www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 sij 2019 14:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
kopitar napisao:
tratinčicamala napisao:
Ali zašto vas pakao plaši? Samo se redovno ispovjedajte...ne bih ni ja mogla živjeti u strahu..tko bi normalan mogao...ali to je zato što se ne shvaća stvar kako treba..u Pakao se ide svjesno.. Neću početniku pričat o paklu ali brate nemožeš minjat istinu kako tebi odgovara. Pa dajte jeste vi muški...jeste borci...Čemu strah od istine? istina oslobađa. Ja sam knjigu Pakao pročitala stotinu puta...bez straha..ali svaki put s čvrstom odlukom da ću izmjeniti život...možda je u tome caka...




Istina je ono što ti kaže Crkva.
A da bi razumjela što ti govori za početak slušaj pastire i teologe koji to znaju puno bolje.
Ovdje na žalost nemaš teologa ali ima ovdje nekih koji to bolje razumiju od tebe tako da od njih možeš nešto naučiti...recimo:
El Scorpio , Duje, Fran ...možda ih ima još ali ja sam ovdje kraće pa neznam.


Da to su teolozi koje treba slijediti.
:a1490:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 17:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tratinčicamala napisao:
Ali zašto vas pakao plaši? Samo se redovno ispovjedajte...ne bih ni ja mogla živjeti u strahu..tko bi normalan mogao...

Strah od pakla može biti koristan. Nemerem ne primjetiti Mala Tratinčice, ali nisi ni jednom rečenicom komentirala šta sam ti odgovorio na post. Citirao sam ti Joseph Ratzingera, Hansjürgen Verweyena, Karl Rahnera, Joachim Gnilku i Sv. Edith Stein. Jel su oni u krivu, slažeš se sa time šta oni pišu ili kak?! Nemaš baš nikakav komentar na ovo šta oni govore?! :l30:

tratinčicamala napisao:
ali to je zato što se ne shvaća stvar kako treba..u Pakao se ide svjesno..

Da, moglo bi se to tak reći.

tratinčicamala napisao:
Pa dajte jeste vi muški...jeste borci...

Ovde te nekak ne razmem. Kakve veze ima jel netko muško il žensko u ovom pitanju?!

tratinčicamala napisao:
Čemu strah od istine? istina oslobađa.

A i ovde te ne razmem. Strah od koje istine?! :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 sij 2019 17:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Čemu strah od istine? istina oslobađa.

A i ovde te ne razmem. Strah od koje istine?! :l30:


O odnosu slobodne volje i bozije milosti :lol: Objave Marije Valtorte. Istina o Novus ordo, i te, tj takove istine. islim da ona implicira na to. Zaista trebalo bi otvorit temu; istina oslobada, pa malo pisat o tome. Imas li koje dobre citate o tome? Ja imam nesto o tome od onog Petersona, no on nije teolog, vec psiholoski pristupa tim problemima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2019 19:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
dujam napisao:
O odnosu slobodne volje i bozije milosti :lol: Objave Marije Valtorte. Istina o Novus ordo, i te, tj takove istine. islim da ona implicira na to. Zaista trebalo bi otvorit temu; istina oslobada, pa malo pisat o tome. Imas li koje dobre citate o tome? Ja imam nesto o tome od onog Petersona, no on nije teolog, vec psiholoski pristupa tim problemima.

Odnos slobodne volje i Božje milosti, pitanje o istini. Teške su to teme, da ti mozak stane od takvih stvari. Možemo samo naklapati i mlatiti praznu slamu. Nemeremo to znati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2019 19:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Ljudi! Ako je nekom dosadno u životu i nema pemetnijeg posla od čitanja mlaćenja prazne slame, ili, ako mu je samo trenutno dosadno, neka pročita ovu temu od prve do šesnaeste stranice. Ovo je možda najbolja rasprava ikad. Je to moguće?! :lol: Bolje komedije dugo nisam gledao, pardon - čitao. Slika

Sve sam pročitao u "jednom dahu". Sve postove od prve do šesnaeste stranice. Nisam ni znao za tu raspravu, valjda je to bilo u vrijeme dok sam ni baš bil prisutan na forumu. Svakako se isplati pročitati, sigurno vam ne žal. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2019 13:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Negdje sam ovdje letimice pročitala,valjda viđenje nekog sveca...u paklu neki momak što zaboravio ispovjediti da je bio u kladionici...Ne vjerujem u to.Naš je Bog sama ljubav,traži da ljubimo jedni druge,ljubio nas je tako da je žrtvovao sina da iskupi naše grijehe.I onda će nekog poslati u pakao,samo jer nije ispovjedio takvo nešto...I ne vjerujem da je tamo oganj u kojem gorimo,tako se predočavalo u davna vremena,da ljudima slikovito osvijesti muke.Pretpostavljam da su to duhovne muke,patnja zbog udaljenosti od Boga.Neznam je li tko čitao knjigu Anite Moorjani(ako sam točno napisala).Prije koju godinu,ona je bila u terminalnom stanju(karcinom),umrla,vratila se u život,ozdravila nedokučivo lječnicima,navodno joj je tamo gdje je bila rečeno da će ozdraviti.I bezgraničnu je ljubav tamo osjetila(nije bila katolik).Što o tome mislite,sve je dokumentirano,mislim na ozdravljenje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2019 14:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Billy napisao:
Za stvaranje prenosim što me podučio jedan redovnik.
Da smo na početku povijesti svi stvoreni (misli se na dušu), a svatko je čekao svoj red u povijesti.
Po meni ima to logike i nije suprotno bibliji.
Začeće je samo početak ovozemaljskog života i zato je grijeh začeće prekidati jer se time krši volja Božja i pravo na život.
Život počinje začećem jer se time oplođenoj stanici udahnula duša koje nema dimenzije.


Nisam siguran da li ću se kvalitetno izraziti ,ali evo pitam te ( mogu i drugi o tome):
oplođenoj stanici se udahnjuje duša samim automatizmom spajanja dvaju stanica ( to ide bez sudjelovanja Boga pri konkrtenom začeću) , ili dodatno i sam Bog sudjeluje u tome činu udahnjivanja duše kod koncepcije?

Ovo je zanimljivo,kod potpomognute oplodnje,kad nečija ljudska ruka spoji stanice i nastane nov život,no od tako"oplođenih",neke baci,neke upotrijebi,neke zaledi za druge prilike.To bi sve trebale biti duše.Ali malo čudno....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2019 14:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Mislim da sam ja napisao to o mladicu koji je otisao u pakao samo radi poroka kockanja,a taj porok nikad nije ispovijedio pred svecenikom. Taj mladic bio je necak sv.Cirila Jeruzalemskog,a nakon smrti ukazao se istom svecu i objavio mu svoju nesretnu sudbinu. Prije svega dobro je sto razmisljas o posljednjim stvarima,ali trebas ipak ispraviti svoja pogresna misljenja da ne bi i ti poput ovog mladica zavrsila u paklu. Jer ako netko ne vjeruje u pakao ili smatra da pakao nije bas tako strasan ili je uvjeren da samo veoma mali broj ljudi ide u pakao,onda ta osoba s takvim pogresnim uvjerenjima vjerovatno nece poduzeti sve potrebne mjere i napore da se spasi od te najvece tragedije koja se uopce moze dogoditi jednom ljudskom bicu. Zato je od najvece vaznosti da stvorimo ispravna uvjerenja o posljednjim stvarima kako bi sigurno stigli u luku vjecnoga spasenja.

Ono sto znamo o paklu,o njegovom postojanju,o vjecnom trajanju paklenih muka,o broju prokletih...znamo iskljucivo na temelju Bozje Objave. Jer da nije bilo Bozje Objave,a Bog nije morao ljudima nista objaviti,mi ne bi mogli sigurno znati ni da pakao postoji,a kamo li nesto vise. A Bog nije objavio ljudima samo ono sto se nalazi u Svetom pismu,nego su i brojni sveci tijekom povijesti Crkve primali prave bozanske objave u kojima Bog objavljuje ljudima vazne istine. I tu se ne radi o objavama Marije Valtorte koje netko moze odbaciti pod izgovorom da Valtorta jos nije kanonizirana ili da su te objave bile stavljene na indeks,nego se radi o kanoniziranim svecima koji uzivaju veliki ugled u Katolickoj crkvi. I sv.Katarina Sijenska primala je objave od Boga i sv.Terezija Avilska i sv.Brigita Svedska i sv.Faustina Kowalska i brojni drugi sveci. Na temelju tih objava mozemo sigurno znati da muke pakla nisu samo duhovne muke(bol zbog gubitka Boga,griznja savijesti,ocaj,tjeskoba,zalost...)nego da u paklu postoje i osjetilne muke i da vatra pakla jos daleko vise muci nego zemaljska vatra. Iz tih se objava zna,makar je to jasno i na temelju Svetog pisma,da je broj osudjenih veci nego broj spasenih i da ce sud Bozji biti veoma strog.

Istina je da je Bog beskrajno dobar,toliko dobar da to ne moze shvatit ni jedna ljudska pamet. Kad bi neki covjek cijeli zivot proveo u pobuni protiv Boga i kad bi bio i ubojica,silovatelj,sodomit,bogopsovac,vracar,lazljivac,lopov...i kad bi se taj covjek uspio iskreno pokajati u posljednjim sekundama zivota(sto je malo vjerovatno,ali ipak moguce),Bog bi mu oprostio i oslobodio ga od vjecne osude. Taj bi covjek morao mnogo ispastati u cistilistu,ali bi se spasio od pakla. Po tome se vidi kolika je Bozja dobrota. Ali ako se covjek ne pokaje ni u posljednjim trenucima zivota,ni Bog mu vise ne moze oprostiti. Preostaje samo pakao bez mogucnosti oprostenja. A to ne bih nikome pozelio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2019 15:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
francesco1 napisao:
dujam napisao:
Negg, francesco, zašto ti misliš da Bog stvori nekog za kog zna da ce u pakao?

Ne znam uopce poantu tvog pitanja,zasto je uopce Bog stvorio covjeka?Da mu on svojom slobodnom voljom odgovori na Ljubav zato sto je On sam ljubav.Bez slobode odnosno slobodne volje nema ljubavi jer je volja orudje ljubavi i kao takva volja sama treba postati ljubavlju tj.obozanstveniti se.
Trojstveni Bog kakav je nas je u medjusobnom odnosu davanja i primanja ljubavi,da bi dusa mogla postati sudionikom tog odnosa mora primati ali i davati.Covjek je stvoren na sliku Bozju i kao takav prima,samo sad svojom skobodnom voljom mora odluciti davati.Ako kaze DA onda vjecno ulazi u taj trojedni odnos,ako kaze NE onda biva otpadnuta od tog odnosa i odlazi u pakao.


Evo nešto od Isusa preko Marije Valtorte, u vezi slobodne volje čovjeka koju mu je Bog dao:tko hoće pročitati cijeli članak i produbiti oko toga može pročitati na linku koji dajem na dnu posta!


Osim one skupine farizeja, suhi i oporiji, bodljikaviji i osorniji od samoga brda, koji
stoje u jednome kutu kao kipovi napravljeni od neshvaćanja i zavisti; osim one druge
skupine koja, sasvim u bjelini i po strani, sluša sa jednog nasipa, a koje čujem da
Bartolomej i Iškariot označuju kao "esene", a Petar mrmlja: "I tako je tu jedan
kokošinjac kobaca više !" - svi ostali su potreseni.

"O, pusti ih, Petre ! Riječ je za sve !" - kaže Isus osmjehnuvši se svome Petru,
smjerajući na esene. Zatim, počne govoriti:

"Bilo bi lijepo kad bi čovjek bio savršen kakva ga hoće Otac ne­beski. Savršen u svakoj
svojoj misli, osjećanju, činu. Ali, čovjek ne zna biti savršen i zloupotrebljava darove
Božje. A On je čovjeku dao slo­bodu djelovanja, ali zapovijedajući dobre stvari,
savjetujući stvari savrše­ne, te čovjek ne bi mogao reći: 'Nisam znao'.


Kako čovjek upotrebljava slobodu koju mu je Bog dao ? Kao što bi je moglo
upotrebljavati jedno dijete, u velikom dijelu čovječanstva; ili kao zločinac, u drugim
djelovima čovječanstva. Ali, onda dolazi smrt i čovjek je podvrgnut Sucu koji će
'strogo' pitati: 'Kako si upotrebljavao i zloupotrebljavao ono što sam ti dao ?
'
Strahovito pitanje ! Kako će se onda pokazati 'manjima od truna slame', ta zemaljska
dobra radi kojih čo­vjek tako često postane grješnik ! Siromah vječno oskudan, bez
haljine koju ništa ne može nadoknaditi, stajat će posramljen i dršćući pred veli­čanstvom
Gospodinovim i neće naći riječi da se opravda … Jer, na zemlji se lako opravdati
varajući siromašne ljude. Ali, u nebu to se ne može do­goditi. Bog se ne da prevariti.



https://sites.google.com/site/jeshuahdi ... arog-esena

QOTE:::Ako ćemo citirati Valtortu,možemo i Neila Donalda Walsha,podjednako ih Crkva ne priznaje,ja,da se razumjemo,također.No,Walsh je smisleniji od Valtorte,nije poludio,još je živ.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 sij 2019 16:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bonifacije napisao:
Mislim da sam ja napisao to o mladicu koji je otisao u pakao samo radi poroka kockanja,a taj porok nikad nije ispovijedio pred svecenikom. Taj mladic bio je necak sv.Cirila Jeruzalemskog,a nakon smrti ukazao se istom svecu i objavio mu svoju nesretnu sudbinu. Prije svega dobro je sto razmisljas o posljednjim stvarima,ali trebas ipak ispraviti svoja pogresna misljenja da ne bi i ti poput ovog mladica zavrsila u paklu. Jer ako netko ne vjeruje u pakao ili smatra da pakao nije bas tako strasan ili je uvjeren da samo veoma mali broj ljudi ide u pakao,onda ta osoba s takvim pogresnim uvjerenjima vjerovatno nece poduzeti sve potrebne mjere i napore da se spasi od te najvece tragedije koja se uopce moze dogoditi jednom ljudskom bicu. Zato je od najvece vaznosti da stvorimo ispravna uvjerenja o posljednjim stvarima kako bi sigurno stigli u luku vjecnoga spasenja.

Ono sto znamo o paklu,o njegovom postojanju,o vjecnom trajanju paklenih muka,o broju prokletih...znamo iskljucivo na temelju Bozje Objave. Jer da nije bilo Bozje Objave,a Bog nije morao ljudima nista objaviti,mi ne bi mogli sigurno znati ni da pakao postoji,a kamo li nesto vise. A Bog nije objavio ljudima samo ono sto se nalazi u Svetom pismu,nego su i brojni sveci tijekom povijesti Crkve primali prave bozanske objave u kojima Bog objavljuje ljudima vazne istine. I tu se ne radi o objavama Marije Valtorte koje netko moze odbaciti pod izgovorom da Valtorta jos nije kanonizirana ili da su te objave bile stavljene na indeks,nego se radi o kanoniziranim svecima koji uzivaju veliki ugled u Katolickoj crkvi. I sv.Katarina Sijenska primala je objave od Boga i sv.Terezija Avilska i sv.Brigita Svedska i sv.Faustina Kowalska i brojni drugi sveci. Na temelju tih objava mozemo sigurno znati da muke pakla nisu samo duhovne muke(bol zbog gubitka Boga,griznja savijesti,ocaj,tjeskoba,zalost...)nego da u paklu postoje i osjetilne muke i da vatra pakla jos daleko vise muci nego zemaljska vatra. Iz tih se objava zna,makar je to jasno i na temelju Svetog pisma,da je broj osudjenih veci nego broj spasenih i da ce sud Bozji biti veoma strog.

Istina je da je Bog beskrajno dobar,toliko dobar da to ne moze shvatit ni jedna ljudska pamet. Kad bi neki covjek cijeli zivot proveo u pobuni protiv Boga i kad bi bio i ubojica,silovatelj,sodomit,bogopsovac,vracar,lazljivac,lopov...i kad bi se taj covjek uspio iskreno pokajati u posljednjim sekundama zivota(sto je malo vjerovatno,ali ipak moguce),Bog bi mu oprostio i oslobodio ga od vjecne osude. Taj bi covjek morao mnogo ispastati u cistilistu,ali bi se spasio od pakla. Po tome se vidi kolika je Bozja dobrota. Ali ako se covjek ne pokaje ni u posljednjim trenucima zivota,ni Bog mu vise ne moze oprostiti. Preostaje samo pakao bez mogucnosti oprostenja. A to ne bih nikome pozelio.

Zašto bi čovjek,nakon smrti,kao duhovno biće,imao osjetilne muke?Toga nam je već na Zemlji dano,kad smo tjelesna bića. Zašto bi netko,tko ne zna za Isusa,završio u Paklu,kao što se navodi tu negdje?Zašto bi netko mogao cio život biti najgora osoba,pokajati se pred smrt i sve mu oprošteno?Tko mu dao milost pokajanja?Pa je ispovijedam grijehe ali nije baš da osjetim neko kajanje,mislim,nisam nikome naudila tim griješčićima...ustvari,samom sebi čovjek najviše naudi.Pa kad ne mogu osjetiti pokajanje,kajanje,kako god,mogla bih i zbog toga završiti u paklu?Mislim... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr