www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 ožu 2018 22:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Tomatino napisao:
Ralph Martin: "Ispunjenje svake želje", izdavač:Stella Maris http://www.stellamaris-naklada.com/hr/duhovno_vodstvo/ispunjenje-svake-zelje,133.html

„Ralph Martin napisao je izvrsnu knjigu koja je objedinila mudrost Bernarda iz Clairvauxa, Terezije Avilske i drugih koji su nam ostavili veliko bogatstvo mudrosti o tome kako možemo surađivati s preobražavajućim djelom Duha Svetoga. Bez razvodnjavanja dubokih uvida tih pisaca Ralph je učinio njihova učenja razumljivima i pristupačnima, te nam je podario istinski 'vodič' za putovanje Bogu.

IZ SADRŽAJA:

1. Pozvani na svetost

2. Pregled putovanja

I. dio - Preobrazba započinje (Put čišćenja)

3. Buđenje i obraćenje

4. Biblijski svjetonazor svetaca

5. Preobrazba misli, želja i djelovanja

6. Borba protiv grijeha

7. Važnost molitve

8. Napasti i kušnje

II. dio - Postići stabilnost, ali nastaviti putovanje (Put prosvjetljenja)

9. Određena stabilnost

10. Rast u slobodi

11. Rast u ljubavi

12. Rast u molitvi

13. Pomoć s neba

14. Dublje čišćenje

III. dio - Preobražavajuće sjedinjenje (Put sjedinjenja)

15. Duboko sjedinjenje

16. Plodovi sjedinjenja

17. Uvijek postoji više

Završno ohrabrenje

Bilješke

Tematsko kazalo

Jako dobra knjiga, moram priznati da sam djelove te knjige čitao na engleskom dok još nije bila prevedana. Jako dobar pokušaj sistematiziranja duhovnog puta posebice kroz karmelsku duhovnost, ali ipak puno kvalitetniji rad je od Reginald Garrigou-Lagrange-a, naravno nema na hrvatskom, ali ima zato na engleskom
http://www.ourladyswarriors.org/saints/3ways.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 11:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
francesco1 napisao:
Tomatino napisao:
Ralph Martin: "Ispunjenje svake želje", izdavač:Stella Maris http://www.stellamaris-naklada.com/hr/duhovno_vodstvo/ispunjenje-svake-zelje,133.html

„Ralph Martin napisao je izvrsnu knjigu koja je objedinila mudrost Bernarda iz Clairvauxa, Terezije Avilske i drugih koji su nam ostavili veliko bogatstvo mudrosti o tome kako možemo surađivati s preobražavajućim djelom Duha Svetoga. Bez razvodnjavanja dubokih uvida tih pisaca Ralph je učinio njihova učenja razumljivima i pristupačnima, te nam je podario istinski 'vodič' za putovanje Bogu.

IZ SADRŽAJA:

1. Pozvani na svetost

2. Pregled putovanja

I. dio - Preobrazba započinje (Put čišćenja)

3. Buđenje i obraćenje

4. Biblijski svjetonazor svetaca

5. Preobrazba misli, želja i djelovanja

6. Borba protiv grijeha

7. Važnost molitve

8. Napasti i kušnje

II. dio - Postići stabilnost, ali nastaviti putovanje (Put prosvjetljenja)

9. Određena stabilnost

10. Rast u slobodi

11. Rast u ljubavi

12. Rast u molitvi

13. Pomoć s neba

14. Dublje čišćenje

III. dio - Preobražavajuće sjedinjenje (Put sjedinjenja)

15. Duboko sjedinjenje

16. Plodovi sjedinjenja

17. Uvijek postoji više

Završno ohrabrenje

Bilješke

Tematsko kazalo

Jako dobra knjiga, moram priznati da sam djelove te knjige čitao na engleskom dok još nije bila prevedana. Jako dobar pokušaj sistematiziranja duhovnog puta posebice kroz karmelsku duhovnost, ali ipak puno kvalitetniji rad je od Reginald Garrigou-Lagrange-a, naravno nema na hrvatskom, ali ima zato na engleskom
http://www.ourladyswarriors.org/saints/3ways.htm

Vidio sam i na stranim katoličkim forumima da se ta knjiga jako hvali, a prodaje se i na Amazonu:
https://www.amazon.com/dp/0895556545/?coliid=I1HZHI4GFG8BLE&colid=2COL4AVPOZX63&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it
Inače, interesantno je čitati kako su sveci rasli na svom duhovnom putu. Onda zapravo vidiš gdje se sam nalaziš (kako netko lijepo reče: "duhovno nedonošče" :) ) i koliko je još dalek put do željenog cilja. A opet s druge strane, tješi te činjenica da ima ljudi koji su na tom putu uspjeli.
Usput da spomenem kako ima i naših autora (Bog ih blagoslovio :) ) koji su na ovom polju dali svoj obol. Tako npr. na stranicama monfortanaca može se besplatno preuzeti jako dobar sadržaj vezan uz ovu temu:
http://www.monfortanci.com/sustavni-prikaz-duhovnog-zivota
Kada se klikne na link treba skrolati malo niže gdje su linkovi na kojima se može preuzeti PDF.
Jedini problem je što te knjige imaju preko 2000 str. Sitnica :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 16:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Tomatino napisao:
francesco1 napisao:
Tomatino napisao:
Ralph Martin: "Ispunjenje svake želje", izdavač:Stella Maris http://www.stellamaris-naklada.com/hr/duhovno_vodstvo/ispunjenje-svake-zelje,133.html

„Ralph Martin napisao je izvrsnu knjigu koja je objedinila mudrost Bernarda iz Clairvauxa, Terezije Avilske i drugih koji su nam ostavili veliko bogatstvo mudrosti o tome kako možemo surađivati s preobražavajućim djelom Duha Svetoga. Bez razvodnjavanja dubokih uvida tih pisaca Ralph je učinio njihova učenja razumljivima i pristupačnima, te nam je podario istinski 'vodič' za putovanje Bogu.

IZ SADRŽAJA:

1. Pozvani na svetost

2. Pregled putovanja

I. dio - Preobrazba započinje (Put čišćenja)

3. Buđenje i obraćenje

4. Biblijski svjetonazor svetaca

5. Preobrazba misli, želja i djelovanja

6. Borba protiv grijeha

7. Važnost molitve

8. Napasti i kušnje

II. dio - Postići stabilnost, ali nastaviti putovanje (Put prosvjetljenja)

9. Određena stabilnost

10. Rast u slobodi

11. Rast u ljubavi

12. Rast u molitvi

13. Pomoć s neba

14. Dublje čišćenje

III. dio - Preobražavajuće sjedinjenje (Put sjedinjenja)

15. Duboko sjedinjenje

16. Plodovi sjedinjenja

17. Uvijek postoji više

Završno ohrabrenje

Bilješke

Tematsko kazalo

Jako dobra knjiga, moram priznati da sam djelove te knjige čitao na engleskom dok još nije bila prevedana. Jako dobar pokušaj sistematiziranja duhovnog puta posebice kroz karmelsku duhovnost, ali ipak puno kvalitetniji rad je od Reginald Garrigou-Lagrange-a, naravno nema na hrvatskom, ali ima zato na engleskom
http://www.ourladyswarriors.org/saints/3ways.htm

Vidio sam i na stranim katoličkim forumima da se ta knjiga jako hvali, a prodaje se i na Amazonu:
https://www.amazon.com/dp/0895556545/?coliid=I1HZHI4GFG8BLE&colid=2COL4AVPOZX63&psc=0&ref_=lv_ov_lig_dp_it
Inače, interesantno je čitati kako su sveci rasli na svom duhovnom putu. Onda zapravo vidiš gdje se sam nalaziš (kako netko lijepo reče: "duhovno nedonošče" :) ) i koliko je još dalek put do željenog cilja. A opet s druge strane, tješi te činjenica da ima ljudi koji su na tom putu uspjeli.
Usput da spomenem kako ima i naših autora (Bog ih blagoslovio :) ) koji su na ovom polju dali svoj obol. Tako npr. na stranicama monfortanaca može se besplatno preuzeti jako dobar sadržaj vezan uz ovu temu:
http://www.monfortanci.com/sustavni-prikaz-duhovnog-zivota
Kada se klikne na link treba skrolati malo niže gdje su linkovi na kojima se može preuzeti PDF.
Jedini problem je što te knjige imaju preko 2000 str. Sitnica :lol:


DA, SUPER JE OVO ŠTO SI DAO...samo je zbilja obimno za printanje---ode čitav toner za hp1022?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2018 18:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Je pater Miljenko monfortanac radi stvarno dobar posao.
Garigou-Lagrange mi je od svih tih modernijih čini najboljim, jer uz pokušaj sistematiziranja duhovnog puta preko života svetaca unosi osobnu notu, što daje djelima dodatnu vrijednost, jer se čini da je dosta toga i sam proživio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 08:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
francesco1 napisao:
Je pater Miljenko monfortanac radi stvarno dobar posao.
Garigou-Lagrange mi je od svih tih modernijih čini najboljim, jer uz pokušaj sistematiziranja duhovnog puta preko života svetaca unosi osobnu notu, što daje djelima dodatnu vrijednost, jer se čini da je dosta toga i sam proživio.


Dobar je M.Barić...vodi "karizmatike" u N.Zagrebu...ja sam poznavao mihovila filipovića, također montfortanac...prije je bio na svetom duhu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 16:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Dobar je M.Barić...vodi "karizmatike" u N.Zagrebu...ja sam poznavao mihovila filipovića, također montfortanac...prije je bio na svetom duhu

Nisam ni sumnjao da ih ne poznaš :D
Pa glavne teme na karizmatskim obnovama su ko koga pozna, i ono jesi li bio tamo i tamo, ja sam vidio to i to.
Mani se ljudi i prihvati Krista. Da li si svjestan koliko taj npr. Rajko Bundalo oblikuje tvoju dušu. Pitat ću te isto ko i hodočasnika to me baš zanima; kako to te Rajko i comp. približuju Kristu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2018 20:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Pitat ću te isto ko i hodočasnika to me baš zanima; kako to te Rajko i comp. približuju Kristu?


Pa zar nisi skuzio? Oni misle da im on govori istinu; zemlja je ravna, evolucija je laz, znanost je laz, itd...a duspara i rajko su njihove zvijezde vodilje u ovim mracnim vremenima. Rajko cak i nagovjestava da se blizi kraj svijeta, jer da su svi znakovi vec tu. Ugl, tipicno sektaski. Izmedu njih i neke druge sekte nema razlike.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 17:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Pa zar nisi skuzio? Oni misle da im on govori istinu; zemlja je ravna, evolucija je laz, znanost je laz, itd...a duspara i rajko su njihove zvijezde vodilje u ovim mracnim vremenima. Rajko cak i nagovjestava da se blizi kraj svijeta, jer da su svi znakovi vec tu. Ugl, tipicno sektaski. Izmedu njih i neke druge sekte nema razlike.

Ah znam, toga je uvijek bilo i bit će. Kako Pavao veli Tinoteju 2.4,3-4.Zašto bi današnje vrijeme bilo iznimka. Sve će ljudi učiniti da se ne susretnu sami sa sobom. Ali tek u tom susretu mogu pronaći Krista. Ne tvrdim da sam Ga ja pronašao, ali znam gdje sam našao "bar"njegove obrise. U molitvi, u direktom susretu sa sobom ali i s Njim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2018 18:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
francesco1 napisao:
Ah znam, toga je uvijek bilo i bit će. Kako Pavao veli Tinoteju 2.4,3-4.Zašto bi današnje vrijeme bilo iznimka. Sve će ljudi učiniti da se ne susretnu sami sa sobom. Ali tek u tom susretu mogu pronaći Krista. Ne tvrdim da sam Ga ja pronašao, ali znam gdje sam našao "bar"njegove obrise. U molitvi, u direktom susretu sa sobom ali i s Njim.


Pa tocno to, jedino nas istina o nama samima oslobada. Ali, kao sto kazes, lakse je okrivit sve nego u sebe pogledat...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2018 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
dujam napisao:
Pa tocno to, jedino nas istina o nama samima oslobada. Ali, kao sto kazes, lakse je okrivit sve nego u sebe pogledat...

Ne traži vani, vrati se u sebe, u čovjekovoj nutrini stanuje istina..Augustin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 822 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr