www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 27 svi 2018 16:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Zgodna mi je ta rijec "navezanost". Primjetila sam ju da je uglavnom rezervirana za vjernike I njihove ljudske slabosti I boljke. Prvi put sam ju cula od svecenika na ispovijedi u tom kontekstu I od tad ju svako malo nalazim... ah, jadni mi vjernici I nase navezanosti. :D
Citajuci malo ovu temu... zar ljudi zaista sve sto im je ugodno/lijepo/poznato/utjesno zovu "navezanost"? Postoji li uopce zivot van navezanosti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 27 svi 2018 18:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ave Maria napisao:
Z zar ljudi zaista sve sto im je ugodno/lijepo/poznato/utjesno zovu "navezanost"?


Nije sve sto je lijepo i ugodno navezanost. Ali navezanost najcesce (sto je i logicno) nastaje na nesto sto je lijepo i ugodno. Pisali su ovdje sve i svasta.


Nevezano za tvoje pitanje, Marisol moli za pomoc;


Marisol napisao:
Dragi moji i ja s takoder navezana na osobu. Svoju prijateljicu. Ni sama ne znam kako mi se to desilo, u
smijale smo se zajedno, bile jedna drugoj rame za plakanje. Ona je jednostavno osjetila koliko mice znaci i pocela me ignorirati, na moje male znakove ljubomore uzvracala je ponekad grubim rijecima. A ja sam samo zeljela malo paznje, toliko sam davala a nisam dobila nista. Znam da sam navezana na nju jer patim, jer mi nedostaje, jer sam cesto tuzna i uplakana. Molim ali skoro sam poklekla. Izdire me bol i ne znam kako dalje. Pomagajte.


A ja se pitam gdje su ovi "Gospodinovi ucenici" sto bi pomagali i radili dobra djela. :roll: Pa, gdje ste? Izgleda da se nema ni znanja da se objasni ni dobre volje da se pomogne. Svi junaci mukom zamukose. Gdje su :l30:
Ima bit da ako nema self-promotion-a nema ni njihove ljubavi :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 03 lip 2018 14:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo i ja svako malo povorim ali nikakvog savjeta. Znam da sam i ja kriva sto me izbjegava jer sam bila ljubomorna akou nekim situacijama i jer sam je nekim svojim djelima povrijedila. Ali uvijek sam rekla oprosti i pokusala biti bilja osoba. Nedostaje mi moja prijateljica, molim se Bogu da i ja ona budemo bolje. Ja da je ne vezem previse za sebe a ona da se barem malo vise potrudi. Mada mo cesto dode da odustanem jer na svaku moju poruki ona suti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 03 lip 2018 16:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Marisol napisao:
Evo i ja svako malo povorim ali nikakvog savjeta. Znam da sam i ja kriva sto me izbjegava jer sam bila ljubomorna akou nekim situacijama i jer sam je nekim svojim djelima povrijedila. Ali uvijek sam rekla oprosti i pokusala biti bilja osoba. Nedostaje mi moja prijateljica, molim se Bogu da i ja ona budemo bolje. Ja da je ne vezem previse za sebe a ona da se barem malo vise potrudi. Mada mo cesto dode da odustanem jer na svaku moju poruki ona suti


Marisol, mozda bi trebala popričat s nekim duhovnikom i svecenikom o tome. Teško da ce ti netko dat konkretan savjet preko foruma.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 03 lip 2018 16:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pokusala, nedavno na ispovijedi. Skoro se izgalamio na mene, imala sam potrebu odmah otici na drugu ispovijed. Eto...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 04 lip 2018 06:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 ožu 2015 21:58
Postovi: 55
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Marisol napisao:
Pokusala, nedavno na ispovijedi. Skoro se izgalamio na mene, imala sam potrebu odmah otici na drugu ispovijed. Eto...


Marisol , možeš ovdje pitati svećenika ako ti je neugodno ponovo uživo:

http://www.laudato.hr/Pitaj-svecenika.aspx?page=2

Moj ti je savjet da joj više ne šalješ poruke, jer time samo pogoršavaš situaciju, i vjerojatno učvršćuješ u odluci da prekine prijateljstvo s tobom. I da nastaviš moliti, naravno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 04 lip 2018 09:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ivancica111 napisao:
Marisol , možeš ovdje pitati svećenika ako ti je neugodno ponovo uživo:

http://www.laudato.hr/Pitaj-svecenika.aspx?page=2

Moj ti je savjet da joj više ne šalješ poruke, jer time samo pogoršavaš situaciju, i vjerojatno učvršćuješ u odluci da prekine prijateljstvo s tobom. I da nastaviš moliti, naravno


^^ +


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 04 lip 2018 10:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ivančice hvala na savjetu. evo ne javljam se. molim, često dođem u situaciju da joj se javim, uhvati me neki nemir i sjeim se svega. sad trenutno 30 dana svetom josipu jer on je moj svetac...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 04 lip 2018 11:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Moj ti je savjet da prihvatis objave M.Valtorte pa ces onda imati savjet od samog Boga za svaku zivotnu situaciju. Jer u tim presvetim objavama govori sam Bog i daje nam najbolje savjete i odgovore na sva vjerska pitanja. U tim presavrsenim objavama Isus kaze ovo:"Vi se unistavate svojim prijateljstvima koja,ako i nisu nedostojna,gotovo se uvijek pretvaraju u ispraznu i stetnu buku rijeci i to rijeci sasvim zemaljskih." Vidis sto Bog govori,Bog koji je postao covjek da bi i tebe spasio od vjecnih muka u paklu. Da li si ti sa tom prijateljicom razgovarala o svetim i uzvisenim stvarima Vjere i da li su vam ti vasi susreti bili na obostranu duhovnu korist? Sigurno ne. I zato nemoj zalit sto si izgubila takvu prijateljicu,nego se vise raduj zbog toga i zahvali Bogu sto je prekinuo to nezdravo prijateljstvo. Zar ne mislis da je puno bolje vrijeme provodit u molitvi i razmatranju,nego ispijajuci kave s nekom prijateljicom? Postoje dvije jako vazne stvari i ako ih ne prihvatis onda si potpisala svoju vjecnu osudu i svaki pokusaj da izbjegnes tu osudu koja ti vec prijeti ostat ce uzaludan. Zelis li znati koje su to dvije stvari tako vazne za nase spasenje? Jedna je samoca,a druga je sutnja. Nek ti Isus koji se predaje zarkoj molitvi u samoci pustinje bude uzor. Vidis da se Isus nije pripremo za svoje tako odgovorno poslanje u razgovoru s ljudima,negu u potpunoj samoci i u razgovoru sa Bogom. Prihvati i ti svetu samocu i uzvisenu sutnju ako ne zelis da te Bog zauvijek odbaci od Sebe i osudi na preuzasne paklene muke u kojima ces proklinjat i Boga i svoje roditelje i svoje prijatelje i propale svecenike koji se nisu vise trudili oko tvog spasenja. Gledaj zato da se prije svega pomiris s Bogom kako u paklu ne bi izgubila i Boga i prijatelje i obitelj i sve sto imas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Navezanost
PostPostano: 04 lip 2018 11:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Naravno da smo pričale o vjeri i o crkvi. išle zajedno na mise i na molitvene skupine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 54 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr