www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 04 svi 2018 12:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Nisam dugo bio ovdje, stariji članovi me se sjećaju i znaju neke pojedinosti iz moga života.
Dosta toga se promijenilo, recimo to tako, na svjetovnom polju, na bolje.
Nisam više u Hr nego van države,radim, imam dobru plaću za Hr prilike-nezamislivu,zaručio sam jednu djevojku i tako...
Međutim jako sam daleko od Boga i bilo kakvog praktičnog vjerskog života.
Nekako sam se skroz promijenio, počeo sam čitati knjige, educirati se na svim poljima života i mogu reći da sam svjetlosnim godinama u jako kratkom roku napredovao.
Nekako vidim da unazad par godina sve više je skandala u katoličkoj crkvi i među svećenicima i to me dosta odbilo od crkve i Mise.
Iako iskreno i nemam baš vremena za Misu zbog posla, međutim ne brine me to, već me brine to da kako je moj napredak rasao,odnos s Bogom ( privatni ) je polako odumirao.

I eto tako, sretan sam nekako, zaokupiran sam, gradim si život itd, mogu si dosta toga priuštiti, ali nekako se često sjetim " prijatelja " Boga i kako se raspalo to prijateljstvo i poželim nekada da se ponovo družimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Mislim da mi za odnos s Bogom nije potreban čovjek koji filozofira o Bogu i koji je možda grešniji od mene.
Reci mi hoće li mi svećenik pomoći ako dam otkaz na poslu i idem na Mise?
Hoće li mi papa Franjo pomoći,biskupi? :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 20:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Nisam dugo bio ovdje, stariji članovi me se sjećaju i znaju neke pojedinosti iz moga života.
Dosta toga se promijenilo, recimo to tako, na svjetovnom polju, na bolje.
Nisam više u Hr nego van države,radim, imam dobru plaću za Hr prilike-nezamislivu,zaručio sam jednu djevojku i tako...
Međutim jako sam daleko od Boga i bilo kakvog praktičnog vjerskog života.
Nekako sam se skroz promijenio, počeo sam čitati knjige, educirati se na svim poljima života i mogu reći da sam svjetlosnim godinama u jako kratkom roku napredovao.
Nekako vidim da unazad par godina sve više je skandala u katoličkoj crkvi i među svećenicima i to me dosta odbilo od crkve i Mise.
Iako iskreno i nemam baš vremena za Misu zbog posla, međutim ne brine me to, već me brine to da kako je moj napredak rasao,odnos s Bogom ( privatni ) je polako odumirao.

I eto tako, sretan sam nekako, zaokupiran sam, gradim si život itd, mogu si dosta toga priuštiti, ali nekako se često sjetim " prijatelja " Boga i kako se raspalo to prijateljstvo i poželim nekada da se ponovo družimo.


A šta radiš i u kojoj zemlji ako nije tajna?

Po ovome šta si napisao ispada da radiš nedjelje pa ne možeš ići.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 20:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Zelim ti i ja nesto reci za tvoje dobro. Svakako da se trebas sto prije vratiti Bogu i obnoviti svoj duhovni zivot. Ali to nije dovoljno za tebe. Sto ako te Bog poziva na nesto vise? Sto ako Bog zeli da ti stvarno postanes kartuzijanac? Ne govorim ti to bez veze,nego iz najdubljeg uvjerenja da je to za tebe pravi put. Mozda ces reci da je takav zivot za tebe pretezak i predosadan.Ali ako ne mozes izdrzat zivot u jednom strogom samostanu,kako ces izdrzat preuzasne paklene muke? Ako ti je tesko postit u ovom kratkom zivotu,kako ces u paklu postit cijelu vjecnost? Poslusaj sto kaze Toma Kempenac:"Tamo je jedan sat muka gori nego sto godina stroge pokore na zemlji" A vjeruj mi da se spasava jako mali broj ljudi,osobito u ovim najgorim i posljednjim vremenima. Cak i neki koji su umrli na glasu svetosti bili su baceni u pakao po neumoljivoj Bozjoj presudi. Koliko sam samo citao objava koje govore o velikoj strogosti i tvrdoci Bozjeg suda! I veliki sveci su drhtali od straha kad su trebali stati pred sud Bozji. A kako ces se ti spasit ako ostanes u ovom pokvarenom svijetu koji je danas gori od Sodome i Gomore. Pobrini se za svoje spasenje dok ne bude prekasno. Ucini sve sto je u tvojoj moci da izbjegnes vjecnu osudu. Cini pokoru da obuzdas u sebi zivotinjske nagone.Moli bez prestanka da imas snage odbacit napast,a osobito napast protiv cistoce. I kad budes padao u nesvijest radi dugih postova,i kad budes cijele noci provodio u zarkoj molitvi,i kad se budes svaki dan bicevao do krvi,i kad budes mucio svoje tijelo i vatrom i ledom,i kostrijetima i cilicijima,i kad sve sto imas podijelis siromasima,to jos nece znaciti da si osigurao svoje spasenje,nego samo da si na dobrom putu da spasis svoju dusu. I Martin Luther je cinio teske pokore u samostanu,a njegove su ispovijedi trajale satima,i vec je gotovo postao svetac,ali nije ustrajao do kraja i sada je u paklu zajedno s drugim hereticima. Samo jedan teski grijeh dovoljan je za vjecnu osudu,a koliko ti imas teskih grijeha na svojoj dusi. Ali jedna dobra,generalna ispovijed,moze izbrisati sve grijehe tvoga zivota i vratiti te u stanje milosti Bozje. Istina je da se mi mozemo moliti sami kod svoje kuce,ali kod svoje kuce ne mozemo primiti spasonosne sakramente preko kojih nam Bog dijeli milosti zasluzene Kristovom zrtvom. Zato nam je,eto,potrebna Crkva,svecenici i sakramenti. A ti sakramenti zadrzavaju svoju djelotvornost i onda kad ih dijele moralno propali svecenici,a danas su gotovo svi takvi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 21:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Mislim da mi za odnos s Bogom nije potreban čovjek koji filozofira o Bogu i koji je možda grešniji od mene.
Reci mi hoće li mi svećenik pomoći ako dam otkaz na poslu i idem na Mise?
Hoće li mi papa Franjo pomoći,biskupi? :a1430:


Svecenik je jedina osoba koja ti moze prenijet zivog Krista, svecenik je posrednik izmedu tebe i Boga, a za zivot u vjeri ti trebas zivog Krista, trebas sakramente, drukcije ne ide.
I nemas ti sto gledat koliko je svecenik gresan ( on ti jedini moze udijeliti sakramente), nije na nama da sudimo, svi cemo jednog dana doci pred Bozji sud.
Zasto bi dao otkaz na poslu? Za sve se nade nacin ako se shvaca vrijednost necega. Ok radis nedjelje, ima valjda vise opcija za poci na Misu. I ja radim nedjeljama i nemam bas puno izbora za otic na Misu pa nekako uspijem.
Ne ides na Misu radi svecenika, ni pape Franje ni biskupa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 22:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Hvala vam...ipak trenutno sam pre,pre daleko od takvih stvari o kojima pišete...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2018 09:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ma i ranije si ti bio predaleko samo si nesto brijo i forsiro bezveze. Sad si barem iskren. To se cijeni vise nego lazna produhovljenost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2018 22:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Hvala vam...ipak trenutno sam pre,pre daleko od takvih stvari o kojima pišete...

Dugo me nije bilo ovdje potaknuta tvojim postom evo da napišem par rijeci.
To što se tebi događa dragi brate u Kristu iskusio je svako tko je dopustio ovom svijetu u kojem živimo da nas zavede i zaokupi cijeli dan tako da naše misli budu samo na svjetovno usmjerene.
Svi danas, ako istinski ljubimo Boga i želimo imati mir moramo naučiti živjeti u svijetu a "ne biti od svijeta".
Normalno je da trebamo raditi, skrbiti za obitelj ali pri tom uvijek imati Boga na prvom mjestu.Znači, ne prekidati jedinu sponu koja nas čini onim sto jesmo "djeca božja".
Ništa na ovom svijetu ne može dati mir koji samo Bog može dati.
Ne treba i ne smijemo nikome suditi jer to je Božje i On i samo On najbolje zna.Nikome nije zabranio da mu okrene leđa ako mislimo da možemo sami i da nam ne treba.
Isto tako Crkva smo svi mi.Suditi Bogu po nama ili svecenicima i da to bude razlog da ne idemo ili idemo u Crkvu nije dobro.
Razmisli molim te i ne odustaj.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr