www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
PostPostano: 12 svi 2018 11:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
dujam napisao:

Za uc na odredeni server.
Nego Johnny 5 jesi se ozenia? Slabo pises, nema te po forumu.


Aha. Nisam se oženia. Pa dosta sam ja pisao, 1000 i neš postova.


Fran ima 3861. Cilj mi ga je prestic.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2018 11:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:

Fran ima 3861. Cilj mi ga je prestic.


A ništa udri po copy paste-u. Nego Duje daj ti napiši koji post o životu mornara, nekim stranim zemljama i tako to. Neki putopis kratki.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2018 11:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
dujam napisao:

Fran ima 3861. Cilj mi ga je prestic.


A ništa udri po copy paste-u. Nego Duje daj ti napiši koji post o životu mornara, nekim stranim zemljama i tako to. Neki putopis kratki.


Ma nemam volje za to, a i nije bas zanimljivo, bar ja to ne nalazim zanimljivim jer sam dosta putova i prije ovog posla, pa ne nalazim to fascinantnim. Dapace, mislim da je cila ta prica o putovanjima precijenjena. Ako te sta konkretno zanima pitaj.
Ugl svugdi je ista shema iz neke moje perspektive. A najbolja atmosfera i ljudi su mi srednja i juzna amerika. Sta siromasniji to su manje frustrirani, neoptereceniji. A one azijate, vijetnamce i korejce nemren nikako shvatit.
A ovaj zivot je ok ako se neko moze nac u hijerarhijskom sustavu tipa policija i vojska. Onako, dosta je zatupljujuc posal, i zahtjeva poprilicnu psih izdrzljivost. Monotonija...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2018 09:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
A šta konkretno radiš na brodu? Jel to preko neke tvrtke radiši ili? Po koliko dugo si na brodu?

Jesi bio na Bliskom Istoku? Sirija, Iran?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2018 13:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Bonifacije napisao:
Kao sto sam rekao da je Joseph Ratzinger bio i ostao heretik...

Ti to o čovjeku koji će jednoga dana biti proglašen velikim crkvenim naučiteljem (Doctor Ecclesiae, lat.).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2018 14:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
Bonifacije napisao:
Kao sto sam rekao da je Joseph Ratzinger bio i ostao heretik,tako si i ti bio i ostao provokator. I mislim da je radi tebe sve manje ljudi na ovom forumu. Nedavno si toliko isprovocirao onog Samuela da se taj covjek vjerovatno nikad nece vratit na ovaj forum.


Tesko. Tesko da se zbog mene nece vratit na forum. Koliko se sjecam nije odgovarao nakon Franove poruke, kad je shvatio da se blamira, no dobro. Uostalom, vraca se on na forum, ali ne pise po njemu, jer ga je stid. No, ti ne moras citat moje postove.
A to sto ti mislis, i kako ti mislis, nije bas cijenjeno na ovom forumu, ako smijem primjetit. Doduse, sumnjam da je tvoje misljenje ikome vazno i u rl. Uzevsi to u obzir itekako bih se veselio kad bi prestao pisat na ovom forumu. Salim se, ne bi se veselio. Jer vidis, ja ovdje pisem kad se nalazim u queue, pa eventualno imam 3-4 min za odg, ili par puta po 3/4 minute. I sad, kad bi budale kao ti prestale pisat budalastine, ne bi imao koga zezat. Drugim rijecima ne bi imao sto radit 3/4 minute. Tako da, kad bi prestao pisat ne bi bas bia sretan.
No, ti si opasna osoba. Ja ovde provociram upravo takve osobe. Tj za moje provokacije su nuzne glupe izjave. Da nema glupish izjava, ja ne bi imao sto provocirat. Kad vidim da netko pati ili se netko trudi vodit duhovan zivot, ako mogu (a u 99,9% situacija nisam sposoban za to) cu pomoc. No, kad vidim da se netko oholi i tu svoju oholost, bas poput tebe namece drugima, onda cu ti se narugat.
Prvo, sto nisi Katolik, drugo: sto si labilna osoba, trece meljes budalastine, a cetvrto oholost ti prsti iz svakog posta. Jer danas-sutra neka naivna osoba moze procitat tvoje budalastine i povjerovat. I zamisli, onda bi naivan covjek vjerovao u teorije bolesnog covjeka. Zar to ne bi bila tragedija? Rekli bi Heleni @tragikomedija@, zavisiilo bi, jel, o kutu gledanja :lol:


Pitanje za tebe i frana26
Mislim da ste obojica pisali u isto vrijeme na nekim forumima gdje je pisap izvjesni HENOK ( ne sjećam se da li je to bilo na pravovjerju, forumu bitno.neta, na katolici.info ?)

Da li znate gdje sada taj čovjek piše o vjeri ...da li je ikada pisao na ovom forumu i pod kojim nickom??
Tip je izvrsno poznavao povijest Crkve, pogotovo je bio jak u ovom odnosu stara/tradicionalna vs moderna/progresivistička KC, te oko svetog aurelijusa augustina i učenju o milosti i slobodnoj volji!
Zan li itko na ovom forumu na kojem forumu u RH čovjek sada piše...možete ako želite poslati mi i na PM
Hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2018 16:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Pitanje za tebe i frana26
Mislim da ste obojica pisali u isto vrijeme na nekim forumima gdje je pisap izvjesni HENOK ( ne sjećam se da li je to bilo na pravovjerju, forumu bitno.neta, na katolici.info ?)

Da li znate gdje sada taj čovjek piše o vjeri ...da li je ikada pisao na ovom forumu i pod kojim nickom??
Tip je izvrsno poznavao povijest Crkve, pogotovo je bio jak u ovom odnosu stara/tradicionalna vs moderna/progresivistička KC, te oko svetog aurelijusa augustina i učenju o milosti i slobodnoj volji!
Zan li itko na ovom forumu na kojem forumu u RH čovjek sada piše...možete ako želite poslati mi i na PM
Hvala unaprijed

Dobro znaš da smo podosta godinica prijatelji. I nemerem ne primjetiti da često igraš na tu "kartu". Mislim da to dugogodišnje prijateljstvo jako dobro iskorištavaš. :roll: Znaš da sam te često puta poštedio "ignoriraj liste", upravo zbog tog razloga. Ali unapred da ti kažem: nemoj se iznenaditi ako jednog dana (u skoroj budućnosti) tvoje ime osvane na listi. U zadnje vrijeme si se baš uživio u taj "film" kritičkog propitivanja Crkve, pravovjerje, Toma Blizanac, brat Marko, Henok i ostali "pravovjerni". Da je netko drugi napisao ovaj post, istog trena bi završio na listi. Davnih dana sam vidio kaj je tvoj problem moj Hrkane. To sam ti pisao prije, to sam ti pisao jučer, i gle čuda! To ti moram napisati danas;

Fran26 napisao:
Ja sam tebi davno napisal kaj je tvoj problem Hrkane. Nikad se nisi dotaknuo Tome i Augustina, nikad nisi uzeo u ruke Teotima ili Filoteu. To je tvoj problem.

Uvijek je u tvojem životu postojala ta potreba da slušaš nekog "Henoka". :roll: Da slijediš "pravovjerje" koja naučava Toma Blizanac. Nikad nije bilo pitanje: šta Toma Akvinski kaže po ovom pitanju?! De mi recite kaj Augustin ili Ratzinger pišu oko ovog ili onog pitanja. Ne. Nikada to nisam vidio kod tebe. Uvijek si bio sanjar. Sanjar koji ima neko svoje "pravovjerje". Samo kod tebe je to ispalo kao neko čudno devijantno "pravovjerje". Jer to šta si ti Hrkane uspio to je malo tko uspio. Sve živo i neživo si sklopio u jedan nauk devijantnog "pravovjerja". "Plava knjiga", don Stefano Gobbi, Šurkovac, Dražen Radigović, Gloria Polo, Marija Valtorta, Marino Restrepo, bitno.hr i naravno Međugorje. Dosad ništa čudno, reklo bi se: još jedan sanjar. Ali onda slijedi niz: Toma Blizanac, brat Marko, Henok, Marcel Lefebvre, Richard Williamson i Alfonso de Galarreta. Kako ti to uspijeva?! Spojiti nespojivo. Moreš mi to otkriti?! :l30:

Marcel Lefebvre se "okreće u grobu" kad čuje za Šurkovac, Gloriu Polo i Mariju Valtortu. Toma Blizanac i Henok se naježe na sam spomen Marina Restrepa i Međugorja. I tebi to ništa ne smeta?! Sve si spojio u jedan nauk, kao da je to sasvim prirodna stvar. Imaš neko, barem donekle suvislo objašnjenje kako je to moguće?! I odakle u tebi ta potreba da budeš toliko "pravovjeran" kao spomenuti Henok i Marcel Lefebvre, a sa druge strane istovremeno, "mrtav hladan" čitaš Gloriu Polo, Mariju Valtortu i knjige o Međugorju?! :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2018 07:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Pitanje za tebe i frana26
Mislim da ste obojica pisali u isto vrijeme na nekim forumima gdje je pisap izvjesni HENOK ( ne sjećam se da li je to bilo na pravovjerju, forumu bitno.neta, na katolici.info ?)

Da li znate gdje sada taj čovjek piše o vjeri ...da li je ikada pisao na ovom forumu i pod kojim nickom??
Tip je izvrsno poznavao povijest Crkve, pogotovo je bio jak u ovom odnosu stara/tradicionalna vs moderna/progresivistička KC, te oko svetog aurelijusa augustina i učenju o milosti i slobodnoj volji!
Zan li itko na ovom forumu na kojem forumu u RH čovjek sada piše...možete ako želite poslati mi i na PM
Hvala unaprijed

Dobro znaš da smo podosta godinica prijatelji. I nemerem ne primjetiti da često igraš na tu "kartu". Mislim da to dugogodišnje prijateljstvo jako dobro iskorištavaš. :roll: Znaš da sam te često puta poštedio "ignoriraj liste", upravo zbog tog razloga. Ali unapred da ti kažem: nemoj se iznenaditi ako jednog dana (u skoroj budućnosti) tvoje ime osvane na listi. U zadnje vrijeme si se baš uživio u taj "film" kritičkog propitivanja Crkve, pravovjerje, Toma Blizanac, brat Marko, Henok i ostali "pravovjerni". Da je netko drugi napisao ovaj post, istog trena bi završio na listi. Davnih dana sam vidio kaj je tvoj problem moj Hrkane. To sam ti pisao prije, to sam ti pisao jučer, i gle čuda! To ti moram napisati danas;

Fran26 napisao:
Ja sam tebi davno napisal kaj je tvoj problem Hrkane. Nikad se nisi dotaknuo Tome i Augustina, nikad nisi uzeo u ruke Teotima ili Filoteu. To je tvoj problem.

Uvijek je u tvojem životu postojala ta potreba da slušaš nekog "Henoka". :roll: Da slijediš "pravovjerje" koja naučava Toma Blizanac. Nikad nije bilo pitanje: šta Toma Akvinski kaže po ovom pitanju?! De mi recite kaj Augustin ili Ratzinger pišu oko ovog ili onog pitanja. Ne. Nikada to nisam vidio kod tebe. Uvijek si bio sanjar. Sanjar koji ima neko svoje "pravovjerje". Samo kod tebe je to ispalo kao neko čudno devijantno "pravovjerje". Jer to šta si ti Hrkane uspio to je malo tko uspio. Sve živo i neživo si sklopio u jedan nauk devijantnog "pravovjerja". "Plava knjiga", don Stefano Gobbi, Šurkovac, Dražen Radigović, Gloria Polo, Marija Valtorta, Marino Restrepo, bitno.hr i naravno Međugorje. Dosad ništa čudno, reklo bi se: još jedan sanjar. Ali onda slijedi niz: Toma Blizanac, brat Marko, Henok, Marcel Lefebvre, Richard Williamson i Alfonso de Galarreta. Kako ti to uspijeva?! Spojiti nespojivo. Moreš mi to otkriti?! :l30:

Marcel Lefebvre se "okreće u grobu" kad čuje za Šurkovac, Gloriu Polo i Mariju Valtortu. Toma Blizanac i Henok se naježe na sam spomen Marina Restrepa i Međugorja. I tebi to ništa ne smeta?! Sve si spojio u jedan nauk, kao da je to sasvim prirodna stvar. Imaš neko, barem donekle suvislo objašnjenje kako je to moguće?! I odakle u tebi ta potreba da budeš toliko "pravovjeran" kao spomenuti Henok i Marcel Lefebvre, a sa druge strane istovremeno, "mrtav hladan" čitaš Gloriu Polo, Mariju Valtortu i knjige o Međugorju?! :l30:


E vidiš prijetelju, Filoteu od franje saleškoga sam sigurno čitao, a mislim i teotima....čitao sam prije 3-4 godine pa nisam siguran za ovo drugo djelo ,ali mislim da sam i njega jer sam o f.ksaverskoga čitao barem 2 knjige :D
Čitam ti ja prijatelju moj mnogo teoloških knjiga...ne sam o mistićnu teologiju
Izbjegavam čitati filozofe ili teologe koji su pretežno skloni filozofiranju....tako sa jednom uzeo rahnera , i uspio sam izdržati do 150 strane samo
U filotei ili teotimu franjo kasvaerski se dopisuje sa svojim štićenicima...posebice ima puno pisama izvjesnoj ivani ( ne sjećam se točno prezimena ali mislim da je nešto ala chantal?)...znači knjiga je čini mi se sva u formi pisama
Koliko se sjećam franjo ksaverski jako dosta naglašava božju milost kao preduvjet našeg dobrog djelovanja...znači, svakoga koga muči problem milost vs slov.volja neka pročita ta djela f.ksaverskoga! :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2018 19:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
E vidiš prijetelju, Filoteu od franje saleškoga sam sigurno čitao, a mislim i teotima....čitao sam prije 3-4 godine pa nisam siguran za ovo drugo djelo ,ali mislim da sam i njega jer sam o f.ksaverskoga čitao barem 2 knjige :D
Čitam ti ja prijatelju moj mnogo teoloških knjiga...ne sam o mistićnu teologiju
Izbjegavam čitati filozofe ili teologe koji su pretežno skloni filozofiranju....tako sa jednom uzeo rahnera , i uspio sam izdržati do 150 strane samo
U filotei ili teotimu franjo kasvaerski se dopisuje sa svojim štićenicima...posebice ima puno pisama izvjesnoj ivani ( ne sjećam se točno prezimena ali mislim da je nešto ala chantal?)...znači knjiga je čini mi se sva u formi pisama
Koliko se sjećam franjo ksaverski jako dosta naglašava božju milost kao preduvjet našeg dobrog djelovanja...znači, svakoga koga muči problem milost vs slov.volja neka pročita ta djela f.ksaverskoga! :b112:

Sv. Franjo Saleški je napisao djela "Filotea" i "Teotim". Sv. Franjo Ksaverski je drugi svetac. Tko su "Filotea" i "Teotim" kojima se svetac obraća, stvarno ti ne bi znal reći. Lijepo je Sv. Franjo Saleški pisao o milosti i slobodi, nažalost, tim odlomkom nismo ništa bliže neshvatljivi tajni tog odnosa.


Vidiš li dakle, predragi moj Teotime, kako nas vječni Otac vuče k sebi? On nas uči, on nas razveseljuje. On nas ne sili. On baca u naše srce duhovno veselje i užitak kao svetu meku, kojom nas ljubezno i blago vuče, da primamo i kušamo slast njegove nauke. Na taj način dakle, predragi moj Teotime, milost ni najmanje ne sili ni ne stavlja u lance našu slobodnu volju. Kako god bila svemoguća sila milosrdne Božje ruke, koja dodiruje, okružuje i veže dušu tolikim nadahnućima, poticajima i mekama, čovjekova slobodna volja ostaje uvijek potpuno slobodna i nezakočena, izuzeta od svake sile i nužde. Milost tako ljupko, blago i ljubezno proniče naše srce, da ona ni najmanje ne kvari slobodu naše volje. Ona tako snažno, a ipak uvijek tako nježno dodiruje pera našeg duha, da naša slobodna volja ne trpi nikakvu silu. Milost raspolaže silom, ali ne zato da sili, nego da primami srce. Ona nosi u sebi svetu silu, ali ne zato, da nam je nametne, nego da od naše slobode stvori zaljubljencu. Ona djeluje tako snažno, ali u isto vrijeme tako blago, da ni najsnažnije njezino djelovanje ne uništava našu volju. Ona nas tjera, ali ne guši naše slobodno djelovanje. Možemo reći dalje, da pristanak uz milost mnogo više zavisi od milosti nego od naše volje i da odbacivanje milosti zavisi jedino od naše volje. Sv. Franjo Saleški "Teotim"


Hrvoje Hrki napisao:
..tako sa jednom uzeo rahnera , i uspio sam izdržati do 150 strane samo

Svakako je za dušu korisnije čitati Sv. Franju Saleškog nego Karl Rahnera. U tome nema dvojbe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2018 07:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
E vidiš prijetelju, Filoteu od franje saleškoga sam sigurno čitao, a mislim i teotima....čitao sam prije 3-4 godine pa nisam siguran za ovo drugo djelo ,ali mislim da sam i njega jer sam o f.ksaverskoga čitao barem 2 knjige :D
Čitam ti ja prijatelju moj mnogo teoloških knjiga...ne sam o mistićnu teologiju
Izbjegavam čitati filozofe ili teologe koji su pretežno skloni filozofiranju....tako sa jednom uzeo rahnera , i uspio sam izdržati do 150 strane samo
U filotei ili teotimu franjo kasvaerski se dopisuje sa svojim štićenicima...posebice ima puno pisama izvjesnoj ivani ( ne sjećam se točno prezimena ali mislim da je nešto ala chantal?)...znači knjiga je čini mi se sva u formi pisama
Koliko se sjećam franjo ksaverski jako dosta naglašava božju milost kao preduvjet našeg dobrog djelovanja...znači, svakoga koga muči problem milost vs slov.volja neka pročita ta djela f.ksaverskoga! :b112:

Sv. Franjo Saleški je napisao djela "Filotea" i "Teotim". Sv. Franjo Ksaverski je drugi svetac. Tko su "Filotea" i "Teotim" kojima se svetac obraća, stvarno ti ne bi znal reći. Lijepo je Sv. Franjo Saleški pisao o milosti i slobodi, nažalost, tim odlomkom nismo ništa bliže neshvatljivi tajni tog odnosa.


Vidiš li dakle, predragi moj Teotime, kako nas vječni Otac vuče k sebi? On nas uči, on nas razveseljuje. On nas ne sili. On baca u naše srce duhovno veselje i užitak kao svetu meku, kojom nas ljubezno i blago vuče, da primamo i kušamo slast njegove nauke. Na taj način dakle, predragi moj Teotime, milost ni najmanje ne sili ni ne stavlja u lance našu slobodnu volju. Kako god bila svemoguća sila milosrdne Božje ruke, koja dodiruje, okružuje i veže dušu tolikim nadahnućima, poticajima i mekama, čovjekova slobodna volja ostaje uvijek potpuno slobodna i nezakočena, izuzeta od svake sile i nužde. Milost tako ljupko, blago i ljubezno proniče naše srce, da ona ni najmanje ne kvari slobodu naše volje. Ona tako snažno, a ipak uvijek tako nježno dodiruje pera našeg duha, da naša slobodna volja ne trpi nikakvu silu. Milost raspolaže silom, ali ne zato da sili, nego da primami srce. Ona nosi u sebi svetu silu, ali ne zato, da nam je nametne, nego da od naše slobode stvori zaljubljencu. Ona djeluje tako snažno, ali u isto vrijeme tako blago, da ni najsnažnije njezino djelovanje ne uništava našu volju. Ona nas tjera, ali ne guši naše slobodno djelovanje. Možemo reći dalje, da pristanak uz milost mnogo više zavisi od milosti nego od naše volje i da odbacivanje milosti zavisi jedino od naše volje. Sv. Franjo Saleški "Teotim"


Hrvoje Hrki napisao:
..tako sa jednom uzeo rahnera , i uspio sam izdržati do 150 strane samo

Svakako je za dušu korisnije čitati Sv. Franju Saleškog nego Karl Rahnera. U tome nema dvojbe.


Prijatelju , u pravu si...radi se o mome lapsus calami...u prvoj rečenici sam rekao franjo saleški, a poslije previdom nekoliko puta f. ksaverski...naravno, franjo ksaverski je bio veliki misionar u japanu, i drugim zemljama dalekog istoka ( mislim da je on iza sv. pavla drugi misionar katoličanstva u povijesti KC)...on je misionario i borio se sa poganskim vjerovanjima...franjo saleški je naprotiv bio biskup KC, vrhunski teolog koji je morao voditi teške teološke bitke sa kalvinima u švicarskoj!...to je bilo početno doba reformacije u Crkvi i teološka bitka je tada bila najteža!

Da , dao si odličan citat iz Teotima ( I BOGU HVALA NA HRVATSKOM,A NE NA ENGLESKOM, TAKO DA SVI PA I JA RAZUMIJEMO SA SIGURNOŠĆU BAŠ SVAKU RIJEŠ I JEZIČNU NIJANSU!!)...u tom smilsu sam i ja par puta rekao da je b.milost samo poticaj, nama nadahnuće da djelujemo dobro...ali slobodna volja i dalje ostaje , čime mi božji poticaj možemo neprihvatiti nego raditi u skladu sa svojom voljom i svojim željama!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr