www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 svi 2018 14:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Zelim upozoriti sve clanove ovog foruma da se s Dujmom ne upustaju u nikakve rasprave,a osobito ne u ozbiljne rasprave. On je glavni i jedini trol na ovom forumu koji truje i kvari svaku raspravu. I onda se cudi sto ga neki nazivaju svakakvim imenima. Sa svim drugim clanovima jos bih mogao razgovarati,ali s ovim bolesnikom nema nikakve rasprave. Cak je u stanju otvoreno i besramno lagati da bi diskreditirao svoje protivnike. Bjezite od tog covjeka kao od samog vraga. Zatrovan je teorijom evolucije i mnogim drugim herezama,a jos si umislja da je pravovjerni katolik. Ta prokleta,bezbozna,odvratna,besmislena i demonska teorija rastocila mu je i um i dusu. I kako bi nesretnik mogao shvatit ove uzvisene objave ako ne moze shvatit ni najjednostavniju i najosnovniju istinu katolicke vjere da je Bog sve stvorio?

Od svih citata sto ih je nesretnik naveo jedino bi onaj prvi mogao biti nekome cudan i izazvati neku sumnju. Ali ako se poznaju obicaji i kultura onog vremena i one zemlje u kojoj je Isus zivio,to nije nista cudno i neobicno. Reci mi,bijedo od covjeka, da li je apostol Juda bio homoseksualac jer je Isusa poljubio u Maslinskom vrtu. I da li je Isus bio homoseksualac zato sto je dopustio da ga muskarac poljubi? I moramo li mi radi tog prizora iz Maslinskog vrta odbaciti cjelokupnu Bibliju? Ono sto bi nama danas moglo izgledati cudno i neobicno,za ljude onog vremena i one kulture bilo je potpuno normalno i uobicajeno. Bas volim ovakve katolike koji nemaju pojma o predmetu rasprave,ali ona odu na internet,procitaju nabrzinu nekoliko clanaka o tom predmetu i misle da su sve shvatili. Takav je eto nas Dujam.

Citamo u evandjelju po Luki kako Isus prekorava farizeja Simuna jer ga nije poljubio u znak dobrodoslice(Luk,7,45) Po tebi je onda Isus bio homoseksualac jer je ocekivao da ga poljubi jedan muskarac. Ili je mozda bio besramnik i bludnik jer je dopustio da mu jedna zena na losem glasu dira i ljubi noge.? I po tome se najbolje vidi da je M.V. samo pisala ono sto je vidjela i cula ne ispustajuci one scene koje bi mogle uznemirit modernog citatelja koji ne poznaje kulturu i obicaje onog vremena. Jer da je pisala po svojoj pameti neki roman o Isusovom zivotu,sigurno ne bi opisala ovakve scene,koje su potpuno nevine i bez ikakve seksualne konotacije, ali bi ipak mogle izazvat neku sumnju kod modernog citatelja. Eto,vidis,ono sto je za tvoju izopacenu pamet dokaz protiv tih objava,za mene je bas dokaz u njihovu korist.


:D
Mislim da se nisu ljubili u usta kao sto M. Valtrote govori;

’Come, I will kiss you thus, to help you forget the burden of My fate as Man. Here, I kiss your lips"

Ugl, evo neke sablazni tog nakaradnog spjeva razradene;

http://www.traditioninaction.org/bkrevi ... ltorta.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2018 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Koliko je taj Marian Horvat pokvaren,poremecen,nepromisljen i zloban covjek vidi se najbolje po tome sto on jedan najobicniji,najprirodniji,najneviniji cin u kojem majka hrani svoje dijete smatra necim nedolicnim i svetogrdnim. Jos bih nekako i mogao shvatit da mu je zasmetalo to sto je Isus poljubio jednog apostola u usne,ali ne mogu shvatit sto ima cudno i neobicno u prizoru kako jedna Majka doji svoje novorodjeno Dijete. O,nesretnog li i bolesnog covjeka koji mora posegnuti za ovakvim glupim i laznim dokazima jer mu nedostaju pravi dokazi. Ili je mozda Katolicka crkva izjavila da Isus nije sisao na grudima svoje Majke pa bi taj prizor bio dokaz protiv tih objava. Ili nesretnik misli da se Isus nije morao hraniti jer je Bog pa moze zivjeti i bez hrane.Svakako da je Bog,ali je bio i pravi covjek,a covjek ne moze zivjeti bez hrane. Onda bolesnik moze reci da Isus nije obavljo ni nuzdu jer je neprikladno za jednog Boga da svaki cas ide u WC. Ali koliko god je Isus malo jeo i pio,jer je bio savrseno umjeren u jelu i picu,ipak je morao povremeno obaviti nuzdu po zakonima sto ih je on sam zamislio i odredio. Nesretnik ne moze shvatit da Bogu ne smetaju ove prirodne nuznosti ljudske naravi,nego da Mu smeta samo grijeh koji proizlazi iz slobodne covjekove volje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2018 19:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Koliko je taj Marian Horvat pokvaren,poremecen,nepromisljen i zloban covjek vidi se najbolje po tome sto on jedan najobicniji,najprirodniji,najneviniji cin u kojem majka hrani svoje dijete smatra necim nedolicnim i svetogrdnim. Jos bih nekako i mogao shvatit da mu je zasmetalo to sto je Isus poljubio jednog apostola u usne,ali ne mogu shvatit sto ima cudno i neobicno u prizoru kako jedna Majka doji svoje novorodjeno Dijete. O,nesretnog li i bolesnog covjeka koji mora posegnuti za ovakvim glupim i laznim dokazima jer mu nedostaju pravi dokazi. Ili je mozda Katolicka crkva izjavila da Isus nije sisao na grudima svoje Majke pa bi taj prizor bio dokaz protiv tih objava. Ili nesretnik misli da se Isus nije morao hraniti jer je Bog pa moze zivjeti i bez hrane.Svakako da je Bog,ali je bio i pravi covjek,a covjek ne moze zivjeti bez hrane. Onda bolesnik moze reci da Isus nije obavljo ni nuzdu jer je neprikladno za jednog Boga da svaki cas ide u WC. Ali koliko god je Isus malo jeo i pio,jer je bio savrseno umjeren u jelu i picu,ipak je morao povremeno obaviti nuzdu po zakonima sto ih je on sam zamislio i odredio. Nesretnik ne moze shvatit da Bogu ne smetaju ove prirodne nuznosti ljudske naravi,nego da Mu smeta samo grijeh koji proizlazi iz slobodne covjekove volje.



Ti imas neobicnu naviku promasit bit svega napisanog. Ugl, draza je nama Katolicka Crkva od tebe i M. Valtorte.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2018 00:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Dopusti,Judita,da odgovorim i na tvoje pitanje koje si postavila u vezi M.Valtorte. Prvo cu ti otvoreno reci zasto su ove velicanstvene objave,koje su mogle pokrenuti pravu obnovu Crkve i cijeloga svijeta,stavljene na Indeks.Vjeruj mi da za to nema nikakvog opravdanog razloga. Pravi je razlog sto je Sotona vidio da bi se pomocu tih objava mogli spasiti milijuni dusa od vjecne propasti u paklu,a Sotoni je glavni cilj da sto vise dusa odvuce u pakao. Zato je Sotona pokrenuo svoje agente u vrhu Katolicke crkve da bi te objave osudili i zabranili. I u tome je potpuno uspio. Iz istog razloga su Sotona i njegovi agenti uspjeli isposlovat da se i objave sv.Faustine stave na Indeks i da se veoma spasonosna poboznost bozanskom milosrdju potpuno zabrani. Iza svega,dakle, stoji Sotona koji se posluzio svojim agentima da mu ove spasonosne objave M.Valtorte i F.Kowalske ne bi oduzele previse dusa. Crkva nije nepogresiva u stavljanju knjiga na Indeks. Tako su i sve knjige koje su zastupale potpuno ispravan heliocentricni sustav stavljene na Indeks. Ali u ovom slucaju u igri nije toliko bio Sotona,nego pogresna prosudba crkvenog autoriteta da Sveto pismo zastupa geocentrizam.
A s druge strane ona potpuno pogresna i bezbozna knjiga 'Postanak vrsta' nikad nije stavljena na taj Indeks. Iz toga jasno mozes vidjeti da potpuno ispravne knjige mogu doci na Indeks dok potpuno pogresne knjige nisu nikad stavljene na Indeks. I zato se na taj Indeks ne treba previse obazirati niti je za nas bitno da li on zadrzava ili ne svoju moralnu snagu. Za nas je kljucno pitanje da li objave M.Valtorte dolaze od Boga ili od Sotone? A mozes biti potpuno sigurna da dolaze od Boga i da su veoma korisne za duhovni napredak i vjecno spasenje. U tim ces objavama pronaci odgovore na sva vjerska pitanja,utjehu u svim nevoljama zivota,rjesenje za sve zivotne probleme i najbolju hranu za svoju dusu. Ne znam koji bih ti bolji savjet mogao dati od ovog:Prihvati objave M.Valtorte i nek ti one budu svakodnevna duhovna hrana.

Ako me pitas za ono pogresno misljenje don Damira Stojica,onda cu ti reci sljedece: Svecenike uvijek treba postivati,ali im ne treba uvijek vjerovati. Ako cak ne mozemo uvijek vjerovati ni Vrhovnom sveceniku Kristove crkve,kako bi mogli vjerovati jednom obicnom i to jos propalom sveceniku. Kad svecenik zivi u stanju smrtnoga grijeha,njegov duhovni pogled je veoma zamracen i suzen tako da on ne moze dobro prosudit da li objava dolazi od Boga ili od Sotone. A za don Damira to cak i nisu nikakve objave nego obicno knjizevno djelo u kojem je na lijep nacin isprican Isusov zivot. O,nesretnog li svecenika koji ce pred Bogom morati odgovarati za vjecnu propast mnogih dusa. Jer ni jedna dusa koja se izgubi nece ostati neosvecena. Nemoj dopustit da i tebe taj propali svecenik povuce za sobom u vjecni ponor iz kojeg nema spasenja.

Sto se tice Ratzingera trebas znati da je taj covjek bio i ostao heretik i zato ne trebamo pridavati previse vaznosti onome sto takvi heretici govore. Ne trebas se cudit sto je jedan takav heretik godinama bio prefekt Kongregacije za nauk vjere i sto je cak bio izabran za papu jer danas je u Katolickoj crkvi sve moguce. I zato nije cudo sto hereze cvjetaju na sve strane. Netko je dobro rekao: Ako je modernizam za vrijeme sv.Pija X bio lagana prehlada,onda je modernizam nakon Drugog vatikanskog sabora teska upala pluca. Mozda mislis da ja pricam gluposti,ali se varas. Uzmi u ruke knjigu 'Uvod u krscanstvo' pa ces sama vidjeti da se tu porice cak i dogma o besmrtnosti ljudske duse. Sto dalje da pricam?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2018 09:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Tip se bas tesko ufilma. Bogu hvala da nema karizmu, inace bi nastala jos jedna sekta tipa J. Loncar i E. Duspara. No, salu na stranu, ja mislim da Bonifacije treba prihvatit evoluciju,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2018 09:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Kao sto sam rekao da je Joseph Ratzinger bio i ostao heretik,tako si i ti bio i ostao provokator. I mislim da je radi tebe sve manje ljudi na ovom forumu. Nedavno si toliko isprovocirao onog Samuela da se taj covjek vjerovatno nikad nece vratit na ovaj forum.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2018 10:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Kao sto sam rekao da je Joseph Ratzinger bio i ostao heretik,tako si i ti bio i ostao provokator. I mislim da je radi tebe sve manje ljudi na ovom forumu. Nedavno si toliko isprovocirao onog Samuela da se taj covjek vjerovatno nikad nece vratit na ovaj forum.


Tesko. Tesko da se zbog mene nece vratit na forum. Koliko se sjecam nije odgovarao nakon Franove poruke, kad je shvatio da se blamira, no dobro. Uostalom, vraca se on na forum, ali ne pise po njemu, jer ga je stid. No, ti ne moras citat moje postove.
A to sto ti mislis, i kako ti mislis, nije bas cijenjeno na ovom forumu, ako smijem primjetit. Doduse, sumnjam da je tvoje misljenje ikome vazno i u rl. Uzevsi to u obzir itekako bih se veselio kad bi prestao pisat na ovom forumu. Salim se, ne bi se veselio. Jer vidis, ja ovdje pisem kad se nalazim u queue, pa eventualno imam 3-4 min za odg, ili par puta po 3/4 minute. I sad, kad bi budale kao ti prestale pisat budalastine, ne bi imao koga zezat. Drugim rijecima ne bi imao sto radit 3/4 minute. Tako da, kad bi prestao pisat ne bi bas bia sretan.
No, ti si opasna osoba. Ja ovde provociram upravo takve osobe. Tj za moje provokacije su nuzne glupe izjave. Da nema glupish izjava, ja ne bi imao sto provocirat. Kad vidim da netko pati ili se netko trudi vodit duhovan zivot, ako mogu (a u 99,9% situacija nisam sposoban za to) cu pomoc. No, kad vidim da se netko oholi i tu svoju oholost, bas poput tebe namece drugima, onda cu ti se narugat.
Prvo, sto nisi Katolik, drugo: sto si labilna osoba, trece meljes budalastine, a cetvrto oholost ti prsti iz svakog posta. Jer danas-sutra neka naivna osoba moze procitat tvoje budalastine i povjerovat. I zamisli, onda bi naivan covjek vjerovao u teorije bolesnog covjeka. Zar to ne bi bila tragedija? Rekli bi Heleni @tragikomedija@, zavisiilo bi, jel, o kutu gledanja :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2018 10:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
Tesko. Tesko da se zbog mene nece vratit na forum. Koliko se sjecam nije odgovarao nakon Franove poruke, kad je shvatio da se blamira, no dobro. Uostalom, vraca se on na forum, ali ne pise po njemu, jer ga je stid. No, ti ne moras citat moje postove.
A to sto ti mislis, i kako ti mislis, nije bas cijenjeno na ovom forumu, ako smijem primjetit. Doduse, sumnjam da je tvoje misljenje ikome vazno i u rl. Uzevsi to u obzir itekako bih se veselio kad bi prestao pisat na ovom forumu. Salim se, ne bi se veselio. Jer vidis, ja ovdje pisem kad se nalazim u queue, pa eventualno imam 3-4 min za odg, ili par puta po 3/4 minute. I sad, kad bi budale kao ti prestale pisat budalastine, ne bi imao koga zezat. Drugim rijecima ne bi imao sto radit 3/4 minute. Tako da, kad bi prestao pisat ne bi bas bia sretan.
No, ti si opasna osoba. Ja ovde provociram upravo takve osobe. Tj za moje provokacije su nuzne glupe izjave. Da nema glupish izjava, ja ne bi imao sto provocirat. Kad vidim da netko pati ili se netko trudi vodit duhovan zivot, ako mogu (a u 99,9% situacija nisam sposoban za to) cu pomoc. No, kad vidim da se netko oholi i tu svoju oholost, bas poput tebe namece drugima, onda cu ti se narugat.
Prvo, sto nisi Katolik, drugo: sto si labilna osoba, trece meljes budalastine, a cetvrto oholost ti prsti iz svakog posta. Jer danas-sutra neka naivna osoba moze procitat tvoje budalastine i povjerovat. I zamisli, onda bi naivan covjek vjerovao u teorije bolesnog covjeka. Zar to ne bi bila tragedija? Rekli bi Heleni @tragikomedija@, zavisiilo bi, jel, o kutu gledanja :lol:


Kakav to queue? To je red, al u kojem smislu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2018 11:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Kakav to queue? To je red, al u kojem smislu?


Za uc na odredeni server.
Nego Johnny 5 jesi se ozenia? Slabo pises, nema te po forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2018 11:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:

Za uc na odredeni server.
Nego Johnny 5 jesi se ozenia? Slabo pises, nema te po forumu.


Aha. Nisam se oženia. Pa dosta sam ja pisao, 1000 i neš postova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr