www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 svi 2007 19:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 sij 2007 15:19
Postovi: 210
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kopiram s jedne str...
pa evo zavrsavamo danas s devetnicom dusama u cistilistu pa predlazem da zajedno molimo i ovu devetnicu :D

hocemo se pobrojiti i zajedno krenut s njom 4. lipnja?

Citat:
Vjera naših župljana duboko je utemeljena na štovanju Blažene Djevice Marije i sv. Antuna Padovanskoga. Njihova se ljubav očituje na mnoge načine, a posebno godišnjim devetnicama - (NOVENA - devet dana molitve, posta i zagovora svecu zaštitniku). Svake godine Devetnica svetom Anti održava se od 4. do 12. lipnja. Svake večeri slavi se sv. Misa, koja uključuje posebne molitve i pjesme sv. Anti. Na sam dan proslave 13. lipnja drži se svečana večernja Misa na otvorenom, na zemlji Hrvatskog franjevačkog samostana u Hyde Parku, Chicago. Slijedeće se molitve mole svaku večer devetnice:
Djela naša, molimo te, Gospodine, nadahnućem preteci i pomoću prati, da svako naše moljenje i djelovanje od tebe vazda počne i po tebi početo dovrši. Po Isusu Kristu Gospodinu našemu. Amen.

1) ČUDESA - O čudotvorni Sv. Ante, koji si toliku vlast od Boga primio da činiš velika čudesa, ponizno te molim da i meni učiniš to veliko čudo, da se uzmognem očuvati od svakoga zla duše i tijela.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

2) SMRT - O Sv. Ante, koji si toliku moć nad smrti imao, te si mnoge mrtvace uskrisio, ili ih od smrti sačuvao, svesrdno te molim, isprosi i meni tu veliku milost, da se čuvam od smrti duhovne, to jest od smrtnoga grijeha.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

3) MILOST OBRAĆENJA - O Sv. Ante koji si veliki dar od Boga primio da obraćaš tvrdokorne grješnike i krivovjerce, najvruće te molim, isprosi mi milost da nigda ne zađem s pravog puta istine, nego da budem uvijek čvrst i stalan u svojoj vjeri Isusovoj i pripravan za nju svoju krv proliti.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

4) PROTIVŠTINE - O Sv. Ante, koji si tolike obranio od protivština i nevolja duhovnih i nevremenitih, ponizno te molim, sačuvaj me od svih protivština i nevolja, ili mi milost isprosi da ih za ljubav Isusovu strpljivo podnosim.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

5) VRAG - O Sv. Ante, koji si toliku vlast i moć imao nad vragovima izgoneći ih iz opsjednutih osoba i mjesta, ponizno te molim, isprosi mi milost da se vazda mognem od vraga očuvati i od njegovih se napastovanja obraniti.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

6) GUBA - O Sv. Ante, koji si osobitu milost imao gubavce ozdravljati, ponizno te molim, isprosi i meni milost da se mogu očuvati od svakoga, osobito pak od smrtnoga grijeha, jer je grijeh smrtonosna i najgora bolest duhovna.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

7) BOLESTI - O Sv. Ante, koji si bezbrojne bolesnike ozdravio, ponizno te molim, isprosi i meni milost, da se očuvamo od bolesti duhovnih i vremenitih.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

8) MORE - O Sv. Ante, koji si oslobodio tolike da se u vrijeme strašnih oluja morskih ne utope u morskim valovima, ponizno te molim, isprosi i meni milost, da me valovi ovog pokvarenog i izopačenog svijeta ne utope u more vječnog izgubljenja.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

9) VERIGE - O Sv. Ante, koji si bezbrojne grješnike izbavio iz veriga vraga paklenoga, ponizno te molim, isprosi i meni milost da očuvam sva svoja uda od grijeha, te po grijehu smrtnom nikad ne upadnem u verige vražje, ili ako bih kad upao, da se čim prije po milosti Božjoj iz njih izbavim.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

10) UDA - O Sv. Ante, koji si tolikima izgubljena uda povratio, ili bolesna ozdravio, molim te ponizno, isprosi i meni milost da očuvam sva svoja uda od grijeha na koje su naklonjena i pohlepna.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

11) STVARI IZGUBLJENE - O Sv. Ante, koji si vazda uslišao one koji se s potpunim pouzdanjem utječu k tebi za izgubljene stvari, ponizno te molim, isprosi i meni da izgubljene stvari nađem - pomenice - milost Božju koja se gubi svakim teškim grijehom.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

12) POGIBLI - O Sv. Ante, koji si tolike očuvao od pogibli, ili one koji su upali iz njih izbavio, ponizno te molim, isprosi meni milost da se mognem trajno čuvati od pogibli vremenitih.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

13) POTREBE - O Sv. Ante, koji si vazda pružio svoju čudotvornu ruku onima koji bi se bogoljubno u svojim potrebama duhovnim i vremenitim tebi utjecali, ponizno te molim, isprosi mi milost da mognem vazda od Boga svemogućega potrebite stvari duhovne i vremenite. AMEN.

AKO TRAŽIŠ ČUDESA

Ako tražiš čudesa, moli se svetom Anti,
Njem su od nebesa čuda dari dati

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.

More od njeg strahuje, a verige pucaju.
Uda stvari propale - stari, i mladi primaju.

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.

Isčeznu pogibelje, a nevolje nestaje
Kažu koji primaju, za sve Padovanci.

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2007 23:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Ja sam za, prijavljujem se.


____________________________

ZAŠTO SE MOLITI SV. ANTUNU?

Per Antonium ad Jesum.

Po Antunu k Isusu. To su znamenite riječi što ih je izrekao papa Pijo XI. prigodom sedme stogodišnjice od smrti sv. Antuna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 19:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prvi moj zavjet je bio sv. Anti,da dobijem dijete,do tada nikad nisam zavjetovala i odma sam zatrudnjela o tome sam već pisala i moja ćerkica koja ima 12 godina nosi njegovo ime a i muž mi se zove Ante,pa veliu čast iskazujem njemu.
Svim srcem se pridružujem molitvi! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2007 22:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Tu sam i ja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 svi 2007 01:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 svi 2007 21:31
Postovi: 87
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sa vama sam !

Ustvari rođen sam 17.01- to Je Antun Pustinjak ali baka je izrazila želju da nosim drugačije ime.

Do sada se još nisam molio Sv. Anti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 sij 2007 15:19
Postovi: 210
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
4 je u ponedeljak pa dizem, hoce li jos netko s nama poceti :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 22:34 
...Evo i mene... :D ..Sve za Svetog Antu...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2007 16:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 stu 2006 19:22
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I ja se priključujem :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2007 16:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo i mene! :D

Kad sam bila u bolnici mama, tata, bake, molili su se sv. Anti, zavjetovali...

Pa eto, molitve im uslišane, živa sam... :wink:

Ja se još nisam molila nešto posebno sv. Anti, osim kad sam s roditeljima išla 13.6. na mise svake godine i na kirvaj kod bake, pa evo sad bi mogla jednu devetnicu! :D

Samo jel mi može netko na pp objasnit kak se moli? Ja baš i ne kužim, jel molimo sve svaki dan ili kako? :oops:

Sve neka blagoslovi i čuva Dragi Bog! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2007 07:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 sij 2007 15:19
Postovi: 210
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sutra krecemo :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr