www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 417 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 15 vel 2019 22:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Bonifacije napisao:
Bas si mu francesco dobro rekao. Kao da mu propali katolicki svecenici mogu vise pomoci nego mi na katolickom forumu. A i sam si prije nekoliko dana govorio o trulezi katolickog klera. Zar ce ti truli,propali,bezbozni svecenici nekome pruzit duhovnu ili psiholosku pomoc i podrsku. A da ne govorim o bezboznim psiholozima i psihijatrima koji jos manje mogu pomoci u ovakvim slucajevima. Mnogima od njih je toliko zamracen razum da ne mogu shvat ni postojanje Boga a kamo li nesto vise. I ti preporucas da se takvim majmunima obrati za pomoc. Mogu ga samo nakrcat tabletama i nista vise.

Daj Boni par tabletica čine čuda..Nekad..U večini ovakvih slučajeva.Nakon konzumacije određeno vrijeme,nestanu svi duhovni problemi :a1490:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2019 23:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Post je ipak najbolji lijek,a osobito protiv depresije. To je i znanstveno dokazano. Vec treci dan gladovanja u mozgu pocinje proizvodnja endorfina-hormona srece,a povecava se i proizvodnja BDNF-a koji takodjer ima antidepresivne ucinke.Ali ni taj cudesni lijek nece puno pomoci ako se nakon posta nastavi sa nezdravom i preobilnom prehranom koja je i dovela covjeka u stanje depresije. Sam Bog je prvim ljudima preporucio hranu biljnog porijekla. Ali i najzdravija hrana postaje stetna ako se neumjereno jede. Uravnotezena razina secera u krvi od najvece je vsznosti za dobro dusevno i tjelesno zdravlje. A takva uravnotezena razina secera moze se postici samo ako je covjek umjeren u jelu i picu. Treba paziti i na vrstu i na kolicinu hrane koja se uzima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 12:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Dragi Boni,post nekom predstavlja teški problem,ali evo meni osobno ne pomaže previše.
Tako da to ne može biti univerzalni lijek sigurno.
Ja mogu ne jesti ništa tokom dana,ako su okolnosti takve,da ne stignem,ili da me stisnu križevi pa doslovno nemam volje za jelom,i to mi nije uopće problem jer tad uopce ne postim.Također uopce ne biram hranu,sve jedem šta ima kad ima.
Ali bez nekih drugih stvari(i materijalnih i nematerijalnih)ja ne mogu..doslovno sam njihov rob,što mi predstavlja dominatnu duhovnu manu koja otežava moj napredak.
Toliko sam molio Krista da odnese to od mene,ali neće i neće. :D
Tako kad postiš udari u ono bez čega ti osobno ne možeš.
Prošlu korizmu sam uzeo zadatak da kad osjetim napasti proizašle iz te mane,popijem čaj od gorkog pelina,kao za dodatnu kaznu moje grešnosti.
Išlo je par dana,i onda sam odustao.
Imaš li iskustva u takvim stvarima(samokažnjavanje na moderan način :D kao moderan cilicij :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 14:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
francesco1 napisao:
Dragi Boni,post nekom predstavlja teški problem,ali evo meni osobno ne pomaže previše.
Tako da to ne može biti univerzalni lijek sigurno.
Ja mogu ne jesti ništa tokom dana,ako su okolnosti takve,da ne stignem,ili da me stisnu križevi pa doslovno nemam volje za jelom,i to mi nije uopće problem jer tad uopce ne postim.Također uopce ne biram hranu,sve jedem šta ima kad ima.
Ali bez nekih drugih stvari(i materijalnih i nematerijalnih)ja ne mogu..doslovno sam njihov rob,što mi predstavlja dominatnu duhovnu manu koja otežava moj napredak.
Toliko sam molio Krista da odnese to od mene,ali neće i neće. :D
Tako kad postiš udari u ono bez čega ti osobno ne možeš.
Prošlu korizmu sam uzeo zadatak da kad osjetim napasti proizašle iz te mane,popijem čaj od gorkog pelina,kao za dodatnu kaznu moje grešnosti.
Išlo je par dana,i onda sam odustao.
Imaš li iskustva u takvim stvarima(samokažnjavanje na moderan način :D kao moderan cilicij :D :D


Na koji način si postio?
Ne jeo uopće, samo kruh i vodu ili jednom se najeo i 2 puta manji obroci?
Znam da post o kruhu i vodi je meni bio najveći izazov.
Prvo dok radim teško je, a lakše mi je bilo kad sam slobodan jer post uz molitvu ide lakše. Nemam tada glavobolju i lakše podnosim.
Također drugo jutro ne osjećam glad. A ako večeram ujutro opet gladan.
Postio sam srijedom i petkom. Tada je petkom u biti teže. Problem je što ako je post nema sokova, kave i slično.
Nisam ovisnik o kavi ali što popiti kad mi je posao vezan uz teren pa se sjedne u pauzi bilo sa poslovnim suradnicima ili investitorom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 15:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Pa ovisno,ako radim taj dan onda 2x1 šnitu integralnog(nikako bijelog)kruha i vode koliko želim,jer ipak ne mogu ugroziti staleške dužnosti(tj.da mi mozak koliko toliko funkcionira),ako ne radim onda jedna snita bilo kakvog kruha plus 3-4 čaše vode..
Zapravo te glavobolje koje spominješ su vjerovatno od niskog tlaka(nedovoljno vode).
Ali kažem ti nekad se nenamjerno desi uslijed okolnosti da ništa ne pojedem,tako da mi taj post ništa ne znači,ja sam spletom životnih okolonosti ili rođenjem kakogod,da mi hrana apsolutno ništa ne znači u životu,niti sam poseban,niti radim ikakvu žrtvu za Gospodina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2019 17:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Zrno napisao:
Hvala na savjetima. Možda još I sebe kažnjavam. U slobodnom sam padu. Sve činim protiv sebe. Uništavam se.
Kao da su me zlodusi opsjeli. Duh razdora. Nemočan sam. Pokušavao sam se vratiti puno puta nemogu. Teško je objasniti.
Nemogu ni u prirodu. Sve je protiv mene. Sam sam protiv sebe.
Bog će me kazniti. Bojim se svega. Neuspjeha. Bolesti. Smrti... nisam spreman za ništa I svjestan sam toga.
Nedam nikome ni da me podržava.
Gadim se sam sebi jet vidim da ništa ne radim dobro. To mi još doljeva ulje na vatru. Nemogu se izvući

Dragi brate,
Odmah da raskrinkamo zloga.
Bog nikada nikoga ne kažnjava. On bio oprostio i najtežem ubojici, silovatelju itd..a kamoli NE TEBI.
Sotona te želi uvjeriti da ti nema spasa, da si izgubljen, želi te onemogućiti. Sotona smije doći samo tamo gdje je grijeh. Ako ti ovako prilazi i napastuje te, znači da postoji još neko područje života u kojemu prevladava grijeh...nešto čega se nisi odrekao, ili si se odrekao ali se nisi iskreno raskajao pred Bogom. Ja te spoznaje nemam što bi to bilo, ali vidim po tvojim poteškoćama da je u pitanju sigurno nekakvo ropstvo. A grijeh je ropstvo. Moraš se čvrsto odlučiti za Krista no matter what. Ako si na tom putu, onda se molim te ne čudi (već viči od radosti) što imaš kušnje..Upamti, đavao ne dira svoje. Kad nanjuši dobronamjernu dušu koja se želi iskreno vratiti Bogu, ulaže sve svoje da ju uništi.
Ali on to ne može. On samo može prijetiti. Kako bi te uplašio i odvratio od Boga te nagnao da se vratiš na stari put.Iako često nestvarno, tako funkcionira duhovni svijet.

I ne boj se , jer nisi ni sam ni lud. I ja sam nekoć u crkvu mogla ući ali su mi se ruke tresle, anksioznost neizdrživa. (udari demona). Sada sam kao ptica slobodna. :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2019 13:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Zrno!Javi se,jesi li živ?Ili se sve popravilo,pa si nas zaboravio? :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2019 14:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 vel 2019 12:45
Postovi: 16
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Živ sam. Pokušavam. Borim se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2019 14:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 vel 2019 12:45
Postovi: 16
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I još da kažem. Kad se pokušam moliti pred spavanje, a ne mogu. Prekrižim se I pokušam. Zaspem. Stravične snove imam. Nije ni za pričati. Napadi pasa, teror. Krv. Smrt. Bolest. Čak sam I pakao vidio kako izgleda. Nije uopće strašan. Sam nema nigdje ništa i nikoga nikoga. Sve je prazno. Sam si I tako zauvijek. Prazna livada. Zsuvijek odvojen od bilo kakve nade I Boga. Ni umrijeti ne možeš. Sve je tiho. Samo kad se prekrižim I ostavim otvorenu molitvu, neizmoljenu. Preksinoć sam sanjao sotonu. Užasne snove. Kad se ni ne prekrižim ni ne molim, sve je u redu.Nikad ništa ne sanjam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2019 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Zrno napisao:
I još da kažem. Kad se pokušam moliti pred spavanje, a ne mogu. Prekrižim se I pokušam. Zaspem. Stravične snove imam. Nije ni za pričati. Napadi pasa, teror. Krv. Smrt. Bolest. Čak sam I pakao vidio kako izgleda. Nije uopće strašan. Sam nema nigdje ništa i nikoga nikoga. Sve je prazno. Sam si I tako zauvijek. Prazna livada. Zsuvijek odvojen od bilo kakve nade I Boga. Ni umrijeti ne možeš. Sve je tiho. Samo kad se prekrižim I ostavim otvorenu molitvu, neizmoljenu. Preksinoć sam sanjao sotonu. Užasne snove. Kad se ni ne prekrižim ni ne molim, sve je u redu.Nikad ništa ne sanjam.


Imaš li doma blagoslovljen križ, vodu i svijeću?
Poškropi kuću i sobu gdje spavaš pa onda pokušaj moliti.
Ako ti ne možeš to zamoli nekoga da moli za tebe.
Blagoslovlejna voda se nekada često koristila. Danas pitanja ima li je tko doma.

https://rastimougospodinu.com/sigurnosno-oruzje-protiv-davla/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 417 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr