jednom: Ako ih je slučajno ondje samo deset?" "Neću ga uništiti zbog njih deset", odgovori.



Dakle tipičan primjer odnosa s Bogom; pregovor.


Pripovijedao mi je i mnogo drugih stvari, gotovo nevjerojatnih, ludih. U četrnaestoj godini naš je prijatelj htio postati misionarom, ali je izgubio vjeru tijekom studija medicine. Bio je najmiliji student jednoga vrlo slavnog profesora kome se više ne sjećam imena. Svi su mu drugovi proricali blistavu karijeru. Najednom je pukla vijest o njegovu odlasku u ovaj zabačeni kraj. Stvar se objasnila time što je u to vrijeme bio siromašan, a razne su pripreme pred polaganje docenture iziskivale novaca. K tome, pretjerani je rad ozbiljnije ugrozio njegovo zdravlje. Ali nisu to bili pravi razlozi. Istina je bila u tome da se nije mogao utješiti što više ne vjeruje. Stekao je neobične navike. Na primjer, događalo se da ulazi u raspravu s raspelom na zidu sobe. Kadšto je jecao uz Kristove noge s glavom u rukama. Drugom mu je zgodom prkosio i prijetio šakom. Georges Bernanos "Dnevnik seoskog župnika"




francesco1 napisao:
Nemoj davat zavjet,jer obicno kad su ljudi u teskim beizlazenim situacijama idu prema ljudskim mjerilima vage,s jedne strane imaju teski problem,a s druge strane daju tesko izvrsivi zavjet koji po njihovim mjerilima odgovara"vrijednosti"njihovog problema.Onda Bog i usklisa molitvu,a tebi ostaje ispunjenje tvog suludog zavjeta ostatak zivota.Primjer iz moje okoline,osoba se zavjetovala pokloniti Bogu svoje dijete u obliku redovnistva,zauzvrat ako komplicirana trudnoca zavrsi dobro.I tako bi,i sad majka muku muci kako dijete pod svaku cijenu treba postati redovnik/ica i tako joj uskracuje njegovu slobodu u trazenju Boga.



Dakle osoba se zavjetovala da ce druga osoba odradit njen zavjet? LOL. De, prekini


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 19:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Da,da imas ti u Bibliji primjera svakojakih zavjeta..Uzmi primjer Jiftahovog zavjeta.
Ljudi se na svasta zavjetuju..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 19:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Salerno, nemam iskustva u zavjetima, ali ti preporučujem, osim krunica, devetnica , misa i klanjanja (što nemoj propuštati) da porazgovaraš s Isusom onako bar par rečenica svaki dan. Ali iskreno, baš ono što misliš, pa neka je to i nešto čega se stidiš i što misliš da nikako nije prihvatljivo. On ionako sve zna, nemaš šta kriti niti se uljepšavati.

Belive, mene zanima tvoje osobno iskustvo :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 19:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Sad kad si vec spomenuo derarnje,viku i pregovaranje s Bogom.Reci cu ti svoje iskustvo,ne teoloski,nego svoje iskustvo jer znam koliko to volis :D
Rekao bi jedan mistik Imamo prekratke ruke da bi boksali s Bogom.Ali najjace molitve su mi bile kad sam se derao,vikao na Boga..Kad ti je sva tuga i ocaj stalo u ono Zasto Boze?.Kriktala je dusa,ne doslovno,nego to je bilo paranje srca..Cak doslovno fizicki,sjecam se da sam tad samo imao aritmije,stezalo me ko pred infarkt :D Ko da mi je dusa bila razlivena,rastrgana..Uzasni osjecaj..Skoro suicidalan.Mislio sam da ako to potraje da necu moci vise izdrzati..A takvo stanje je trajalo,i trajalo..Bivalo sve gore..U najgorem obliku sjecam se cak da sam pomislio da bi mi bilo bolje da potpisem ugovor sa Vragom.Naravno da nisam pristao uz takvu misao,al to je trenutak kad se nesto prelomilo.Uvijek se na to vracam kad se uzoholim,sjetim se koliko sam u dubini duse samo jad i bjeda kada sam nato pomislio.I strmoglavi me trenutno u poniznost.Nakon toga,slijedio je nekakav mir,neko cudno stanje,u kojem nisam bio svjestan ni svog indetiteta ni postojanja.Ali me tjesilo da je bio mir,i da je to onda sigurno od Boga.A nakon toga onako holivudski,izlila se Bozja milost ko pljusak,neostvarene zeljene molitve su se same pocele ostvarivati..Ko uragan..Cak neke stvari koje sam trpeci molio u djetinjstvu.Ali najveci paradoks jest taj sto mi sve ostvarene molitve vise nisu bile bitne,nisam mogao "naplatit" svoje jade..
Ali dobio sam nesto veliko,dozivio sam u punini kako je Gospodin velik.Predivno i neopisivo.
Toj je bila moja molitva. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 20:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
francesco1 napisao:
Sad kad si vec spomenuo derarnje,viku i pregovaranje s Bogom.Reci cu ti svoje iskustvo,ne teoloski,nego svoje iskustvo jer znam koliko to volis :D
Rekao bi jedan mistik Imamo prekratke ruke da bi boksali s Bogom.Ali najjace molitve su mi bile kad sam se derao,vikao na Boga..Kad ti je sva tuga i ocaj stalo u ono Zasto Boze?.Kriktala je dusa,ne doslovno,nego to je bilo paranje srca..Cak doslovno fizicki,sjecam se da sam tad samo imao aritmije,stezalo me ko pred infarkt :D Ko da mi je dusa bila razlivena,rastrgana..Uzasni osjecaj..Skoro suicidalan.Mislio sam da ako to potraje da necu moci vise izdrzati..A takvo stanje je trajalo,i trajalo..Bivalo sve gore..U najgorem obliku sjecam se cak da sam pomislio da bi mi bilo bolje da potpisem ugovor sa Vragom.Naravno da nisam pristao uz takvu misao,al to je trenutak kad se nesto prelomilo.Uvijek se na to vracam kad se uzoholim,sjetim se koliko sam u dubini duse samo jad i bjeda kada sam nato pomislio.I strmoglavi me trenutno u poniznost.Nakon toga,slijedio je nekakav mir,neko cudno stanje,u kojem nisam bio svjestan ni svog indetiteta ni postojanja.Ali me tjesilo da je bio mir,i da je to onda sigurno od Boga.A nakon toga onako holivudski,izlila se Bozja milost ko pljusak,neostvarene zeljene molitve su se same pocele ostvarivati..Ko uragan..Cak neke stvari koje sam trpeci molio u djetinjstvu.Ali najveci paradoks jest taj sto mi sve ostvarene molitve vise nisu bile bitne,nisam mogao "naplatit" svoje jade..
Ali dobio sam nesto veliko,dozivio sam u punini kako je Gospodin velik.Predivno i neopisivo.
Toj je bila moja molitva. :D


Predivno Francesko1, hvala ti što si to podijelio s nama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 21:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Hvala :b112:
Isplati se "odigrati" na Boga.Svjedocim svojim zivotom.Nikad nas ne ostavlja.Cak i kad si u najdubljem beznadu,povuci ce te.Volim reci kad Bog trenutno ne usklisava nase molitve da je to blagoslov.Daje dusi okolnosti da jaca nadu.Krscanin bez nade je siromasan krscanin.Moli,trgaj,vici,placi,ocajavaj,dobij i F dijagnozu :D al ne gubi nadu.Bog vraca,i to obilno,i to na svoj nacin.Sigurno.Svaka kriza je blagoslov.Na nama je izbor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 21:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
Što stvarno, ako misliš da je pravi recept da forumašica sad stavi i neki zavjet, evo ti joj savjetuj koji :roll: – ma daj nemoj me….



Nema recepta. Ne možeš nekome tek tako davat savjete, kao da držiš istinu u dzepu. Miljun je putova do Boga. Savjetujes joj da ne napravi zavjet, ili na šta je već mislila, ali zašto? Može li nešto loše proizać iz toga? Ne. Ja sam isto dao zavjet Bogu, i uslišio mi je molitvu, a ja zavjet nisam ispunio. I? Što sad? To je ista stvar kao i da dici ne daš da naprave grešku; neće nikad naučit; o svijetu, i još važnije o sebi.



Belive napisao:
Što se tiče vjerničkih zavjeta ili zagovora tiče, oni su povezani sa zagovornom molitvom. A ona je molitva prošnje…
Zagovarati - to jest tražiti i moliti, iskati nešto u prilog drugoga i zavjetovati se da će se izvršiti neki bogoštovni čin - poslije Abrahama vlastito je srcu koje je u suglasju s Božjim milosrđem. Onaj koji moli posredujući, ne traži samo »svoje nego i ono što se tiče drugih« (Fil 2,4)… Uvjereni u beskrajno Božje milosrđe i u snagu zagovorne molitve, ne idu trgovačkom logikom »do ut des« - »dajem da mi daš«, nego se pune pouzdanja utječu Bogu ili nekome svecu da pomogne nekome njihovom, pa i njima samima
Za zagovorne molitve ne bismo htjeli Vama i drugima ovdje predlagati »formule«. Molitva koja izlazi iz srca pronalazi i riječi. Ona ne mora biti »savršeno« formulirana i ne mora se razmišljati da »ne znamo što da molimo kako valja«. Bog, naš Otac, dobro zna što nam je potrebno, no on očekuje našu prošnju zato što je dostojanstvo njegove djece u njihovoj slobodi… Kršćanska je molitva suradnja s Božjom providnošću, s njegovim planom ljubavi za ljude. Zato nisu važne samo riječi, već je važan duh i nakana.
Glas Koncila, broj 31 (1675), 30.7.2006.



Mislin da ne shvaćaš poantu. Pogledaj o čemu on priča, o kojem stepenu vjere. Nećeš postat svetac ako ostaneš na trgovačkom odnosu s Bogom, ali kao etapa, prikazan je u Bibliji mnogo puta. Od Abraham do Davida.
Također, da mi vjerujemo u Boga, u njegovu providnost, ne bi ništa od njega tražili, jer bi stvarno vjerovali u njega. Divno je to, krasno, i poželjno, ali za vecinu ljudi to ostane na papiru. Tako da, kad pričaš s ljudima, pričaš s njihovim manama, vrlinama, strahovima i čežnjama, a ne sa logičkim rečenicama na papiru/ekranu. Shvatila poantu?


Belive napisao:
ili pak, don Marinko Mlakić kaže:
A što je s Isusovim istjerivanjem trgovaca iz Hrama (Iv 3,13-25)?
Sućutni i blagi Isus, navjestitelj bezgraničnog Božjeg milosrđa, prorok ljubavi, opraštanja i pomirenja, u ovom prizoru najednom postaje neobično nasilan, uzima bič u ruke, tjera trgovce iz Hrama, prevrće im stolove, rasipa novac… Kako to razumjeti? Tim više što je trgovanje oko Hrama bilo u ono vrijeme vrlo opravdano. Naime, na taj način se omogućavalo hodočasnicima da kod samog Hrama nabave životinje za žrtvu, što je bio cilj hodočašća.
Tumači Sv. pisma nazivaju ovaj Isusov postupak proročkom gestom. To će reći da mu nije bio glavni cilj obračunati se s konkretnim ljudima i napraviti reda u hramskom prostoru nego odaslati poruku o pravoj svrsi Hrama i o ispravnom odnosu čovjeka prema Bogu. Ključ razumijevanja je u riječima koje on pri tome izgovara trgovcima: ‘Ne činite od kuće Oca mojega kuću trgovačku!’ Čini se da iskrivljena vjera zna biti teža nevjera od izričite nevjere.
Hram je trebao biti mjesto privilegiranog susreta čovjeka s Bogom. U Hramu je čovjek vjernik trebao susresti i doživjeti Boga kao svoga Oca, kao onoga koji ga nada sve ljubi. Žrtvovanje životinja imalo je svrhu da simbolično izrazi zahvalnost Bogu za njegovu ljubav i brigu. Međutim, hramski su se obredi olako pretvarali u praznu ceremoniju, na puko izvršavanje zakona i propisa.
Isus oskvrnuće Hrama, odnosno izobličenje pravog štovanja Boga kao Oca, vidi kao trgovanje s Bogom. U trgovačkom odnosu vlada sebičnost i pohlepa. Tu nema povjerenja, nema iskrenosti. Svatko gleda samo svoj interes. Nema najčešće ni poštenja. Svaka strana nastoji onu drugu iskoristiti, pa i prevariti. U naravi je trgovca da sve gleda kao trgovinu. On i s ljubav svodi na trgovinu. Čist račun, duga ljubav!?
S Bogom ulazimo u trgovački odnos uvijek kada pomislimo da on treba nas, da njemu trebaju naše žrtve i da ga zbog toga možemo (ili moramo) kupovati i podmićivati po principu ‘ja tebi – ti meni’. Mnogi tako crkvu doživljavaju u trgovačkom duhu, pa će u njoj obaviti (!) što je potrebno u pojedinim prilikama (krštenje, pričest, krizma, vjenčanje, sprovod, mise za pokojne…), kao što se obavlja trgovina. Neki će pri tome i varati samo da što jeftinije prođu. Tu nema povjerenja. I zato je to silno ponižavanje Boga koji nas, kako nas uči Sv. pismo, ljubi više nego mati može voljeti svoje čedo na grudima (v. Iz 49,15).


Ovo pocrtano nema veze s vezom. Ponižavanje Boga? LOL. Govori o Bogu, kao da ga mi možemo ponizit. Možda, iz naše/Abrahamove perspektive da, ali na kraju dana jedino mi možemo bit poniženi.



Belive napisao:
Gle, mogla bih na ovo svašta napisati, i neko "osobno iskustvo" ali tebe ne zanimaju "privatne mudrolije" pa sigurno neću ka' mali Mujo tipkat nešto na što će jedini tvoj komentar biti to.
I ovo "iz srca" prvenstveno sam mislila na to - koji zagovor dati - ili kako već. Ne bi li to trebalo doći samo od sebe nekako (osobni primjer kojeg ću možda jednom i ispunit iako prije koju godinu to nije bilo u "mom planu"), a ne tako da ću ja sad promišljat i razmišljat hm što bi ja mogla dat kao zagovor da mi Bog usliši molitvu, ali eto da ne bude opet nešto too much, nek bude prigodno itd. itd.


Upravo tako i ide. Najveći stupanj vjere bi bio da želiš samo Boga, i sa te distance nijedan drugi odnos nije dovoljno dobar, tj. svaka tvoja molitva. No, to je vjera na papiru, a ne konkretna vjera prosječnog forumaša. U Bibliji je prikaz kako Bog odgaja Izrael, a to se može prenit i na čovjeka; malo pomalo. Šta se tiče "privatnih mudrolija", brkaš ih sa svjedočanstvima i konkretnom problematikom. Ne podnosim privatne mudrolije koje se kose sa teologijom, a ne osobna svjedočanstva i druge slične stvari. Problem je kad ljudi iz iskustva izvlače "istine" koje nisu u skladu s naukom, i onda propovijedaju taj nauk.
Svačiji odnos s Bogom je drugačiji, i nijedan nije pogrešan. Možemo sad izvuć bar 20 citata svetaca koji su u teškoj kontradikciji, i koji davaju različite savjete. Mislim da sam već i pisao o tome po forumu; sv. Filip Neri je na pitanje;

"Što bi učinio da se nađeš u nemogucoj situcaiji?"

odgovorio;

"Razmislio bi što bi učinio Ignacije Lojolski, a zatim učinio sasvim suprotno."


Ali, Crkva ih je obojicu priznala svecima (čak im se narugala i proglasila ih svecima na isti dan, iako se nisu trpili za života), jer su slijedili jedan jedini put Kristov. Paradoksalno tome papa kaže;

Koliko ima putova koji vode do Boga?

- Toliko koliko ima i ljudi.



Poruka je sasvim jasna; sigurno nije preporučljivo napit se i razbijat po Rimu, što je sveti Filip Neri napravio. Sigurno nije preporučljivo rugat se mislima Ignacija Lojolskog. Ali to je činilo sv. Filipa Nerija onim što on je. Sigurno nije preporučljivo proklinjat dan kad si se rodio, no sasvim je ljudski, a mi smo ljudi;

Prisjetimo se velikih, primjerice Joba, koji u trećem poglavlju (veli): „Proklet dan kad sam se rodio.“ Također i proroka Jeremije, on u dvadesetom poglavlju veli: „Proklet dan…“. Žale se proklinjući, ali ne Gospodina, nego stanje u kojem su se našli, zar ne? Pa to je ljudski – istaknuo ja Sveti Otac.


Tako da, kad daješ savjete nekome, i kad odokativno procjenjueš jel neko nešto radi iz srca ili ne, razmisli dvaput.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Hvala :b112:
Isplati se "odigrati" na Boga.Svjedocim svojim zivotom..



Dakle ipak je trgovina u pitanju :) Isplativost, jel? :P


francesco1 napisao:
Sad kad si vec spomenuo derarnje,viku i pregovaranje s Bogom.Reci cu ti svoje iskustvo,ne teoloski,nego svoje iskustvo jer znam koliko to volis :D


Da cujem :D


francesco1 napisao:
Rekao bi jedan mistik Imamo prekratke ruke da bi boksali s Bogom.Ali najjace molitve su mi bile kad sam se derao,vikao na Boga..Kad ti je sva tuga i ocaj stalo u ono Zasto Boze?.Kriktala je dusa,ne doslovno,nego to je bilo paranje srca..Cak doslovno fizicki,sjecam se da sam tad samo imao aritmije,stezalo me ko pred infarkt :D Ko da mi je dusa bila razlivena,rastrgana..Uzasni osjecaj..Skoro suicidalan.Mislio sam da ako to potraje da necu moci vise izdrzati..A takvo stanje je trajalo,i trajalo..Bivalo sve gore..U najgorem obliku sjecam se cak da sam pomislio da bi mi bilo bolje da potpisem ugovor sa Vragom.Naravno da nisam pristao uz takvu misao,al to je trenutak kad se nesto prelomilo.Uvijek se na to vracam kad se uzoholim,sjetim se koliko sam u dubini duse samo jad i bjeda kada sam nato pomislio.I strmoglavi me trenutno u poniznost.Nakon toga,slijedio je nekakav mir,neko cudno stanje,u kojem nisam bio svjestan ni svog indetiteta ni postojanja.Ali me tjesilo da je bio mir,i da je to onda sigurno od Boga.A nakon toga onako holivudski,izlila se Bozja milost ko pljusak,neostvarene zeljene molitve su se same pocele ostvarivati..Ko uragan..Cak neke stvari koje sam trpeci molio u djetinjstvu.Ali najveci paradoks jest taj sto mi sve ostvarene molitve vise nisu bile bitne,nisam mogao "naplatit" svoje jade..
Ali dobio sam nesto veliko,dozivio sam u punini kako je Gospodin velik.Predivno i neopisivo.
Toj je bila moja molitva.



Pa to je odlično. Drago mi je zbog tebe. Mislim, možda jednom napišem svoje svjedočanstvo, ali sumnjam. Ipak sam ja jedna umjetnička krhka duša koja to vješto krije :lol: Ja sam FRAJERČINA 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2017 21:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ohoho,isplati se itekako odigrati na Boga.To ne rekoh ja nego mudri Pascal :D
To t je ono kad u casinu ti ostane zadnji dinar,pa stavljas sve na nulu da bi se iscupao nazad.E pa zamisli da nemas ni tog dinara,da nemas NISTA,a onda paradoksalno ulazes to nista na Boga.I dobijas sve.Ko ona udovica u Hramu koja ubacuje sav svoj zitak.
Moli Duje,mani se ti filozofije i teologije.Izlizi tu krunicu,raskaj to srce.
Nisam ti ja nikakav frajercina,ovo je samo djelic mog svjedocanstva.Ja i ti i svi mi u istom smo dresu,u istoj momcadi,kamo srece da me ti preteknes u Raju i udjes prije.Al ostavi makar prostora da i ja udjem pa makar zadnji,ali da udjem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr