www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
PostPostano: 12 tra 2019 07:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
P.S.Nisam gledala taj njen video,koji si ti,Kopi,postavio,već neki od prije nekoliko dana,zove se "osvijestiti smrt znači osvijestiti život",,neznam još staviti link.Ali,kratak je i eto,bio je do ovih katoličkih svjedočanstava.Pa ako to pogledaš,letimično(kao ja),možda ti i ne bude posve bezveze.A ako i bude,nema veze,ma što mislili neki tu,nisam njen fan.



Jes da sam veliki podvižnik ali to što tražiš prelazi moje moći , aj jednom pogledati Anu Bučević ali dva puta pa prešo bi i sv. Serafina Sarovskog u pokori. :b101:


Kopitare,

šta znači "podvižnik"?
To je slovenska riječ ili čija?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 09:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
kopitar napisao:
Što bi po tebi bio razlog izumiranja ovog foruma?


Uh, puno pitaš. Vjerojatno postoji više faktora. Ali mislim da je najbitnije ono da forum jednostavno ne može ponuditi više ništa novoga, originalnoga i zanimljivoga. Mislim, s internetskim forumom ti je kao i sa svakom drugom igračkom, iživiš se jedno vrijeme i onda ti postane dosadno (osim frana, on je malo teži slučaj hh). Ili naprosto ljudi imaju svoje privatne živote koji su im bitniji od ovog mlaćenja prazne slame - nekad je najjednostavniji odgovor ujedno i najispravniji.

Ne znam, kako vrijeme prolazi sve više počinjem vjerovat' onoj što je rekla da ako si aktivan na religijskom forumu, sigurno imaš neku vrstu psihičkog poremećaja ili emocionalnog problema.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 10:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
El Scorpio napisao:
kopitar napisao:
Što bi po tebi bio razlog izumiranja ovog foruma?


Uh, puno pitaš. Vjerojatno postoji više faktora. Ali mislim da je najbitnije ono da forum jednostavno ne može ponuditi više ništa novoga, originalnoga i zanimljivoga. Mislim, s internetskim forumom ti je kao i sa svakom drugom igračkom, iživiš se jedno vrijeme i onda ti postane dosadno (osim frana, on je malo teži slučaj hh). Ili naprosto ljudi imaju svoje privatne živote koji su im bitniji od ovog mlaćenja prazne slame - nekad je najjednostavniji odgovor ujedno i najispravniji.

Ne znam, kako vrijeme prolazi sve više počinjem vjerovat' onoj što je rekla da ako si aktivan na religijskom forumu, sigurno imaš neku vrstu psihičkog poremećaja ili emocionalnog problema.



Ne znam da li si upoznat ali forumi u drugim "katoličkim državama dosta dobro funkcioniraju ne znam da li je to zbog podrške njihove lokalne crkve ili je nešto drugo u pitanju.
U pravu si da nema sadržaja jer što bi nas par laika mogli ponuditi ali da se ovdje nalazi nekoliko izvrsnih teologa i svećenika imali bi itekako razloga i koristi od dijaloga na takvom forumu.
Da li je to možda zbog nemarnosti naše " lokalne" crkve koja je još uvijek dosta sumnjičava prema internetu i takvim oblicima komunikacije što nije dobro jer i sam Papa poziva da se što više uključimo u taj svijet i uneseno svijetlo i sol.
Znam jednog našeg doktora teologije koji se nalazi u nekakvoj ličkoj provincijskoj župi a za koga gotovo niko ništa nezna, pa dobro neko će reći neka se čovjek posveti skrovitosti i duhovnosti ali nije ovdje toliko bitan on ili opasnost da će mu slava udariti u glavu već taj njegov rad koji bi mogao podijeliti s nama.
Samo mi nije jasno da takav ne može nastupiti barem pseodonimno na vjerskom forumu i iznijeti zapažanja o svom radu i tako obogatiti mnoge...možda on učestvuje u teološkim znanstvenim zajednicama ali i mi obični smrtnici bi volili po koju razmjeni ti s takvim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 11:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:

Jes da sam veliki podvižnik ali to što tražiš prelazi moje moći , aj jednom pogledati Anu Bučević ali dva puta pa prešo bi i sv. Serafina Sarovskog u pokori. :b101:



:lol: :lol: :lol:
Ma,rekoh,jer taj što si ga linkao,nisam čitala,a ovaj je kratak,15-tak minuta i meni ima nekih o.k.riječi.
Meni je žao što forum zamire,jer sam relativno friško tu,a samo mi zazubice dolaze,čitajući nekadašnje debate i razgovore.
Ima toga što kaže Scorpio,valjda je većini dosadilo,rekli što su htjeli,pročitali što ih je zanimalo...pa se isprofilirali većma frikovi...
No,ja sam inače u ovom životnom periodu bez interneta,samo ga na poslu imam,pa volim svratiti tu.
I volim debate,razgovore,rasprave...
Tu gdje živim,nemam baš nekoga za ovako pričati,diskutirati...
Ni mjesto nije baš katolički nastrojeno,da nema nešto izbjeglica,crkva bi bila poluprazna.
Ima mjesto na mom otoku,puno katoličkije nastrojeno,crkva puna,ljudi skroz drugačiji,tamo imam s kim pričati.
Stalno sanjam preseliti se tamo.Postoje neke objektivne,neke subjektivne poteškoće,najviše moja inertnost.
I strah,da ne izgubi svoj sjaj,budem li stalno tamo...
No,do tada,jaz bom tutem...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:

Jes da sam veliki podvižnik ali to što tražiš prelazi moje moći , aj jednom pogledati Anu Bučević ali dva puta pa prešo bi i sv. Serafina Sarovskog u pokori. :b101:



:lol: :lol: :lol:
Ma,rekoh,jer taj što si ga linkao,nisam čitala,a ovaj je kratak,15-tak minuta i meni ima nekih o.k.riječi.
Meni je žao što forum zamire,jer sam relativno friško tu,a samo mi zazubice dolaze,čitajući nekadašnje debate i razgovore.
Ima toga što kaže Scorpio,valjda je većini dosadilo,rekli što su htjeli,pročitali što ih je zanimalo...pa se isprofilirali većma frikovi...
No,ja sam inače u ovom životnom periodu bez interneta,samo ga na poslu imam,pa volim svratiti tu.
I volim debate,razgovore,rasprave...
Tu gdje živim,nemam baš nekoga za ovako pričati,diskutirati...
Ni mjesto nije baš katolički nastrojeno,da nema nešto izbjeglica,crkva bi bila poluprazna.
Ima mjesto na mom otoku,puno katoličkije nastrojeno,crkva puna,ljudi skroz drugačiji,tamo imam s kim pričati.
Stalno sanjam preseliti se tamo.Postoje neke objektivne,neke subjektivne poteškoće,najviše moja inertnost.
I strah,da ne izgubi svoj sjaj,budem li stalno tamo...
No,do tada,jaz bom tutem...



Ništa se nemoj brinuti...voli život i voli sebe , zagrli čovjeka, zagrli drvo , zaaaagrli sunce i živi i žiiiivii punim plućima, osjeeeti život i voli i moli i jelo puno ne soli.

Ooooo kako je lijepo ....ljudi će jednoga dana svatiti koje bila Ana Bučević ooooo Ana oooooo Ana tugo mojih dana.

Ali će biti kasno jer Ane više biti neće , ooooo ljepoto , oooooo živote... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 12:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
kopitar napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
P.S.Nisam gledala taj njen video,koji si ti,Kopi,postavio,već neki od prije nekoliko dana,zove se "osvijestiti smrt znači osvijestiti život",,neznam još staviti link.Ali,kratak je i eto,bio je do ovih katoličkih svjedočanstava.Pa ako to pogledaš,letimično(kao ja),možda ti i ne bude posve bezveze.A ako i bude,nema veze,ma što mislili neki tu,nisam njen fan.



Jes da sam veliki podvižnik ali to što tražiš prelazi moje moći , aj jednom pogledati Anu Bučević ali dva puta pa prešo bi i sv. Serafina Sarovskog u pokori. :b101:


Kopitare,

šta znači "podvižnik"?
To je slovenska riječ ili čija?



Podvižnik je onaj ko uspije pogledati video Ane Bučević do kraja a to je uspjelo samo onim najponiznijim i najprepodobnijim ljudima...od kojih sam prvi ja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 13:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
kopitar napisao:
[

Ništa se nemoj brinuti...voli život i voli sebe , zagrli čovjeka, zagrli drvo , zaaaagrli sunce i živi i žiiiivii punim plućima, osjeeeti život i voli i moli i jelo puno ne soli.

Ooooo kako je lijepo ....ljudi će jednoga dana svatiti koje bila Ana Bučević ooooo Ana oooooo Ana tugo mojih dana.

Ali će biti kasno jer Ane više biti neće , ooooo ljepoto , oooooo živote... :twisted:
[/quote][/quote]

Legendo! :b206:
Volim zagrliti stablo,ali ne smijem reć;kazati će odmah netko da sam new age :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 tra 2019 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
El Scorpio napisao:
...kako vrijeme prolazi sve više počinjem vjerovat' onoj što je rekla da ako si aktivan na religijskom forumu, sigurno imaš neku vrstu psihičkog poremećaja ili emocionalnog problema.

Ženska je u pravu! Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2019 10:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
kopitar napisao:
Ne znam da li si upoznat ali forumi u drugim "katoličkim državama dosta dobro funkcioniraju ne znam da li je to zbog podrške njihove lokalne crkve ili je nešto drugo u pitanju.
U pravu si da nema sadržaja jer što bi nas par laika mogli ponuditi ali da se ovdje nalazi nekoliko izvrsnih teologa i svećenika imali bi itekako razloga i koristi od dijaloga na takvom forumu.
Da li je to možda zbog nemarnosti naše " lokalne" crkve koja je još uvijek dosta sumnjičava prema internetu i takvim oblicima komunikacije što nije dobro jer i sam Papa poziva da se što više uključimo u taj svijet i uneseno svijetlo i sol.
Znam jednog našeg doktora teologije koji se nalazi u nekakvoj ličkoj provincijskoj župi a za koga gotovo niko ništa nezna, pa dobro neko će reći neka se čovjek posveti skrovitosti i duhovnosti ali nije ovdje toliko bitan on ili opasnost da će mu slava udariti u glavu već taj njegov rad koji bi mogao podijeliti s nama.
Samo mi nije jasno da takav ne može nastupiti barem pseodonimno na vjerskom forumu i iznijeti zapažanja o svom radu i tako obogatiti mnoge...možda on učestvuje u teološkim znanstvenim zajednicama ali i mi obični smrtnici bi volili po koju razmjeni ti s takvim.


Ne znam bash Kopi, ne čini mi se ta perspektiva ispravna; gladan sam dobre duhovnosti pa idem na online forum u nadi da će neki vrsni teolog ili svećenik pod pseudonimom postat neke zanimljive stvari ili svoje znanstvene analize. Postoje knjige, napisane su tisuće i tisuće stranica. Postoje vrsni autori - teolozi i sveci (da ih ne nabrajam sve po tko zna koji put ovdje). Teologija je ponudila odgovor na gotovo sva bitnija pitanja - koga zanima neka ide čitati te knjige, a ne visit po forumu. Ugl. poanta jeste da treba preferirat Tomu, Augustina, Ratzingera, Devčića i slične povrh foruma - pa makar i na njemu pisao vrhunski teolog ili svećenik pod pseudonimom.

Uostalom, zamisli da ovdje dođe neki vrhunski teolog, znanstvenik i pročita postove gdje lik kaže da ako želiš shvatit vjerske istine moraš se, parafraziram; prestat bacat na svoju ženu u spavaćoj sobi i da su Ratzinger i Rahner moderni heretici. Mislim da bi se taj samo pokupio i otišao, sumnjam da bi uopće započinjao raspravu.

Fran26 napisao:
Ženska je u pravu!


Koja bolna spoznaja lol :twisted: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 tra 2019 14:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Pretpostavljam,El Scorpio,da sam ja taj lik koji kaze da spolni cin nije dopusten ni u zakonitom braku ako nema opravdanje u stvaranju potomstva. Ti mozda nisi los covjek,El Scorpio,ali u vjeri moras jos mnogo napredovat kao,uostalom,i svi mi. Vidi u cemu je paradoks i kontradikcija. U prethodnom postu si jasno rekao da bi mi trebali preferirati Augustina,a upravo je on smatrao da bracni cin ima opravdanje samo u stvaranju potomstva. Vidis li tu kontradikciju i nedosljednost u svome govoru?Prvo kazes da bi trebali preferirati Augustina a onda se ides izrugivati s njegovim stavom da samo stvaranje potomstva moze opravdati(uciniti dopustenim) spolni cin unutar braka. A to nije samo stav sv. Augustina,nego i mnogih drugih crkvenih otaca,teologa i svetaca. Trebas imati vise postovanja prema svetim crkvenim ocima. I gledaj,to misljenje nije mi doslo preko noci,nego je plod visegodisnjeg teoloskog istrazivanja i razmisljanja na temelju sv.Pisma i crkvenih otaca. Nemoj misliti da si ti bolje shvatio vjeru od Augustina i Jeronima,od Ambrozija i Laktancija,od Klementa Aleksandrijskog i Grgura iz Nisse... Ovaj posljednji svetac je cak smatrao da je Bog u zemaljskom raju predvidio za ljude nespolni nacin razmnozavanja. Ali ako razmisljamo cisto logicki onda nikako nije moguce da bi spolni cin bio smrtni grijeh samo 5 minuta prije obreda vjencanja,a 5 minuta nakon tog obreda vise nije cak ni laki grijeh. Vidis kolika je to kontradikcija i paradoks. Ili je taj cin uvijek dopusten ili je uvijek zabranjen. Ako je dopusten unutar braka,onda bi trebao biti dopusten i izvan braka izmedju slobodnih i punoljetnih osoba. Zar mislis da jedan obred moze toliko promijeniti narav spolnog cina? Ne bih rekao. Kad bi to bilo tako ja bih se odavno ozenio da mogu slobodno uzivati u zabranjenom vocu. Zasto se onda redovnici zavjetuju na vjecnu cistocu,a svecenici zive u celibatu?Onda bi trebalo ukinuti celibat ako to nije nikakav grijeh. Ne trebamo zaboravit ni da da je Katolicka crkva sluzbeno osudila ovo pogresno misljenje: 'Bracni cin izvrsene samo radi pozude nije nikakav grijeh,pa cak ni mali nedostatak'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr