www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 tra 2017 01:19 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 svi 2016 13:15
Postovi: 7
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jako lijepo si to rekao. Slažem se.
Bog je neizmjerno milosrdan. I tako nas ljubi. Cijeli Isusov život i Njegova muka koju je podnio za nas. Nema veće Ljubavi od te Ljubavi. I šta je onda to malo što mu ja dajem. Tako malo.
A to sve nama treba ...i molitve, trpljenja. Kako bi uopće bili sposobni prihvatiti Božju ljubav bez trpljenja. Nema drugog puta od puta Križa. Isus je prvi Njime išao. Malo citiram što je Isus rekao sv. Faustini.
Možda je offtopic. Al tako smo mi ljudi nekad premalo zahvalni. Ja prva.
Bože hvala Ti. Bože ljubim Te.
Trebamo biti maleni, dobri ko mala djeca.
Lp. Božji blagoslov


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 tra 2017 22:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Da i ja imam takva iskustva.Volim reci za neku odluku,cekaj moram to jos "procistiti" u molitvi..Vidjet jer to zaista po Bozjoj volji ili je samo moja neka fiksacija.Obicno odgovor dobijem nakon par dana,i tjedana..nakon sto mi ta odluka sjevne u istom ili drugom obliku ali donese onaj pravi mir koji je natprirodan,traje danima i danima..
Ja jos nisam nasao "pravi" oblik(metodu) kako moliti,uvijek se tjesim Sveticom iz Avile koja se tek ispravno pronasla u molitvi nakon 60.god i postala nauciteljicom molitve pa rekoh sebi ima jos vremena,al ljepota je molitve i samo njezino razvijanje,ako donosi rast u tvom duhovnom zivotu..Vec duze sam bez vlastitog duhovnika,pa se nadam da ce mi Gospodin ponovno poslati nekog u moj zivot pa da mi pomogne u tom podrucju.
Smatram da je molitva najjace oruzje koje nam Gospodin "pripusta" da udjemo u onaj istinski medjuodnos sa Trojstvom i srce mi se razdire kad vidim kako mnogi je olako napustaju ili joj daju trgovacka svojstva u smislu ja tebi,ti meni ili jos gore,samo ti meni..Gospodin je velicanstven i bez nasih molitvi,i sigurno mu ne trebaju nase molitve da ga ucine jos vecim,jer je on Najvelicanstveniji oduvijek,Kralj kraljeva ili Apsolutna Ljubav,meni nistavnom zaista nespoznatljiva,meni koji ga mogu spoznati samo kroz obrise,naznake ili cak tame nespoznatljivog.A sve se to najcesce desava kad smo u molitvi.
E sad kako moliti,koliko i na koji nacin?Kako moliti krunicu ili devetnice a pritom neblebetati poput pogana,koje molitve moliti,kako moliti ili kad Isus kaze molite bez prestanka?Zar to znaci poput istocnih monaha ponavljati jednu rijec ili recenicu citavog dana.I kako se u moliti isprazniti svoj um a pritom ne upasti u istocnjacku meditaciju.
Dugo su me mucila ovakva i mnoga druga pitanja.Sad molim da pomalo drukciji nacin,ohrabren citanjem svetackih knjiga.
To izgleda ovako,sjednem ili kleknem,saberem se nekom usmenom molitvom,nekim retkom ili meni jednom dragom kratkom litanijom..I nakon toga se potpuno "razoruzan" smatram da nema rijeci,misli ili gesta kojim mogu slaviti,hvaliti i moliti Gospodina,kad je On takav,On je puno veci i od mojih misli i od mojih osjecaja i od mojih hvaljenja i trazenja,i od mojih rastresenosti u molitvi tako da jednostavno svaka moja molitva je "uspjesno bezuspjesna".Zaklopim oci i zamisljam kako ja i Isus sjedimo zajedno na nekoj klupici,i gledamo na jedan vrt(sto je zapravo moj zivot)i sad ili jednostavno samo sjedimo na toj klupi ili razgovaram s Njim osjecajuci kako mi govori sta u tom vrtu treba mijenjati.Nekad gledam na Isusa kao na svog najboljeg prijatelja a nekad na svog gospodara gdje sam ja kao najamnik u tom vrt.Nekad znam sjesti s njim u podnozju brda i " slusati" govor na gori.itd,sve ovo moze potrajati minutama a znalo bi i protegnuti se i kroz vise od sat dva..Uvijek nastojim zavrsiti molitvu nekim hvalospjevom,najcesce Marijinim Velica ili Šimunovim hvalospjevom,ili nekom pjesmom.Nakon toga obicno molim tradicionalno ukratko za potrebe najblizih i opce potrebe
Sad koliko je ovakva molitva plod moje maste,ili nekakvog samoostvarenja kroz procitane knjige,ili mlakosti pred izazovima "prave" istinske molitve ili je zaista nesto dobro i vrijedno ne znam..
Sorry ako je offtopic,al neko me zamolio da olisem svoj nacin molitve,ovo je nekako izglave,nabrzinu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2017 06:09 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 svi 2016 13:15
Postovi: 7
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Francesko1, to je jako lijepo.
Meni je u molitvi jako lijep osjećaj Isusove prisutnosti i te milosti koju osjećam. Kako me Bog ljubi i ja ljubim Boga. Kako je divan i ne mogu Mu se dovoljno nadiviti. I ta slatkoća, ti fini mirisi i osjećaji. Jednostavno, volim kad smo zajedno Bog i ja i tako volim što se ljubimo.
Bog je tako Velik i Apsolutno Svet. Od te svetosti imam Božji strah, al tako ga ljubim. I divno mi je to sve. Sve je Bog tako dobro napravio i sve tako dobro čini i prekrasno vodi nas i naše živote. Jedva čekam da svi budemo s Njim i Našom Majkom u Novom Jeruzalemu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2017 11:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Marijana sestro jako lijepo :grlim te:
Ne znam kako ti,al ja obicno kad pricam nekom o svom molitvenom iskustvu skuzim kako sve te moje rijeci i izrazi izgledaju tako "jeftino"," nedostojno" pa mi je bolje uopce nista ne pricati,a kamoli preko toga svjedociti svoju vjeru.Mozda se mogu pomoci sa metaforama,koliko toliko predociti nekom sto osjecas,ali to je sve,premalo.
Evo kao kad slucajno naidjes na neku prirodnu ljepotu,koja te onda nuzno usredotocuje na Stvoritelja.
Recimo slap je dobar primjer,u svom bogatsvu i ljepoti,koje mozes vidjeti.ali spred njega stanes,kleknes i zatvoris oci,jer kao da nisi dostojan gledati takvu ljepotu,ali kako si ispred njega zaklopljenih ociju dozivljavas druga iskustva.Cujes sumove i prelijevanje vode u svoj svojoj snazi,sto te podsjeca na Gospodinovu velicinu i strahopostovanje,ali pritom osjecas sitne kapljice aerosola na tvom licu,sto te podsjeca na Gospodinovu milinu..Ili kad zagrlis neku sebi dragu osobu nakon dugo vremena i teskih trenutaka.I onda u tom zagrljaju "izgovoris" tisucu rijeci.
Tako i u molitvi,tisinom mozes cuti,a tamom vidjeti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 tra 2017 22:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 sij 2017 22:59
Postovi: 21
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam takoder pocela moliti....tek mj.dana ali ustrajat cu da ih zavrsim jer sam citala o mnogim napastima koje ljudi dozivljavaju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 svi 2017 09:07 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 svi 2016 13:15
Postovi: 7
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Francesco1 , divno. :b112:
Salerno, napasti će proći, molitve- to je naše čišćenje od napasnika. To svi moramo proći. A Bog i naša Majka će ti pomoći. Samo hrabro i samo naprijed.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 09:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Započela sam s molitvama prije 4 dana, nadam se da ću uz Bozju pomoć, uspjeti godinu dana bez zaostataka, i da neću pokleknuti uslijed svih napasti. Ovo mi je već ne znam koji put da započinjem, stid me reći više i koji, najviše sto sam izdrzala je bilo 4 mjeseca dosad, nadam se da ću sad konačno uspjeti privesti kraju. :)
Nalazim se u jednom teškom zivotnom razdoblju, i nadam se Bozjem prosvijetljenju što učiniti i da ću shvatiti Bozju volju za sebe..Pročitala sam sve vaše postove na ovu temu, i lakše mi je kad vidim da svi imaju kušnje kakve sam i sama imala moleći ove molitve, mislila sam da se samo meni ovo događa :-D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 13:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Ivana2911 napisao:
Započela sam s molitvama prije 4 dana, nadam se da ću uz Bozju pomoć, uspjeti godinu dana bez zaostataka, i da neću pokleknuti uslijed svih napasti. Ovo mi je već ne znam koji put da započinjem, stid me reći više i koji, najviše sto sam izdrzala je bilo 4 mjeseca dosad, nadam se da ću sad konačno uspjeti privesti kraju. :)
Nalazim se u jednom teškom zivotnom razdoblju, i nadam se Bozjem prosvijetljenju što učiniti i da ću shvatiti Bozju volju za sebe..Pročitala sam sve vaše postove na ovu temu, i lakše mi je kad vidim da svi imaju kušnje kakve sam i sama imala moleći ove molitve, mislila sam da se samo meni ovo događa :-D


Molitvu treba prihvatiti kao nešto što je by default.
Svaki dan jedeš. Piješ vodu. Dišeš.
Da ne nabrajam.
Sve to radi tijela, da bi normalno funkcionirao.
Treba misliti i na dušu.

Davno sam izmolio 15 molitava i odlučio moliti 7 molitava, ali nema razdoblje 12 godina nego dok sam živ kao osobnu pobožnost Isusu. Bilo koja molitva u kojoj se razmatra muka Isusova kao križni put, molitve sv. Brigite i krunice su moćne molitve jer Isusu je drago da njegujemo njegovu svetu muku i rane.
Zato ustraj u molitvama uz nedjeljni svetu misu i svetu pričest.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2018 14:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam molila ove molitve jos kao djevojcica, skoo 3 godine i naucila ih napamet. kako nisam imala molitvenika, prepisalasam ih olovkom na nekoliko stranica. Mogu reci da me je Bog ovim molitvama sacuvao puno puta, jednom sam padala sa visokih stepenica i osjetila ruku koja me vraca natag....Predivne molitve, molit cu ih opet...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 srp 2018 16:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ja sam isto prije neku godinu izmolila 12 mjeseci molitva...Sada ih molim prigodno,npr.baš jučer,na dan sv.Brigite.Zapravo je tim molitvama počeo moj poduži put povratka Katoličkoj crkvi,koju nisam nikada posve napustila,ali prigodno bih išla,Božić,Uskrs..Nisam baš uvjerena u sve one"dobrobiti",tj.obećanja,ako se moli.Što mislite o tome?Isprika,ako je već pisano,nisam pročitala sve postove,s vremenom ću proletiti ih.Sada molim 7 molitvi sv,Brigite,svaki dan jedna,kojom se časti žalosna Gospa.Lijepe su to molitve...Ima ih više od sv.Brigite,one prve su me prvi put jako dirnule,tj,opis Isusovih muka...Ima i nekih drugih žena,kojima se navodno,ukazao Isus,bile su jednom neke molitve u počast Isusovim ranama,koje je,mislim,Crkva odbacila,a nalikuju dosta na ove...tko će znati što je žito,a što kukolj,tko se može snaći u svim tim ukazanjima i molitvama? :roll: :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr