www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 vel 2018 16:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Argumenat je ovaj: da je toliki heretik, onda bi valjda dobro obavješteni radio- RM ( uz HKR) našao nekog drugoga da čita evanđelja , psalme i druge dijelove SP, a ne Rajka...ili je i RM heretična?


Ne mora to znacit. Ja se cudim da nakon svih njgeovih izjava i nakon toliko godina na forumu, ti jos uvijek ne kuzis Katolicku vjeru, i razlike izmedu tog dvoje. On nije heretik da javno nijece nauk Crkve. On prica gluposti i lazi, sto ga cini glupanom i lazovom. Ne bi bio ni prvi ni zadnji takav u Crkvi.


Hrvoje Hrki napisao:
PS: daj mi reci , jesi li pogledao iz Splita kanoćalom trajekte na 10 km udaljenosti od obale....da li se mogu vidjeti ( barem dijelom) ili ne?


Normalno da nisam. Covjece, pa ti stvarno vjerujes da je zemlja ravna?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2018 16:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Argumenat je ovaj: da je toliki heretik, onda bi valjda dobro obavješteni radio- RM ( uz HKR) našao nekog drugoga da čita evanđelja , psalme i druge dijelove SP, a ne Rajka...ili je i RM heretična?


Ne mora to znacit. Ja se cudim da nakon svih njgeovih izjava i nakon toliko godina na forumu, ti jos uvijek ne kuzis Katolicku vjeru, i razlike izmedu tog dvoje. On nije heretik da javno nijece nauk Crkve. On prica gluposti i lazi, sto ga cini glupanom i lazovom. Ne bi bio ni prvi ni zadnji takav u Crkvi.


Hrvoje Hrki napisao:
PS: daj mi reci , jesi li pogledao iz Splita kanoćalom trajekte na 10 km udaljenosti od obale....da li se mogu vidjeti ( barem dijelom) ili ne?


Normalno da nisam. Covjece, pa ti stvarno vjerujes da je zemlja ravna?


Ne mogu reći da vjerujem,ali ni da ne vjerujem
Što više gledam one YT uratke, sve više sumnjam da je onakva kakvu je nasa pokazuje
Evo barem vi pomorci možete lako dokazati jeli ravna ili okrugla...pad horizonta po globusarima je 7,8 m na 10km...uzmi kanoćal kada je dobra vidljivost i gledaj brodove do 8m visine prema pučini...ako ih na 10km možeš vidjeti, onda ti je to jasan dokaz da nema pada radi navodne zakrivljenosti zemlje

Ako se brod nimalo ne može vidjeti onda su globusari i ti u pravu...u engleskoj je davno rađen poznati eksp. na 6 milja i na čamcu se vidjela zastavica koja je bila na maloj visini ( ispod 2m!)...a pad radi zakrivljenosti je na toj udaljenosti barem 7metara! Kako onda to???
Pa daj pogledaj jednom,,,ti si dolje na moru...trebaš samo kanoćal i malo dobre volje...ništa više!
Pa kad pogledaš znati ćemo na čemu smo...možda sam ja u velikoj zabludi....ali,hajmo sa konkretnim pokusom koji možeš sam vrlo lako napraviti...ne treba nam NASA, let na velikim visnama isl!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2018 16:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ruj 2008 06:37
Postovi: 97
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Da, Hrvoje divan je brat Rajko ! Dujam nas mozda je zavidan bratu Rajku sto i do njega nemoze doci Duh Sveti a i kako ce kad ima zidine znanja oko sebe .....malo ga bocnes imenom Rajko on odmah pukne kao balon .... treba ga razumit da mu nije lako ... :D


Zadnja izmjena: bernarda; 21 vel 2018 16:51; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2018 16:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Ne mogu reći da vjerujem,ali ni da ne vjerujem
Što više gledam one YT uratke, sve više sumnjam da je onakva kakvu je nasa pokazuje



A zasto gledas ta videa? Ima isto tako miljun videa gdje je dokazano da su ta videa glupost. Zasto ne gledas ova videa;

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GrihjP5tTTM&t=114s[/youtube]


Hrvoje Hrki napisao:
Evo barem vi pomorci možete lako dokazati jeli ravna ili okrugla...pad horizonta po globusarima je 7,8 m na 10km...uzmi kanoćal kada je dobra vidljivost i gledaj brodove do 8m visine prema pučini...ako ih na 10km možeš vidjeti, onda ti je to jasan dokaz da nema pada radi navodne zakrivljenosti zemlje


Meni nije jasno kako ti mozes pricat o ovome kad se ne kuzis u to. To ti ja objasnjavam. Tu ima jos toliko stvari, pocevsi o toga da zemlja nije kugla, da atmosfera moze slamat svijetlost jer je to medij kroz kojeg svijetlost prolazi, a ne vakuum. Da zivimo u vakuumu to bi bilo logicno, ali postoji bitan cimbenik koji se zove "refrakcija". Jesi ikad razmislio o tome kako svjetlost ne prolazi isto kroz vakuum, more i atmosferu? E, pa zasto je to tako?


Hrvoje Hrki napisao:
Ako se brod nimalo ne može vidjeti onda su globusari i ti u pravu...u engleskoj je davno rađen poznati eksp. na 6 milja i na čamcu se vidjela zastavica koja je bila na maloj visini ( ispod 2m!)...a pad radi zakrivljenosti je na toj udaljenosti barem 7metara! Kako onda to???


Pa zasto nisi nastavio trazit odgovor na to pitanje - nego dosao do zakljucka da je zemlja ravna? To mene zanima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2018 16:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
bernarda napisao:
Da, Hrvoje divan je brat Rajko ! Dujam nas mozda je zavidan bratu Rajku sto i do njega nemoze doci Duh Sveti a i kako ce kad ima zidine znanja oko sebe .....malo ga bocnes imenom Rajko on odmah pukne kao balon .... mislim da nije to nikako krscanski !


Da, svi van sekte su sotonini, to je bar jasno. Da razmisljas drugacije ne bi ni bila u sekti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 vel 2018 19:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Usporedno molitvama za ozdravljenje, davno kad sam to malo proučavao, sjećam se da su one kao takve i demoni predaka bile dosta zastupljene u staroslavenskim ili indijanskim vjerovanjima,u nekim smjerovima budizma, hinduizma tako da princip optuživanja nekog ili nečeg za vlastite nedaće nije stran ljudima različitih kultura i religija. Valjda je tako lakše čovjeku, pa je i teže prekinuti sa takvom praksom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2018 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Ne mogu reći da vjerujem,ali ni da ne vjerujem
Što više gledam one YT uratke, sve više sumnjam da je onakva kakvu je nasa pokazuje



A zasto gledas ta videa? Ima isto tako miljun videa gdje je dokazano da su ta videa glupost. Zasto ne gledas ova videa;

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GrihjP5tTTM&t=114s[/youtube]


Hrvoje Hrki napisao:
Evo barem vi pomorci možete lako dokazati jeli ravna ili okrugla...pad horizonta po globusarima je 7,8 m na 10km...uzmi kanoćal kada je dobra vidljivost i gledaj brodove do 8m visine prema pučini...ako ih na 10km možeš vidjeti, onda ti je to jasan dokaz da nema pada radi navodne zakrivljenosti zemlje


Meni nije jasno kako ti mozes pricat o ovome kad se ne kuzis u to. To ti ja objasnjavam. Tu ima jos toliko stvari, pocevsi o toga da zemlja nije kugla, da atmosfera moze slamat svijetlost jer je to medij kroz kojeg svijetlost prolazi, a ne vakuum. Da zivimo u vakuumu to bi bilo logicno, ali postoji bitan cimbenik koji se zove "refrakcija". Jesi ikad razmislio o tome kako svjetlost ne prolazi isto kroz vakuum, more i atmosferu? E, pa zasto je to tako?


Hrvoje Hrki napisao:
Ako se brod nimalo ne može vidjeti onda su globusari i ti u pravu...u engleskoj je davno rađen poznati eksp. na 6 milja i na čamcu se vidjela zastavica koja je bila na maloj visini ( ispod 2m!)...a pad radi zakrivljenosti je na toj udaljenosti barem 7metara! Kako onda to???


Pa zasto nisi nastavio trazit odgovor na to pitanje - nego dosao do zakljucka da je zemlja ravna? To mene zanima.


Znam ja za refrakciju , izmaglicu i sve to...ali to mi samo ide u prilog...refrakcija, valovi , izmaglica i sl. mogu samo napraviti da se brod koji bi se trebao vidjeti ne vidi u donjem dijelu...ali , izmaglica, valovi itd ne rade suprotan učinak!
Ako se brod radi zakrivljenosti izgubi ispod horizonta , onda se on definitivno izgubi ( bez obzira na refrakciju koju navodiš!)...refrakcija ga ne može vratiti iznad horizonta!...on se neće vidjeti nimalo, bilo refrakcije ili ne bilo

Ali ako se brod ne izgubi ispod horizonta ( ako je zemlja ravna) , onda refrakcija dovodi do toga da ti umjesto cijelog broda od 8metara, ne vidiš u cijelosti njegov donji dio...ali vidiš ostali dio broda ...npr ne vidiš donja 2 metra,ali vidiš 6 gornjih metara

Kažeš zemlja nije okrugla...ali sve nasine snimke počevši od " prve slike sa apollo misije sa mjeseca - tzv "plavog klikera", sve ostale slike koje nasa daje ( A NE DAJE IH PUNO...JAKO MALO IH IMA!????) POKAZUJU TOČNO OKRUGLU ZEMLJU ( NIJE ELIPSA, ILI ČAK U ZADNJIM TEORIJAMA SE TVRDILO DA JE ZEMLJA JAKO SPLJOŠTENA DOLJE-PA DA JE NEŠTO KAO KRUŠKOLIKA!)
Pa i ova Muskova reklamna lakrdija sa tesla vozilom u svemiru ti pokazuje baš idealno okruglu zemlju!
I to su argumenti na koje ujkazuju pobornici FE , jer ukazuju da se uči da je zemlja elipsasta, kruškolika spljoštena sfera isl. a onda kada se gleda 15-20 slika koje daje nasa , vidimo da nije takva itd...ima tu dosta nekonzistentnosti , nepodudaranja, nelogičnosti

Nas od vrtića uče o globusu koji se vrti i putuje enormnim brzinama kroz svemir...globus gledaš u dnevniku, na filmovima, reklamama...znam da ti je teško pojmiti da je zemlja ravna , jer smo do vrtića bombardirani slikama globusa...ali tih slika zemlje iz svemira je neshvatljivo jako malo iz svemira...postoje tolike misije na mjesec, mars, veneru i gdje sve ne,postoje stalne svenirske stanice, sateliti a tako jako malo slika zemlje gdje bi se sve dobro vidjelo...ima samo CGI montiranih , fotošopiranih slika, gdje se zakrivljenost zemlje softverski umjetno stvara, sve se montira...

Evo ti samo jedan lako shvatljiv argument da se snimke zemlje iz svemira montiraju, fotošopiraju, CGI obrađuju!:
Ne znam jesi li vidio klipove gdje se okrugla zemlja vrti enormnom brzinom....po tim snimcima ispada da bi se zemlja oko svoje osi okrenula za 360 stupnjeva za 10-15 minuta a ne za 24 sata!????...
Znači muljatori iz svemirskih agencija su dali snimke gdje se zemlja vrti da nam to bude sve plastičnije i da lakše povjerujemo, ali su se zeznuli, prebrzo su je zavrtjeli!??? :a1490:

Tebi se ne da gledati klipove o FE jer a priori ne daješ ni 0,000000001 % da je zemlja ravna ....tako da ne mogu ja tebi sada riječima opisati sve laži u video klipovima,slikama itd koje su dane na netu u vezi " okrugle" zemlje 8 a ima ih barem 100!), a gdje se lako vidi da je to sve montirano...kao se zemlja može u cijelosti okrenuti za 10-15 minuta po snimkama globusara ako svi znamo da se zemlja okrene za 24 sata!!

Ja sam pozorno pregledao masu snimaka i stvarno ljudi koji ukazuju na grešeke i nelogičnosti su u pravu...ali budući da ja i ti ne možemo supervještačiti snimke koje su na netu, dajem ti mogućnost kao pomorcu da provjeriš ono što zbilja i realno možeš sam provjeriti!...to je ovo sa brodovima koje možeš viđati svaki dan kada si na brodu ili kada si u splitu na obali...zna se do koje udaljnosti sebrod od 7,8 metara može vidjeti ( 10km...to globusari ne pobijaju jer su to njihove tablice i vrijednosti koje oni daju...gugl ert ima kalkulatore zakrivljenosti i pada iza horizonta za svaku udaljenost...to su oficijelni izračuni, službene znanosti, a ne od fletertaša!)
Pa ako ti kanoćalom možeš vidjeti brod od 8metara i poslije 10 km udaljnosti to ti onda dokazuje da nešto uveliko ne štima!

NE VIDIM RAZLOGA DA NE UZMEŠ KANIOĆAL I NAPRAVIŠ SAM TEST??..ZAR JE TO TOLIKO TEŠKO... JER ONO ŠTO MI VIDIMO NA VEĆIM UDALJENOSTIMA OKOM, NIJE ISTO ŠTO SE VIDI SA KAMERAMA S TELEOBJEKTIVOM ( ZUMIRANJEM!), SA TELESKOPOM I KANOĆALOM...OKOM SE BROD STOPI SA HORIZONTOM UDALJINI, A KADA ZUMIRAŠ SA TELEOBJEKTIVOM ONDA SE BROD ODJEDNOM POJAVI!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2018 11:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Znam ja za refrakciju , izmaglicu i sve to...ali to mi samo ide u prilog...refrakcija, valovi , izmaglica i sl. mogu samo napraviti da se brod koji bi se trebao vidjeti ne vidi u donjem dijelu...ali , izmaglica, valovi itd ne rade suprotan učinak!



Lol, da ti to ide u prilog.

Hrvoje Hrki napisao:
Ako se brod radi zakrivljenosti izgubi ispod horizonta , onda se on definitivno izgubi ( bez obzira na refrakciju koju navodiš!)...refrakcija ga ne može vratiti iznad horizonta!...on se neće vidjeti nimalo, bilo refrakcije ili ne bilo

Ali ako se brod ne izgubi ispod horizonta ( ako je zemlja ravna) , onda refrakcija dovodi do toga da ti umjesto cijelog broda od 8metara, ne vidiš u cijelosti njegov donji dio...ali vidiš ostali dio broda ...npr ne vidiš donja 2 metra,ali vidiš 6 gornjih metara



Jel kuzis ti da ovo nije filozofija? Ti ovde ne mozes zauzet svoj stav i branit ga. Zasto? Zato jer tu postoje matematicke formule, jednadzbe. To je kao da zauzmes stav da 3 x 3 = 10. I sad mi pricamo o tome? Brod se vidi pomocu refrakcije, naravno, ne dio koji je u vodi...Taj experiment je raden i potvrdeno je da je zemlja zakrivljena.



Hrvoje Hrki napisao:
Kažeš zemlja nije okrugla...ali sve nasine snimke počevši od " prve slike sa apollo misije sa mjeseca - tzv "plavog klikera", sve ostale slike koje nasa daje ( A NE DAJE IH PUNO...JAKO MALO IH IMA!????) POKAZUJU TOČNO OKRUGLU ZEMLJU ( NIJE ELIPSA, ILI ČAK U ZADNJIM TEORIJAMA SE TVRDILO DA JE ZEMLJA JAKO SPLJOŠTENA DOLJE-PA DA JE NEŠTO KAO KRUŠKOLIKA!)
Pa i ova Muskova reklamna lakrdija sa tesla vozilom u svemiru ti pokazuje baš idealno okruglu zemlju!
I to su argumenti na koje ujkazuju pobornici FE , jer ukazuju da se uči da je zemlja elipsasta, kruškolika spljoštena sfera isl. a onda kada se gleda 15-20 slika koje daje nasa , vidimo da nije takva itd...ima tu dosta nekonzistentnosti , nepodudaranja, nelogičnosti


Lol. Dakle ti si izracunao da je zemlja okrugla? Jel mi to zelis rec? Ne kuzim ni kako po slici to mozes vidit.


Hrvoje Hrki napisao:
Nas od vrtića uče o globusu koji se vrti i putuje enormnim brzinama kroz svemir...globus gledaš u dnevniku, na filmovima, reklamama...znam da ti je teško pojmiti da je zemlja ravna , jer smo do vrtića bombardirani slikama globusa...ali tih slika zemlje iz svemira je neshvatljivo jako malo iz svemira...postoje tolike misije na mjesec, mars, veneru i gdje sve ne,postoje stalne svenirske stanice, sateliti a tako jako malo slika zemlje gdje bi se sve dobro vidjelo...ima samo CGI montiranih , fotošopiranih slika, gdje se zakrivljenost zemlje softverski umjetno stvara, sve se montira...


Skoro su sve slike zemlje fotosopirane, sve google mape koje koristis itd..



Hrvoje Hrki napisao:
Evo ti samo jedan lako shvatljiv argument da se snimke zemlje iz svemira montiraju, fotošopiraju, CGI obrađuju!:
Ne znam jesi li vidio klipove gdje se okrugla zemlja vrti enormnom brzinom....po tim snimcima ispada da bi se zemlja oko svoje osi okrenula za 360 stupnjeva za 10-15 minuta a ne za 24 sata!????...
Znači muljatori iz svemirskih agencija su dali snimke gdje se zemlja vrti da nam to bude sve plastičnije i da lakše povjerujemo, ali su se zeznuli, prebrzo su je zavrtjeli!??? :a1490:


Ti da odes u svemir, kako bi skuzio vrti li se zemlja i kojom brzinom? Cisto me zanima odgovor na ovo pitanje...

Hrvoje Hrki napisao:
Tebi se ne da gledati klipove o FE jer a priori ne daješ ni 0,000000001 % da je zemlja ravna ....tako da ne mogu ja tebi sada riječima opisati sve laži u video klipovima,slikama itd koje su dane na netu u vezi " okrugle" zemlje 8 a ima ih barem 100!), a gdje se lako vidi da je to sve montirano...kao se zemlja može u cijelosti okrenuti za 10-15 minuta po snimkama globusara ako svi znamo da se zemlja okrene za 24 sata!!


Jesi ikad gledao klipove o ljudima gusterima koji zive medu nama?

Hrvoje Hrki napisao:
Ja sam pozorno pregledao masu snimaka i stvarno ljudi koji ukazuju na grešeke i nelogičnosti su u pravu...ali budući da ja i ti ne možemo supervještačiti snimke koje su na netu, dajem ti mogućnost kao pomorcu da provjeriš ono što zbilja i realno možeš sam provjeriti!...to je ovo sa brodovima koje možeš viđati svaki dan kada si na brodu ili kada si u splitu na obali...zna se do koje udaljnosti sebrod od 7,8 metara može vidjeti ( 10km...to globusari ne pobijaju jer su to njihove tablice i vrijednosti koje oni daju...gugl ert ima kalkulatore zakrivljenosti i pada iza horizonta za svaku udaljenost...to su oficijelni izračuni, službene znanosti, a ne od fletertaša!)
Pa ako ti kanoćalom možeš vidjeti brod od 8metara i poslije 10 km udaljnosti to ti onda dokazuje da nešto uveliko ne štima!


Evo, opet ti po svome. Rekao sam ti da sve stima, nista se ne brini. Sto bi i imao kad bi te lagao?

Hrvoje Hrki napisao:
NE VIDIM RAZLOGA DA NE UZMEŠ KANIOĆAL I NAPRAVIŠ SAM TEST??..ZAR JE TO TOLIKO TEŠKO... JER ONO ŠTO MI VIDIMO NA VEĆIM UDALJENOSTIMA OKOM, NIJE ISTO ŠTO SE VIDI SA KAMERAMA S TELEOBJEKTIVOM ( ZUMIRANJEM!), SA TELESKOPOM I KANOĆALOM...OKOM SE BROD STOPI SA HORIZONTOM UDALJINI, A KADA ZUMIRAŠ SA TELEOBJEKTIVOM ONDA SE BROD ODJEDNOM POJAVI!


Taj experiment je inace moguc samo u kanalu, gdje je dokazano experimentom da je zemlja zakrivljena. Zasto to odbacujes? :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2018 13:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Znam ja za refrakciju , izmaglicu i sve to...ali to mi samo ide u prilog...refrakcija, valovi , izmaglica i sl. mogu samo napraviti da se brod koji bi se trebao vidjeti ne vidi u donjem dijelu...ali , izmaglica, valovi itd ne rade suprotan učinak!



Lol, da ti to ide u prilog.

Hrvoje Hrki napisao:
Ako se brod radi zakrivljenosti izgubi ispod horizonta , onda se on definitivno izgubi ( bez obzira na refrakciju koju navodiš!)...refrakcija ga ne može vratiti iznad horizonta!...on se neće vidjeti nimalo, bilo refrakcije ili ne bilo

Ali ako se brod ne izgubi ispod horizonta ( ako je zemlja ravna) , onda refrakcija dovodi do toga da ti umjesto cijelog broda od 8metara, ne vidiš u cijelosti njegov donji dio...ali vidiš ostali dio broda ...npr ne vidiš donja 2 metra,ali vidiš 6 gornjih metara



Jel kuzis ti da ovo nije filozofija? Ti ovde ne mozes zauzet svoj stav i branit ga. Zasto? Zato jer tu postoje matematicke formule, jednadzbe. To je kao da zauzmes stav da 3 x 3 = 10. I sad mi pricamo o tome? Brod se vidi pomocu refrakcije, naravno, ne dio koji je u vodi...Taj experiment je raden i potvrdeno je da je zemlja zakrivljena.



Hrvoje Hrki napisao:
Kažeš zemlja nije okrugla...ali sve nasine snimke počevši od " prve slike sa apollo misije sa mjeseca - tzv "plavog klikera", sve ostale slike koje nasa daje ( A NE DAJE IH PUNO...JAKO MALO IH IMA!????) POKAZUJU TOČNO OKRUGLU ZEMLJU ( NIJE ELIPSA, ILI ČAK U ZADNJIM TEORIJAMA SE TVRDILO DA JE ZEMLJA JAKO SPLJOŠTENA DOLJE-PA DA JE NEŠTO KAO KRUŠKOLIKA!)
Pa i ova Muskova reklamna lakrdija sa tesla vozilom u svemiru ti pokazuje baš idealno okruglu zemlju!
I to su argumenti na koje ujkazuju pobornici FE , jer ukazuju da se uči da je zemlja elipsasta, kruškolika spljoštena sfera isl. a onda kada se gleda 15-20 slika koje daje nasa , vidimo da nije takva itd...ima tu dosta nekonzistentnosti , nepodudaranja, nelogičnosti


Lol. Dakle ti si izracunao da je zemlja okrugla? Jel mi to zelis rec? Ne kuzim ni kako po slici to mozes vidit.


Hrvoje Hrki napisao:
Nas od vrtića uče o globusu koji se vrti i putuje enormnim brzinama kroz svemir...globus gledaš u dnevniku, na filmovima, reklamama...znam da ti je teško pojmiti da je zemlja ravna , jer smo do vrtića bombardirani slikama globusa...ali tih slika zemlje iz svemira je neshvatljivo jako malo iz svemira...postoje tolike misije na mjesec, mars, veneru i gdje sve ne,postoje stalne svenirske stanice, sateliti a tako jako malo slika zemlje gdje bi se sve dobro vidjelo...ima samo CGI montiranih , fotošopiranih slika, gdje se zakrivljenost zemlje softverski umjetno stvara, sve se montira...


Skoro su sve slike zemlje fotosopirane, sve google mape koje koristis itd..



Hrvoje Hrki napisao:
Evo ti samo jedan lako shvatljiv argument da se snimke zemlje iz svemira montiraju, fotošopiraju, CGI obrađuju!:
Ne znam jesi li vidio klipove gdje se okrugla zemlja vrti enormnom brzinom....po tim snimcima ispada da bi se zemlja oko svoje osi okrenula za 360 stupnjeva za 10-15 minuta a ne za 24 sata!????...
Znači muljatori iz svemirskih agencija su dali snimke gdje se zemlja vrti da nam to bude sve plastičnije i da lakše povjerujemo, ali su se zeznuli, prebrzo su je zavrtjeli!??? :a1490:


Ti da odes u svemir, kako bi skuzio vrti li se zemlja i kojom brzinom? Cisto me zanima odgovor na ovo pitanje...

Hrvoje Hrki napisao:
Tebi se ne da gledati klipove o FE jer a priori ne daješ ni 0,000000001 % da je zemlja ravna ....tako da ne mogu ja tebi sada riječima opisati sve laži u video klipovima,slikama itd koje su dane na netu u vezi " okrugle" zemlje 8 a ima ih barem 100!), a gdje se lako vidi da je to sve montirano...kao se zemlja može u cijelosti okrenuti za 10-15 minuta po snimkama globusara ako svi znamo da se zemlja okrene za 24 sata!!


Jesi ikad gledao klipove o ljudima gusterima koji zive medu nama?

Hrvoje Hrki napisao:
Ja sam pozorno pregledao masu snimaka i stvarno ljudi koji ukazuju na grešeke i nelogičnosti su u pravu...ali budući da ja i ti ne možemo supervještačiti snimke koje su na netu, dajem ti mogućnost kao pomorcu da provjeriš ono što zbilja i realno možeš sam provjeriti!...to je ovo sa brodovima koje možeš viđati svaki dan kada si na brodu ili kada si u splitu na obali...zna se do koje udaljnosti sebrod od 7,8 metara može vidjeti ( 10km...to globusari ne pobijaju jer su to njihove tablice i vrijednosti koje oni daju...gugl ert ima kalkulatore zakrivljenosti i pada iza horizonta za svaku udaljenost...to su oficijelni izračuni, službene znanosti, a ne od fletertaša!)
Pa ako ti kanoćalom možeš vidjeti brod od 8metara i poslije 10 km udaljnosti to ti onda dokazuje da nešto uveliko ne štima!


Evo, opet ti po svome. Rekao sam ti da sve stima, nista se ne brini. Sto bi i imao kad bi te lagao?

Hrvoje Hrki napisao:
NE VIDIM RAZLOGA DA NE UZMEŠ KANIOĆAL I NAPRAVIŠ SAM TEST??..ZAR JE TO TOLIKO TEŠKO... JER ONO ŠTO MI VIDIMO NA VEĆIM UDALJENOSTIMA OKOM, NIJE ISTO ŠTO SE VIDI SA KAMERAMA S TELEOBJEKTIVOM ( ZUMIRANJEM!), SA TELESKOPOM I KANOĆALOM...OKOM SE BROD STOPI SA HORIZONTOM UDALJINI, A KADA ZUMIRAŠ SA TELEOBJEKTIVOM ONDA SE BROD ODJEDNOM POJAVI!


Taj experiment je inace moguc samo u kanalu, gdje je dokazano experimentom da je zemlja zakrivljena. Zasto to odbacujes? :l30:


Ma kakav kanal?...možeš to raditi bilo gdje , gdje imaš udaljenost 10km...eksperimentima i snimcima koji se daju na netu je dokazano da se vide objekti koji se NIKAKO I NIKADA ne bi mogli vidjeti da je zemlja zakrivljena...od kipa slobode, do menhetna, čikaga , xy , raznih brda, otoka i planina koji se vide na enormnim udaljnostima!???a ne bi se trebali vidjeti na 70, 100 km , ili čak na 450km...pa pogledaj te klipove gdje se golim okom svi ti objekti ne vide i tada se laiku čini da je sve ok jer se ti objekti ne vide radi pada iza horizonra ...i onda taj snimač zumira kamerom, teleobjektivom isti panoramski snimak i odjedno se pojavi CIJELI gliser, cijeli trajekt, cijeli brod kojega maloprije nisi NIMALO mogao vidjeti GOLIM OKOM!
Vjerujem da znaš šta je perspektiva , i da se tadi efekta perspektive svi udaljeni objekti na kraju spajaju sa crtom horizonta...znači to što ne vidiš trajekt 1o ili 12 km od splita koji ide u supetar je zato jer on postane radi perspektive šićušan i spoji se sa crtom horizonta...uzmi onda kameru sa teleobjektivom i pogledaj i gle čuda vidjeti ćeš trajekt u cijelosti ( ili nećeš samo donji dio radi valova, isparavanja kapljica, refrakcije isl.)

Pa ,brate mili,pomorac si , ima valjda netko dolje od tvojih dobru kameru sa teleobjektivom ili barem dobar kanoćal, pa pogledaj sam....ako budeš vidio brod koji ne vidiš golim okom, onda se zapitaj kako to?možda će ti sinuti
Ovako pričaš napamet , a nisi pogledao nijedan uradak na netu koji pobija da je zemlja zakrivljena onoliko koliko tvrde...to prije internet i YT ere nismo mogli vidjeti....mogao si pričati nekolicini ljudi u kafiću i ostalo je uvijek u malom krugu slušaća...sada se to više ne može sakriti od javnosti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2018 14:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Da možda zaključamo ovu vječno intrigantnu temu. Dakle, gosp. Hrki odite na internet i upisite 'Foucaultovo njihalo', tamo cete pronaci dokaz da zemlja sigurno nije ravna, dokaz izražen matematičkim formalizmom. Ne treba biti previše matematički potkovan da bi se stvar razumjela na načelnoj razini, dovoljno je poznavati ponešto teorije diferencijalnih jednadžbi i ponešto integro-diferencijalnog računa.

Ukratko: Ovaj je pokus prvi izveo Jean Foucault, godine 1851. u zgradi pariškog Panteona s njihalom duljine 67m i mase 28kg. Pod je bio posut pijeskom, a na kugli se nalazio šiljak koji je ostavljao trag po pijesku, tako da se lako mogao uočiti položaj ravnine u kojoj njihalo trenutno njiše. Pokazalo se da se uslijed vrtnje Zemlje, ravnina njihanja postupno zakretala oko okomite osi. Ako se gleda odozgo prema dolje, na sjevernoj polusferi, zakret je u smjeru kazaljke na satu, a na južnoj je polusferi zakret u smjeru suprotnom od gibanja kazaljke na satu.


I još samo napomena o heliocentričnom sustavu:

Zapravo, i geocentrični i heliocentrični sustavi su podjednako točni. Razlika među njima je samo u tome gdje se postavi ishodište koordinatnog sustava - u središte Zemlje (geocentrični sustav) ili u središte Sunca (heliocentrični sustav). Zbog homogenosti prostora, oba izbora položaja ishodišta koordinatnog sustava su jednakovaljana (kao što je jednakovaljan i bilo koji drugi odabir položaja ishodišta). Sloboda u odabiru položaja ishodišta koordinatnog sustava ipak ne znaci da će opis gibanja biti podjednako jednostavan u svim slučajevima. Ako se ishodište postavi u središte Sunca, putanje planeta su (približno) elipse. No, ako se ishodište postavi u središte Zemlje (ili u neku
drugu proizvoljnu točku), putanje planeta (i Sunca) su prikazane krivuljama znatno složenijima od elipse. U tom je smislu heliocentrični sustav poseban - gledano iz tog sustava, putanje planeta su najjednostavnijeg oblika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr