www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 08:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 kol 2019 10:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ha,Hrki...neznaš objasniti?
Malo sam se družila sa Isusom,sinoć u Novom zavjetu.Nigdje slova o prejedanju.No,Isus je često bio na gozbama,nisu mu bile mrske(Marko 9,9-13,Luka 5 27-32,itd).Kad je umnažavao ribu i kruh,nikad to nije bilo samo da se pojede,već se zasite i ostane im puno preko toga...Napokon,najznačajniji sakrament euharistije ustanovio je na posljednjoj VEČERI...ništa bez hrane.Pa i mi ga primamo kao,može se reći,hranu...
A tek piće...Na svadbi u Kani,nije pretvorio vino u vodu,već obratno...Ravnatelj stola na svadbi:"Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino,a kad se ponapiju,gore.Ti si čuvao dobro vino sve do sada"-Ivan,2-10.
Znači,pripitim ljudima "napravio"je još vina.Zamišljam neke ekstremiste sa ovog foruma,kako bi reagirali,posvadili bi se sa Isusom...
Vjerovatno bi nama Isus "napravio"još piva :D
Znači,Isus je volio da ljudi popiju,i to dobro popiju...I da se dobro najedu...Stoga,tko nas plaši time,nema veze s Isusom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2019 11:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ha,Hrki...neznaš objasniti?
Malo sam se družila sa Isusom,sinoć u Novom zavjetu.Nigdje slova o prejedanju.No,Isus je često bio na gozbama,nisu mu bile mrske(Marko 9,9-13,Luka 5 27-32,itd).Kad je umnažavao ribu i kruh,nikad to nije bilo samo da se pojede,već se zasite i ostane im puno preko toga...Napokon,najznačajniji sakrament euharistije ustanovio je na posljednjoj VEČERI...ništa bez hrane.Pa i mi ga primamo kao,može se reći,hranu...
A tek piće...Na svadbi u Kani,nije pretvorio vino u vodu,već obratno...Ravnatelj stola na svadbi:"Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino,a kad se ponapiju,gore.Ti si čuvao dobro vino sve do sada"-Ivan,2-10.
Znači,pripitim ljudima "napravio"je još vina.Zamišljam neke ekstremiste sa ovog foruma,kako bi reagirali,posvadili bi se sa Isusom...
Vjerovatno bi nama Isus "napravio"još piva :D
Znači,Isus je volio da ljudi popiju,i to dobro popiju...I da se dobro najedu...Stoga,tko nas plaši time,nema veze s Isusom...


Ma da , zločesta Katolička Crkva nas plaši teškim/smrtnim grijesima
Sve su oni izmislili...čuo sam to barem tisuću puta...za SVE JE cRKVA KRIVA...ŠTA DA TI KAŽEM :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2019 11:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Što se nabacuješ linkovima...kad sam ti ja davala linkove na Isusovo razapeće,nisu ti bili mjerodavni...Uglavnom,kao što rekoh,prestali su biti "smrtni",sad su "glavni"...I kao što rekoh,mjerodavne su mi Božje zapovijedi.Ove nekad smrtne,sada glavne grijehe,svi imamo u sebi,tko više,tko manje...već sam o njima odavno raspravljala sa svojim ispovjednikom,misli kao i ja,tj.on mi je rekao da nije to ništa strašno...kao što i nije.Evo,danas me ganjala policija sa sirenom i rotirkom zbog nekog bezveznog prekršaja,oglobili me.Poslije sam svratila u dućan,čisto da se smirim,probala nekoliko komada robe(da su odgovarali,kupila bih).Onda da se umirim,kupila zimsku salamu gavrilovićevu,pri pomisli kako ću je većeras grickati,malo mi prošla tenzija...To vjerovatno nisu dobri načini za smirivanje tenzije,ali molitva nije pomogla...E,sad...da je to neki glavni ili smrtni grijeh,ne,ne...
U četvrtak ću,bude li sreće,biti sa paterom Ramosom,pa ću njega pitati o tome,budem li imala vremena...Inače,ti grijesi uvijek su mi bili diskutabilni,sad ih imam sve osim bludnosti(i nju sam imala do nedavno)...Srditost,npr.,to je stvar karaktera...kad vidim nepravdu,ja se rasrdim...pa nismo od kamena...Puno me puta to dovelo u sukobe.Među ovim grijesima nema,npr.licemjerstva.Kod nas u firmi većina komunicira lijepo jedan s drugim,ali iza leđa,prosipa svakakve grozote...Koliko sam samo puta to vidjela.Netko se digne,ode,počinje priča o njemu.E,ja većinom kažem u lice što mislim.I srdi me količina uhljeba u firmi.I srdim se.I kažem.Ako svi budu pod kontrolom,šute,znači,to je bolje?
Netko je stavio to za grijehe,ne Bog.Pa neka su i grijesi,treba se učiti svladavati,kontrolirati,biti velikodušan,itd.Ali,abortus,klevetanje,sadizam,okrutnost,laganje,mržnja,ubijanje,mučenje,terorizam itd itd,to su GRIJESI.

P.s.vidim da voliš taj starinski pojam"smrtni grijeh",bi li ga objasnio?


Te glavne grijehe svi imamo jer smo ljudi.
Preveliko popuštanje nije dobro ali i pretjerana revnost može izazvati još veće probleme.
Malo se oholiš s tim da si pobjedila bludnosti tj. da nemaš više napasti...možda bi bilo puno bolje da ih imaš jer imaš visoko mišljenje o sebi i za tebe bi bio spasonosan pad na tom području da se malo sabereš.
O svećeniku Ramosu sam iznio događaj bez moralisanja već onako kako se dogodilo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2019 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Ha,Hrki...neznaš objasniti?
Malo sam se družila sa Isusom,sinoć u Novom zavjetu.Nigdje slova o prejedanju.No,Isus je često bio na gozbama,nisu mu bile mrske(Marko 9,9-13,Luka 5 27-32,itd).Kad je umnažavao ribu i kruh,nikad to nije bilo samo da se pojede,već se zasite i ostane im puno preko toga...Napokon,najznačajniji sakrament euharistije ustanovio je na posljednjoj VEČERI...ništa bez hrane.Pa i mi ga primamo kao,može se reći,hranu...
A tek piće...Na svadbi u Kani,nije pretvorio vino u vodu,već obratno...Ravnatelj stola na svadbi:"Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino,a kad se ponapiju,gore.Ti si čuvao dobro vino sve do sada"-Ivan,2-10.
Znači,pripitim ljudima "napravio"je još vina.Zamišljam neke ekstremiste sa ovog foruma,kako bi reagirali,posvadili bi se sa Isusom...
Vjerovatno bi nama Isus "napravio"još piva :D
Znači,Isus je volio da ljudi popiju,i to dobro popiju...I da se dobro najedu...Stoga,tko nas plaši time,nema veze s Isusom...


Ma da , zločesta Katolička Crkva nas plaši teškim/smrtnim grijesima
Sve su oni izmislili...čuo sam to barem tisuću puta...za SVE JE cRKVA KRIVA...ŠTA DA TI KAŽEM :a1250:


Crkva-to smo svi mi. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2019 14:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Cini se da ti je promakla ova recenica u evandjelju:"Pazite na se da vam srca ne otezaju u prozdrljivosti,pijanstvu i u zivotnim brigama..."(Lk 21,34)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2019 09:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Evo jednog članka od don Stefana Gobija koji prenosi šta BDMarija kaže o raku, aidsu i drugim smrtonosnim bolestima..

https://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/l ... i-1378770/

iz ovoga je jasno i sljepcu da naši grijesu mogu, i izazivaju mnoge smrtonosne bolesti
tko ima uho nek čuje :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2019 11:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Bonifacije napisao:
Cini se da ti je promakla ova recenica u evandjelju:"Pazite na se da vam srca ne otezaju u prozdrljivosti,pijanstvu i u zivotnim brigama..."(Lk 21,34)

Baš sam zadnje dane naročito proždrljiva postala...i povisila konzumiranje piva,prije smo muž i ja subotom roštiljali i pili,sad i nedjeljom...Sad,više je to tijelu otežavajuće.Srcu paše.A valjda zbog životnih briga...Neće valjda Bog biti tako strašan sudac,kao ti :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2019 11:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Evo jednog članka od don Stefana Gobija koji prenosi šta BDMarija kaže o raku, aidsu i drugim smrtonosnim bolestima..

https://www.dnevno.hr/vjera/duhovnost/l ... i-1378770/

iz ovoga je jasno i sljepcu da naši grijesu mogu, i izazivaju mnoge smrtonosne bolesti
tko ima uho nek čuje :a1250:

Pa da,tko vjeruje da je Gobbiju to rekla Gospa.Ja sam skeptična.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2019 11:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Baš sam provjerila na drugom katoličkom forumu.Gobbija Crkva ne priznaje,u njegovim"viđenjima"ima milenijarizma,i netočnosti(neke stvari najavljene po godinama,a nikada se nisu ostvarile).I proturiječe katekizmu katoličke crkve.Tako sam davno bila informirana,no nije zgorega provjeriti.Tako,dobro što sam skeptična.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2019 11:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Baš sam provjerila na drugom katoličkom forumu.Gobbija Crkva ne priznaje,u njegovim"viđenjima"ima milenijarizma,i netočnosti(neke stvari najavljene po godinama,a nikada se nisu ostvarile).I proturiječe katekizmu katoličke crkve.Tako sam davno bila informirana,no nije zgorega provjeriti.Tako,dobro što sam skeptična.



Tako je ...
Evo sa foruma KO

http://www.katolicki.info/forum/viewtop ... 12c#p40971


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr