www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 lip 2018 16:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Salerno napisao:
Po tome znaci da svi koji su u smrtnom grijehu nemogu imat nesto vise,a ja sam vise puta u zivotu srela i vidjela one koji nisu ni blizu Bogu a imaju svega u izobilju

Ma pusti tog lika. Ima on dovoljno vlastitih problema.
Samo ti moli da ti se da snaga da sve odradis onako kako se od tebe ocekuje i prihvati taj posao kao jedan(od Boga dat) zadatak u nizu.
Nagradu ces sigurno primit kad ti bude vrijeme.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 lip 2018 23:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ne kazem da je zabranjeno moliti i za poslovni uspjeh jer je Bog dobar i sve nam moze dati. Samo sam zelio naglasit da bi vise trebalo moliti Boga za milosti koje nam pomazu ostvariti glavni cilj naseg zivota na zemlji,a to je vjecno spasenje. To je u skladu s onim sto je Isus rekao:Sto koristi covjeku da sav svijet stekne,ako dusu svoju izgubi?A kad Bog vidi da se mi trudimo zivjeti u skladu s njegovom voljom onda ce nam za nagradu dati i dobro zdravlje i poslovni uspjeh i mir u obitelji... Istina je da mnogi koji zive trajno u stanju smrtnog grijeha imaju sve u zivotu,ali nemaju Boga i njegovu milost i duhovno su veoma siromasni... I sto vise posjeduju u ovom zivotu,to im vise raste kazna u drugom zivotu. Nije Isus bez razloga rekao: Kako li ce tesko bogatas uci u kraljevstvo nebesko!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2018 08:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Bit finacijski bogat, imat novac nije grijeh ako novac nije stecen kradom na racun naroda,ili prodajom droge itd....Cristianu Ronaldu nije grijeh sto ima novac nije on kriv sto je nogomet dobro placen.....grijeh mu je djete sa surogat majkom, seks sa vise zena mu je grijeh..a isto tako i covjeku koji nema novac grijeh je izvanbracno djete s nekom zenom,ljudi i siromasni u novcu i bogati u novcu se seksaju kao zivotinje......onda bolje imati novaca nego ih neimati....siromasni ljudi u novcu isro tako rade razne grijehe kao i bogati ljudi u novcu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2018 08:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Znam jednu zenu od moje majke bivsa radna kolegica a dolazi nama kuci, ta zena je oko 7 djece pobacila i zivi kao da to nije uradila, nije bogata financijski, ima kucu i malu mirovinu, djeca su joj ucitelji u skoli..dobro neprosi al tko zna koliko su novca naprosili ti sto prose....a svedno zena nije bogata finacijski,zivi od danas do sutra, spaja kraj s krajem...gresna je jako kao i mnogi drugi ljudi....imat novac i bit poslovno uspjesan nije grijeh osim u slucaju da se obogatis prodajom droge itd...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2018 08:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Da dobijes npr.50 milijuna kuna na hrvatskoj lutiji to ti nebi bio grijeh vec sreca...grijeh bi ti bio da zaradis 15 000 kuna svaki mjesec i sve ostavis za jedan dan u kladionici, i tako svaki mjesec a ovamo imas zenu i djete o kojem se nebrines.
A ako potrosis u tjednu 10 kuna na hrvatsko bingo nije grijeh...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2018 11:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nitko nije rekao da je grijeh posteno zaraditi novac,ali je grijeh i to teski ako bogatas ne dijeli velikodusno svoje bogatstvo sa siromasima. A vecina bogatasa to ne radi i zato se tako tesko spasavaju. Job je bio veoma bogat ali ipak tako pravedan jer je velikodusno pomagao siromasima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2018 13:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
[quote="SAN"]...ljude treba gledati kroz ono lijepo sto nose u sebi a u svakom ima to nesto.
U mojoj susjedi nema ništa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2018 22:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Sigurno da ima u tvojoj susjedi nesto lijepo samo sto ti nevidis...nemozes da vidis jer je ta zena mozda nanijela ti bol...al sigurno da ima nesto fino...odredene osobe su meni nanijele veliku stetu i bol al opet tu isti zenu koja je meni naudila ja sam vidjela kao osobu koju njen vlastiti otac nije tako volio, mozda je vlastiti muz silovao, mozda je nikad nitko nije cjenio i mozda je i sama dobivala ponizenja,mozda je izgubila djete spontanim pobacajem ili su je natjerali da pobaci djete, mozda nikad nije otislan na more, a mozda nije imala novac da ode npr.u kupovinu da kupi sebi novu odjecu, mozda je nitko nije zelio skolovati...sigurno da ta zena sto je meni naudila nije znala sto mi radi...al sigurno mi nebi naudila da nema sotone on je nju na to nagovorio....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lip 2018 07:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Problem novca je što zarobljava duh jer i pisano je Blago siromasima duhom: njihovo je kraljevstvo nebesko (Mt 5, 3).
Ako i imaš (pre)više materijalnih dobara, nužno je da se brineš kako ga zadržati, kako mu omogućiti da stvori novi novac, neminovno je to, takva je narav novca, lažemo se ako mislimo da smo od toga izuzeti. I nedostatak novca zarobljava duh, nitko ne može tako lako prepustiti brigu o plaćanju kredita i režija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 lip 2018 07:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
ljude treba gledati kroz ono lijepo sto nose u sebi a u svakom ima to nesto.
U mojoj susjedi nema ništa.

Nastoj gledat samo dobro ljudima, i slavi Boga kroz to dobro. Hvali čovjeka zato što čini dobro, a ne zato jer ne čini loše, a ovi koji čine loše, slavi Boga jer propuštaju činiti dobro.
Dobro i loše nisu dva jezičca na vagi, jer nisu istovrsna, pa da gledaš na koju će stranu se nagnut vaga, i onda prosudiš jel ta osoba dobra ili loša.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr