www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 17:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 vel 2019 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Hm,očito nisam još skužila ovo quotanje...Pravi kupus je ispao.Jednostavno.Neznam što kaže Crkva o Bučevićki.Imam svoje mišljenje.Molim za razlučivanje duhova.I da neznam što kaže,ja mogu naći nešto dobro,što mi eventualno može pomoći,bez da budem njen"fan".Mislim da je don Damir Stojić rekao da nije baš o.k.Je li to službeni stav Crkve?Nemam pojma.No,znam da "Nova zemlja"Etharta Toolea ne kotira dobro,svejedno,meni je dobra knjiga.To nije nauk crkve,ali,zar ću čitati samo knjige koje Crkva "odobri"?Ta "slijepa pokornost"bila bi smiješna.Nisam ovca.Pročitam,zaključim,tako to ide.Onaj popis nadimaka tvojih,Fran.Opsjednutost sobom.
I,kao što rekoh,neće me vježbe joge napraviti budistom,slušanje rocka sotoninim poklonikom,niti neka literatura new agerom.
Lancuni na tuđim jezicima nisu primjereni.Ali tako je to,copy paste.Bez svojih riječi.Kao neki algoritam.I gdje je kršćanska ljubav prema Kopitaru?Kakva nesnošljivost,nevjerovatno.


Vježba joge te neće učiniti budistom ali će otovorit vrata Sotoni.
Joga nije samo tjelovježba.
Joga je i način življenja. Joga je suprotna krščanstvu i suprotna nauku KC.
New age literetura čini isto.
Što ti to može dobro donjeti?
Što od neke new age knjige ili osobe možeš kao katolik dobiti?
Odgovor je : Ništa.
Tebi to ne treba.

Ako na tu temu želiš ima jako dobra knjiga:

https://verbum.hr/knjige/magija-cijela-istina-5050

Tu knjigu imam, ali nažalost nemam pdf.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 15:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Billy napisao:
[]

Sad ti sve svodiš na svoj zajednički nazivnik, svoju pamet.
Znam nekoliko osoba koji su živjeli razvratno i varali žene. Iz katoličkih obitelji, sve sakramente su imali i išli u crkvu na misu. Netko će sa prvom kazati da je slučajno no umrli su naglo, iznenada iako su bili posve zdravi.
Bog blud kažnjava ili smrću grešnika ili njegovog djeteta. Ovo naravno nije pravilo.
Mnogi ljudi imaju psa ili mačku a ne dijete. Ne žele djecu. E takvi će biti kažnjeni na način koji ti ne možeš prihvatiti.
Konzilij liječnika ti u čistilištu ne mogu pomoći. Samo mise i molitve putujuće Crkve.
Čuvaj se mlakih ispovjednika.

QUOTE:::Izgleda da nisam razumjela quotanje.Evo.prebrišem nepotrebno(tako sam uvijek radila),no,pretpostavljam da će opet izaći sve skupa,a ne moj quote odvojeno.
Svejedno,reći ću-znam popriličan broj i muških i ženskih što varaju u braku,ne sjećam se nagle smrti nikog od njih,kao ni djece.Ali znam primjere takve,gdje neznam o varanju,a umre osoba ili dijete.Sve je to čara-bara,podsjeća na astro show.
Naravno da sve svodim na svoju pamet.A što bi trebala,na tuđu pamet ili glupost?Ne kužim.O,gle,uspjelo...lijepo quotanje :D


Mudr 1, 16A djeca preljubnička neće doći do savršenstva
i rod nezakonite ložnice propada.17Pa ako i žive dugo, nisu ni za što
i na koncu im je starost nečasna.18Umru li opet rano, nade nemaju
niti utjehe na sudnji dan:19jer okrutna je kob grešna roda.

Ovo što sam rekao o preljubnicima i smrti nije rekla kazala ni astro show.
Vrlo često se dešava gdje je nečistoća u obitelji su takve stvari češće, a ako se još nisu dogodile ne znači da neće.
Nemožeš suditi po sebi što znaš druge pa nije im se desilo. Ovo je izrečeno općenito na temelju iskustva mudrijih od mene.
Ponekad se baš ponašaš ko ovca bez pastira.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Billy napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Hm,očito nisam još skužila ovo quotanje...Pravi kupus je ispao.Jednostavno.Neznam što kaže Crkva o Bučevićki.Imam svoje mišljenje.Molim za razlučivanje duhova.I da neznam što kaže,ja mogu naći nešto dobro,što mi eventualno može pomoći,bez da budem njen"fan".Mislim da je don Damir Stojić rekao da nije baš o.k.Je li to službeni stav Crkve?Nemam pojma.No,znam da "Nova zemlja"Etharta Toolea ne kotira dobro,svejedno,meni je dobra knjiga.To nije nauk crkve,ali,zar ću čitati samo knjige koje Crkva "odobri"?Ta "slijepa pokornost"bila bi smiješna.Nisam ovca.Pročitam,zaključim,tako to ide.Onaj popis nadimaka tvojih,Fran.Opsjednutost sobom.
I,kao što rekoh,neće me vježbe joge napraviti budistom,slušanje rocka sotoninim poklonikom,niti neka literatura new agerom.
Lancuni na tuđim jezicima nisu primjereni.Ali tako je to,copy paste.Bez svojih riječi.Kao neki algoritam.I gdje je kršćanska ljubav prema Kopitaru?Kakva nesnošljivost,nevjerovatno.


Vježba joge te neće učiniti budistom ali će otovorit vrata Sotoni.
Joga nije samo tjelovježba.
Joga je i način življenja. Joga je suprotna krščanstvu i suprotna nauku KC.
New age literetura čini isto.
Što ti to može dobro donjeti?
Što od neke new age knjige ili osobe možeš kao katolik dobiti?
Odgovor je : Ništa.
Tebi to ne treba.

Ako na tu temu želiš ima jako dobra knjiga:

https://verbum.hr/knjige/magija-cijela-istina-5050

Tu knjigu imam, ali nažalost nemam pdf.

Vježbe joge za opuštanje,sniženje tlaka,fleksibilnost,kralježnicu.Eto,tome služe.I pomažu.Ne namjeravam otvarati"treće oko"niti buditi"kundalini".Ako išta treniraš,trebao bi znati da ima puno vježbi joge,naročito u istezanju,za koje možda i neznaš da potiču od nje.Dakle,joga može biti samo tjelovježba.Inače,budisti,hinduisti...svatko ima pravo na svoj izbor,neki od njih žive vrlo asketskim životom.Dalaj Lama je druga,ajmo reći vjera,ali to ne znači da ga zbog toga ne poštujem,kao duhovnog vođu.Ne mog,ali nekih drugih ljudi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 15:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
I još nešto.Za svaki slučaj,pitala sam na ispovjedi svog ispovjednika o vježbama joge.Kako ponekad vježbam.Pa što,kaže on.Ima li što loše u tome,pitam.Odakle to,kaže on.Pa čitala sam na nekim portalima,kažem.On se samo nasmija.Eto.Da sam išla u Šurkovac fra Ivi Paviću,moguće,ne bih dobila ovakav odgovor.No,ono je opet neka krajnost.Iako ih dosta kojih znam idu tamo,nije me baš privuklo,bar ne još...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 17:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
INZ @normalno da te povrsno prakticiranje joge nece odvesti nekakvom Hindu bozanstvu ili čemu već..niti će te čitanje jedne Choprine ili Tolleove knjige baciti u new age..Iz istog razloga kao sto te par molitvi,sv.Misa,ili pokoja knjiga dovesti Kristu.
Mislim da nadzirem sta te muči ali ne volim ovako suditi o nekom preko foruma a ni u životu inače,ali evo postavljam ti pitanje? Čemu sve to?Što te navodi da čitaš Chopru a ne neku knjigu katoličkog sveca,čemu joga,a ne obična tjelovježba,čemu Ana Bučević a ne recimo Josip Radić?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 17:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
I još nešto.Za svaki slučaj,pitala sam na ispovjedi svog ispovjednika o vježbama joge.Kako ponekad vježbam.Pa što,kaže on.Ima li što loše u tome,pitam.Odakle to,kaže on.Pa čitala sam na nekim portalima,kažem.On se samo nasmija.Eto.Da sam išla u Šurkovac fra Ivi Paviću,moguće,ne bih dobila ovakav odgovor.No,ono je opet neka krajnost.Iako ih dosta kojih znam idu tamo,nije me baš privuklo,bar ne još...


Znaš ljudi obično su jako pametni pa pitaju tamo di neće dobiti odgovor koji ne žele dobiti.
Mogla si samo u google napisati "joga i kršćanstvo" i prvi link bi bio bitno.net članak fra Jospa Blaževića koji je osim što je svećenik, franjevac najupućeniji za navedeno područje.
U Rimu je doktorirao sa najboljim ocjenama i napisao je nekoliko knjiga.

https://www.bitno.net/vjera/smiju-li-se-krscani-baviti-jogom/

Zanimljiva crtica iz članka:
Najprije želimo izraziti zapažanje kako yoga i slične orijentalne tehnike, većinom, privlače one ljude koji unutar vlastite kršćanske zajednice nisu otkrili blago svoje vjere i nisu doživjeli iskustvo susreta sa živim Bogom. Nezadovoljni samom formom, oni se okreću prema spomenutim tehnikama.

Yoga je, prije svega hinduistička, tehnika oslobođenja (samospasenja!)

https://verbum.hr/knjige/joga-i-krscanstvo-195

Jogi reci bye-bye i promijeni ispovjednika. To nije grijeh.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 17:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
... ... ...


Billy: ignoriraj lista od 16.12.2018. do 16.2.2019.
Kopitar: ignoriraj lista od 26.12.2018. do 26.3.2019.
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE: ignoriraj lista od 5.2.2019. do 5.5.2019.
Bonifacije: ignoriraj lista od 15.12.2018. do 15.12.2019.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 17:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Fran26 napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
... ... ...


Billy: ignoriraj lista od 16.12.2018. do 16.2.2019.
Kopitar: ignoriraj lista od 26.12.2018. do 26.3.2019.
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE: ignoriraj lista od 5.2.2019. do 5.5.2019.
Bonifacije: ignoriraj lista od 15.12.2018. do 15.12.2019.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.

Evo,nekima ni joga ne bi pomo :a1490: gla


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 18:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
francesco1 napisao:
INZ @normalno da te povrsno prakticiranje joge nece odvesti nekakvom Hindu bozanstvu ili čemu već..niti će te čitanje jedne Choprine ili Tolleove knjige baciti u new age..Iz istog razloga kao sto te par molitvi,sv.Misa,ili pokoja knjiga dovesti Kristu.
Mislim da nadzirem sta te muči ali ne volim ovako suditi o nekom preko foruma a ni u životu inače,ali evo postavljam ti pitanje? Čemu sve to?Što te navodi da čitaš Chopru a ne neku knjigu katoličkog sveca,čemu joga,a ne obična tjelovježba,čemu Ana Bučević a ne recimo Josip Radić?

Ne sjećam se da sam spominjala Chopru,ali,da,čitala sam ga.Ali zar nisi vidio,nabrajala sam tu,čitala sam i čitam knjige svetaca,teologa i inih.Vježbam i "običnu"(ako ta postoji)tjelovježbu.Imam doma nekoliko spravica,fitnes lopti,traka,svašta.Jedno ne isključuje drugo.Nisam konj sa ularom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2019 18:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Billy napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
I još nešto.Za svaki slučaj,pitala sam na ispovjedi svog ispovjednika o vježbama joge.Kako ponekad vježbam.Pa što,kaže on.Ima li što loše u tome,pitam.Odakle to,kaže on.Pa čitala sam na nekim portalima,kažem.On se samo nasmija.Eto.Da sam išla u Šurkovac fra Ivi Paviću,moguće,ne bih dobila ovakav odgovor.No,ono je opet neka krajnost.Iako ih dosta kojih znam idu tamo,nije me baš privuklo,bar ne još...


Znaš ljudi obično su jako pametni pa pitaju tamo di neće dobiti odgovor koji ne žele dobiti.
Mogla si samo u google napisati "joga i kršćanstvo" i prvi link bi bio bitno.net članak fra Jospa Blaževića koji je osim što je svećenik, franjevac najupućeniji za navedeno područje.
U Rimu je doktorirao sa najboljim ocjenama i napisao je nekoliko knjiga.

https://www.bitno.net/vjera/smiju-li-se-krscani-baviti-jogom/

Zanimljiva crtica iz članka:
Najprije želimo izraziti zapažanje kako yoga i slične orijentalne tehnike, većinom, privlače one ljude koji unutar vlastite kršćanske zajednice nisu otkrili blago svoje vjere i nisu doživjeli iskustvo susreta sa živim Bogom. Nezadovoljni samom formom, oni se okreću prema spomenutim tehnikama.

Yoga je, prije svega hinduistička, tehnika oslobođenja (samospasenja!)

https://verbum.hr/knjige/joga-i-krscanstvo-195

Jogi reci bye-bye i promijeni ispovjednika. To nije grijeh.

Ne bum rekla jogi bye-bye.Ne želim se pravdati,ali ne'š ti moje joge.Ispovjednika jedva i ovog stignem uloviti,nemam izbor,ali ne bih ga mjenjala.Dobar je,baš se vidi da je prosvijetljen,zrači.Na visokom je mjestu u hijerarhiji,iako mi to ne znači mnogo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 66 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr