www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 srp 2018 16:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Evo još opservacija,nadahnulo me čitanje vaših postova...iz mog iskustva,15 molitvi sv.Brigite nisu "teške"za moliti,dapače,tečne su i lako se mole.Jedino,što se desi da misli znaju vrludati,kao i kad molim krunicu.To je stvar koncentracije,koja je meni inaće deficitarna.Zatim,netko piše,naučio ih na pamet,ako sam dobro razumjela?Meni to nije uspjelo,iako,nisam ni pokušavala..čitala sam svjedočanstvo,davno,jednog glumca,koji je rekao,zbog svoje profesije naučio memorirati,ali ove molitve nikako nije mogao naučiti napamet...to mu je bio znak svetosti molitvi.Zatim,netko spominje mirise,slatkoću,osjećaj blizine Isusa pri molitvi...kaj pa sad je to?Nisam nikad osjetila ta nadnaravna iskustva.Može li to biti samouvjerenje?Ili nisam dovoljno jak molitelj...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2018 21:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ako ti fali koncentracije, ja sam ti u početku svog molitvenog puta, imao dosta problema, nemoj moliti čitave litanije, ili šta već, nego uzmi zadatak da izmoliš dnevno jedan oče naš u punoj koncentraciji. Vjeruj mi meni su trebali mjeseci da mi to uspije. Ali čak i puno puno svetiji ljudi su imali problema s time. Sjećam se jedne anegdote od sv. Bernarda koji je poučavao mladjeg redovnika kako da moli i predložio mu je da ako izmoli samo jedan oče naš u potpunoj koncentraciji da će mu pokloniti svog konja. Tada mu mladji reče pa ništa lakše. Ali u sredini svoje molitve upita ga, a Jel dobijem i sedlo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2018 16:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ha,ha,ha...podsjeća na moje molitve :lol: ...ja se držim prispodobe Isusove o udovici koja je dosađivala odvjetniku...pa nije valjda tek tako to rekao.U jednom molitveniku to povezuju sa običajem "1000 Zdravo Marija"...Neki Papa molio je (ako se ne varam)30 krunica...Znači,ima nešto i u kvantiteti.Zato ja molim 3 x "anđeo Gospodnji",ponedjeljak-petak krunicu Božanskog milosrđa,2 x dnevno krunicu,utorkom litanije i krunicu sv.Ante,četvrtkom Ivanu Pavlu II,većinom zbog gorućeg problema,koji nikako riješiti,većinom izbacivavši riječi bez razmišljanja...vidim i sama kako to bezveze izgleda.Sve skupa. :a1250: :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2018 20:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Samo moli!. Čovjek u molitvenom životu mjenja načine svoje molitive, ovisno i o vremenima i prilikama o kojemu živi. Traži načina da molitva mjenja tebe, a ne okolnosti u kojima jesi.
Ja osobno nikad nisam molio ni devetnice ni litanije ovom ili onom svecu, ali ne kažem da to nekom nije dobro, ni da Bogu nije drago. Zanimljivo mi je uvijek bilo da je nako malo svetaca davalo važnosti na metodi same molitve,za razliku od ostalih oblika duhovnosti, više su to bili općeniti savjeti a btw Padre pio je molio po 30-tak krunica dnevno, ali više mislim da ih je molio konteplativno, srcem,jer kako bi kada je ispovjedao cijele dane..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 stu 2018 14:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2018 18:11
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Veliki i lep pozdrav svima na ovoj temi.

Ja sam pocela u junu citati 15 molitava sv Brigite. Do sada nisam propustila ni jedan dan. Poslednja 2-3 dana sam podelila molitvice, pa citam 2-3 puta dnevno - podelim na 2-3 dela, jer mi mnogo pada to lakse, nego da u dahu procitam svih 15.

Mene je velika muka naterala da ih citam. Mnogo nekih problema kojima se ne nazire kraj. Prosto kao da zivot prolazi pokraj mene, a ja ne ucestvujem, plus porodicni problemi. Mislim da sam vec sutradan pocela da ih citam, nakon sto sam cula za njih, ili veoma brzo nakon saznanja da postoje, ali mislim da je bas bilo sutradan...

Sto se tice iskusenja...ne znam da li to ima veze sa njima, ali meni su ove godine dojadili kozni problemi, a nikada nisam imala problem sa alergijom - prosle godine mozda na kratko, ali ove godine...uzas...jedva sa zivela od plikova po nogama...Takodje, totalno neocekivano, mojoj majci je pritisak poceo da skace i preko 200 ! Ona nikada nije imala tako visak pritisak...Imala je n.p.130-140, ali kada se skoro nocu probudila i izmerila pritisak...preko 200, i tako nekoliko puta i povrh lekova...Otac mi nije najbolje i uopste se ne zna sta mu je...
Da l sve to ima veze sa molitvama - ne znam, samo konstatujem.

Inace, da kazem da ja nisam katolkinja, ali citam ove molitve i nadam se da to nije nikakva greska sto kazem Amen, umesto Amin.

Bicemo ovde na temi, da se ispomazemo i ostavimo iskustva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2018 10:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2018 18:11
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da ja slucajno ne gresim u necemu ? Ja citam 15 molitava sa ove strane, dakle samo tih 15 molitava, bez uvodnog teksta? Sada bas citam pocetak teme...

https://hr.wikisource.org/wiki/Petnaest ... e_Brigitte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2018 19:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ocito si sama sebi odgovorila. Pa moli kako se moli, svih 15 odjednom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 stu 2018 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
onakojaveruje napisao:
Da ja slucajno ne gresim u necemu ? Ja citam 15 molitava sa ove strane, dakle samo tih 15 molitava, bez uvodnog teksta? Sada bas citam pocetak teme...

https://hr.wikisource.org/wiki/Petnaest ... e_Brigitte


Ja sam naučio moliti slijedeći tekst:
https://www.scribd.com/doc/6573884/15-m ... te-Brigite

I da, znam ga već dugo napamet, meni je puno pomoglo u spoznanju vrijednosti Isusove muke.

Svako dobro želim u postojanosti :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 stu 2018 00:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2018 18:11
Postovi: 15
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
salto, hvala ti ! Hocu, ja cu istrajati, ako Bog da. Potrudicu se.

dujam, nisam te bas razumela...ja sam mislila na citanje molitava u tom smislu sto ja odmah pocnem - 15 molitava sv Bigite, 1.molitva...i tako nastavim, bez da na pocetku, pre molitava, izgovorim Oce nas, ili neku drugu molitvu.

Samih 15 molitava podelim na 2 - 3 dela (to praktikujem poslednjih dana i citala sam da to svakako moze jer je bitno procitati 15molitava na dan, pa makar ih i na 15 delova podelili), jer mi bude lakse...Primetila sam da mi tada mnogo bolje ide, jer se bas lepo na njih skoncentrisem, a ne odjedanput, sto mi je ponekada tesko psihicki...

Ove godine skoro svaku noc imam problema...ne znam sta je to, mozda sam psihicki preumorna, ili je stvarno napast zbog citanja molitava...Ne nameravam da odustajem, i valjda necu, ali bukvalno svake noci, samo skocim iz kreveta, kao da nemam vazduha, bude mi lose, i tako skoro svake noci...Na pocetku citanja sam sanjala umrle koji su mi dragi...Jedna komsinica je dosla na san i zagrlila me je. Plakala je, ali sam osetila kao da mi se zahvaljuje...Jednog rodjaka sam sanjala, a dedu najvise...Deda mi je u snu rekao da on od tada moze dolaziti kod nas kuci kad god pozeli i bio je veoma radostan...Mozda sam ja to sama prizvala u snove, iz prevelike zelje za njima, a mozda i nije slucajno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 stu 2018 05:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
onakojaveruje napisao:
salto, hvala ti ! Hocu, ja cu istrajati, ako Bog da. Potrudicu se.

Samih 15 molitava podelim na 2 - 3 dela (to praktikujem poslednjih dana i citala sam da to svakako moze jer je bitno procitati 15molitava na dan, pa makar ih i na 15 delova podelili), jer mi bude lakse...Primetila sam da mi tada mnogo bolje ide, jer se bas lepo na njih skoncentrisem, a ne odjedanput, sto mi je ponekada tesko psihicki...

Ove godine skoro svaku noc imam problema...ne znam sta je to, mozda sam psihicki preumorna, ili je stvarno napast zbog citanja molitava...Mozda sam ja to sama prizvala u snove, iz prevelike zelje za njima, a mozda i nije slucajno.


Hvala i tebi onakojaveruje :wink:
I ja podijelim te molitve na vise dijelova kroz dan. Tako se i dublje moze razmisljati o tekstu.
Ne znam nikoga da nije imao problema s moljenjem tih molitava. Tako da nije nista cudno da i ti prolazis kroz te stvari. Ali to te samo moze ojacati u vjeri. Bitno je da ostanes jaka uz Bozju pomoc.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 854 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr