www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 31 lis 2018 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Matej 17,1
Šest dana kasnije, Isus uze sa sobom Petra, Jakova i Ivana njegovog brata, i odvede ih u stranu na jednu visoku planinu.
Matej 17,2
On bi preobražen pred njima: njegovo lice blistaše kao sunce, njegova odjeća postade bijela kao svjetlost.
Matej 17,3
I evo kako im se pokazaše Mojsije i Ilija koji se sastadoše s njim.
Matej 17,4
Posredujući, Petar reče Isusu: ` Gospodine, dobro je da smo mi ovdje s tobom; ako ti to hoćeš, ja ću podići ovdje tri šatora, jedan za tebe, jedan za Mojsija, jedan za Iliju. `
Matej 17,5
Dok on još govoriše jedna ih svjetlosni oblak prekri. I evo kako, iz oblaka, jedan glas govoriše: ` Ovaj ovdje, moj je Sin mili, onaj kojeg mi se svidjelo izabrati. Slušajte ga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2018 20:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Naslov, jel' to konstatacija ili pitanje?
Ako je pitanje fali upitnik.

To je stvarni događaj koji se dogodio i koji čovjek ne može objasniti.
Još je razumljivo preobraženje Isusovo koji je pokazao dio svoje Božanske naravi.
U ovoj raspravi nejasna je pojava Mojsija i Ilije u tjelesnom obliku.
Iako su oni tu sa razlogom kao svjedoci i predstavnici Starog zavjeta.
Mojsije je oslobodio židovski narod iz egipatskog ropstva, preveo ga preko pustinje i proglasio židovski zakon. Ilija je najveći prorok Staroga zavjeta. Isus se našao uz njih kao najveći prorok i zakonodavac. Njih dvojica su svjedočili, da je Isus Mesija koji će ispuniti židovski zakon. Mojsije i Ilija razgovarali su s Isusom o svršetku Isusovu tj. o muci, uskrsnuću i uzašašću.
Ilija je izašao na nebo, Mojsije je umro. Po meni na njih treba gledati sa aspekta Božje svemoći, a njihova pojava je moguće i bila vizija jer na kraju su ipak isčezli, dakle nestali.

Jednak je događaju Blagovijesti. Tu imamo duhovno biće, Anđela Gabrijela koji dolazi Mariji i Njoj se obraća. Dakle duhovno biće se materijaliziralo.
Isto imamo kod rođenja Krista. Anđeli slave, pjevaju i javljaju pastirima radosnu vijest.
Anđeli dakle iako nemaju tijelo mogu postati vidljivi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 19:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Billy napisao:
Naslov, jel' to konstatacija ili pitanje?
Ako je pitanje fali upitnik.

To je stvarni događaj koji se dogodio i koji čovjek ne može objasniti.
Još je razumljivo preobraženje Isusovo koji je pokazao dio svoje Božanske naravi.
U ovoj raspravi nejasna je pojava Mojsija i Ilije u tjelesnom obliku.
Iako su oni tu sa razlogom kao svjedoci i predstavnici Starog zavjeta.
Mojsije je oslobodio židovski narod iz egipatskog ropstva, preveo ga preko pustinje i proglasio židovski zakon. Ilija je najveći prorok Staroga zavjeta. Isus se našao uz njih kao najveći prorok i zakonodavac. Njih dvojica su svjedočili, da je Isus Mesija koji će ispuniti židovski zakon. Mojsije i Ilija razgovarali su s Isusom o svršetku Isusovu tj. o muci, uskrsnuću i uzašašću.
Ilija je izašao na nebo, Mojsije je umro. Po meni na njih treba gledati sa aspekta Božje svemoći, a njihova pojava je moguće i bila vizija jer na kraju su ipak isčezli, dakle nestali.

Jednak je događaju Blagovijesti. Tu imamo duhovno biće, Anđela Gabrijela koji dolazi Mariji i Njoj se obraća. Dakle duhovno biće se materijaliziralo.
Isto imamo kod rođenja Krista. Anđeli slave, pjevaju i javljaju pastirima radosnu vijest.
Anđeli dakle iako nemaju tijelo mogu postati vidljivi.


Što je sa Ilijom i Mojsijom, u kakvom su oni tijelu na nebu?

Kako je Isus dao svoje tijelo i krv učenicima na veliki četvrtak prije smrti na križu ?

Kako je Janje zaklano od postanka svijeta?

Otkrivenje 13,8 da joj se poklone svi pozemljari, oni kojima ime nije zapisano u knjizi života zaklanog Jaganjca, od postanka svijeta?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 19:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Kopitar sta zenu ne obasipas tim pitanjima? To mi nikako nije jasno.
Realno gledajuci; ja i el scorpio smo sami i nemamo nikog. Pa je logicno da dangubimo. Bonifacije misli da ima curu, koja ga je iz braka degradirala u obicnu vezu. Jedina zena u njegovom zivotu je m.valtrota. Mashna je sama ko nas troje. Billy siri neke adventisticke sheme. Ono englesko povrce fura neke sheme bundala i duspare. Fran je toliko ogrebao u samoci da je i na interrnetu sam. Lalelu je blokirana zbog prijetnji samoubojstvom.
Kuzis? Svi smo mi ovdje jer nemamo pametnijeg posla. Ja sam iz jebene dosade naucio teologiju. Doduse, malo me teze islo, ali sto je tu je , lol.
E sad, da mi imamo pametnijeg posla, da smo ostvareni brakom ili nekim pozivom na svecenstvo, ne bi ovdje dangubili. Da mi nije ovoliko dosadno, da iman curu ili u najgoru ruku decka (lol), ne bi ovdje dangubio. Setao bi se s njom niz ulicu i fuckao. Simple as that.
Mene zanima, zasto ne izvedes zenu u setnju? Sto te toliko tjera da ovde postavljas pitanja o Iliji i Mojsiji. Sto ne uzivas u zivotu kad ti je Bog dao? To mi nije jasno ni kod tebe ni kod Hrkija. Nekoc je ovdje posao tip pod imenom johnny76, pitam se gdje je sad. Sigurno je nasao curu ili zenu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 19:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
Kopitar sta zenu ne obasipas tim pitanjima? To mi nikako nije jasno.
Realno gledajuci; ja i el scorpio smo sami i nemamo nikog. Pa je logicno da dangubimo. Bonifacije misli da ima curu, koja ga je iz braka degradirala u obicnu vezu. Jedina zena u njegovom zivotu je m.valtrota. Mashna je sama ko nas troje. Billy siri neke adventisticke sheme. Ono englesko povrce fura neke sheme bundala i duspare. Fran je toliko ogrebao u samoci da je i na interrnetu sam. Lalelu je blokirana zbog prijetnji samoubojstvom.
Kuzis? Svi smo mi ovdje jer nemamo pametnijeg posla. Ja sam iz jebene dosade naucio teologiju. Doduse, malo me teze islo, ali sto je tu je , lol.
E sad, da mi imamo pametnijeg posla, da smo ostvareni brakom ili nekim pozivom na svecenstvo, ne bi ovdje dangubili. Da mi nije ovoliko dosadno, da iman curu ili u najgoru ruku decka (lol), ne bi ovdje dangubio. Setao bi se s njom niz ulicu i fuckao. Simple as that.
Mene zanima, zasto ne izvedes zenu u setnju? Sto te toliko tjera da ovde postavljas pitanja o Iliji i Mojsiji. Sto ne uzivas u zivotu kad ti je Bog dao? To mi nije jasno ni kod tebe ni kod Hrkija. Nekoc je ovdje posao tip pod imenom johnny76, pitam se gdje je sad. Sigurno je nasao curu ili zenu.


:b101:

Zašto?
Zato što volim teologiju koja je još uvijek nedovršena znanost.
Svako priča o onome što voli , upoznavanje i produbljivanje znanja o Bogu i vjeri je po mom mišljenju potrebno čovjeku jednako kao i molitva i najbolji su mi oni teolozi koji sa čuđenjem gledaju kad se zanimao i pitamo nešto o Bogu i vjeri .
Da su takav stav i kukavičluk imali crkveni oci teško da bi Crkva izdržala nalet krivovjerja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 20:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Kopitar sta zenu ne obasipas tim pitanjima? To mi nikako nije jasno.
Realno gledajuci; ja i el scorpio smo sami i nemamo nikog. Pa je logicno da dangubimo. Bonifacije misli da ima curu, koja ga je iz braka degradirala u obicnu vezu. Jedina zena u njegovom zivotu je m.valtrota. Mashna je sama ko nas troje. Billy siri neke adventisticke sheme. Ono englesko povrce fura neke sheme bundala i duspare. Fran je toliko ogrebao u samoci da je i na interrnetu sam. Lalelu je blokirana zbog prijetnji samoubojstvom.
Kuzis? Svi smo mi ovdje jer nemamo pametnijeg posla. Ja sam iz jebene dosade naucio teologiju. Doduse, malo me teze islo, ali sto je tu je , lol.
E sad, da mi imamo pametnijeg posla, da smo ostvareni brakom ili nekim pozivom na svecenstvo, ne bi ovdje dangubili. Da mi nije ovoliko dosadno, da iman curu ili u najgoru ruku decka (lol), ne bi ovdje dangubio. Setao bi se s njom niz ulicu i fuckao. Simple as that.
Mene zanima, zasto ne izvedes zenu u setnju? Sto te toliko tjera da ovde postavljas pitanja o Iliji i Mojsiji. Sto ne uzivas u zivotu kad ti je Bog dao? To mi nije jasno ni kod tebe ni kod Hrkija. Nekoc je ovdje posao tip pod imenom johnny76, pitam se gdje je sad. Sigurno je nasao curu ili zenu.


Ja da širim adventističke sheme.
Prvo znaš li ti nauk adventista?
Sa njima sam imao najgore rasprave jer su izrazito agresivni po pitanju nauka KC. Za njih je papa antikrist a Vatikan babilonska bludnica. Štuju subotu.
Neznam koja je to u stavovima moja dodirna točka sa njima?
Dujam ti si čudak i ok ti to priznaš.
Ja sam ovdje rijetko jer nemam vremena. Obiteljski sam čovjek i posao mi ne dozvoljava više vremena da provedem u raspravama.
Imam hobi skupljanje katoličke literature.
Naravno tu se nade svega.
Što se Valtorte tiče neznam jesi li upoznat da Dnevnik F.Kowalske za Pia XII bila na popisu zabranjenih knjiga.

Donosim jednu analizu tih ukazanja, uz napomenu da isti Papa objave Valtorte nije zabranio. Dao je usmenu dozvolu da se tiskaju knjige.

Papu Pija XII. kad mu je ova pobožnost privukla pozornost nisu toliko zabrinule pripadne joj molitve koliko okolnosti ukazanjâ s. Faustini i sadržaj tih ukazanja. Naime zabrinule su ga tobožnje Isusove riječi poljskoj redovnici i ono što joj je naš Gospodin navodno naložio da objavi. Stoga je ovu pobožnost, uključujući Faustinine zapise, stavio na Index librorum prohibitorum, crkveni popis zabranjenih knjiga. Taj popis više ne postoji, otkako ga je Pavao VI. formalno ukinuo 14. lipnja 1966., što je u jednu ruku šteta, ali u drugu: da još postoji, bio bi zaista pregolem, s obzirom na to da se gotovo svemu što se danas piše može naći zamjerki sa stajališta katoličke vjere.

Dakle Pio XII. uvrstio je spise s. Faustine na Indeks, to će reći: smatrao je da bi njihov sadržaj mogao katolike odvesti u zabludu ili na stranputicu. A potom, u vrijeme pontifikata Ivana XXIII., spise o Božanskom Milosrđu zasnovane na objavama s. Faustini dvaput je osudio Sveti oficij, koji se danas zove Kongregacija za nauk vjere. To tijelo pod izravnom je papinom upravom i zaduženo je za čuvanje čistoće katoličkog nauka, te bdije i nad spisima koji se raspačavaju unutar Katoličke crkve. Ako papa želi ispraviti mišljenje vjernikâ o nekoj temi, obično to čini preko Kongregacije za nauk vjere. Prema tome možemo smatrati da njezini proglasi, izjave i dokumenti potječu od samog pape.

Prvu od dviju osuda Sveti je oficij donio na zajedničkoj sjednici 19. studenog 1958. Izjava je sadržavala tri zaključka o štovanju Božanskog Milosrđa proizišlom iz objava s. Faustini:

1. Nema dokaza o nadnaravnom porijeklu ove pobožnosti.

2. Ne treba ustanoviti nikakav blagdan Božanskog Milosrđa.

3. Zabranjuje se širenje slike i spisa posvećenih ovoj pobožnosti.

Dakle bilo je zabranjeno čak i objavljivanje slike Milosrdnog Isusa.

Svi smo vidjeli tu sliku, makar u prolazu, i mogli bismo je prepoznati. Ona kao da je imitacija slike Presvetog Srca Isusova, imitacija s jednim nedostatkom: ne vidi se Srce koje nas je toliko ljubilo da se dalo našim grijehom izraniti i probosti kako bi nas od njega otkupilo. Taj je nedostatak znakovit, jer pobožnost Božanskom Milosrđu proistekla iz objava s. Faustini podrazumijeva očekivanje bezuvjetnoga Božjeg milosrđa, ne zahtijevajući od nas nikakvu pokoru, nikakvo sudjelovanje u Kristovu ispaštanju za naše grijehe. Takva je pobožnost svjetovna, pa nije čudno što se, u duhu idolopoklonstva, onima koji budu štovali sliku Milosrdnog Isusa obećava pobjeda nad neprijateljima već u ovom životu.

Svoju drugu uredbu o štovanju Božanskog Milosrđa nadahnutom objavama s. Faustini Sveti je oficij objavio 6. ožujka 1959. U njoj opet zabranjuje da se širi slika Milosrdnog Isusa i spisi s. Faustine o čašćenju Božanskog Milosrđa, a kaže se i da je na biskupima da odluče o tome kako ukloniti one slike Milosrdnog Isusa koje su već izložene za javno štovanje.

Dvojica papa dakle snažno su opomenula vjernike na duhovnu opasnost od ove pobožnosti. Pio XII. stavio ju je na Indeks, a Ivan XXIII. dvaput osudio preko Svetog oficija. No onda ju je ponovo lansirao Ivan Pavao II., koji je već u prvoj godini svojeg pontifikata pokrenuo postupak za kanonizaciju s. Faustine te za ustanovljenje blagdana Božanskog Milosrđa. Na Bijelu nedjelju, 30. travnja 2000. proglasio je s. Faustinu sveticom, a Bijelu nedjelju Nedjeljom Božanskog Milosrđa. I kako se ne zabrinuti zbog toga, pogotovo znamo li da je 30-40 godina prije s. Faustine jedna druga poljska redovnica, Marija Franciska Kozłowska, u istom gradu (Płock) primila objavu "božanskog milosrđa", u skladu s kojom je sa svećenikom Janom Kowalskim osnovala pokret mariavitâ. Ubrzo je Kozłowsku i Kowalskog papa Pio X. izopćio, a njihova sekta najprije se priključila starokatolicima, ali su je poslije čak i oni izopćili, zbog "mističnih zaruka" njezinih svećenika sa "sestrama". Jana Kowalskog je na čelu mariavitske "Crkve" naslijedila njegova žena, "biskupica". Sjedište je mariavitske sekte grad Płock s mariavitskom katedralom – "Hramom milosrđa i ljubavi", grad u kojem su objavu o "božanskome milosrđu" primile i s. Marija Franciska Kozłowska i s. Faustina Kowalska, zbog čega su se mariaviti veoma obradovali crkvenom priznanju ove druge objave, smatrajući ga neizravnim priznanjem one prve.

S. Faustina 2. listopada 1936. piše da joj se ukazao Gospodin Isus i rekao: "Sada znam da me ljubiš ne zbog mojih darova i milosti, nego jer ti je moja volja draža od života. Zato se sjedinjujem s tobom tako prisno kao ni s jednim drugim stvorenjem."

Naš Gospodin da se sjedinio sa s. Faustinom prisnije nego s bilo kojim drugim svecem, pa tako i Blaženom Djevicom Marijom, Bezgrešnom?! Kako je s. Faustina mogla misliti da joj je to kazao Gospodin?

Ona piše da joj se Isus 23. svibnja 1937. obratio ovim riječima: "Predragi biseru moga Srca!" No teško možemo povjerovati da bi se Krist Kralj, gospodar svega stvorenja, služio takvim sladunjavim rječnikom.

On joj 26. ožujka 1937. navodno kaže: "Vidim da je tvoja ljubav nadasve čista, čistija od anđeoske, tim više što ustraješ u borbi. Radi tebe blagoslivljam svijet." Međutim, s iznimkom Blažene Djevice Marije, ljudi nisu bezgrešni, pa stoga ni sposobni ljubiti čistije nego anđeli. A što se blagoslova svijeta tiče, valja ipak imati na umu da je dvije godine poslije izbio drugi svjetski rat.

S. Faustina tvrdi da je 4. veljače 1935. čula u duši glas: "Od danas više se ne boj Božjeg suda, jer tebi neće biti suđeno." A znamo da osim Blažene Djevice Marije nitko nije slobodan od Božjeg suda, bilo pojedinačnog bilo općeg.

Kad se pak u travnju 1938. povodom proglašenja Andrije Bobole svetim s. Faustina rasplakala jer njezin red nije dao ni jednu sveticu, navodno joj je Isus rekao: "Ne plači. Ti si ta svetica." I tako opet podupro njezinu taštinu, a ne poniznost.

A što reći o dogodovštini s hostijom koja iz svetohraništa skoči Faustini u ruke pa ju ona vrati u svetohranište, i tako tri puta? Ili o hostiji koja je svećeniku dok je dijelio pričest ispala pa ju je Faustina pričuvala i čula u sebi glas: "Htio sam boraviti u tvojim rukama, a ne samo u tvom srcu."

Vidimo dakle da Crkva nije bez razloga bila odbacila pobožnost Božanskom Milosrđu zasnovanu na objavama što ih je primila s. Faustina. A zašto je tu pobožnost Ivan Pavao II. onako zdušno promicao, možda ćemo lakše shvatiti u svjetlu Faustinina zapisa riječî Milosrdnog Isusa o Poljskoj: da je posebno zavolio tu zemlju i da će ju bude li mu poslušna uzvisiti u njezinoj snazi i svetosti, te će iz Poljske proizići ona iskra koja će svijet pripremiti za konačni dolazak Sina Božjeg. U toj iskri možda je Ivan Pavao II. mislio da prepoznaje sebe? Ali Milosrdni Isus koji se ukazivao s. Faustini: je li to stvarno bio Isus?

Znamo da se sam đavao prerušuje u anđela svjetla, a katkad i u Svjetlo od Svjetla te nam obećava božansko milosrđe, zato da bi nas oslobodio za grijeh, a ne od grijeha.

"Ako se bezbožnik odvrati od svih grijeha što ih počini, i
bude čuvao sve moje naredbe i vršio zakon i pravdu,
živjet će i neće umrijeti" (Ez 18,21)

Jesmo li obvezani vjerovati da je sv. Faustini Kowalskoj govorio Krist? – Ne. Privatne nas objave ne obvezuju. Premda Crkva može pobožnost nastalu iz takvih objava odobriti, istina je da postoje vrlo problematični zapisi u dnevniku s. Faustine. Prema tim zapisima:

– Isus je rekao Faustini da najveći grešnici imaju najveće pravo pouzdati se u njegovo milosrđe (1146);

– kazao joj je da on ni najveće grešnike ne može kazniti pozovu li se na njegovo milosrđe, nego ih tada u svom neiscrpnom i nedokučivom milosrđu opravdava (1146);

– propast će, kaže Faustina, samo ona duša koja želi propasti, jer Bog nikoga ne osuđuje na propast (1452);

– Isus je obećao spas duša koje budu štovale sliku Božanskog milosrđa i zajamčio njihovu pobjedu nad neprijateljima već ovdje na zemlji (48), dakle potaknuo je duše na idolopoklonstvo i magiju?;

– Faustina se s bolničarkom dogovorila te preko slike Božanskog milosrđa primila milost da ta bolničarka pokrsti neku umiruću Židovku bez njezine želje za krštenjem (916);

– Isus je zaželio da se počevši od Velikog petka pa kroz uskrsnu osminu obavlja devetnica u čast Božjem milosrđu, u kojoj središnje mjesto zauzima razmatranje Isusove muke, dakle zaželio je da se nakon korizme i Velikog tjedna vraćamo u korizmu i Veliki tjedan i tako pomućujemo tijek liturgijske godine?;

– jednom je u duši Faustina čula glas neka se ne boji Božjeg suda, jer da njoj neće biti suđeno (374);

– Krist joj je rekao da je njezina čistoća veća od anđeoske (534);

– ponudio joj je da radi nje, ako bi to željela, istog časa stvori novi, ljepši svijet, u kojem bi provela ostatak života (587);

– Krist, koji je bio u stanju podnijeti Muku naočigled svoje prežalosne Majke, nije u stanju podnijeti Faustinine suze ("Kćeri moja, prestani plakati, jer ne mogu podnijeti tvoje suze. Dat ću grešnicima sve što za njih moliš, ali prestani plakati", 928);

– rekao je Faustini da je s njom prisnije ujedinjen nego s bilo kojim drugim stvorenjem, jer da mu je njezina iskrena ljubav ugodna poput mirisa rosnog ružina pupoljka u rano jutro (1546);

– rekao joj je: "Naravno da si svetica" (1571);

– kazao joj je (586) da sva stvorenja, svjesno ili nesvjesno, hotimice ili nehotice, uvijek izvršavaju njegovu volju (što bi značilo: i Adam i Eva iskonskim grijehom, i Lucifer, i svi sotonisti, svi aborteri, svi oni koji Krista odbacuju i pogrđuju...);

– dušom potpuno uronivši u Boga, čula je glas: "Ti si moja najdraža kći" (1681);

– utonuloj u ocean božanstva Isus joj je rekao: "Sve što postoji tvoje je" (969);

– Blažena Djevica Marija Faustini je rekla: "Bog mi je naložio da tebi budem Majka na poseban i jedincat način" (1414);

– ukazala joj se u prozirnoj odjeći (677);

– pod misom Faustina je ugledala malog Isusa kako sjedi u kaležu i čula ga kako joj kaže da on tako boravi u njezinu srcu (1346);

– jednom joj je Isus došao u sobu prerušen u ispovjednika te mu se ispovjedila, a on joj pri odrješenju otkrio svoj pravi identitet (817);

– hostija je skočila iz svetohraništa Faustini u ruke pa ju je ona vratila u svetohranište, i tako tri puta (44);

– svećeniku je dok je dijelio pričest jedna hostija ispala pa ju je Faustina pričuvala i čula u sebi glas: "Htio sam boraviti u tvojim rukama, a ne samo u tvom srcu." (160)

Itd., itd.

Zar ne bi pred takvim ukazanjima, objavama i porukama trebalo pobjeći, bojeći se da su od đavla? Uostalom, zato su dnevnički zapisi s. Faustine i bili na Popisu zabranjenih knjiga. A zabrinjava i činjenica da njezinu "pobožnost božanskom milosrđu" revno promiče i karizmatski pokret, utemeljen na tzv. krštenju u Duhu, tj. na ismijavanju katoličkog nauka o posvetnoj milosti i o sakramentima. K tome oni koji prakticiraju tu pobožnost mogu biti skloni zamijeniti njome pobožnost Presvetom Srcu Isusovu, a "krunicom božanskog milosrđa" nadomjestiti izvornu, Gospinu krunicu.

Golemo Kristovo milosrđe i uvjeti da ga čovjek zadobije ionako su, bez ikakvih naknadnih posebnih vizija, dobro poznati iz stalnoga crkvenog nauka i nije potreban Faustinin "Dnevnik" da ih osvijetli. Naprotiv, taj dnevnik i "pobožnost božanskom milosrđu" koja je objavljena s. Faustini mogli bi nas zavesti na preuzetno ufanje u Božje milosrđe. Zato ih se treba kloniti.

Za kraj moje viđenje je da privatne objave treba uzeti sa rezervom i uzdati se u nauk Crkve.
Osobno nisam protiv objava Faustine Kowalske, kao što nisam ni protiv objava Valtorte.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 21:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Billy poznat je stav crkve da u ukazanja i objave nismo dužni vjerovati.
Nisam znao ovo za dnevnik sv Faustine .
Hvala na informaciji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 21:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Lol, i sta ti mislis Billy da cu ja ulazit u svaku raspravu s tebon? Jos se nisi obranio ni od zadnje debate, a vec ovu zapocinjes...eh...

Kopitar ljudi ce uvijek upadat u zablude. Zna se pravi nauk. Ali kad budale pricaju kao budale, nemoj im povjerovat, jer ipak su to budale.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
Billy poznat je stav crkve da u ukazanja i objave nismo dužni vjerovati.
Nisam znao ovo za dnevnik sv Faustine .
Hvala na informaciji.


Valtorte ima dvije zanimljivosti.
Ona nikad nije bila u Asizu ali je detaljno opisala brojne događaje koje je doživio sveti Franjo.

Također torinsko platno i Veronikin rubac pripadaju istom čovjeku. Ona je to rekla, a desetljećima kasnije je i dokazano.


Zadnja izmjena: Billy; 01 stu 2018 21:29; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 21:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Lol, i sta ti mislis Billy da cu ja ulazit u svaku raspravu s tebon? Jos se nisi obranio ni od zadnje debate, a vec ovu zapocinjes...eh...

Kopitar ljudi ce uvijek upadat u zablude. Zna se pravi nauk. Ali kad budale pricaju kao budale, nemoj im povjerovat, jer ipak su to budale.



Nemam se ja od čega braniti.
Ti spavaš u nižu ligu. Sam si rekao da imaš vremena pa lako je tebi tu laprdati.
Ako smatraš da si pametniji onda si ohol.
Provoditi vrijeme u ispraznosti je grijeh također.
Bavi se nečim korisnim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr