www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 ožu 2019 11:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bonifacije napisao:
Ipak,francesco,ne bi trebao imati bas toliko povjerenje u modernu psihijatriju jer ona ne lijeci temeljni uzrok bolesti,nego samo ublazava simptome bolesti,a od toga najvecu korist ima farmaceutska industrija koja na psihoaktivnim lijekovima zgrce milijarde dolara,a samim pacijentima i nije puno bolje. Uzmimo za primjer depresiju s kojom si se i ti jedno vrijeme borio. Netko je rekao:"Ako postoji pakao na zemlji,onda se taj pakao nalazi u srcu osobe koja pati od depresije." Jedan od glavnih uzroka depresije sigurno je nezdrava i preobilna prehrana koja remeti biokemijske procese u mozgu i ostecuje veoma osjetljivu strukturu mozga. I ako se pacijent koji pati od depresije obrati psihijatru za pomoc,on ce mu vjerovatno propisati neki antidepresiv koji djeluje na serotoninski sustav u mozgu. Ali to nije ni potpuno ni trajno rjesenje jer se nije uklonio glavni uzrok bolesti,a to je preobilna i nezdrava hrana(puno masti,puno secera,puno proteina a malo vlakana,vitamina,bioflavonoida,obilje nezdavih omega 6 masnih kiselina,a gotovo potpuni nedostatak omega 3,puno natrija,a malo kalija...) Takva prehrana nuzno remeti biokemijske procese u svim stanicama tijela,pa tako i u stanicama mozga,a sto za posljedicu ima brojne fizicke i psihicke bolesti. Najlakse je popiti tabletu koju nam je propisao doktor,ali je puno teze promijeniti lose zivotne navike koje su nas dovele u takvo bolesno stanje. A upravo je to potrebno da bi se potpuno i trajno ozdravilo. I,sto je najvaznije,treba obnoviti duhovni zivot jer je duhovna zapustenost glavni uzrok svih problema koji muce ljudski rod.

Uzrok depresije preobilna prehrana?Evo što se dogodi od čitanja Valtorte.Ovdje imamo "stručnjake"za demone,psihičke bolesti,nutricioniste...
Meni smiješno,ali,moglo bi biti opasno,ako neka psihički labilna osoba ovo čita...
Ima ih što bi sve rješavali postom...Post je prisutan u gotovo svim religijama...fascinantna je "solarna joga",gdje se živi samo od energije sunca.
Osobno,nisam osjetila neke blagodati posta.Dolazi korizma,možda stavim temu.Na drugom forumu,sigurno.
Do tada,osobno me čudi sveznanje na forumu,ili fanatizam...Postite,pacovi koji poste,duže žive-eto tako glase savjeti...odjednom,bitno je dugo živjeti,a vježbanje se zamjera,jer,kao,ne treba puno gledati tijelo...Svašta :r086:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ožu 2019 16:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Bonifacije napisao:
Ipak,francesco,ne bi trebao imati bas toliko povjerenje u modernu psihijatriju jer ona ne lijeci temeljni uzrok bolesti,nego samo ublazava simptome bolesti,a od toga najvecu korist ima farmaceutska industrija koja na psihoaktivnim lijekovima zgrce milijarde dolara,a samim pacijentima i nije puno bolje. Uzmimo za primjer depresiju s kojom si se i ti jedno vrijeme borio. Netko je rekao:"Ako postoji pakao na zemlji,onda se taj pakao nalazi u srcu osobe koja pati od depresije." Jedan od glavnih uzroka depresije sigurno je nezdrava i preobilna prehrana koja remeti biokemijske procese u mozgu i ostecuje veoma osjetljivu strukturu mozga. I ako se pacijent koji pati od depresije obrati psihijatru za pomoc,on ce mu vjerovatno propisati neki antidepresiv koji djeluje na serotoninski sustav u mozgu. Ali to nije ni potpuno ni trajno rjesenje jer se nije uklonio glavni uzrok bolesti,a to je preobilna i nezdrava hrana(puno masti,puno secera,puno proteina a malo vlakana,vitamina,bioflavonoida,obilje nezdavih omega 6 masnih kiselina,a gotovo potpuni nedostatak omega 3,puno natrija,a malo kalija...) Takva prehrana nuzno remeti biokemijske procese u svim stanicama tijela,pa tako i u stanicama mozga,a sto za posljedicu ima brojne fizicke i psihicke bolesti. Najlakse je popiti tabletu koju nam je propisao doktor,ali je puno teze promijeniti lose zivotne navike koje su nas dovele u takvo bolesno stanje. A upravo je to potrebno da bi se potpuno i trajno ozdravilo. I,sto je najvaznije,treba obnoviti duhovni zivot jer je duhovna zapustenost glavni uzrok svih problema koji muce ljudski rod.

Da Boni već sam 1x pripomenuo da psihijatrija kao grana medicine,naspram ostalih grana,jako sporo napreduje.Tako da od otrkrića Prozaca odnosno SSRI lijekova ništa značajno se nije desilo što se tiče napredka na otkriću lijekova.Ali psihologija baš naprotiv galopira u razvoju tehnika posebice na zapadu,mi smo tu zaspali u vremenu,tako da na zapadu imaš cijele timove svećenika-obrazovanih psihologa,dok kod nas,tu su samo usamljenici poput patera Mije Nikića ili don Josipa Bošnjakovića..
Kod mentalnih bolesti također trebalo bi razlikovati lakše neuroze(npr.depresija,anksiozno-depresivan poremećaj,OKP)i teže psihoze gdje dolazi do težih porenećaja ličnosti(tipa shizofrenija).Dok kod ovih prvih duhovnost može jako puno pomoći,kod ovih drugih puno manje.Ozbiljne su to bolesti.Moliti da izđe duh shizofrenije je po meni u rangu da moliš da izađe duh dijabetesa.
Ne znam jel koga zanima više po tom pitanju,ja kako si rekao imao sam gadnu depresivnu epizodu i izašao sam iz nje bez lijekova i doktora,samo uz Božju pomoć,ali nikako to ne bi savjetovao nikome,jer znam koliko je to strašno bilo,preriskantno je jednostavno za ikog tu savjetovati da napravi isto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2019 11:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
[quote="Da Boni već sam 1x pripomenuo da psihijatrija kao grana medicine,naspram ostalih grana,jako sporo napreduje.Tako da od otrkrića Prozaca odnosno SSRI lijekova ništa značajno se nije desilo što se tiče napredka na otkriću lijekova.Ali psihologija baš naprotiv galopira u razvoju tehnika posebice na zapadu,mi smo tu zaspali u vremenu,tako da na zapadu imaš cijele timove svećenika-obrazovanih psihologa,dok kod nas,tu su samo usamljenici poput patera Mije Nikića ili don Josipa Bošnjakovića..
Kod mentalnih bolesti također trebalo bi razlikovati lakše neuroze(npr.depresija,anksiozno-depresivan poremećaj,OKP)i teže psihoze gdje dolazi do težih porenećaja ličnosti(tipa shizofrenija).Dok kod ovih prvih duhovnost može jako puno pomoći,kod ovih drugih puno manje.Ozbiljne su to bolesti.Moliti da izđe duh shizofrenije je po meni u rangu da moliš da izađe duh dijabetesa.
Ne znam jel koga zanima više po tom pitanju,ja kako si rekao imao sam gadnu depresivnu epizodu i izašao sam iz nje bez lijekova i doktora,samo uz Božju pomoć,ali nikako to ne bi savjetovao nikome,jer znam koliko je to strašno bilo,preriskantno je jednostavno za ikog tu savjetovati da napravi isto.[/quote]
______________________________________________________________________________________________________________

QUOTE:::Govoriš o farmakologiji,a prozac je diskutabilan jako.Depresija također,pisala sam o njoj na temi Jan Hus...
Inače,klinička depresija je daleko od "lakše neuroze"...
Nije to lako kategorizirati jer,npr.simptomi depresije nalaze se i kod nekih shizophrenija...
Miju Nikića baš volim čitati i slušati...
Je li tvoja depresija bila dijagnosticirana?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ožu 2019 16:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Lijekovi su moje područje,doduše radim u totalno drugoj medicinskoj grani,ali poznam jako farnakologiju tako da se lako snađem u svakom području.Tako iako nisam psihijatar mogu za taj svoj period reći da sam bio u epizodi kliničke depresije.Problem jest šta se sve trpa pod depresiju,ali ja ti to vidim isto kao i prehladu i gripu.Ljudi učestalo misle za svaku težu prehladu da je gripa,ali kad jednom dobiju gripu znaju šta je ona.Tako i depresija. A uostalom farma industrija dobro je to iskoristila,i od Amerikanaca napravila Prozac naciju.Prozac je stvarno kao lijek prava revolucija jer je prvi AD šta je smanjio strašne nuspojave starijih AD.Generacije iza njega su lijekovi kojima su smanjene mane Prozac-a,tako da zaziranje od modernih lijekova je čisto vanrazumski.
Zašto ja nisam potražio stručnu pomoć u to vrijeme je dosta kompleksno pitanje sumnjam da sad ikog zanima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2019 12:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
francesco1 napisao:
Lijekovi su moje područje,doduše radim u totalno drugoj medicinskoj grani,ali poznam jako farnakologiju tako da se lako snađem u svakom području.Tako iako nisam psihijatar mogu za taj svoj period reći da sam bio u epizodi kliničke depresije.Problem jest šta se sve trpa pod depresiju,ali ja ti to vidim isto kao i prehladu i gripu.Ljudi učestalo misle za svaku težu prehladu da je gripa,ali kad jednom dobiju gripu znaju šta je ona.Tako i depresija. A uostalom farma industrija dobro je to iskoristila,i od Amerikanaca napravila Prozac naciju.Prozac je stvarno kao lijek prava revolucija jer je prvi AD šta je smanjio strašne nuspojave starijih AD.Generacije iza njega su lijekovi kojima su smanjene mane Prozac-a,tako da zaziranje od modernih lijekova je čisto vanrazumski.
Zašto ja nisam potražio stručnu pomoć u to vrijeme je dosta kompleksno pitanje sumnjam da sad ikog zanima.



Za prozac ima različitih studija,od kojih mu jedne daju vrijednost u rangu placeba,a neke pokazuju grdne nuspojave(čak i suicide).Dakako,između inih koje mu priznaju djelotvornost.
Kako sam i ja većinom "sam svoj liječnik",slažem se sa samodijagnozom.
No,relevantno da to ne bi nigdje prošlo(na sudu,npr. :D )bez dijagnoze stručne osobe.
Tako da je priča da si se uz pomoć vjere izlječio od depresije,ipak priča.
Imam i ja migrenu od 15-te godine,koju sam sama dijagnosticirala,po simptomima,iako sam u početku mislila da je samo glavobolja.
Ali tu ne možeš omanut.
Imam i ja depresivne periode.Ali nazvati to "kliničkom depresijom"...Ta ne nestaje bez lječenja...Iako mislim da u sebi imamo snage za puno toga.
Jedna epizoda depresije u životu je rijetkost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2019 11:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Nedavno si rekao,francesco,da tebi post ne pomaze puno. Ali kad bi to stvarno bila istina ti bi bio jedini covjek na svijetu kojem post ne bi mogao pomoci. Vjeruj mi da gotovo nema bolesti kod koje post ne bi mogao pomoci. To je najstarije,najprirodnije i najdjelotvornije ljekovito sredstvo za koje zna ovaj svijet.Naravno da postom ne mozemo lijeciti one bolesti koje zahtijevaju kirursku intervenciju,ali i kod takvih bolesti post se preporucuje da pripremi pacijenta za operaciju(buduci da obnavlja imunoloski sustav i tako smanjuje opasnost od infekcije),a nakon operacije post ubrzava zarastanje rane i pospjesuje oporavak pacijenta. I ne samo to. Post veoma djelotvorno lijeci i one bolesti pred kojima je i najmodernija medicina gotovo bespomocna. Mislim prije svega na rak,ali tu spadaju i teske neurodegenerativne bolesti kao sto su multipla skleroza,Alzheimerova bolest,Parkinsonova bolest... A kad se radi o upalnim bolestima bilo koje vrste tu je post posebno djelotvoran jer gasi upale u tijelu kao sto voda gasi vatru. Ne trebam ni govoriti da post gasi i vatru pozude sto je posebno vazno za nas vjernike koji zelimo i trebamo zivjeti cisto. Mozda se pitas zasto ljudi ne koriste vise taj cudesni lijek tim vise sto je potpuno besplatan a nema nikakvih stetnih nuspojava? Mislim da su dva glavna razloga za to. Prvi je taj sto vecina ljudi ne zna da post ima tako siroko i tako duboko djelovanje,a drugi je sto se vecina ljudi ne moze prisiliti na malo duzi post. Puno je lakse progutati tabletu,nego si uskratiti hranu.

Ako je sve to istina,a sigurno je,zasto onda tebi post ne pomaze? Ne pomaze zato sto ne postis dovoljno dugo. Ako netko 20 ili vise godina unistava svoje zdravlje preobilnom i nezdravom hranom,suludo je ocekivati da ce se sva steta koja je nastala u tom periodu popraviti za dva-tri dana posta. To je kao kad bi doktor rekao nekom pacijentu da mora uzimati neki lijek mjesec dana i to dva puta na dan,a pacijent bi uzimao taj lijek samo deset dana i to jednom na dan i na kraju suludo zakljuci:"Ovaj lijek nista ne valja.Ja sam jos uvijek bolestan". Tako je i s postom. To je izvanredan lijek ali ga treba uzimati dovoljno dugo da bi postigao sve svoje cudesne ucinke. Post po Breussovoj metodi(totalna tetapija) traje 42 dana. Citao sam o covjeku koji je ustao iz kolica nakon cak 60 dana posta. Pravilo je ovo: Sto je bolest teza i post treba biti duzi. Cirevi na zelucu povlace se vec nakon 15 dana posta,ali da bi covjek ozdravio od raka potrebno je barem 30 dana strogog gladovanja.

Post je glavni aktivator autofagije,a to je veoma vazan proces u kojem se stanica oslobadja stetnih tvari. Poremecaji u procesu autofagije povezani su sa cijelim nizom teskih bolesti. Zna se da vec mala kolicina proteina moze zaustaviti proces autofagije. Zato je potpuni post(samo na vodi) puno bolji od kalorijske restrikcije. Dakle,ako covjek ne posti dovoljno dugo ili za vrijeme posta uzima malu kolicinu hrane,proces autofagije nece se odviti do kraja zbog cega onda mogu izostati ovi cudesni ucinci posta o kojima govorim. Ali autofagija je samo jedan od mehanizama pomocu kojih post postize tako siroke i tako duboke ucinke. Danas se sigurno zna da post utjece na samu ekspresiju gena. U jednom istrazivanju na zenkama miseva kalorijska restrikcija od 30% zaustavila je ekspresiju gotovo 900 gena povezanih sa starenjem! Uistinu fascinantno. Nije onda cudo da post toliko produzuje zivot i da su neki pustinjacu na veoma oskudnoj prehrani dozivjeli preko 100 godina. Ali nama vjernicima nije toliko vazna duzina zivota koliko svetost zivota,kako kaze ona latinska izreka: Non quam diu,sed quam bene vixisti,refert.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2019 17:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Post ima sigurno jako puno prednosti,ali kod depresije pak nema nekog smisla.Depresivci ti ionako ništa ne jedu,osim u slučaju kad se trpaju šećerom ako se još bore jer žele dokazati sebi da su još živi,da osjete neko zadovoljstvo,pa makar to trajalo dok ne smažeš čokoladu.
Pravilna ishrana da,ali samo u prevenciji,kada zađeš u pakao depresije nemaš želje disati,a kamoli jesti :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2019 17:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Post ima i mana(nedostatak glukoze u krvi usporava moždane funkcije,u nedostatku proteina i glukoze,tijelo"jede"vlastito mišićno tkivo,
te još bezbroj toga).Duži post od 5-7 dana,trebalo bi provoditi pod liječničkim nadzorom.Opasno je postiti samo na vodi,bez unosa vitamina i nutrijenata kroz duže vrijeme,da ne spominjem anoreksiju...
Ima ljudi,kao jedan moj prijatelj,koji kaže,da jede da bi preživio,ali nije da baš uživa u hrani...takvim ljudima valjda post ne pada teško.
Ja obožavam kuhati i ukusno jesti.Meni teže ide post.
No,danas je popularna i sirova hrana.Termički se,mislim do 50 stupnjeva obrađuje,ali pretežno sirovo.To je bar koliko sam čitala,jako
zdravo,prevenira bolesti,i,kako je rekao jedan sljedbenik,nećete vidjeti bolesnika od raka,koji se hranio sirovom hranom.
No,tu,barem meni,nema čari kuhancije.Ima u ZG već nekoliko restorana sa takvom hranom...nisam probala još...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2019 10:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
a sad što se tiče posta meni je zanimljivo i sve popularnija metoda "modernog samoubojstva(eutanazije)" kod terminalno bolesnik katolika.
A radi se o voluntarily stopping eating and drinking (VSED), ne znam kako RKC gleda na to?
smrt najčešće nastupa između 7 i 14 dana a najčešće oko deset dana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2019 11:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Varas se francesco ako mislis da post ne pomaze kod depresije. A upravo je depresija bolest kod koje post osobito moze pomoci. Citao sam o jednoj zeni koja je dosla u neku americku kliniku za gladovanje u stanju teske depresije. Nije vise imala volje ni za zivot ni za rad. Nakon nekih mjesec dana gladovanja na prirodnim sokovima od voca i povrca ona se potpuno oporavila. Nedavno sam procitao knjigu Gladovanje radi zdravlja koju su napisali ruski lijecnici Nikolajev i Nilov. Oni su u Moskvi vodili kliniku za dusevne bolesti gdje su uspjesno tretirali brojne psihicke bolesnike metodom terapeutskog gladovanja. U toj se knjizi posebno istice vaznost zdrave prehane nakon terapije gladovanja. Uzalud netko posti ako ce se nakon posta nastaviti preobilno i nezdravo hraniti. Post treba biti pocetak novog zivota. Post je uvijek i vrijeme spoznaje jer povecava sve umne sposobnosti. Ali da bi se ozdravilo od neke teze bolesti potrebno je ipak malo duze postit,barem 15 dana. Ali ja vec nakon jednog dana posta osjecam izrazito poboljsanje raspolozenja i radne sposobnosti,a da ne govorim kako se blazeno osjecam nakon tri dana posta samo na vodi. Pokusaj pa ces se sam uvjeriti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 53 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr