www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 tra 2017 11:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Reci mi gospode,šta si mislio onog dana kad sam ja stvaran/a ?
Jesu li misli tvoje za trenutak zastale ?
Možda su tvoje kreativne ruke okliznule,spetljale se,baš u momentu kad sam ja postajao/la.



Bože, Bože, di baš ja, od svih sretnih Cigana,
da se rodim baš kad zadremaš?
Da me ne blagosloviš... Nikad ni ne osloviš...
Dok za nekim... Makarkakvim... Vašar raspremaš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 tra 2017 17:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Belive napisao:
Okolnosti našega rođenja dio su brige božanske Providnosti; snaga se Božje Mudrosti, naime, “prostire s jednoga kraja svijeta na drugi i blagotvorno upravlja svemirom” (Mudr 8,1).
U tom poretku ljubavi i mudrosti svatko od nas ima svoje mjesto i svoju jedinstvenu i nezamjenjivu ulogu, kao i svoj specifičan put.
Naime, kako uči II. vatikanski sabor: «Misterij čovjeka postaje doista jasan jedino u misteriju utjelovljene Riječi. Krist, novi Adam, objavljujući misterij Oca i njegove ljubavi potpuno otkriva i čovjeka njemu samome, te mu objavljuje uzvišenost njegova poziva» (LG 22)
To se otkrivanje, dakle, događa kroz odnos s Gospodinom.
Obitelj, podrijetlo, talenti, okolnosti života, čak i vlastiti nedostaci, padovi i trpljenja – sve su to puzzle koje trebamo zajedno s Bogom posložiti u sliku koja itekako ima smisla. Onima koji ga ljube Bog sve okreće na dobro (usp. Rim 8,28). Ono što je pritom potrebno jest mnogo strpljenja i pouzdanja u Boga i njegovu Providnost.
”Tko je vjeran u najmanjem, i u najvećem je vjeran; a tko je u najmanjem nepošten, i u najvećem je nepošten” (Lk 16,10). Slijedeći Gospodnje upute u sadašnjosti najbolje što možemo, stječemo milost sve većeg rasvjetljenja i većih odgovornosti. Zakonitost je to postupnog napredovanja u duhovnom životu i iskustvo svakog autentičnog vjernika.
Na kraju, kad završi naša djelomična spoznaja, kad budemo gledali Boga “licem u lice” (1 Kor 13,12), bit će nam potpuno znani putovi, kojima je, pa i kroz drame zla i grijeha, Bog vodio svoje stvorenje, svaku stvar njenom konačnom cilju. (usp. KKC 314)
Izvor: don Damir Stojić


Ma to je bila neobavezna jadikovka,čisto da držimo ravnotežu ovim ljubavnim šansonama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 12:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
El Scorpio napisao:
Reci mi gospode,šta si mislio onog dana kad sam ja stvaran/a ?
Jesu li misli tvoje za trenutak zastale ?
Možda su tvoje kreativne ruke okliznule,spetljale se,baš u momentu kad sam ja postajao/la.



Bože, Bože, di baš ja, od svih sretnih Cigana,
da se rodim baš kad zadremaš?
Da me ne blagosloviš... Nikad ni ne osloviš...
Dok za nekim... Makarkakvim... Vašar raspremaš?



Oni kojima se ovo dogidilo Oni znaju kakva je to patnja. Drugima je to smijesno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 16:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
lalelu napisao:
El Scorpio napisao:
Reci mi gospode,šta si mislio onog dana kad sam ja stvaran/a ?
Jesu li misli tvoje za trenutak zastale ?
Možda su tvoje kreativne ruke okliznule,spetljale se,baš u momentu kad sam ja postajao/la.



Bože, Bože, di baš ja, od svih sretnih Cigana,
da se rodim baš kad zadremaš?
Da me ne blagosloviš... Nikad ni ne osloviš...
Dok za nekim... Makarkakvim... Vašar raspremaš?



Oni kojima se ovo dogidilo Oni znaju kakva je to patnja. Drugima je to smijesno


Istina,slažem se.Pusti druge,neka se smiju,ne znaju oni što je to.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 17:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Eh problem je sto ja placem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 20:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
lalelu napisao:
Eh problem je sto ja placem

Eh da,to jest problem.Patnja,ponekad,zna biti teška,usudio bih se reći,nepodnošljiva.Volio bih da ti mogu ponuditi riječi utjehe,ali ih ne nalazim,osim onoga da patnja ima smisao,tako nas bar uče.Iako ne znam zbog čega ti osobno patiš,nadam se da će ta patnja pronaći(čitaj primiti) svoj smisao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 tra 2017 22:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Patim jer Mi Bog nije dao ljubav. Patim jer Sam sama. Patim jer ne nikad nitko ne ce mamom zvati. Patim jer Sam zbog toga u depresiju zapala. A Bog ne cuje moj vapaj :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 tra 2017 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
lalelu napisao:
Patim jer Mi Bog nije dao ljubav. Patim jer Sam sama. Patim jer ne nikad nitko ne ce mamom zvati. Patim jer Sam zbog toga u depresiju zapala. A Bog ne cuje moj vapaj :twisted:
ž

Znam lalelu kako ti je ...ili barem pretpostavljam
i ja se u zadnje vrijeme osjećam kao da sam proklet...napušten od Boga , nemam nimalo sreće... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 tra 2017 10:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Belive napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
lalelu napisao:
Patim jer Mi Bog nije dao ljubav. Patim jer Sam sama. Patim jer ne nikad nitko ne ce mamom zvati. Patim jer Sam zbog toga u depresiju zapala. A Bog ne cuje moj vapaj :twisted:
ž

Znam lalelu kako ti je ...ili barem pretpostavljam
i ja se u zadnje vrijeme osjećam kao da sam proklet...napušten od Boga , nemam nimalo sreće... :twisted:


Znate što, vjerujem da se tako osjećate, ali isto tako vjerujem da znate da je naš hod zemljom često zamračen, no Bog nas vidi i to je najvažnije. I kad mislimo da nas je ostavio - nije, jer on nikada ne ostavlja ni ne zaboravlja.
On i kad šuti je s nama, najbolje poznaje svoje djelo.
Imajte povjerenja u Njegov naum :)



Bog vidi svoje miljenike i njima daje srecu a drugima patnju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2017 21:36 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 lip 2017 21:14
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znam lalelu kako ti je ...ili barem pretpostavljam
i ja se u zadnje vrijeme osjećam kao da sam proklet...napušten od Boga , nemam nimalo sreće... :twisted:[/quote]

Znate što, vjerujem da se tako osjećate, ali isto tako vjerujem da znate da je naš hod zemljom često zamračen, no Bog nas vidi i to je najvažnije. I kad mislimo da nas je ostavio - nije, jer on nikada ne ostavlja ni ne zaboravlja.
On i kad šuti je s nama, najbolje poznaje svoje djelo.
Imajte povjerenja u Njegov naum :)[/quote]


Pozdrav Lalelu!
Nije mi lako čitati tvoje postove, jer su prepuni boli. Mislim da je jako dobro što ideš psihijatru. Ipak, željela bih nešto dodati - svakako da trebamo moliti, bez molitve nema niti našeg duhovnog života. No jednako tako trebamo i djelovati. Doslovno - možeš moliti 24 sata na dan da ti Dragi Bog pošalje nekog mladića, no ako ćeš cijelo vrijeme sjediti u kući, taj mladić se neće pojaviti nekim čudom pred tvojim vratima. U tom smislu, da, molitva će se pokazati neuspješna. Mislim da je bolje da Dragog Boga zamoliš da otvori tvoje srce da primi ljubav. No prvo moraš voljeti sebe i sebi oprostiti. pa što onda što si sama već 15 godina, što je u tome sramota? sramota je ubijati, krasti, varati i lagati, nije sramota biti solo. Ne koncentriraj se samo na tu svoju želju, jer onda ti se čini da ništa drugo u tvojem životu nije vrijedno. Sigurno nije tako. prestani opsesivno pokušavati pronaći dečka, i to "intenzivno" željeti, i probaj si ispuniti život nrkim novim sadržajima. Nađi neki novi hobi, i počni se kretati među ljudima. I ako se pruži prigoda da nekog novog upoznaš, daj toj osobi šansu (pa i ako dečko nije zgodan ili ne ispunjava tvoje želje, probaj). A btw, danas majčinstvo možeš ostvariti i posvajanjem, i single žene mogu posvojiti dijete. znači, ne moraš ostati bez djeteta, raspitaj se malo. I mislim da nije potrebno da sebi zadaješ da stalno i stalno moliš sad ovu sad onu devetnicu, sad ovu pa onu pobožnost. Bog vidi što ti treba. Smiri se, počni se koncentrirati na lijepe stvari u životu, ne uspoređuj se s frendicama, rođakinjama i sl. koje imaju svaka petero djece i po tri braka iza sebe, i otvori srce za promjene. I istinita priča za kraj - jedna moja draga frendica bila je solo čitav život, i na koncu mislila ništa od djece, braka, obitelji - a onda je s 42 godine upoznala jednog tipa, udala se i danas ima troje djece!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 124 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr