www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 vel 2019 19:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bonifacije napisao:
Ovo si jako dobro rekao,Billy:" Najvaznija zadaca svake osobe je spas duse". Uistinu,u paklu nam nista nece koristit ni svi uzici ovog svijeta ni slava ni moc ni bogatsvo ni ugled ni tjelesna ljepota...Sv.Ivan Bosko je lijepo rekao:"Tko spasi dusu sve je spasio,a tko izgubi dusu sve je izgubio." Nije mi nikako jasno kako to danas vecina katolika ne moze shvatit.




Molitva sufijske učiteljice iz osmog stoljeća Rabie al-Adawiyye bila je: "O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, tada daj neka u paklu izgorim, ako te obožavam radi nade u raj, onda mi ga ne daj. No ako te obožavam zarad Tebe samoga, ne ustegni od mene Svoju vječnu krasotu!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2019 17:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
francesco1 napisao:
Čemu sve to dragi Fran?Čemu?

Stvarno ti nej znal reči. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2019 16:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Fran,ovom prilikom bi te zamolio da iz svoje riznice izvučeš par svetačkih tekstova o čežnji..
Imaš li neki osobni komentar po tom pitanju,recimo kada neka duša toliko čezne za Gospodinom,a s druge strane što zbog njezine grešnosti,a što zbog toga da se ne uzoholi, Gospodin kao da bježi još i više od nje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2019 19:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
francesco1 napisao:
Fran,ovom prilikom bi te zamolio da iz svoje riznice izvučeš par svetačkih tekstova o čežnji..
Imaš li neki osobni komentar po tom pitanju,recimo kada neka duša toliko čezne za Gospodinom,a s druge strane što zbog njezine grešnosti,a što zbog toga da se ne uzoholi, Gospodin kao da bježi još i više od nje

Precjenio si me Franc. Ne bi znal ništ na tu temu. Ali ako netko nešto o toma zna, a sasvim sigurno zna, onda su to: Sv. Ivan od Križa, Sv. Terezija Avilska i Sv. Faustina Kowalska. Oni su sigurno pisali o takvim ili sličnim temama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2019 12:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 vel 2019 12:45
Postovi: 16
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sanjao sam kako izgleda pakao. Nisam siguran, možda je i čistilište. Raj nije.
Ovako. Vidi se velika livada sa zelenom niskom travom, lagana je nizbrdica. Dolje u daljini se nalazi jedna klupa. Veliko je prostranstvo, beskraja.
Stojiš sam, svjestan da je to drugi svijet. Svjestan si da si sad besmrtan. Tolika je to bol, o Bože moj. Nema nikoga, ničega osim toga. Ostaješ tu zauvijek. Nema nikakve vatre, nikakve buke. Ono što boli najviše - nema Boga. Nema ni smrti. I nikad neće biti ničega. Boga. Pakao je ta odvojenost od Boga.
Nema tu nikakve vidljive vatre. Vatra je ta bol u duši što ničega nema i nikada neće biti. I ništa ne možeš napraviti. Nema nade. Nemožeš reći da si gotov, kad ne možeš biti. Poželit ćeš umrijeti, ali ne možeš.
To je za mene Pakao.
Nikakve vidljive muke, zli duhovi sotona.
Sanjao sam i sotonu. Nije nikakvo vidljivo tijelo, vatre i sl. To je osječaj. Uvijek dolazi uz nešto. Možeš vidjeti nekakvo ljudsko biće, ali osječaš sotonu. Možeš vidjeti npr drvo, i imati taj osječaj. Sotona je to nešto što nećemu daje takav oblik koji kod drugih izaziva uglavnom strah i nemir. Nemora se uopćevraditi o ljudima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2019 12:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Zrno...to je možda samo san...i ja sam sanjala svašta...smrt...kako sam imala nesreću sa autom,pa tama,pa ništa..užas.Jedva sam se istrgla iz tog sna.
No.Bila danas kod svog ispovjednika,naravno,ispovijediti se.Teško je doći do njega,ima puno posla,no,isplati se.Uvijek izađem sretna,lagana.Pa mu rekoh,što mi neki ovdje(samo dvoje)spočitavaju.Kaže,pusti fanatike.On je baš pun ljubavi,vidi se na njemu,da ne bih rekla previše,svetost.Pošto znam da Billy ovo čita,eto :r086:.I rekoh mu,da kažu da je mlak,on opet,ima fanatika,ne obaziri se na njih...Sve mi je rekao,što sam u duši i znala...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2019 14:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Zrno...to je možda samo san...i ja sam sanjala svašta...smrt...kako sam imala nesreću sa autom,pa tama,pa ništa..užas.Jedva sam se istrgla iz tog sna.
No.Bila danas kod svog ispovjednika,naravno,ispovijediti se.Teško je doći do njega,ima puno posla,no,isplati se.Uvijek izađem sretna,lagana.Pa mu rekoh,što mi neki ovdje(samo dvoje)spočitavaju.Kaže,pusti fanatike.On je baš pun ljubavi,vidi se na njemu,da ne bih rekla previše,svetost.Pošto znam da Billy ovo čita,eto :r086:.I rekoh mu,da kažu da je mlak,on opet,ima fanatika,ne obaziri se na njih...Sve mi je rekao,što sam u duši i znala...


Super , česta ispovijed je jako dobra ( Gospa kaže barem 1 mjesečno, mnogi sveci KC kažu da je dobro jednom tjedno)
Gdje se ispovijedaš, u kojoj crkvi ( jesi li iz Zagreba ili?)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2019 16:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Zrno...to je možda samo san...i ja sam sanjala svašta...smrt...kako sam imala nesreću sa autom,pa tama,pa ništa..užas.Jedva sam se istrgla iz tog sna.
No.Bila danas kod svog ispovjednika,naravno,ispovijediti se.Teško je doći do njega,ima puno posla,no,isplati se.Uvijek izađem sretna,lagana.Pa mu rekoh,što mi neki ovdje(samo dvoje)spočitavaju.Kaže,pusti fanatike.On je baš pun ljubavi,vidi se na njemu,da ne bih rekla previše,svetost.Pošto znam da Billy ovo čita,eto :r086:.I rekoh mu,da kažu da je mlak,on opet,ima fanatika,ne obaziri se na njih...Sve mi je rekao,što sam u duši i znala...


Super , česta ispovijed je jako dobra ( Gospa kaže barem 1 mjesečno, mnogi sveci KC kažu da je dobro jednom tjedno)
Gdje se ispovijedaš, u kojoj crkvi ( jesi li iz Zagreba ili?)

Kamo sreće...na jednom otoku sam.Ne ispovijedam se tako često,čak i da hoću,nije lako doći do ispovjednika.Kad nešto sagriješim,danima ga "lovim"...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2019 16:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
"O,malo,malo!O,dugo li je to malo!Dobri Gospodine,zar malim nazivaš vrijeme kroz koje te nećemo vidjeti?Ne valja sumnjati u riječ moga Gospodina,ali ono je dugo i predugo.Ipak,i jedno i drugo je istinito,s obzirom na naše zasluge je kratko,a s obzirom na želje dugo.I jedno i drugo imaš kod proroka:Ako odgađa,čekaj ga,veli, jer odista će doći i neće zakasniti(Hab2,3).
Kako neće zakasniti bude li odgađao osim tako da ono što je s obzirom na zaslugu dovoljno,a s obzirom na želju nije dovoljno?.Sv.Bernard: Propovijedi o Pjesmi nad pjesmama.
Gle,Fran kužiš koji dragulj od sveca?.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2019 17:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
francesco1 napisao:
"O,malo,malo!O,dugo li je to malo!

:)

francesco1 napisao:
Gle,Fran kužiš koji dragulj od sveca?.

Sasvim sigurno. Ne bi postao svetac i crkveni naučitelj da je neki šarlatan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 261 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr