www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 pro 2017 04:32

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 149 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 tra 2017 09:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
El Scorpio napisao:
Ma nisi,šalim se ja.Ipak si ti starija i iskusnija,red je da me na to podsjetiš 477348929 puta. :)

Ma nema to nikakve veze s iskustvom. Ja sam pile sta se tice ovih stvari s teologijom.

El Scorpio napisao:
Nisi shvatila.Naravno da Isus naglašava važnost Dekaloga.Ali možemo li mi vršiti Dekalog,bez milosti,samo vlastitim snagama ?

To je pitanje, naucili su me, milosti i slobodne volje. Milost je ispred slobodne volje - miloscu sam to sto jesam. Ali, ja bih isto kazala da imam slobodnu volju. Npr. uzmi bilo koju zapovijed, i sad ti u odredenom trenutku ipak imas slobodnu volju hoces li sagrijesit ili je postovat.

I da, znam sad da i ja ljude ovdje na forumu zivciram s tim, ali meni je to najneshvatljivije. Jer ispada da hocu li sagrijesit ili ne ne ovisi o meni nego tome koliko imam milosti.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 tra 2017 17:15 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Status: U braku
Belive,i mi drugi imamo "problema" sa shvacanjem Bozje milosti..i ja osobno nakon dugih razmatranja sv.Augustina,tomistickog i molinistickog gledanja,jos mi nije razum miran sa tim pitanjima.Ali po srcu osjecam,da je sve milost,i da po milosti,sam to sto jesam..Ali takodjer i dandanas imam pitanja kako "odgovorit" na novopridoslu kolicinu milosti.Siguran sam da me Gospodin pogurnuo na stepenicu vise,ali kako mu zahvaliti na tome? :DDjelima?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2017 11:25 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Status: Solo
Reci mi gospode,šta si mislio onog dana kad sam ja stvaran/a ?
Jesu li misli tvoje za trenutak zastale ?
Možda su tvoje kreativne ruke okliznule,spetljale se,baš u momentu kad sam ja postajao/la.

Bože, Bože, di baš ja, od svih sretnih Cigana,
da se rodim baš kad zadremaš?
Da me ne blagosloviš... Nikad ni ne osloviš...
Dok za nekim... Makarkakvim... Vašar raspremaš?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 tra 2017 13:38 
Odsutan

Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 61 zahvala
El Scorpio napisao:
Možda su tvoje kreativne ruke okliznule,spetljale se,baš u momentu kad sam ja postajao/la.

Okolnosti našega rođenja dio su brige božanske Providnosti; snaga se Božje Mudrosti, naime, “prostire s jednoga kraja svijeta na drugi i blagotvorno upravlja svemirom” (Mudr 8,1).
U tom poretku ljubavi i mudrosti svatko od nas ima svoje mjesto i svoju jedinstvenu i nezamjenjivu ulogu, kao i svoj specifičan put.
Naime, kako uči II. vatikanski sabor: «Misterij čovjeka postaje doista jasan jedino u misteriju utjelovljene Riječi. Krist, novi Adam, objavljujući misterij Oca i njegove ljubavi potpuno otkriva i čovjeka njemu samome, te mu objavljuje uzvišenost njegova poziva» (LG 22)
To se otkrivanje, dakle, događa kroz odnos s Gospodinom.
Obitelj, podrijetlo, talenti, okolnosti života, čak i vlastiti nedostaci, padovi i trpljenja – sve su to puzzle koje trebamo zajedno s Bogom posložiti u sliku koja itekako ima smisla. Onima koji ga ljube Bog sve okreće na dobro (usp. Rim 8,28). Ono što je pritom potrebno jest mnogo strpljenja i pouzdanja u Boga i njegovu Providnost.
”Tko je vjeran u najmanjem, i u najvećem je vjeran; a tko je u najmanjem nepošten, i u najvećem je nepošten” (Lk 16,10). Slijedeći Gospodnje upute u sadašnjosti najbolje što možemo, stječemo milost sve većeg rasvjetljenja i većih odgovornosti. Zakonitost je to postupnog napredovanja u duhovnom životu i iskustvo svakog autentičnog vjernika.
Na kraju, kad završi naša djelomična spoznaja, kad budemo gledali Boga “licem u lice” (1 Kor 13,12), bit će nam potpuno znani putovi, kojima je, pa i kroz drame zla i grijeha, Bog vodio svoje stvorenje, svaku stvar njenom konačnom cilju. (usp. KKC 314)
Izvor: don Damir Stojić

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 tra 2017 17:29 
Odsutan

Belive napisao:
Okolnosti našega rođenja dio su brige božanske Providnosti; snaga se Božje Mudrosti, naime, “prostire s jednoga kraja svijeta na drugi i blagotvorno upravlja svemirom” (Mudr 8,1).
U tom poretku ljubavi i mudrosti svatko od nas ima svoje mjesto i svoju jedinstvenu i nezamjenjivu ulogu, kao i svoj specifičan put.
Naime, kako uči II. vatikanski sabor: «Misterij čovjeka postaje doista jasan jedino u misteriju utjelovljene Riječi. Krist, novi Adam, objavljujući misterij Oca i njegove ljubavi potpuno otkriva i čovjeka njemu samome, te mu objavljuje uzvišenost njegova poziva» (LG 22)
To se otkrivanje, dakle, događa kroz odnos s Gospodinom.
Obitelj, podrijetlo, talenti, okolnosti života, čak i vlastiti nedostaci, padovi i trpljenja – sve su to puzzle koje trebamo zajedno s Bogom posložiti u sliku koja itekako ima smisla. Onima koji ga ljube Bog sve okreće na dobro (usp. Rim 8,28). Ono što je pritom potrebno jest mnogo strpljenja i pouzdanja u Boga i njegovu Providnost.
”Tko je vjeran u najmanjem, i u najvećem je vjeran; a tko je u najmanjem nepošten, i u najvećem je nepošten” (Lk 16,10). Slijedeći Gospodnje upute u sadašnjosti najbolje što možemo, stječemo milost sve većeg rasvjetljenja i većih odgovornosti. Zakonitost je to postupnog napredovanja u duhovnom životu i iskustvo svakog autentičnog vjernika.
Na kraju, kad završi naša djelomična spoznaja, kad budemo gledali Boga “licem u lice” (1 Kor 13,12), bit će nam potpuno znani putovi, kojima je, pa i kroz drame zla i grijeha, Bog vodio svoje stvorenje, svaku stvar njenom konačnom cilju. (usp. KKC 314)
Izvor: don Damir Stojić

Ma to je bila neobavezna jadikovka,čisto da držimo ravnotežu ovim ljubavnim šansonama.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 12:53 
Odsutan

Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: rk
El Scorpio napisao:

Oni kojima se ovo dogidilo Oni znaju kakva je to patnja. Drugima je to smijesno

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 16:31 
Odsutan

lalelu napisao:
El Scorpio napisao:

Oni kojima se ovo dogidilo Oni znaju kakva je to patnja. Drugima je to smijesno

Istina,slažem se.Pusti druge,neka se smiju,ne znaju oni što je to.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 17:32 
Odsutan

Eh problem je sto ja placem

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 20:23 
Odsutan

lalelu napisao:
Eh problem je sto ja placem

Eh da,to jest problem.Patnja,ponekad,zna biti teška,usudio bih se reći,nepodnošljiva.Volio bih da ti mogu ponuditi riječi utjehe,ali ih ne nalazim,osim onoga da patnja ima smisao,tako nas bar uče.Iako ne znam zbog čega ti osobno patiš,nadam se da će ta patnja pronaći(čitaj primiti) svoj smisao.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 22:36 
Odsutan

Patim jer Mi Bog nije dao ljubav. Patim jer Sam sama. Patim jer ne nikad nitko ne ce mamom zvati. Patim jer Sam zbog toga u depresiju zapala. A Bog ne cuje moj vapaj :twisted:

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 149 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]