www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 stu 2018 21:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam napisao:
Lol, i sta ti mislis Billy da cu ja ulazit u svaku raspravu s tebon? Jos se nisi obranio ni od zadnje debate, a vec ovu zapocinjes...eh...

Kopitar ljudi ce uvijek upadat u zablude. Zna se pravi nauk. Ali kad budale pricaju kao budale, nemoj im povjerovat, jer ipak su to budale.


Ovo oko sv. Faustine mi je zanimljivo , neki kažu da je IP2. bio pristran po ovom pitanju.
Zanima me tvoje mišljenje.
Naravno o Valtorti nemam mišljenje jer nisam ni čitao.

Mislim da je problem sa nama katolicima što malo poznajemo crkvene oce i njihova djela dok recimo prosječan pravoslavac je dosta baždaren na ocima tako da smo infiniorni po tom pitanju kad idemo s njima u debatu.
Mi smo jaki u tom segmentu viđenja i pobožnosti samo što to ne pika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 21:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
dujam napisao:
Lol, i sta ti mislis Billy da cu ja ulazit u svaku raspravu s tebon? Jos se nisi obranio ni od zadnje debate, a vec ovu zapocinjes...eh...

Kopitar ljudi ce uvijek upadat u zablude. Zna se pravi nauk. Ali kad budale pricaju kao budale, nemoj im povjerovat, jer ipak su to budale.


Ovo oko sv. Faustine mi je zanimljivo , neki kažu da je IP2. bio pristran po ovom pitanju.
Zanima me tvoje mišljenje.
Naravno o Valtorti nemam mišljenje jer nisam ni čitao.

Mislim da je problem sa nama katolicima što malo poznajemo crkvene oce i njihova djela dok recimo prosječan pravoslavac je dosta baždaren na ocima tako da smo infiniorni po tom pitanju kad idemo s njima u debatu.
Mi smo jaki u tom segmentu viđenja i pobožnosti samo što to ne pika.


Sveta Faustina je pisala o 2.svj.ratu i sjajnoj zvijezdi sa istoka, što se odnosi na Ivana Pavla II.
Dakle dvije stvari je prorekla.

Valtortu imaš za skinuti. Desetak knjiga. Dosta toga za čitati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 22:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Billy napisao:
kopitar napisao:
dujam napisao:
Lol, i sta ti mislis Billy da cu ja ulazit u svaku raspravu s tebon? Jos se nisi obranio ni od zadnje debate, a vec ovu zapocinjes...eh...

Kopitar ljudi ce uvijek upadat u zablude. Zna se pravi nauk. Ali kad budale pricaju kao budale, nemoj im povjerovat, jer ipak su to budale.


Ovo oko sv. Faustine mi je zanimljivo , neki kažu da je IP2. bio pristran po ovom pitanju.
Zanima me tvoje mišljenje.
Naravno o Valtorti nemam mišljenje jer nisam ni čitao.

Mislim da je problem sa nama katolicima što malo poznajemo crkvene oce i njihova djela dok recimo prosječan pravoslavac je dosta baždaren na ocima tako da smo infiniorni po tom pitanju kad idemo s njima u debatu.
Mi smo jaki u tom segmentu viđenja i pobožnosti samo što to ne pika.


Sveta Faustina je pisala o 2.svj.ratu i sjajnoj zvijezdi sa istoka, što se odnosi na Ivana Pavla II.
Dakle dvije stvari je prorekla.

Valtortu imaš za skinuti. Desetak knjiga. Dosta toga za čitati...


Ne znam brate ali mislim da su oci baza a ovo ako stignem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 22:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Naravno da su oci baza.
Ovo pročitaš kao roman.
Mnogi sumnjaju, ali činjenice su takve da neke stvari su prorečene točno.

Crkva je Faustinu proglasila svetom.
Tko zna, možda i Valtorta dočeka isto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 22:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Billy napisao:
Naravno da su oci baza.
Ovo pročitaš kao roman.
Mnogi sumnjaju, ali činjenice su takve da neke stvari su prorečene točno.

Crkva je Faustinu proglasila svetom.
Tko zna, možda i Valtorta dočeka isto.


Mislim da se sa Sv Pismom završava sve što je Bog htio reći ljudima i da je to dovoljno za spasenje ,sve drugo je traženje kruha preko pogače a Pismo čitamo i razumijemo po Crkvi i ocima.

Djela crkvenih otaca i životopisi svetaca to mogu preporučiti svakome a sve ostalo ako netko nije utvrđen može napraviti više štete nego koristi .
Zato bez blagoslova duhovnika ne treba čitati sve ostalo na osobnu odgovornost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2018 23:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ako smatras da su crkveni oci temelj prave vjere,onda pripazi kako se ponasas prema svojoj zeni. Jer su gotovo svi crkveni oci smatrali,i to s punim pravom,da samo stvaranje potomstva moze opravdati bracni cin. Ako si stvarno utemeljen na tim ocima,pokusaj u svojoj zeni gledat vise dusu,a ne samo meso.Obuzdaj u sebi te zivotinjske nagone pa ti nece trebat nikakva kontracepcija. Jer kontracepcija je potrebna samo onima koji su robovi svoje pozude pa se upustaju u spolne odnose vise nego sto je potrebno da dobiju zeljeni broj djece. I ako smatras da treba prije svega citati Sv.pismo, onda pripazi da te Bog ne bi kaznio onako kako je kaznio sedam Sarinih muzeva. Svi su oni umrli u prvoj bracnoj noci jer su svojoj zeni pristupili samo iz pozude. A jednako je kaznjen i Onan jer je zelio samo zadovoljiti svoj zivotinjski nagon. I prestani govoriti da pravoslavci bolje poznaju crkvene oce nego mi katolici. Kad bi oni stvarno poznavali te crkvene oce onda bi postali katolici jer ti oci prenose cisti katolicki nauk.Ali pravoslavcii,kao i ostali heretici,vade iz tih otaca samo ono sto njima odgovara da bi mogli ostati u svojim herezama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2018 06:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Boni a da ideš pisati novi kurikulom? :D
Rasturaš!
Da li je prirodna metoda poput Bilingsove isto grijeh za prženje u paklu? :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2018 14:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
francesco1 napisao:
Boni a da ideš pisati novi kurikulom? :D
Rasturaš!
Da li je prirodna metoda poput Bilingsove isto grijeh za prženje u paklu? :D


Bonija za predsjednika ili barem ministra obrazovanja :D.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2018 18:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
:D
Jedna žena tokom reproduktivnog razdoblja može roditi najviše 50 djece i to ako se se sve poklopi..
Znači čovjek tijekom života prema Boniju može imati 50odnosa :a1490:
S druge strane kunić ovulira odmah nakon parenja, može ovulirati istog dana nakon što se kunica okoti. Od jednog para kunića u roku 4godine, može se dobiti 4 000 000kunića!!
E to je sex zbog prokreacije!!
Pitanje je zašto je Bog kod žena napravio da ovulacija traje samo 24 sata. :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2018 23:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Razmisli,francesco,zasto je sv.Josip zivio sa svojom zenom onako kako je zivio. A ti smatras da je takav zivot ludost i nemoguca stvar. Na taj nacin vrijedjas sv.Josipa i sve ostale svece koji su zivjeli u bracnoj cistoci. Kad bi bio stvarno posten,pametan i iskren covjek,trebao bi ovako reci: Takav zivot je uistinu nesto lijepo i uzviseno,ali sam ja vec previse pokvaren da bih mogao tako cisto zivjeti. Nek se Bog smiluje mojoj bijedi! Ali ti ne govoris tako,nego pokusavas opravdati svoj porok.A to nikako nije dobro. Zato je tako malo ljudi koji se spasavaju jer ih tako malo zivi u pravoj cistoci. A sto se tice metode,Boga ni najmanje ne zanima koju ces ti metodu koristit kad ides zadovoljiti svoju pozudu. Sam cin je grijeh,a ne metoda. Evo ti jedna usporedba da lakse shvatis. Ako ja nekog udarim sakom u lice,ucinio sam grijeh protiv ljubavi.Ako bih ja prije udarca navukao rukavicu na ruku,onu tanku od lateksa koja ne ublazava udarac,ucinio bih jednako teski grijeh. Za Boga je u tom slucaju nebitna okolnost da li sam ja izvrsio napad na svog brata golom sakom ili sam koristio rukavicu. Isto tako je za Boga potpuno nebitno da li ti svoju zenu 'napadas' golim alatom ili si na taj alat navukao kondom. Bog gleda tvoju pokvarenu namjeru koja te vodi u sramotni odnos,a ne metodu kojom se sluzis da izbjegnes prirodne posljedice tog odnosa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr