www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 sij 2018 22:15

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 svi 2017 19:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 120 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: U braku
Dragi prijatelji,

u nastavku je link na kojem se možete prijaviti na e-duhovne vježbe:

https://eduhovnevjezbe.hr/opce-informacije

BVB

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 svi 2017 11:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Luki napisao:
Dragi prijatelji,

u nastavku je link na kojem se možete prijaviti na e-duhovne vježbe:

https://eduhovnevjezbe.hr/opce-informacije

BVB

Svima preporucama da se prijave.
Iduce vjezbe pocinju 24.5. i traju 11 dana.
Ako i ne "prode sve kako treba", kao sto i uputama pise, svatko uvida promjene. :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2017 08:22 
Odsutan

Za sve one kojima je to promaknulo, 24. rujna ponovno počinju e-duhovne vježbe koje traju do 4. listopada.
Prijave su do 23. rujna.

Prilažem link za prijavu, koga zanima: https://eduhovnevjezbe.hr/vjezbe/4

Naime, ja sam sudjelovala u gore navedenim (prethodnim) vježbama te svi koji se dvoume, preporučam im da se prijave jer je potreban samo klik mišem. Iskreno, ja najčešće ne stignem u danu obaviti sve kako treba i kako u uputama piše – jer, na neki način, duhovne vježbe su zahtjevne. One nisu čitanje nekog kratkog duhovnog poticaja ili neke meditacije.
Sudjelovati u duhovnim vježbama ne znači tek tako, reda radi, izmoliti molitve koje primimo na mail.
Međutim, i u onim danima kada bih uspjela samo uhvatiti vremena za čitanje tekstova i molitvu – bez većeg angažmana, osjećala bih svojevrstan mir i osjećala bih se „snažnije“ za dan koji je bio predamnom.
Na taj način bih se i „prisilila“ da stanem na balun i usporim te da provedem s Bogom neko vrijeme.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 ruj 2017 14:44 
Odsutan

Podijelio: 28 zahvala
Zahvaljeno je: 17 zahvala
Vjeroispovjest: kršćanin
Hvala na ovome. Prijava uspjela. Vjerujem da je korisno za duhovni rast.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2017 09:20 
Odsutan

Naziv novih duhovnih vježbi kaže: „pripravi srce za susret“!
Naime, kaže se da nije teško onih tisuću tereta što nose leđa, već da je težak onaj jedan što nosi duša, a svima znani Mali princ bio je u pravu kada je rekao da se srce čisti dobrim ljudima pa ja svima u ovo predblagdansko vrijeme želim što više lijepih susreta, širokih osmijeha, toplih pogleda i zaštitničkih zagrljaja!

Dolazi nam On, sama Ljubav, a ljubav koja služi je nevjerojatna sila, najveća snaga i ništa joj nije nalik (usp. Dostojevski).
Čitam jednu knjigu/svjedocanstvo koja je je toliki dojam ostavila na mene da sam još uvijek pozitivno u šoku pitajući se kako može itko drugačije živjeti, a cija poruka se ogleda u svrsi tijela da ljubi - čovjek umire onako kako je zivio, ova zemlja nije nasa domovina i mi nismo dolazna tocka.

Ne znam za vas, ali ja sam prava ljubimica Božića. Jednostavno obožavam sve vezano za Božić, od običaja do te topline i blagdanskog duha, odlazaka na zornice…
Prava prilika da krenemo u susret k Ljubavi, prava prilika da se grijesi i pogreske nadvladaju i prevladaju - oproste i zaborave.
Sudjelujem u uređivanju jedne katedrale, kićenju one veeelike jelke i jaslica te se ove godine baš radujem upali mišića i ozeblim, suhim i hrapavim rukama nakon 15-16 sati rada.

Svakako da ne dužim, za one koji ne znaju - duhovne vježbe ususret Božiću počinju 2. prosinca, a prijave su do 1. prosinca.
Link na koji se može izvršiti prijava je sljedeći: https://www.eduhovnevjezbe.hr/vjezbe/5
Fratri (organizatori) u uputama kažu, takoder, da će za sve sadašnje i prijašnje (i buduće!) sudionike e-duhovnih vježbi u adventu organizirati regionalne susrete u Zagrebu, Našicama i Splitu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2017 12:03 
Odsutan

Ja najavljivala, ja bila pa ću evo ja i napisati koju o duhovnim vježbama. Da mi je tko prije koju godinu kazao da ću ja o ovome pisati, da ću sudjelovati i da ću uopće imati veze s duhovnim vježbama - rekla bih mu - onako kako ja znam "dozovi se".
Ali eto, čudni su putevi Gospodnji. Nije mi to baš omiljena rečenica, ali u ovom slučaju stvarno pokazuje svoju postojanost.
Molim, i Bogu hvala, do sada nikada nisam imala problema s tim. Smatram da nekada u životu ne možemo moliti tri krunice dnevno, pobožnosti, devetice ili ne znam ni ja što - ali smatram isto tako da je uvijek tu neka kratka strelovita molitva.

Da sam neki obožavatelj duhovnih obnova, bit ću iskrena, i nisam baš jer se ne osjećam ugodno među xy ljudi i po tom pitanju sam vuk samotnjak. Pa čak i u crkvu, na misu idem sama, eventualno s još jednom bliskom osobom, a čoporativne odlaske izbjegavam. Prije ovog susreta jučer, posljednji put na duhovnoj obnovi sam bila početkom 2017., nakon čega sam se baš osjećala iscrpljeno i zato sam s jednim grčem jučer se odvažila na taj pothvat, ali sada mogu reći da nisam požalila.

Konkretno, da ponovim. Iako duhovne vježbe obično pretpostavljaju boravak u nekom samostanu ili duhovnom centru gdje se održavaju, mnogi teško nalaze vremena da se povuku na nekoliko dana u mir i posvete intenzivnijem duhovnom življenju i dubljoj molitvi. Zbog toga su osmišljene e-duhovne vježbe u kojima će zainteresiranima sadržaji za dnevno obavljanje razmatranja i osobnu molitvu biti poslani u njihov e-sandučić, kako bi tko želi, u tišini svoga redovitog života, mogao obaviti duhovne vježbe. ja sam ih otkrila tamo prije proljeća i da vam odmah kažem do sada ni r od razmatranja nisam dobro radila - ali sam zato jučer naučila (nadajmo se).

E-duhovne vježbe su projekt franjevačkog bratstva u Pazinu. No osim fratara pazinskog samostana u pripremanju sadržaja sudjeluju i drugi fratri, kao i druge osobe. E-duhovne vježbe su osobne duhovne vježbe. To znači da se obavljaju bez osobnog pratitelja. Narav e-duhovnih vježbi, zbog velikog broja polaznika, ne pruža mogućnost osobnog praćenja svakog pojedinca. U svakom slučaju preporučuje se polaznicima da o svom nutarnjem stanju i nutarnjim „procesima“, koji se događaju za vrijeme e-duhovnih vježbi, razgovaraju sa svojim osobnim duhovnikom ili nekom drugom osobom u koju imaju povjerenja. A sad da ja ne kopi-pejstam sadržaje njihove web stranice - koga zanima - klik/dva na https://www.eduhovnevjezbe.hr/opce-informacije , a ja bih vam kazala koju o svojim jučerašnjim dojmovima.

Onaj grč s početka priče je nastao kad su nas ulaskom u dvoranu svi fratri domaćini osobno dočekali na vratima, predstavili se i svakome od nas dali ruku. njihova toplina, dobro raspoloženje i susretljivost su zasigurno svakoga razoružali. Susret je zamišljen i ostvario se kroz dva dijela - u prvom dijelu nakon pjesme, imali smo predavanje fra Ante Vučkovića na temu "Hranite se Riječju". Ja ne znam ponoviti sve što je on kazao, ali počevši od vode, pića, emocija, do Duha - hranimo se otrovnim ili zdravim stvarima o čemu je on kroz nekih pola sata izvrsno ukazao na potrebu za Svetom pismom, ali je izvrsno i ukazao kako malo ili puno ičega vodi u neuredan/suh život. Nakon njegovog predavanja, upriličena je sveta misa iza koje je slijedila pauza.
Nakon pauze fra Josip nam je pričao o etapama razmatranja (gdje sam ustvari uvidjela da do sada nisam imala pojma o pojmu), te smo zajednički s njim prošli kroz razmatranje toga dana te na koncu susret završili s klanjanjem.
Ne usudim se pisati o tome kako razmatrati jer sam i ja ništa drugo neko učenica, ali fratri preporučuju knjigu Terezina naučitelja Alberta (ubijte me - ne mogu se sitit).
Ono praktično što sam saznala je da je normalno da će nekad razmatranja biti uspješna, nekada da neće. Ako i neko razmatranje ne stignemo, samo ga preskočimo, te je isto tako normalno da ponekad u duhovnom životu nismo spremni i ne možemo se baviti razmatranjima te nitko od nas ne zahtijeva stalno biti u nekim razmatranjima da se (citiram) "ne slomimo" duhovno te da je bitno u razmatraju ne baviti se "vanjskim poslovima" i drugim ljudima i situacijama već "unutarnjim poslovima" i našim vlastitim bićem.

Meni je sve ovo otkriće, doslovno mi je sve novo i, kao što sam rekla - pojma nemam razmatrati, ali nadam se napretku s ovim nekim konkretnim uputama koje sam jučer čula i naučila. A do tada, meni je super i onaj tekst kojega dobijem svako jutro na mail - dio iz evanđelja, razmatranje, konkretna pitanja i molitve za taj dan.
Svakako preporučujem!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2017 15:49 
Odsutan

Belive napisao:
Svakako preporučujem!

Bio u Zagrebu i također se odlično duhovno obnovio. Nama je fra Josip preporučio knjigu Sveti Petar Alkantarski: O molitvi i razmatranju. Iznajmio je u knjižnici i zaista je vrijedna, ima puno konkretnih poticaja. Naravno, podrazumijeva žrtvu...
Dobro mi došlo kao zagrijavanje za Winter Forestland party ove subote u Čakovcu :D

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2017 17:00 
Odsutan

salto napisao:
Belive napisao:
Svakako preporučujem!

Bio u Zagrebu i također se odlično duhovno obnovio. Nama je fra Josip preporučio knjigu Sveti Petar Alkantarski: O molitvi i razmatranju. Iznajmio je u knjižnici i zaista je vrijedna, ima puno konkretnih poticaja. Naravno, podrazumijeva žrtvu...
Dobro mi došlo kao zagrijavanje za Winter Forestland party ove subote u Čakovcu :D

Da, da - u pravu ste - to je ta knjiga! S vremena na vrijeme ja lupim koju glupu.
p.s. lipo se provedite na tom Winter Forestland partiju.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 pro 2017 07:51 
Odsutan

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Status: U braku
Belive napisao:
salto napisao:
Belive napisao:
Svakako preporučujem!

Da, da - u pravu ste - to je ta knjiga! S vremena na vrijeme ja lupim koju glupu.
p.s. lipo se provedite na tom Winter Forestland partiju.

Evo i knjige: Sveti Petar Alkantarski: O molitvi i razmatranju

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-iuAnST92_RDvHAVVE

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 pro 2017 21:28 
Odsutan

Hvala Billy na linku. Knjiga je rasprodana u Verbumu i ne može se više nabaviti... Srećom, može se iznajmiti u bolje opskrbljenim knjižnicama.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]