www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 sij 2018 23:03

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Poruka
PostPostano: 04 ruj 2017 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Status: Solo
Nema koristi. I ja sam mu se obracala

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 28 pro 2017 15:00 
Odsutan

Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Savršeni su puti Gospodnji, i riječ je Božja ognjem kušana. On, samo on, štit je svima koji se k njemu utječu. (Ps 18, 31)
Ma ljudi jesam li vam ja već rekla da sam mazga? Ali ona prava! Vjerojatno se pitate – zašto ovaj redak iz psalma – pa eto, dalje ćete saznati, ako vas naravno zanima.

Uglavnom, oni koji još uvijek imaju živaca čitati moje škrabotine možda su pohvatali da sam od partijanerice (koja želi bit uspješna, osvajati svijet, biti prava karijeristica) došla do toga da želim biti kućanica. :D
Pisala sam to puno puta, pa mi je jutrošnji događaj dobro došao da se sama podsjetim na sebe.

Naime, znamo da je Božji poziv svima nama jednak - biti jedno s Gospodinom i koristiti primljene darove u službi svome bližnjemu. Kako to ostvariti svakome je na izbor. Bog govori svakome od nas na osoban način jer smo mu važni. Ako poslušamo i odgovorimo, raste i osjećaj za jasnoću što onda donosi mir i radost. U fazi obraćenja osjećala sam se izgubljenom dok nisam razgovarala sa svećenikom na ispovijedi i nije mi rekao „posloži prioritete“. U prijevodu - moja „uspješnost“ na poslovnom planu ništa ne znači već se želim ostvarit kao žena i majka te me zanimaju ni površni odnosi, ni izlasci, ni tipovi koji bi te povalili ili kojima si super jer prosječno izgledaš, a imaš dvi daske u glavi i ne živiš od roditeljskog džeparca. Dapače, shvatila sam da me to činilo nesretnom.

Nakon mnogo previranja, suza, mozganja, iako je život nepredvidiv, sigurna sam danas da je moj poziv (do par godina mi je to bio tako strano i nepoznato) imati muža i obitelj, s time da pridjev katolički bude ispred toga.

Isto tako postoji „želja srca mog“ iliti kako sam prije to zvala „petogodišnji plan“ da jednog dana kad/ako se udam i kad/ako budem imala djecu (ako Bog da) više ne radim kod nijednog poslodavca koji će mi uvjetovati radno vrijeme i koji će biti (bilo kakva) prepreka da ne mogu uvijek biti katolička žena i majka od 0 do 24h i zbog kojeg će moje dijete s temperaturom patiti jer ja moram biti na poslu ili da muža neću doma moći dočekat s ručkom kad dođe s posla, ili da muž mora brinuti jesu li mu ili nisu opeglane mudante. Jednostavno, mislim da je to ženina zadaća.
Naravno, ne znači da to muž neće nikada napraviti i da ne bi trebao uskočiti ponekad – ali žena je žena. Mislim da je čast žene da bude "krijesnica necijim putima".
U mom svijetu će moja obitelj živjeti katoličkim životom gdje ću voljeti i služiti svom mužu, biti poprilično tolerantna ženica, s vremena na vrijeme će mu kvocat, a on će se bidan morat nosit s mojim mušicama jer iako nalikujem na snažnu women, ustvari sam plaha, a na vani ledena kraljica.

Ipak, ruku na srce, najveća klopka bi bila stajati i čekati ispunjenje "snova" i iskreno, zadnje dvije godine na puno mina nailazim, puno puta sam sama sebe pokopala i svjesna sam, zivot mi je to milijun puta pokazao – da čovjek planira, a Bog se smije i da nikad ne znamo što nas iza kantuna čeka. Poanta zašto ovo sve pišem (tj. već sam i pisala na drugim temama) leži u tome da sam jutros shvatila da sam Mu dugo nisam zahvalila i da stalno, ali stalno zaboravljam da milijun je načina, i da naši puti nisu njegovi puti. Ali, i da nije pogrešno željeti neke stvari i moliti za njih.

Jutros sam potpisala jedan ugovor i dobila svoju rubriku u jednom stručnom časopisu (kojeg inače lektoriram) i dio „želje srca mog“ se ostvario. Recimo da ovog trenutka poželim dati otkaz kod poslodavca (kod kojeg imam radno vrijeme) – to bih bez problema mogla jer imam posao koji radim od kuće, bez fiksnog radnog vremena, onda kada ja želim i koji na niti jedan način ne bi smetao "želji srca mog".
Dokaz sam da On čuje i da odgovara, ali definitivno ne redoslijedom i načinom na koji mi želimo, a ja prva nezahvalnica rijetko kada Mu zahvalim jer eto, „sram Ga bilo, al' nije čuo što prvo želim“.
Međutim, moram priznati da mi je „dao ono što sam prvo tražila“ vjerojatno duhovno ne bih bila ovdje gdje jesam, ne bih puno svojih strahova savladala, ne bih puno toga napravila. Stalno sam pričala o katoličkom braku, ali pitanje je bi li ja mogla biti (onda kada sam ja to prvo željela) katolička žena. Koliko god to mrzila sada to priznati i napisati – vjerojatno ne bih.

Ako ne ništa, bez onih mina po putu, ne bih (kao danas) znala što ću pokloniti (možda jednog dana) svome mužu (trk na ispovid svi koji ste pomislili na išta drugo osim na ovo što ću napisati :oops: ).
Danas znam da mu mogu dati svoj rokovnik u koji čitajući pojedine dijelove Biblije pišem svoje misli, i promišljanja, i strahove, i dvojbe, i želje. Jer ako sam mu već odlučila reći DA, onda nisam rekla „da“ samo konju koji je ispred mene, nego i kompleksnosti, dubini, davanju svega bez zadržavanja ičega za sebe, nekomu komu ću dopustiti da me vidi onakvom kakva jesam.
I za mene ta knjižica znači da stvarno mu (uz sve ostalo) i na taj način dajem sebe jer smatram da je hrabrost da se voli sve ono što drugi jest. Baš sve. Svaka strana, raspoloženje, nada, neostvareni san. I ono što ćemo jednog dana postati.
Za mene je to put spasenja. Imati otvorene sve puteve je sindrom izlaza za nuždu, ali i to je iluzija jer imati sve otvoreno je također i izbor koji zatvara mogućnost da se prolazi jednom ulicom s dubinom i blagoslovom koji svijet ne poznaje.
I ako je Bog do sada dao sve što sam molila „željama srca mog“, jedva čekam ostatak i jedva čekam sa smetlarom, koji će sa mnom mesti našu ulicu (jednu ali vrijednu), voljeti našu svakodnevnicu i živjeti život koji je samo izvana „normalan“. 8)

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 152 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Vrijeme na UTC [LJV]