www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 21 vel 2018 12:14

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 234 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 vel 2018 19:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Belive napisao:
A evo, ja bih voljela, ako bi mi netko mogao objasniti ovo jer očito imam problema u shvaćanju.

Kršćanine, tvoje krštenje svjedoči, da su čak Adam i Eva u tebi i produžetkom njihova sjemena nazočni i iskušenjem svoje duše prisutni! Na početku svih pupkovina stoji Evina utroba. Zato iz nje moraš izići. Zato je, radi povratka u život, moraš prerezati. Nosiš ovaj prvi ljudski par kao začetak svoje naravi u njihovu obličju i u tom istom tijelu kao prisutnost njihovoga ropstva zlu i smrti. Tako je i sa svakim od parova iz njihova potomstva što su tvoji neprebrojni preci. Oca i majku, djedove i bake, možda ponekog još iz pradjedovske linije brakova znaš, vidiš ili si štošta o njima čuo, pa opažaš da si im sličan. I djeca tvoja nalikuju nekome od njih. To nipošto ne znači da svojim nasljednim utjecajem svi oni što ih ne vidiš i za koje nisi čuo, nisu tu. Iz mnoštva koljena brakova predaka tvoga braka potječu ti djeca. Ako od prvih dvoje potječeš ti, od njih četvero s obje strane tvoga braka u tom koljenu potječu ti djeca. U drugom si već koljenu od četvero nastao, u trećem od osmero, u četvrtom od šesnaestero, u petom od trideset i dvoje, u šestom od šezdeset i četvero, u sedmom od sto dvadeset i osmero. A u tom istom koljenu brakova tvoja djeca potječu od dvjesto pedeset i šest vaših predaka. I tako redom u istoj progresiji. Svaki je od ovih predaka priložio njihovu životu ponešto što u sebi nosi blagoslov ili prokletstvo, život ili smrt. Najteže ti je otkriti kašlje li ti to u djetetu neki predak, ti ili to djetetu dah prekida vlastita zloća.

Danas - sutra ako budem imala dijete (po Rajku Bundalu) dijete mi može bit zločesto ili pak moram tražiti (btw - kako?) kakvo to prokletstvo od pretka "kašlje" u njemu? :roll:
Eto, ja sam u šoku :shock: što uopće se brani ovakvo pisanje pa recite vi meni da ja nisam katolik i da iz mene progovara sotona.

Zašto je teško zamisliti da dijete koje kašlje možda iskašljava grijeh majke koja je ovisnik o cigaretama pa ima kroničnu astmu? Ili, pričajući sa starim ljudima znao sam čuti da točno znaju kako se kroz generacije u određenim obiteljima ponavljaju određene bolesti.. konkretno sam čuo baš to za jednu obitelj da često imaju problema sa plućima.. ne mora sve nužno biti posljedica grijeha, možda se radi o nekom genetskom nedostatku, ali možda se baš radi i o posljedici grijeha..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 01 vel 2018 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
hodocasnik napisao:
Naravno da logika nije istina.

Prijatelju! Ima nešto što se zove "ignoriraj lista". Ta lista ko da je stvorena za nadobudne poput tebe. Ne. Krivo! Ta lista jest stvorena za nedobudne poput tebe, u narodu bi se reklo: klasa optimist. Slika Slijedi bolno iskustvo.

Hodocasnik: ignoriraj lista od 1.2.2018. do 1.4.2018.

Taman da si čestitamo Uskrs. Slika Pričekaj sekundu da te predbilježim sa ostalima.

Billy: ignoriraj lista od 12.12.2017. do 12.2.2018.
Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.

Evo. Gotovo.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2018 20:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Fran26 napisao:
hodocasnik napisao:
Naravno da logika nije istina.

Prijatelju! Ima nešto što se zove "ignoriraj lista". Ta lista ko da je stvorena za nadobudne poput tebe. Ne. Krivo! Ta lista jest stvorena za nedobudne poput tebe, u narodu bi se reklo: klasa optimist. Slika Slijedi bolno iskustvo.

Taman da si čestitamo Uskrs. Slika Pričekaj sekundu da te predbilježim sa ostalima.

Billy: ignoriraj lista od 12.12.2017. do 12.2.2018.
Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.

Evo. Gotovo.

:):):) prijatelju vidim da je sve po starom ;)

I ova lista me uvijek iznova nasmije :b112:

Ipak ko zna gje je ko za Uskrs.. treba do tada proći pročišćenje odnosno pomalo se već spremati za korizmu..

Slika

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2018 10:22 
Odsutan

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Evo i ovi heroj protiv znanosti;

https://www.youtube.com/watch?v=sI6aCgEC_zY

Boze sacuvaj

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2018 11:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
dujam napisao:
Evo i ovi heroj protiv znanosti;

https://www.youtube.com/watch?v=sI6aCgEC_zY

Boze sacuvaj

Iako mi je jutro davno počelo - ja sam u šoku!? Zašto si ovo stavio uopće :shock: ovo je skoro grijeh i objavljivat!
Moram priznat da prvi put slušam gospodina i mislim da će definitivno biti zadnji. Nebuloze ne želim komentirati, ali samo par stvari moram.
Obrazovanje (kako gospodin kaže) nije skup podataka već je rezultat procesa stjecanja znanja. Točnije proces, sadržaj i rezultat organiziranog i/ili slučajnog učenja u funkciji razvoja različitih spoznajnih sposobnosti te stjecanja raznovrsnih znanja (od stručnog, specijalističkog do jedinstvenog), vještina, umijeća i navika.Upućujem ga da otvori rječnik (Klaić, Anić, HJP i sl.), pa možda čak i neku pedagošku enciklopediju jer ako već imaš muda govoriti o ovakvim stvarima, valjda onda se valja pravovaljano i "informirati".

Dalje, udžbenik koji je uzeo u ruku dana 2. veljače 2018. i "kritizira ga" je udžbenik iz 2001.godine. Pa gospodina valja uputiti i na to da Zakon o udžbenicima za osnovnu i srednju školi (NN 27/10, 57/11, 101/13) uređuje postupak uvrštavanja, odobravanja, izbora i povlačenja iz uporabe udžbenika i dopunskih nastavnih sredstava, odobrenje i uporaba pomoćnih nastavnih sredstava za učenike osnovne i srednje škole, a prema članku 18. istog zakona promjena udžbenika je svake 4 godine - što jednostavnom matematikom nam ukazuje da će ove godine biti 5. put da se birao drugi udžbenik. Pa da je malo više živio u svijetu - valjda bi gospodin znao da je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa prošlost i da danas imamo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Onda idemo dalje - u udžbeniku (svakom udžbeniku) biologija kao znanost je definirana svugdje jednako (tako da odgovara ishodima nastavne jedinice) bez obzira na nakladnika udžbenika (jer imamo koga? čega? državnu maturu i kataloge znanja - al očito ni za to gospodin nije čuo) pa zato govorimo o: "Biologija (grč. bios = život, logos = govor, riječ) je znanost koja proučava život (živa bića i životne procese). Biologija kao znanost o životu osnova je razumijevanja prirode koja nas okružuje, procesa koji se u njoj događaju, poimanja sebe kao organizma i kao dijela prirode." te se od učenika (na temelju kognitivnih, afektivnih i funkcionalnih ciljeva svakog nastavnog sata) očekuje da usvoje tu navedenu "definiciju", a ono na marginama pod zanimljivosti ostaje samo zanimljivost.

Ako prošetamo dalje u njegovom videu - nailazimo i na wikipediju - moram pitati samo - šta stvarno je on kao relevantni izvor uzeo wikipediju da nam svima kaže tko i što je bio Huxley? Wikipediju gdje svaka budala može nešto napisati, a uz to (vrlo zanimljiv podatak) - ta ista stranica je zadnji put editirana (tan tan tan) "This page was last edited on 30 January 2018, at 20:14."

I za kraj - tu sam s gledanjem stala - što misliti o čovjeku koji kaže da je gimnazija "elitistička škola" / krema društva? Koliko je tu predrasuda?
Moram priznati da dalje nisam slušala, ali sam prevrtila na kraj kad sam čula da se spominju i ribe koje hodaju. Je, i ja sam noćas sanjala nešto slično. :lol:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2018 15:32 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
hodocasnik napisao:
ne mora sve nužno biti posljedica grijeha, možda se radi o nekom genetskom nedostatku, ali možda se baš radi i o posljedici grijeha.

Frende, spomenuti autor govori o posljedici grijeha u smislu da se zloduh nasljeđuje - stoga, crno ne može biti bijelo.
Iz najnovije kolumne (4. veljače) - https://zenavrsna.com/9588-2/9588

"Svim precima našim oprosti grijehe za koje se nisu pokajali. Oslobodi njihovo potomstvo od zloduha koje su nam u naslijeđe dali...
... Spasi nove naraštaje (koji su sad ovdje i koji dolaze) od zloduha u čije ih ropstvo svojim kolektivnim grijehom pod prisilom bezbožnim vladara rod i narod predade i u nezrelosti pouči na zlo."

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2018 21:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Belive napisao:
hodocasnik napisao:
ne mora sve nužno biti posljedica grijeha, možda se radi o nekom genetskom nedostatku, ali možda se baš radi i o posljedici grijeha.

Frende, spomenuti autor govori o posljedici grijeha u smislu da se zloduh nasljeđuje - stoga, crno ne može biti bijelo.
Iz najnovije kolumne (4. veljače) - https://zenavrsna.com/9588-2/9588

"Svim precima našim oprosti grijehe za koje se nisu pokajali. Oslobodi njihovo potomstvo od zloduha koje su nam u naslijeđe dali...
... Spasi nove naraštaje (koji su sad ovdje i koji dolaze) od zloduha u čije ih ropstvo svojim kolektivnim grijehom pod prisilom bezbožnim vladara rod i narod predade i u nezrelosti pouči na zlo."

Frende iskreno ne da mi se čitati članak sa ovog linka jer je pisan posebnim stilom.. bogatim i zanimljivim ali ovakvo nešto sam uspijevao čitati samo kod Džubrana i to ne od prvog pokušaja :)

Za Bundala na žalost izgleda da stvarno jednim dijelom nije u skladu sa Naukom Crkve našao sam na katolik.hr interviju gdje govori o ovoj temi.. intervju je doduše rađen sa pauzom u nekom kazalištu gdje je Rajko nastupao, pa nisam siguran koliko se precizno i pažljivo izražavao. Također ne znam da li je u međuvremenu mijenjao svoj stav, i na kraju nisam teolog niti svećenik da bi moje mišljenje bilo mjerodavno - to napominjem i podvlačim što se kaže.

Međutim, u tom intervjuu Rajko kaže;
"Prvi korak Spasitelja prema nama je dokidanje “istočnoga grijeha”, otklanjanje utjecaja Adamova i Evina zloduha. Tako se snagom Kristove žrtve dokida nasljedni grijeh prvog roditeljskog para. Ali tih parova u rodoslovlju ima još mnogo. Da je krštenje magijski automatizam, ne bi Crkva naglašavala istočni (izvorni, prvotni) grijeh, već bi tumačila da krštenje briše sve nasljedne grijehe, ali nije tako."

Nasuprot ovome, Katekizam Katoličke Crkve kaže;
1265 "Krstenje ne samo da cisti od svih grijeha, nego novokrstenika cini
"novim stvorom" (2 Kor 5,17), posinjenim sinom Bozjim koji postaje
"zajednicarom bozanske naravi" (2 Pt 1,4), Kristovim udom, s njime
subastinikom (Rim 8,17), i hramom Duha Svetoga."

Ovdje izgleda da Rajko umanjuje vrijednost sakramenta krštenja na račun molitava za obiteljsko stablo. Volio bih da griješim u tome, jer toliko puno ljudi svjedoči kako su na duhovnom području puno dobili iz kontakta ili čitajući Rajkove knjige.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2018 15:30 
Odsutan

Podijelio: 16 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ja načelno imam dobro mišljenje o obraćeniku Rajku! :grlim te:
Mislim da on ne griješi zlonamjerno ili grubom nepažnjom!
Rajko definitivno radi u korist KC , obraćanja ljudi isl...vodio je 2 katoličke emisije dugo na radio.postajama...nemam puno vremena pa neću opširno
Ja koloko se sjećam KKC uči da nas krštenje oslobađa od istočnog grijeha i osobnih grijeha
KKC nigdje ne kaže da nas krst oslobađa od sklonosti ka grijesima koje smo naslijedili od predaka...sklonost grijeha ostaje...o tome Rajko govori...ne nasljeđujemo grijehe predaka , nego predispozicije, sklonost ka nekom grijehu!
To je velika razlika...o tome govore mnogi svećenici, i visokopriznati svećenici KC ( i fra ivo pavić, i mnogi karizmatici KC...mislim i vlč Sudac)

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2018 21:02 
Odsutan

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
Status: Solo
Hrvoje Hrki napisao:
Rajko definitivno radi u korist KC , obraćanja ljudi isl...vodio je 2 katoličke emisije dugo na radio.postajama...nemam puno vremena pa neću opširno
Ja koloko se sjećam KKC uči da nas krštenje oslobađa od istočnog grijeha i osobnih grijeha
KKC nigdje ne kaže da nas krst oslobađa od sklonosti ka grijesima koje smo naslijedili od predaka...sklonost grijeha ostaje...o tome Rajko govori...ne nasljeđujemo grijehe predaka , nego predispozicije, sklonost ka nekom grijehu!
To je velika razlika...o tome govore mnogi svećenici, i visokopriznati svećenici KC ( i fra ivo pavić, i mnogi karizmatici KC...mislim i vlč Sudac)

Nazalost, on to ne govori. Govori da se grijesi nasljeduju. To Crkva ne govori.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2018 08:17 
Odsutan

Podijelio: 16 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:

Nazalost, on to ne govori. Govori da se grijesi nasljeduju. To Crkva ne govori.

Rajko kaže:
Međutim, u tom intervjuu Rajko kaže;
"Prvi korak Spasitelja prema nama je dokidanje “istočnoga grijeha”, otklanjanje utjecaja Adamova i Evina zloduha. Tako se snagom Kristove žrtve dokida nasljedni grijeh prvog roditeljskog para. Ali tih parova u rodoslovlju ima još mnogo. Da je krštenje magijski automatizam, ne bi Crkva naglašavala istočni (izvorni, prvotni) grijeh, već bi tumačila da krštenje briše sve nasljedne grijehe, ali nije tako."

-------------------

Šta u ovome što Rajko kaže nije točno?
Osim te semantike: nasljedni grijeh vs sklonost/predispozicija ka grijesima predaka

Je li nas KKC uči da krštenje briše istočni grijeh i sve osobne grijehe krštenika
Je li točno da KKC nigdje ne kaže da se krštenjem brišu " grijesi predaka", odnosno točnije rečeno: sklonosti , predispozicije ka grijesima predaka ( da svaki čovjek na neki način kao što nasljeđuje od predaka izgled, karakter, temperament- somatiku i psihu predaka,znači tjelesne i psihičke karakteristike predaka , tako da se kroz gene prenose i duhovne karakteristike ( jače izražena sklonost ka grijehu predaka)

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 234 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]