www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 lip 2018 18:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Te filmove je netko kupio, pa uploada-o na net da i drugi koji nemaju love mogu pogledat. Stvar je dijeljenja, a ne kradje. Pobrkao si loncice decko.


Sve sto si naveo stoji, i upravo tako torrenti funkcioniraju. No kupnjom dvd-a ti se slazes s tim da neces distribuirat taj produkt, a upravo to ovi i rade preko torrenta.
Inace, mislim da je u hrv zabranjeno samo uplodanje filmova, no ne i skidanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2018 20:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
salto napisao:
Hvala na info. Bez obzira na sve, ostajem na provjerenom servisu gdje dobijam max zabavu bez imalo muke i uživam. Svako dobro želim.

Ma sve 5. Radi kako mislis da je ok, samo imaj na umu da si mnogi tvoji vrsnjaci u hr(ako zivis u hr?) ne mogu prisutit Netflix, multiplex ili nesto sl... Dal bi ih ti poslao na ispovjed jer gledaju hm...neznam... Game of Thrones doma na kompu?
dujam napisao:
Sve sto si naveo stoji, i upravo tako torrenti funkcioniraju. No kupnjom dvd-a ti se slazes s tim da neces distribuirat taj produkt, a upravo to ovi i rade preko torrenta.
Inace, mislim da je u hrv zabranjeno samo uplodanje filmova, no ne i skidanje.

Ne znam, nisam u hr. Ovdje gdje sam trenutno, zabranjeno je skidat samo sa lokalnih sajtova. A sto se tice toga dal je kradja ili ne, po mom shvacanju, kradja je onda kad se fil ili serija objave prije nego se sluzbeno puste na platno ili tv. Ilegalna distribucija nije kradja. To je krsenje copyrights-a distributera, a ti distributeri svejedno ne propadaju sto znaci da im bez obzira na torrente dobro ide.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2018 21:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Ne znam, nisam u hr. Ovdje gdje sam trenutno, zabranjeno je skidat samo sa lokalnih sajtova. A sto se tice toga dal je kradja ili ne, po mom shvacanju, kradja je onda kad se fil ili serija objave prije nego se sluzbeno puste na platno ili tv. Ilegalna distribucija nije kradja. To je krsenje copyrights-a distributera, a ti distributeri svejedno ne propadaju sto znaci da im bez obzira na torrente dobro ide.


Grijeh ne ovisi o zakonu drzave, dapace..
A to ide li kome dobro ili ne...Dakle ako nekom dobro ide moze uzet od njega? Ne ide to tako... Kao sto sam ti rekao, krsis ono na sto pristajes tijekom kupovine i onda to distribuiras po netu. Ne ti, ali ti sudjelujes u tom. Uostalom, ovi sto stavljaju torrente zaraduju, ne radi jedan SKIDROW besplatno.
Opet ti kazem, ja to i dalje radim, ali realno to je grijeh.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2018 22:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 svi 2018 08:32
Postovi: 19
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Zvali mi to krsenjem copyrights ili kradom intelektualnog vlasnistva, manje je bitno, ali to je grijeh.
Takoder, grijeh i nezakonite radnje nije ista stvar. Mislim da se prekrsajem u Rh smatra i skidanje i stavljanje torrent sadrzaja.
Ali da ima velike razlike u pristupu ka ilegalnim online sadrzajima u razlicitim zemljama - ima. U Rh mi do sad nije palo na pamet platiti za film, u Engleskoj pazim koliko skidam, a u Americi mi nebi palo na pamet takvo sto. (To je jedna od rijetkih pros za Rh :D)
Inace u Rh se obicno skidanju torrenta pristupa leva-leva (kao i uslugama opcenito) jer tesko vidimo vrijednost istih, ali cinjenica ostaje - to je grijeh. Uhvatilo nas ili ne, bilo zakonito ili nezakonito.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2018 22:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 svi 2018 08:32
Postovi: 19
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Inace iz tog razloga filmove gledam u kinu, za igrice cekam akciju na steamu, a preko knjiga (strucnih) ne znam koju shemu da koristim... nekako mi je kopiranje i skidanje vec uslo u pore. Kad su stvarno skupe... a obicno ne budu koliko para tolko muzike. Ostale knjige kupujem.
I hvala na raspravi, razmisljam kako bi bilo lipo ovo ilegalno koristenje sadrzaja ispovjediti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2018 22:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 svi 2018 08:32
Postovi: 19
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Da ne pravim chat od ove teme, moji top filmovi kojih se mogu sjetiti:
The Shawshank redemption
Inception
Fracture
Shutter Island
It’s a wonderful life
One flew over the cuckoo’s nest
Ben Hur
...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2018 04:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
babmo napisao:
za igrice cekam akciju na steamu


LoL. Jel ti mene zajebavas


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2018 05:52 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 svi 2018 08:32
Postovi: 19
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ne zaj** ovaj ne zezam te. Sta bi te zezala?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2018 06:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
babmo napisao:
Ne zaj** ovaj ne zezam te. Sta bi te zezala?


Ma ništa...Malo su im loše akcije zato pitam. Jedino bi singleplayer kupovao na akciji, ovo za multi nema smisla, jer obicno stave akciju kad popularnost pocne padat


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2018 15:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ispovjedit skidanje torrenta je ekvivalent ispovjedanju kupovine krumpira od kumice na placu bez izdavanja racuna, tj. "na crno" jer time varam drzavu ili evo jos bizarnije, ispovjedanje samog rada na crno jer time vise zaradjues...

Grijeh jeste ali nije za ispovjed. To je cisto cjepidlacenje. Moj svecenik prvo ne bi uopce shvatio sto ja to ispovjedam, a kad bi mu objasnio, vjerovatno bi se nasmijao i potvrdio da to jeste grijeh ali da ne moram to ubuduce ispovjedat.

Ok, sad ozbiljno, ja dakle zivim u provinciji Svedske. Dakle, ovdje gdje jesam, imam dvije opcije, skidat torrente ili pretplatit se na Netflix. Do kina moram benzin trosi tak da nije opcija. Netflix mi prosto nije potreban jer nema ono sto mene zanima. Tj. nema klasike.

Mea culpa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 113 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr