www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Poruka
PostPostano: 10 pro 2017 19:44 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 pro 2017 11:36
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kako znati prepoznati Bozju volju, ja sam ljetos bio siguran da je situacija s jednom curom Bozja volja, na kraju sam ispao skroz povrijeden, (bas je bio scenarij da sam isao zamislit sta mi se najgore moze dogodit a da nije smrt, bolest i nesto sl. to bi bilo ovo...) i pao u ovo stanje emocionalne suhoce, nakon desetak dana tog stanja, jedina emocija koju sam osjetio je bol, a danas sam opet u stanju nikakvih emocija.
Zbog svoje skrupuloznosti tesko nalazim granicu da li su neke stvari koje cinim grijeh, cesto se ispovijedam a nije bas da nalazim mir.
Prije dva mjeseca sam bio u stanju srece, pitao se pa jeli moguce dragi Boze da je i meni svanulo, a sada u ovom bez emocinalnom stanju, neznam sta da cinim, sve lade potonule, nada i vjera su razumski tu, ali nevidim ni jedna vrata kroz koja da prodem, pa ce biti bolje..
i neznam dali sam na pravom putu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 08:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Apjrlmcd napisao:

Prije dva mjeseca sam bio u stanju srece, pitao se pa jeli moguce dragi Boze da je i meni svanulo, a sada u ovom bez emocinalnom stanju, neznam sta da cinim, sve lade potonule, nada i vjera su razumski tu, ali nevidim ni jedna vrata kroz koja da prodem, pa ce biti bolje..
i neznam dali sam na pravom putu


Preporučam životnu ispovijed. Tamo ćeš naći odgovore. Imaš na ovom forumu posebnu temu o tome. Sretno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 12:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ne bi ti poput ostalih forumaša sugerirao životnu ispovijed. Životna ispovijed je "projekt",zahtjeva puno vremena, molitve i posta, i mira za odlazak u dubine svog bića. Sumnjam da si to možeš u ovom trenutku priuštiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 13:52 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 pro 2017 11:36
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zivotnu ispovijed sam odradio prije malo manje od tri godine, i od onda se redovito ispovijedao, tako da i nema bas nekog smisla


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Apjrlmcd na 12 pro 2017 15:26.
Razlog: Krivo
PostPostano: 13 pro 2017 07:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Da, i mladi kršćani dozivljavaju prekide veza, i osjecaju raznorazne emocije nakon iste. U kršćanskom duhu je da gledaš s nadom za veće dobre, izvlačiš korist iz onoga što si proživio ikao sredstvo koristiš to za približavanjem Bogu.Život koji je življen je najbolji učitelj.Treba razlikovati kršćansku ljubav od filmskih fatalnih ljubavi. Ljubav koja zarobljava nikako ne može ostvariti temelj ljubavi-slobodu. Prihvaćanje veza koja su takve nikako nebi izjednačio sa prihvaćanjem križa. To mi ide sa onom pričom: neki čovjek vozio sportske trke, i nakon XY godina dozivio nesreću u kojoj ostaje u invalidskim kolicima. Što je njegov križ? To što je sada u kolicima, ili život u spoznaji da je svoj život živio tako što je bio objekt svoje strasti. Prava ljubav jest da u svakom trenutku voliš osobu kao da ne možeš sekunde provesti bez nje, ali u istom tom trenutku spreman si je otpustiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2017 08:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Molitva zaljubljene duše (sv. Ivan od Križa)
Gospodine Bože, Ljubljeni moj!

Ako te sjećanje na moje grijehe još zadržava da mi ne dadeš ono što te molim, čini, moj Bože, s obzirom na njih, kako hoćeš, jer to je stvar koju želim više od svega; ali, daj, radi po svojoj dobroti i milosrđu, pa ću te prepoznati po tome što mi ih opraštaš.

Ako pak čekaš na moja djela, da prema djelima uslišiš moju molbu, podaj mi ih ti i izvrši ih ti u meni, pa nek se ispuni tvoja volja u trpljenju što ga od mene hoćeš primiti. No ako ne čekaš na moja djela, na što drugo čekaš, preblagi Gospodaru moj?I zašto još oklijevaš? Jer ako ono što te molim u tvom Sinu ima, konačno, biti milost i milosrđe, primi moj obol, jer ga tražiš, i daj mi ono Dobro koje ti sam hoćeš da mi dadeš.

Tko se može osloboditi od ovih niskih ljudskih načina, ako ga ti ne uzdigneš k sebi u čistoj ljubavi, Bože moj? Kako će se k tebi uzdignuti čovjek rođen u zabačenosti i u blatu, ako ga ti, Gospodine, ne uzdigneš svojom rukom kojom si ga oblikovao?

Nećeš mi, moj Bože, oduzeti ono što si mi jednom dao u svom jedinorođenom Sinu Isusu Kristu, u kojem si mi dao sve što tražim. Stoga ću se radovati u sigurnosti da nećeš kasniti ako te čekam.

Ali zašto ti, dušo moja, umećeš zakašnjenja, kad već ovoga časa možeš ljubiti Boga u svom srcu? Moja su nebesa i moja je zemlja. Moji su svi narodi. Pravednici su moji, moji su grešnici. Anđeli su moji, i Majka Božja i sve su stvari moje. I Bog je moj i za mene, jer je Krist moj i sav za mene. Što, dakle, tražiš i što pitaš, dušo moja? Tvoje je sve to i sve je to za tebe!
Ne skreći na manje i ne zadovoljavaj se mrvicama što padaju sa stola tvog Oca. Izađi i slavi se svojom slavom. U njoj se sakrij i uživaj i postići ćeš da će se ispuniti želje tvoga srca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 pro 2017 23:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Sveti Ivan od Križa

Tamna noć

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-it3v-R2pCDZfJ4vpw

Uspon na goru Karmel:

https://1drv.ms/b/s!Aitxvg2kqC-it3wvRIzZ8ZaXdd9j


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 118 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr