www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 vel 2018 20:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Belive napisao:
P.S. Molim pojasnjenje :t4: pouka mi je, izgleda, promakla!


Znas tko ce ti objasnit? Pa onaj tko cita Dusparu;

hodocasnik napisao:
Doduše možda ima pretjerivanja malo sam nešto čitucnuo tu ono što ste pričali o Duspari...Malo ponekad svratim na njegovu stranicu http://nacija.hr/ i moj dojam je da čovjek autentično i za primjer živi svoju vjeru..


Malo pomalo :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2018 15:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
hodocasnik napisao:
....


Decko, imao si toliko glupih izjava da je to pravo malo cudo. Stvarno je malo forumasa tupasto kao ti. Usudio bih se reci, nitko kao ti. Ako ne shvacas, sto ti ja tu mogu? Ne shvacas i gotovo. No, sto ti shvacas? Ti si cak jedini napisao;

"Naravno da logika nije istina."

U nadi da obranis Rajkov nauk. Samuel je npr stvarno zagrizen za njega, ali cak ni on to nije pokusao branit. I onda dolazis s ovom izjavom;

Možda da je Bundalo pisao Istinu velikim slovom onda bi bio određeniji u izričaju. Iz ovoga što si citirao izgleda da on kritizira scijentizam - takva logika sigurno nije istina.


I onda ocekujes raspravu u kojoj cu ja tebi odgovarat a ti samo zanemaris cinjenice koje svi ovdje navodimo? Evo ti primjer gdje ti sam pojma nemas sto pricas;


Meni se čini da ti, odnosno više vas ovdje premalo poznajete i Nauk i Tradiciju, pa onda ne možete niti prepoznati šta u molitvi za obiteljsko stablo odgovara ili je barem na tragu te naše Tradicije..


Da tebi se cini. No pogledajmo sto si rekao prije neki dan;

jedna od poveznica je i članak od jednog isusovca koji piše kako je taj pojam liječenja obiteljskog stabla uvezen iz protestantizma..Lako je moguće da je taj protestant prihvatio takve ideje i oblikovao ih u neki kršćanski ezoterizam.. osim uvoza takvih ideja sam pristup cijelom pitanju zla i grijeha je mislim stran našoj Crkvi.


:b101: da bi zatim rekao;

Ozdravljenje kroz naraštaje kao molitva za oslobođenje od vremenitih posljedica grijeha je katolička.

:lol:

Toliko si se izbezumio da si izmislio pojam "molitva za oslobođenje od vremenitih posljedica grijeha". Cemu to izmisljanje? :l30: Cemu ovakvo grcevito branjenje gluposti?


P.S.

Nemoj Ivancica svodit na razinu Rajka. Ivancic nikad nije propovijedao takve gluposti. Nemoj, inace slijedi bolno iskustvo :lol:


Mogu ti reći i ja tako nekako doživljavam tvoje pisanje, dakle dojam je obostran :lol:

Nemoj Ivancica svodit na razinu Rajka.

hm, već drugi put pokušavaš određivati šta ću pisati.. ovo bi bila jedna od posebnosti tvog pisanja..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2018 15:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
Belive napisao:
P.S. Molim pojasnjenje :t4: pouka mi je, izgleda, promakla!


Znas tko ce ti objasnit? Pa onaj tko cita Dusparu;

hodocasnik napisao:
Doduše možda ima pretjerivanja malo sam nešto čitucnuo tu ono što ste pričali o Duspari...Malo ponekad svratim na njegovu stranicu http://nacija.hr/ i moj dojam je da čovjek autentično i za primjer živi svoju vjeru..


Malo pomalo :b101:


Elvis Duspara, my brother :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2018 17:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Dao sam si truda i preslušao veći dio predavanja od Rajka, o kojem je bilo rasprave na ovom forumu.. predavanje se može naći na linku

https://vimeo.com/164118916

Skoro je za nepovjerovati koliko je nekima zasmetalo ono što Rajko tvrdi da je zaljubljenost od sotone.. onako kako je on to opisao, naravno da je zaljubljenost od sotone.. on u ovom predavanju govori i zaljubljenosti kao strasti i u kontekstu odlučivanja o pravom bračnom drugu. Psihološki je sasvim u pravu, jer je poznato da zaljubljenost nije stvarna ljubav.

Ako nekog zanima, o ovoj temi govori odprilike od 26 do 35 minute videa.. poslušajte pa sami zaključita ima li smisla proglašavati ga debilom ili kako već je ovdje bio napadan.

Također, u 25-26 minuti govori kako neokajani grijesi nisu naši grijesi nego grijesi prethodnih generacija, i objašnjava to baš na tragu Katekizma KAtoličke Crkve..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2018 17:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Belive napisao:
hodocasnik napisao:
Ja nisam teolog, moguće je da griješim u ovim pitanjima, ali mi ne izgleda da je Rajko neki heretik, mada je pogrešno kada izjednačava pojmove nasljedni grijeh/neokajani grijeh/ ropstvo ili prokletstvo sa sklonosti grijehu.


U pravu ste - niste teolog (kao što nisam ni ja), ali ne treba biti teolog kako bi se uvidjelo da g. Rajko ništa ne izjednačava već jasno i glasno kaže:

"Osnovna kuća u kojoj živi naša duša na ovom svijetu, je naše tijelo i naša krv. Nemamo druge kuće. Tu kuću smo kao i roditeljski dom dobili od sjemena oca, majke, djedova, baka, pradjedova i prabaka, od šukundeda, i šukunbaka itd. I ako je netko od bivših vlasnika krvi i tijela roda našega iz kojeg po sjemenu potječe moje tijelo i krv dizao kod vraga kredit, pa bankrotirao, tj. izgubio Božju milost i do kraja života se nije izmirio s Bogom i odrekao svoga zla, tada se taj njegov zloduh uknjižio s pravom vlasništva na njegovu kuću, odnosno na tijelo i krv, ali ne samo na onaj dio koji s njime odlazi u grob, nego i na onaj živi dio njega iz kojeg potječe njegovo potomstvo, pojasnio je Bundalo kao razlog zašto je neizmjerno važno moliti za pretke. Oni su naša krv, i naše tijelo, naš dom na zemlji koji je možda jednom davno izgubljen."

Izvor: http://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/ra ... rv-918024/
P.S. Govor nisam slušala, to mi je ipak prevelik gubitak vremena.


Ovo što citirate je sasvim u skladu sa govorom egzorcista Fr Chad Ripperger (na prethodnoj stranici sam stavio link).. tako da ne znam šta vam tu smeta ali možda se radi o vašem neznanju ili nerazumijevanju :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ožu 2018 19:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
hodocasnik napisao:

Također, u 25-26 minuti govori kako neokajani grijesi nisu naši grijesi nego grijesi prethodnih generacija, i objašnjava to baš na tragu Katekizma KAtoličke Crkve..


Ne može on (Rajko) govoriti "na tragu" Katekizma, on pak mora govoriti nedvosmisleno i potpuno u skladu s Katekizmom. Dakle, Katekizam je po tom pitanju jasan - nadam se da ga ne treba citiriati po tko zna koji put (onaj dio o krštenju, jel). Pravila igre su jasna no zašto ih neki stalno pokušavaju zobići, to je pak tema za neku drugu raspravu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2018 23:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
El Scorpio napisao:
hodocasnik napisao:

Također, u 25-26 minuti govori kako neokajani grijesi nisu naši grijesi nego grijesi prethodnih generacija, i objašnjava to baš na tragu Katekizma KAtoličke Crkve..


Ne može on (Rajko) govoriti "na tragu" Katekizma, on pak mora govoriti nedvosmisleno i potpuno u skladu s Katekizmom. Dakle, Katekizam je po tom pitanju jasan - nadam se da ga ne treba citiriati po tko zna koji put (onaj dio o krštenju, jel). Pravila igre su jasna no zašto ih neki stalno pokušavaju zobići, to je pak tema za neku drugu raspravu.


Griješiš.. nekoliko vas ovdje pokušavate nametnuti neka svoja pravila pri tome ne kužeći koliko ograničeno pristupate pitanjima.. Rajko se očito korigira i nastoji uskladiti sa Naukom, i nije zatvoren samo u svoje iskustvo.. jasno je rekao da grijesi predaka nisu naši grijesi .. dalje od toga objašnjenja su primjena i primjeri u životu i ona nisu uvijek jasni i po „pravilima igre“ kako kažeš jer svakodnevni život nije uvijek jasan.. trebamo razmatranjem i razlučivanjem vidjeti kako Nauk primjeniti i unijeti svjetlo u događaje iz života.. ako preskočite taj dio Nauk će vam postati kamen spoticanja, kao sedevekantistima koji na kraju završe praktički postupajući prema Crkvi kao i oni sa modernističkim zabludama.. ništa bitno različiti od protestantskog redukcionizma koji je samo korak od onog materijalističkog.. a sve to zbog gubitka stvarne duhovne dimenzije o kojoj Crkva uči..

Naravno, nikako ne zagovaram laksnost u primjeni Nauka (kao da bi sama primjena uopće mogla biti laksna), nego nastojim slijediti Gospodina koji „trske napuknute prelomiti neće“ a opet kaže „tko izbriše samo jednu jotu iz Zakona..“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2018 12:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
hodocasnik napisao:
hm, već drugi put pokušavaš određivati šta ću pisati.. ovo bi bila jedna od posebnosti tvog pisanja..


Da, i? :lol: Evo ti i treci put; prestani pisat gluposti.


hodocasnik napisao:
onako kako je on to opisao, naravno da je zaljubljenost od sotone


Naravno da nije, niti Katolicka Crkva smatra da je. Ne postoji 30924723 vrsta zaljubljenosti. Zna se sto znaci zaljubljenost. Cemu ovakva konstantna izmisljanja i redefinicija rijeci?


hodocasnik napisao:
Psihološki je sasvim u pravu, jer je poznato da zaljubljenost nije stvarna ljubav.


Pa tko govori da je? O cemu ti ovdje pricas, sto je on psiholoski u pravu? Dokazi ti nama gdje Crkva govori da je zaljubljenost od vraga. Vec se danima ovdje izmotavas bez ijednog Crkvenog citata, bez citiranja ikakvih crkvenih zakona, teologije, itd...


hodocasnik napisao:
Također, u 25-26 minuti govori kako neokajani grijesi nisu naši grijesi nego grijesi prethodnih generacija, i objašnjava to baš na tragu Katekizma KAtoličke Crkve..


Ne govori to u 25-26 minuti. Opet lazes. On kaze, citiram ''nasljednim duhovima neokojanim grijesima predaka, ne nasih ali ipak na nas djeluju'' - sto je njegova teorija a ne Katolicka.


hodocasnik napisao:
Elvis Duspara, my brother


Evo, konacno da vidimo koga zoves bratom. Tipa koji duh Asiza proglasava demonom, vjeruje da je zemlja ravna i pljuje po drugom vatikanskom saboru. To je osoba koju ti nazivas svojim bratom. To je osoba koja pljuje po svetom Ivanu Pavlu II.-om.


hodocasnik napisao:
Griješiš.. nekoliko vas ovdje pokušavate nametnuti neka svoja pravila pri tome ne kužeći koliko ograničeno pristupate pitanjima.. Rajko se očito korigira i nastoji uskladiti sa Naukom, i nije zatvoren samo u svoje iskustvo.. jasno je rekao da grijesi predaka nisu naši grijesi .. dalje od toga objašnjenja su primjena i primjeri u životu i ona nisu uvijek jasni i po „pravilima igre“ kako kažeš jer svakodnevni život nije uvijek jasan.. trebamo razmatranjem i razlučivanjem vidjeti kako Nauk primjeniti i unijeti svjetlo u događaje iz života.. ako preskočite taj dio Nauk će vam postati kamen spoticanja, kao sedevekantistima koji na kraju završe praktički postupajući prema Crkvi kao i oni sa modernističkim zabludama.. ništa bitno različiti od protestantskog redukcionizma koji je samo korak od onog materijalističkog.. a sve to zbog gubitka stvarne duhovne dimenzije o kojoj Crkva uči..


Ako se ''korigira'' znaci da je u krivu. Ako naucava u krivu onda Duh Sveti ne govori iz njega. To je sasvim jednostavno za skuzit. Dakle Duh Sveti ne stoji iza njega. Zatim, ne stoji ni teologija, niti filozofija. Pitanje je; koje reference on ima da bi drugima tumacio nauk (kojeg ni sam ne zna)?
Druga stvar mi nikad nismo rekli niti tvrdili da je Rajko rekao da su grijesi predaka nasi grijesi. Ono sto on tvrdi je da se prokletstvo nasljeduje i da mozes zivit u prokletstvu sve dok se ne okaju grijesi tvojih predaka. To nije Katolicki nauk. To su opasna protestantska naucavanja.


A upravo takvi kao Elvis Duspara i Rajko Bundalo odvlace ljude od Crkve. Kad sasvim normlana osoba procita da jedan takozvani Katolik kaze da je mjesecnica od sotone, da je zemlja ravna ploca, da se prokletstvo nasljeduje ukoliko se ne okaju grijesi, da logika nije istina, da je zaljubljenost od sotone, da gledanje u oci moze zavrsit fatalno - sve sto ta osoba moze napravit jest; zatvorit vrata crkvi. I tako i nastaju krive predodzbe o Crkvi, i zato se ljudima i zgadi Crkva. To je sablazan, to je ono sto Isus govori;

»Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Zaključavate kraljevstvo nebesko pred ljudima; sami ne ulazite, a ne date ući ni onima koji bi htjeli.«

I koliko se takvih ljudi udaljilo od Crkve, bas zbog takvog naucavanja? Jedni se sablazne na takve gluposti, a neki ih prihvate:

»Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika. A kad ga pridobijete, promećete ga u sina paklenoga dvaput goreg od sebe.« (sa svojim seminarima bas i obilaze morem i kopnom da pridobiju sljedbenike: loncar, duspara, rajko)

I ti koji ih prihvate jos vise pljuju po papama, Crkvi, Nauku, znanosti, logici, itd... A ti, Samuel i bernarda ste upravo to i demonstrirali.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2018 21:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
hodocasnik napisao:
hm, već drugi put pokušavaš određivati šta ću pisati.. ovo bi bila jedna od posebnosti tvog pisanja..


Da, i? :lol: Evo ti i treci put; prestani pisat gluposti.


hodocasnik napisao:
onako kako je on to opisao, naravno da je zaljubljenost od sotone


Naravno da nije, niti Katolicka Crkva smatra da je. Ne postoji 30924723 vrsta zaljubljenosti. Zna se sto znaci zaljubljenost. Cemu ovakva konstantna izmisljanja i redefinicija rijeci?


hodocasnik napisao:
Psihološki je sasvim u pravu, jer je poznato da zaljubljenost nije stvarna ljubav.


Pa tko govori da je? O cemu ti ovdje pricas, sto je on psiholoski u pravu? Dokazi ti nama gdje Crkva govori da je zaljubljenost od vraga. Vec se danima ovdje izmotavas bez ijednog Crkvenog citata, bez citiranja ikakvih crkvenih zakona, teologije, itd...


hodocasnik napisao:
Također, u 25-26 minuti govori kako neokajani grijesi nisu naši grijesi nego grijesi prethodnih generacija, i objašnjava to baš na tragu Katekizma KAtoličke Crkve..


Ne govori to u 25-26 minuti. Opet lazes. On kaze, citiram ''nasljednim duhovima neokojanim grijesima predaka, ne nasih ali ipak na nas djeluju'' - sto je njegova teorija a ne Katolicka.


hodocasnik napisao:
Elvis Duspara, my brother


Evo, konacno da vidimo koga zoves bratom. Tipa koji duh Asiza proglasava demonom, vjeruje da je zemlja ravna i pljuje po drugom vatikanskom saboru. To je osoba koju ti nazivas svojim bratom. To je osoba koja pljuje po svetom Ivanu Pavlu II.-om.


hodocasnik napisao:
Griješiš.. nekoliko vas ovdje pokušavate nametnuti neka svoja pravila pri tome ne kužeći koliko ograničeno pristupate pitanjima.. Rajko se očito korigira i nastoji uskladiti sa Naukom, i nije zatvoren samo u svoje iskustvo.. jasno je rekao da grijesi predaka nisu naši grijesi .. dalje od toga objašnjenja su primjena i primjeri u životu i ona nisu uvijek jasni i po „pravilima igre“ kako kažeš jer svakodnevni život nije uvijek jasan.. trebamo razmatranjem i razlučivanjem vidjeti kako Nauk primjeniti i unijeti svjetlo u događaje iz života.. ako preskočite taj dio Nauk će vam postati kamen spoticanja, kao sedevekantistima koji na kraju završe praktički postupajući prema Crkvi kao i oni sa modernističkim zabludama.. ništa bitno različiti od protestantskog redukcionizma koji je samo korak od onog materijalističkog.. a sve to zbog gubitka stvarne duhovne dimenzije o kojoj Crkva uči..


Ako se ''korigira'' znaci da je u krivu. Ako naucava u krivu onda Duh Sveti ne govori iz njega. To je sasvim jednostavno za skuzit. Dakle Duh Sveti ne stoji iza njega. Zatim, ne stoji ni teologija, niti filozofija. Pitanje je; koje reference on ima da bi drugima tumacio nauk (kojeg ni sam ne zna)?
Druga stvar mi nikad nismo rekli niti tvrdili da je Rajko rekao da su grijesi predaka nasi grijesi. Ono sto on tvrdi je da se prokletstvo nasljeduje i da mozes zivit u prokletstvu sve dok se ne okaju grijesi tvojih predaka. To nije Katolicki nauk. To su opasna protestantska naucavanja.


A upravo takvi kao Elvis Duspara i Rajko Bundalo odvlace ljude od Crkve. Kad sasvim normlana osoba procita da jedan takozvani Katolik kaze da je mjesecnica od sotone, da je zemlja ravna ploca, da se prokletstvo nasljeduje ukoliko se ne okaju grijesi, da logika nije istina, da je zaljubljenost od sotone, da gledanje u oci moze zavrsit fatalno - sve sto ta osoba moze napravit jest; zatvorit vrata crkvi. I tako i nastaju krive predodzbe o Crkvi, i zato se ljudima i zgadi Crkva. To je sablazan, to je ono sto Isus govori;

»Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Zaključavate kraljevstvo nebesko pred ljudima; sami ne ulazite, a ne date ući ni onima koji bi htjeli.«

I koliko se takvih ljudi udaljilo od Crkve, bas zbog takvog naucavanja? Jedni se sablazne na takve gluposti, a neki ih prihvate:

»Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika. A kad ga pridobijete, promećete ga u sina paklenoga dvaput goreg od sebe.« (sa svojim seminarima bas i obilaze morem i kopnom da pridobiju sljedbenike: loncar, duspara, rajko)

I ti koji ih prihvate jos vise pljuju po papama, Crkvi, Nauku, znanosti, logici, itd... A ti, Samuel i bernarda ste upravo to i demonstrirali.


Ma veliš :lol: mi smo zanči neki demonstrirali da - ne manje nego više – pljujemo po papama, Crkvi, Nauku i – aime majko – logici! :b101:

Brat Duspara je vruć u revnosti i trenutno na pogrešnom kolosjeku, što nije razlog da ga se odbaci ili smatra izgubljenim.. dogodi se to ponekad ljudima.. evo na primjer tebi se dogodilo :b101:


Dobro je da si citirao ove dijelove kada Gospodin govori farizejima o zatvaranju vrata.. imaš li ikakvu predodžbu koliko ljudi si ti svojim pisanjem i osuđivanjem isključio?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2018 21:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 ruj 2014 20:58
Postovi: 86
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Belive napisao:
hodocasnik napisao:
francesco1 napisao:
Usporedno molitvama za ozdravljenje, davno kad sam to malo proučavao, sjećam se da su one kao takve i demoni predaka bile dosta zastupljene u staroslavenskim ili indijanskim vjerovanjima,u nekim smjerovima budizma, hinduizma tako da princip optuživanja nekog ili nečeg za vlastite nedaće nije stran ljudima različitih kultura i religija. Valjda je tako lakše čovjeku, pa je i teže prekinuti sa takvom praksom.


Meni se čini da ti, odnosno više vas ovdje premalo poznajete i Nauk i Tradiciju, pa onda ne možete niti prepoznati šta u molitvi za obiteljsko stablo odgovara ili je barem na tragu te naše Tradicije..

Ako nisi prije slušao preporučam Rippergera, i povezano sa ovom temom barem treći dio o generacijskim zlodusima..

https://www.youtube.com/watch?v=ZDpMfT5Way8


Hodočasniče, možete li nam reći kakav je vaš Bog?
Mislite li da bi Bog dopustio da na svojim leđima nosimo grijehe naših predaka "koji se generacijama talože"?
Ovo ne pitam podrugljivo, nego me uistinu zanima i razmišljam na glas.
Također, sinoć sam čitala jedno svjedočanstvo osobe koja otkriva da je baš egzorcist taj koji joj je "otkrio" grijehe predaka pa eto ona je nosila prokletstvo, ali zanimljivo mi je da i ona nabraja do obraćenja mnoštvo grijeha koje je počinila - što opet - ja zaključujem - da ako je njena majka kao abortirala, ne znači da joj je majka kriva za pobačaj(e) koje je ona kasnije počinila jer svi mi imamo (koga? što?) slobodnu volju, vrijednosti, moral i krivit nekog drugog za vlastiti otpad od Boga je suludo.


Bog je ljubav, kako je izravno objavljeno Ivanu Evanđelisti. Crkva to stalno navješta i to je ono što prihvaćam. Pitanje je zašto je vama problem prihvatiti da nosimo vremenite posljedice grijeha onih koji su bili prije nas, kako to naviješta Crkva? Odnosno da li to ide protiv „vašeg“ Boga?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 314 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 32  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr