www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 tra 2018 17:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vidim da te je najvise uznemirilo to sto sam rekao da je za nju skrupuloznost dobra stvar i to opet kazem jer se kod nje sigurno ne radi o pravoj skrupuloznosti o kojoj govori don Damir i koja je mucila tolike svece. Takva skrupuloznost stvarno je duhovna bolest koju treba lijeciti jer se osobi cini da je nesto grijeh sto pred Bogom nije nikakav grijeh ili skrupulozna osoba preuvelicava tezinu svojih grijeha. To svakako nije dobra stvar i protiv toga se treba boriti. Sveti je Ignacije cak odlucio da nece nista ni jesti ni piti dok se ne oslobodi svojih skrupula. Ali kod nje se ne radi o takvoj skrupuloznosti makar je ona pogresno to nazvala skrupuloznost a ja sam jednostavno preuzeo taj termin makar sam znao da je neadekvatan i to sam jasno rekao. Kod nje se radi o prirodnoj i normalnoj reakciji savjesti na stvari koje stvarno jesu grijeh,bilo laki,bilo teski, i takva normalna reakcija savjesti na lake ili teske grijehe nije nikakva duhovna bolest,nego prirodno i pozeljno stanje. Bilo bi jako opasno kad ona nakon grijeha,a osobito nakon teskog grijeha ne bi osjecala nikakvu griznju savjesti. A prava skrupuloznost na njezinoj pocetnoj razini duhovnog zivota(jer se obratila pocetkom ove godine) jos nije moguca. A sto se tice broja spasenih,ti mozes vjerovati Hansu Ursu ili Hansu Kungu pa ces zajedno s njima zavrsit u paklu,ali ja vise vjerujem onome sto je govorio Isus i svi sveci tijekom povijesti Katolicke crkve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 tra 2018 17:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Vidim da te je najvise uznemirilo to sto sam rekao da je za nju skrupuloznost dobra stvar i to opet kazem jer se kod nje sigurno ne radi o pravoj skrupuloznosti o kojoj govori don Damir i koja je mucila tolike svece. Takva skrupuloznost stvarno je duhovna bolest koju treba lijeciti jer se osobi cini da je nesto grijeh sto pred Bogom nije nikakav grijeh ili skrupulozna osoba preuvelicava tezinu svojih grijeha. To svakako nije dobra stvar i protiv toga se treba boriti. Sveti je Ignacije cak odlucio da nece nista ni jesti ni piti dok se ne oslobodi svojih skrupula. Ali kod nje se ne radi o takvoj skrupuloznosti makar je ona pogresno to nazvala skrupuloznost a ja sam jednostavno preuzeo taj termin makar sam znao da je neadekvatan i to sam jasno rekao. Kod nje se radi o prirodnoj i normalnoj reakciji savjesti na stvari koje stvarno jesu grijeh,bilo laki,bilo teski, i takva normalna reakcija savjesti na lake ili teske grijehe nije nikakva duhovna bolest,nego prirodno i pozeljno stanje. Bilo bi jako opasno kad ona nakon grijeha,a osobito nakon teskog grijeha ne bi osjecala nikakvu griznju savjesti. A prava skrupuloznost na njezinoj pocetnoj razini duhovnog zivota(jer se obratila pocetkom ove godine) jos nije moguca.


Pa odakle tebi uvid u njeno duhovno stanje? Dakle ili cemo vjerovat sto ona pise ili necemo. I skrupuloznost se najvise javlja kod novoobracenika, ali moze doc i kod drugih ljudi, npr kasnije svetaca.


Bonifacije napisao:
A sto se tice broja spasenih,ti mozes vjerovati Hansu Ursu ili Hansu Kungu pa ces zajedno s njima zavrsit u paklu,ali ja vise vjerujem onome sto je govorio Isus i svi sveci tijekom povijesti Katolicke crkve.


Tko je spomenio Kunga? :roll: A tko nam tumaci sto su sveci mislili tokom povijesti? Tko nam danas tumaci Bibliju? Zar to nije papa za Katolike?

EDIT;

Von Balthasar je zavrsio u paklu? I ti tvrdis da von Blathasar nije dio Crkve?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 tra 2018 18:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Mislim Duje da smo za danas dosta raspravljali. Hvala ti sto si nam tako dobro objasnio stvari i oprosti ako sam te uvrijedio. Evo,sad i mene muce skrupuli.Idemo sad na molitvu da nam Duh Sveti obojici prosvijetli pamet.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 tra 2018 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Mislim Duje da smo za danas dosta raspravljali. Hvala ti sto si nam tako dobro objasnio stvari i oprosti ako sam te uvrijedio. Evo,sad i mene muce skrupuli.Idemo sad na molitvu da nam Duh Sveti obojici prosvijetli pamet.


Nisi me uvrijedio, niti bih ikad trazio vanjsku potvrdu nekog za svoj unutarnji mir. Tako da, imas se jedino curi ispricat, ukoliko si joj krivo stvorio predodzbu;

-o njenom duhovnom putu (ukoliko covjek pomisli da je tjeskoba dobar duhovan put, mozes ga lako odvratit od Crkve)
-o Crkvenom stajalistu o maloprije ocutanom.

Oprosti sto sam te onako nazvao, iako vjerujem da opet bude takva situacija da bi opet ucinio isto. Jednostavno, ne trpim te protestantske sheme "ja sam Katolik ali papa i Uciteljstvo Crkve ne znaju dobro", tj. "veci papa od pape". I sad se covjek pita, kako onda reci oprosti? I kako dobiti oprost od Boga? Pa, to me podsjetilo na;

"Nesto slicno nalazi se na stranici romana Burcea Marshalla Svakom jedan novcic. Glavni lik knjige, opat Gaston, treba ispovijediti mladog njemackog vojnika kojega francuski partizani osuduju na smrt. Vojnik priznaje svoju strast prema zenama i svoje brojne ljubavne avanture. Opat mu objasnjava da se treba pokajati kako bi dobio oprostenje i odrjesenje. A onaj odgovori; "Kako cu se pokajati? U tome sam uzivao pa kada bih bio u prilici, opet bih to ucinio. Kako da se pokajem?". Onda Opatu Gastonu, koji zeli odrijesiti toga pokornika koji je vec obiljezen sudbinom i korak do smrti, sinu misao pa ga upita: "Ma je li ti zao sto ti nije zao?". Mladic spontano odgovori; "Da, zao mi je sto mi nije zao". To jest zao mi je sto se ne kajem. To je zaljenje malena pukotina koja dopusta milosrdnom sveceniku da udijeli odrjesenje." Bozje ime je Milosrde - Papa Franjo


P.S.

"Rekao mi je: "Molim te pomoc, pred ispovijedaonicom mi je uvijek puno ljudi, razlicitih ljudi, poniznih i manje poniznih, ali i mnogo svecenika...Puno oprastam pa mi nekad odu skrupule, skrupule da sam oprostio previse." Razgovarali smo o milosrdu i upitao sam ga sto cini kada dodu skrupule. Odgovorio je: "Odem u nasu kapelicu pred svetohraniste i kazem Isusu: 'Gospodine, oprosti mi sto sam previse oprostio. No to si mi dao taj los primjer'." To nikada necu zaboraviti. Kada svecenik tako dozivljava milosrde nad samim sobom, moze ga darivati drugima.
Čitao sam propovijedi tadasnjeg kardinala Albina Lucijana o ocu Leopoldu Mandicu, kojega je Pavao VI. bio netom proglasio blazenim.....A otac Leopold ce: 'Ma tko je bio velikodusan, sinko moj? Gospodin je bio velikodusan, ta nisam ja umro za grijehe, nego Gospodin. Kada je bio onako velikodusan prema razbojniku, kakv je mogao biti s drugima!". To je bila propovijed ondasnjeg kardinala Lucijana o Leopoldu Mandicu, kojega je Ivan Pavao II. kasnije proglasio svetimBozje ime je Milosrde - Papa Franjo


P.p.s.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 00:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Dujam, hvala ti na brizi za moj duhovni razvoj.
Iako jesam "u problemima", kako si napisao, I dalje stojim s obje noge na zemlji I znam kome se trebam obratiti- svom ispovjedniku. Ovo je mozda bilo predelikatno I preosobno pitanje da ga ovako iznosim, jer sam zaista dobila sarolike odgovore I neke koje uopce nisam ocekivala.
Nazalost, ne znam puno vjernika u svojoj okolini, osim duhovnika nemam zapravo nikog za razgovarati o tim temama, pa sam se sjetila foruma. Ali naravno, nikad ne znamo tko tipka s druge strane I kakav nas odgovor moze docekati. Pogotovo, ponavljam, kad se radi o ovako osobnim I osjetljivim stvarima.
Hvala jos jednom na brizi I dasku zdravog razuma. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 00:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nemoj biti sigurna da ti ne Dujam nesto dobro rekao. To je covjek koji vjeruje da se skoro svi ljudi spasavaju. Ako bi to bilo tako onda su se svi sveci i veliki katolicki teolozi prevarili jer su svi vjerovali da vise ljudi propada u paklu,nego sto ih se spasava. Onda bi se i sam Isus prevario jer je jasno rekao: Mnogo je pozvanih,a malo izabranih. Onda bi se prevarila i sama Blazena Djevica Marija kad nas u svojim ukazanjima upozorava na pakao. Sto te moze naucit takav covjek koji ne razumije osnovne vjerske istine i ulijeva u tebe laznu sigurnost koja cete odvest u vjecnu propast. Bjezi od takvih laznih vjernika,od takvih heretika kao sto bi bjezala od samog vraga. Poslusaj ono sto sam ti ja rekao i ucini sve sto je u tvojoj moci da se spasis. To je glavni cilj covjekovog zivota na zemlji i nista ne moze biti vaznije od naseg spasenja. Sam Isus je rekao: Sto koristi covjeku da sav svijet stekne,ako dusu svoju izgubi? Nastavi citat zivote svetaca pa ces na njihovom primjeru vidjeti kako covjek treba zivjeti da bi se spasio. Nemoj slusat ni sto ti govore svi na ovom forumu,a ni ono sto ti govore svecenici koji su izgubili Duha Svetog i koji zato ne mogu vodit duse pravim putem. I ono sto te muci sada u ovom zivotu pravi je uzitak spram muka koje te cekaju u paklu ako nasjednes na Dujmove hereze. Sotoni je jako stalo da ljudi vjeruju u te odvratne hereze jer po njima ispunjava pakao. A ako hoces da ti vise pomognemo, morala bi preciznije reci sto te muci. Ali sto god da te muci postoji jedan lijek za sve nevolje ovog zivota. A taj lijek je potpuno besplatan,dostupan svim ljudima,savrseno djelotvoran i nema nikakvih nuspojava,a uz to ima i snazno antidepresivno djelovanje i lijeci gotovo sve bolesti duse i tijela,a osim toga umiruje u covjeku sve nagone i daje veliku mentalnu bistrinu i izvanrednu duhovnu snagu. Ali nek ti Dujam kaze koji je to lijek ako vec mislis da on zna bolje od mene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 08:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 sij 2015 16:46
Postovi: 61
Podijelio: 38 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ave Maria, i mene je dugo vremena progonio nenormalni strah od pakla.
Strah nije od Boga. Strah nas koči i paralizira.
U Bibliji piše 365 puta: „Ne boj se!“.
Strah je suprotnost ljubavi. A Bog je Ljubav.
1 Iv 4,18: „U ljubavi nema straha, nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah ima muku, a tko se boji, nije savršen u ljubavi."

Bog je prije svega osoba, Otac, Praštanje, Dobrota, Ljubav, Nježnost.
Bog nije samo milosrdan nego je On Milosrđe.
Kako kaže naslov knjige pape Franje: „Božje je ime Milosrđe“. Papa Franjo u svom ponifikatu stalno naglašava milosrđe. 2016. g. je bila i izvanredna jubilarna godina Božjeg Milosrđa.
Imaj na pameti da je jedan od šest grijeha protiv Duha Svetoga ne ufati se u spasenje - zdvajati o milosrđu Božjem. No preuzetno se pouzdavati u milosrđe Božje je također grijeh protiv Duha Svetoga. Kako to dvoje pomiriti? Umjerenost je krepost.

Za vrijeme jedne duhovne obnove tokom faksa, kad sam prvi put čula riječi Krunice Božjeg Milosrđa, nisam mogla vjerovati svojim ušima. Toliko su me te riječi ganule.
„Vječni Oče, prikazujem Ti Tijelo i Krv, Dušu i Božanstvo Tvoga preljubljenoga Sina, Gospodina Našega Isusa Krista kao zadovoljštinu za grijehe naše i cijeloga svijeta.
Po pregorkoj Muci Isusovoj, budi milosrdan nama i cijelomu svijetu.“

Po novom prijevodu ide „Po Njegovoj pregorkoj Muci..“ Ja sam ju dugo slušala pjevanu po tom prvom prijevodu i navikla sam se tako da i dalje molim po starom.
Tada nisam znala da je to Krunica niti išta o svetoj Faustini. Jedino sam viđala sliku Milosrdnog Isusa.
Od tada mi je ta Krunica postala najdraža molitva.
https://www.bitno.net/vjera/duhovnost/b ... rdni-isus/

Preporučam ti da si posudiš ili kupiš Dnevnik sv. Faustine Kowalske.
http://verbum.hr/knjige/dnevnik-sv-mari ... rmat-6800/

Evo par izvadaka iz njega.

„Kad mi je ispovjednik zapovjedio pitati Isusa za značenje dviju zraka na slici, obećah pitati Gospodina o tom. Za vrijeme moje molitve čula sam nutarnje riječi:
"Obje zrake znače krv i vodu. Blijeda zraka označuje vodu koja opravdava duše. Crvena zraka označuje krv koja je život duša... Ove dvije zrake izvirale su nekoć iz dubina Mog milosrđa, kad je koplje otvorilo moje umiruće srce na križu. Ove zrake štite duše pred srdžbom Mog Oca. Blago onom tko će živjeti u njihovoj sjeni jer ga neće stići pravedna ruka Božja. Ja želim da prva nedjelja poslije Uskrsa postane svetkovinom milosrđa. Zamoli mog vjernog slugu, da toga dana objavi cijelom svijetu o Mom velikom milosrđu. Tko toga dana dođe na Vrelo života primit će potpuno oprost svojih krivica i kazni. Čovječanstvo neće naći mira dokle god se ne okrene s povjerenjem Mom milosrđu. Oh kako Me vrijeđa nepovjerenje jedne duše. Takva duša priznaje da sam svet i pravedan a ipak ne vjeruje da sam Ja milosrđe. Ne vjeruje mojoj dobroti. Same sotone veličaju Moju pravednost, a ipak ne vjeruju u Moju dobrotu. Moje srce raduje se nazivu milosrđe. Objavljuj da je milosrđe najveće Božje svojstvo. Sva djela Mojih ruku okrunjena su milosrđem.“

Jednom, kad sam išla hodnikom u kuhinju, čula sam riječi u mojoj duši:
"Neprestano moli krunicu (Božanskog milosrđa) koju sam te naučio. Ma tko je god bude molio, doživjet će u svom smrtnom času Moje veliko milosrđe. Svećenici će ga pružati grešnicima kao posljednje sidro spasa. Ukoliko bi bio najokorjeliji grešnik - ako samo jednom izmoli tu krunicu, dobit će milost Mog beskrajnog milosrđa. Neshvatljive milosti podijelit ću onim dušama, koje poklone povjerenje Mojem milosrđu".

Jednom sam čula riječi:
"Moja kćeri, objavljuj cijelom svijetu Moje neshvatljivo milosrđe. Ja želim, da Svetkovina milosrđa postane utočište i zaklon svim dušama, posebno jadnim grešnicima. Toga dana otvorena je nutrina Mojeg milosrđa. Ja izlijevam cijelo more milosti na one duše koje se približuju izvoru Mojeg milosrđa. Ona duša, koja se ispovijedi i primi Sv. pričest dobiva savršeni oprost od krivnja i kazni. Toga dana otvorene su sve Božje ustave kroz koje teku milosti. Neka se nijedna duša ne boji približiti se Meni, pa makar njezini grijesi bili crveni kao skrlet. Moje milosrđe tako je veliko, da ga u cijeloj vječnosti ne može proniknuti nijedan razum, ni ljudski niti anđeoski. Sve što postoji dolazi iz nutrine Moga milosrđa. Svaka duša razmišljat će cijelu vječnost o Mojoj ljubavi i o Mojem milosrđu. Svetkovina milosrđa proizašla je iz Moje nutrine. Ja želim da se ona svečano proslavi na prvu nedjelju po Uskrsu. Čovječanstvo neće naći nikako mira dokle god se ne obrati izvoru Mojeg milosrđa.“
„Objavljuj svijetu o mojem milosrđu, o mojoj ljubavi. Gorim milosrđem, želim ga izliti na duše ljudi. O kakvu mi bol pripravljaju odbacujući prihvaćanje. Moja kćeri, čini što je u tvojoj moći da bi proširila klanjanje mojem milosrđu. Što tebi nedostaje, Ja ću dopuniti. Reci trpećem čovječanstvu neka se priljubi uz moje milosrdno Srce i ja ću ih ispuniti mirom. Reci, moja kćeri, da sam ja sav ljubav i milosrđe. Kad mi se približi duša s povjerenjem, ispunjam je tako ogromnom milošću, da je ona ne može sama u sebi primiti i izručivat će je na druge duše.“


Pakao nije mjesto već stanje, stanje odvojenosti od Boga i zato je moguć ovdje na zemlji.

Evo jedan dobar članak o paklu.
https://www.bitno.net/academicus/teolog ... li-prazan/

RKC kaže da postoji raj, čistilište i pakao. Ali Crkva nikad nije rekla niti može sa sigurnošću reći da je netko završio u paklu.

Postoje teolozi koji ostavljaju mogućnost da će se na kraju svi ljudi spasiti: Balthasar, sv. Edith Stein, Rahner, Kasper, sv. Ivan Pavao II... Bog u svojoj svemogućnosti može to učiniti. A sigurna sam i da Bogorodica Marija usrdno zagovara za sve nas kod svoga Sina. Ja sam sklona tome razmišljanju i molim za to.

U prispodobi o bogatašu i Lazaru, bogataš kad završi u paklu, moli Abrahama da pošalje Lazara k njegovima da ne dospiju gdje i on. Postoje tumačenja da ako je on u paklu da ne bi mogao komunicirati s nekime u raju jer je pakao potpuna odvojenost od Boga. Isto tako vidimo da je moguće pokajanje na samom smrtnom času kao kod desnog razbojnika. Znači Isus sam mu je rekao da će još danas biti s Njime u raju što znači da nije išao ni u čistilište. Tko smo mi da ograničavamo Boga?

Ali zar bi nas Bog stvarao za pakao?
I ako Đavao pridobije na kraju 99% ljudi, zar to onda ne bi bila njegova pobjeda, a ne Božja?
Zar bi Otac dopustio da mu se Sin toliko ponizi postavši čovjekom, umre strahovitom smrti na križu i prolije svu svoju Predragocjenu Krv za samo 1% ljudi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 09:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ave Maria napisao:
Dujam, hvala ti na brizi za moj duhovni razvoj.
Iako jesam "u problemima", kako si napisao, I dalje stojim s obje noge na zemlji I znam kome se trebam obratiti- svom ispovjedniku. Ovo je mozda bilo predelikatno I preosobno pitanje da ga ovako iznosim, jer sam zaista dobila sarolike odgovore I neke koje uopce nisam ocekivala.
Nazalost, ne znam puno vjernika u svojoj okolini, osim duhovnika nemam zapravo nikog za razgovarati o tim temama, pa sam se sjetila foruma. Ali naravno, nikad ne znamo tko tipka s druge strane I kakav nas odgovor moze docekati. Pogotovo, ponavljam, kad se radi o ovako osobnim I osjetljivim stvarima.



Da, slazem se.


Ellen napisao:
Postoje teolozi koji ostavljaju mogućnost da će se na kraju svi ljudi spasiti: Balthasar, sv. Edith Stein, Rahner, Kasper, sv. Ivan Pavao II.


Sjedi, 1. Pa jesi citala sto sam pisao;

Često se njegovo poimanje skraćivalo na formulu: pakao postoji, ali je prazan. To je plitko i banalno tumačenje njegova zahtjevnog misaonog procesa u kojemu se ovo pitanje obrađuje u svoj njegovoj egzistencijalnoj ozbiljnosti, a to je i središnja Balthasarova nakana. Takvim se površnim frazama njegovu nakanu izokreće u puku suprotnost. Walter Kasper "Milosrđe"

S druge strane covjek ne moze dobit spasenje ako sam ne kaze "da" Bogu.



Bonifacije napisao:
To je covjek koji vjeruje da se skoro svi ljudi spasavaju.


Da, jer me Crkva tako ucila. Ja bi svakakvu bagru ugura u raj, ukljucujuci i tebe. To je razlika izmedu nas Katolika i vas protestanata.


Bonifacije napisao:
Ako bi to bilo tako onda su se svi sveci i veliki katolicki teolozi prevarili jer su svi vjerovali da vise ljudi propada u paklu,nego sto ih se spasava.


Lol kad ljudi ovako zabriju. Pa gore sam ti citirao teologe, papu, itd...S jedne strane oni, s druge strane Bonifacije koji tvrdi da 99% ljudi zavrsi u pakao. Ali, mene zanima, jesi ti u tih 99% ili? Kako to ide kod vas protestanata?


P.S.
Bonifacije napisao:
A ako hoces da ti vise pomognemo, morala bi preciznije reci sto te muci.


Nakon toliko gluposti koje je natrabunjao tip jos tripuje da moze pomoci nekome. Nakon toga tvrdis da je lijek Isus. Sad meni nije jasno, tko ce u biti pomoc, ti ili Isus? I zasto zelis znat njene duhovne probleme? Zar za to ne postoje duhovni razgovori i svecenici?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 10:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ovaj forum bi mogao biti dobro mjesto za razgovor o stvarima vjere kad ne bi bilo dujma koji kvari i ometa svaki razgovor. I kad sam rekao da poznajem jedan cudesni lijek koji covjeku pomaze u svim nevoljama zivota,koji lijeci i najteze bolesti,koji popravlja raspolozenje,ublazava boli,umiruje zivotinjske nagone u covjeku,koji daje izvanrednu duhovnu snagu i veliku mentalnu bistrinu...onda nisam mislio na Isusa nego na nesto drugo. A ja cu joj rado reci koji je to lijek ako izrazi zelju za tim jer vidim da ti nemas pojma o tome. I to cu joj onda reci na latinskom jeziku tako da ona razumije,a ti da ne razumijes i da se tako barem malo ponizi tvoja prepotencija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 10:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Ovaj forum bi mogao biti dobro mjesto za razgovor o stvarima vjere kad ne bi bilo dujma koji kvari i ometa svaki razgovor. I kad sam rekao da poznajem jedan cudesni lijek koji covjeku pomaze u svim nevoljama zivota,koji lijeci i najteze bolesti,koji popravlja raspolozenje,ublazava boli,umiruje zivotinjske nagone u covjeku,koji daje izvanrednu duhovnu snagu i veliku mentalnu bistrinu...onda nisam mislio na Isusa nego na nesto drugo. A ja cu joj rado reci koji je to lijek ako izrazi zelju za tim jer vidim da ti nemas pojma o tome. I to cu joj onda reci na latinskom jeziku tako da ona razumije,a ti da ne razumijes i da se tako barem malo ponizi tvoja prepotencija.


Lol tip sad utripovao da nisam ucio latinski :) Da, ovo nikad nece bit mjesto na kojem ce protestanti prodavat svoje sheme...Lijepo, manje oholosti i slusat papu i teologe. Nema pravovjerja iznad papinog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr