www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 03:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 lis 2019 11:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Slika

Ti samo budi svjedočanstvo. Budi ustrajan, strpljiv u ljubavi. Dopusti Bogu da bude Bog. Dopusti bližnjem da raste. Polako, bez suvišnih pametovanja, nagovaranja i uvjeravanja. Ono što živiš biti će vidljivo.

Čežnja će pronaći put, samo je pitanje vremena. A ne zaboravi da je sve vječnost u Božjim rukama.

Zašto se onda brineš?
Dopusti da Isus dotiče srca bližnjih. A ako se s tobom u tome posluži, samo reci hvala Ti.

Josip Matezović


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2019 00:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Zavjet čistoće

Poštovani, hvaljen Isus i Marija! Zanima me što sve obuhvaća zavjet čistoće i što bi se sve smatralo kršenjem istog zavjeta kod redovnika? Hvala

Poštovani!

Od redovnika i redovnice očekuje se da budu znak one nebeske stvarnosti gdje „niti se žene niti udavaju, nego su kao anđeli na nebu“ (Mt 22,30). Stoga taj znak ne može i ne smije upućivati na nešto drugo, jer tako zavodi na stranputicu i u konačnici vodi u propast.

Kad se govori o zavjetu čistoće kod redovnika govori se o svjesnom i voljnom opredjeljenju za takav život. Zavjetovanje je čin vanjskoj i javnog očitovanja želje za život u čistoći. Vjernici laici isto tako dužni su živjeti poput redovnika i redovnica, osim u onom dijelu, koji se tiče bračnog zajedništva i bračnog darivanja.

Što se tiče grijeha protiv 6. ili 9. Božje zapovijedi nema razlike u životu "običnih" vjernika ili pak posvećenih osoba. Što moraju jedni obdržavati, moraju i drugi. Razlike nema. U slučaju redovnika odgovornost je svakako veća, jer su postavljeni biti i svjedocima Božjem narodu.

Mostarski biskup mons. Ratko Perić, svojevremeno je držao kateheze o Dekalogu (10 Božjih zapovijedi) za mlade u svojoj katedrali. Kateheze su izvanredno odjeknule među mostarkom mladeži, a kao plod toga nastala je knjiga Dekalog. Toplo preporučujem. Stoga vam preporučam izvanredan tekst mons. Perića na gornju temu.

Mir i dobro!

Sa jedne stranice smajlic18


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2019 01:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
„…Ništa što zarobljuje nije jače od strasti. Pod njezinim jarmom tijelo, duša i duh gube silu, prozračnost i ljepotu. Kao što je za čovjeka skoro nemoguće da nakon istočnog grijeha posjeduje, a da ne bude posjedovan, tako i svaka prirodna sklonost riskira da degenerira u strast, sa svim njezinim uništavajućim posljedicama. Bog nam je dao dva sredstva kao bismo si pomogli: brak i zavjet čistoće. Čistoća je najradikalniji i upravo zato najlakši put. No, sigurno, nije to najdublji razlog zbog kojega nam je Krist prethodio na tome putu. Već je brak velika tajna kao znak sjedinjenja Krista i Crkve, i istovremeno sredstvo toga sjedinjenja. No čistoća je još dublja tajna: ona nije samo znak i sredstvo bračnog sjedinjenja s Kristom i nadnaravna plodnost, nego je to jedno sudjelovanje. Čistoća ima svoje porijeklo u dubinama božanskog života, i vodi do njega.

Vječni Otac je dao cijelu svoju bît Svome Sinu u bezrezervnoj ljubavi. I na isti način, Sin se predaje bezrezervno Ocu. Tome potpunom darivanu jedne osobe drugoj, prelaskom Bogočovjeka u vrijeme ne može se ništa promijeniti. On pripada Ocu od cijele vječnosti i nije se mogao predati nekome ljudskom stvoru. On je samo mogao uvesti ljude – one koji se žele predati Njemu – u krilo jedinstva Njegove božanske i ljudske ličnosti, kao članove Njegovog mističnog tijela, kako bi ih predstavio Ocu. Zbog toga cilja On je došao na svijet. Takva je božanska plodnost Njegove božanske čistoće: On može dati nadnaravan život dušama. I takva je također i plodnost djevica koje slijede Jaganjca: one mogu primiti božanski život s ne manjom silom i s bezrezervnim darom sebe. One ga mogu predati drugim dušama u sjedinjenju s Bogočovjekom, koji je Glava, i na takav način da Mu pridobiju nove članove.“

sv. Terezija Benedikta od Križa (Edith Stein)

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 lis 2019 12:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Članice Djevojačkog društva Presvetoga Srca Isusova u Đurđevcu u drugoj polovini 1930-ih godina.

Promicati ćudoređe riječju, djelom i primjerom!


Slikapicture sharing


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2019 21:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
tratinčicamala napisao:
Gabriele psihologija je priznata znanost :) . Ne tribaš se uzrujavat. Svi smo mi samo ljudi.

Ali ajde prvo pročitaj kako san napisala. Nisan napisala ZA nego SA.
Otvorila sam na drugom mjestu upravo iz ovog razloga jer je još jedan ima potrebu pričat o seksu pa se razvila rasprava, i iakosam zamolila po drugi put da se to ne radi ti si to ipak svjesno i namjerno napravio ti sam znaš zašto.

Naravno da mogu znati. Čitaj Davora Domazeta Lošu. Ah pardon on je hrvatski admiral. Ovo hrvatski te valjda smeta jelde?

Gabriele ja sam seksualno frustrirana, a da me vidiš kako san gadna ništa te ne bi čudilo. Ma jesi mi spustija.. ma nije u biti ..je sve me dobro savjetuješ hvala ti od srca.. Eto ti ga na šad.

Svasta... Tek sam sad vidio ovo. Kakva crna psihologija, kakav sex, sta ti brijes?? Tratincice, pa zar ti ne kontas da se ja, da prostis na izrazu, ZAJEBAVAM s tobom?? Boli mene tuki tko si ti. Da si najveca svetica na ovom forumu ili kurvetina koja ima potrebu da se pred svijetom opravdava, apsolutno mi je svejedno, jer bila ti jedno ili drugo, pred Bogom nas ceka isti sud. Meni je samo bilo dosadno taj dan.

Ovo za Domazeta Losu bolje ne komentirat al moram jer je preglupo. Iz cega si ti, tako pametna, uspjela zakljucit da meni smeta sve sto je hrvatsko?? A? I btw, ne pise se "jelde", nego jelda, seljanko.

Radije ti uzmi procitaj Dostojevskog. Mozda dodjes k sebi jebote...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2019 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Opalit će te srce čovječe smiri se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2019 12:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
"U Kalendaru Srca Isusova i Marijina za 1933. godinu, vidimo vijest o pokorničkoj procesiji muškaraca i mladića u Kölnu 12. ožujka 1932.
Što mislite: Bi li se danas moglo izvesti 19 000 muškaraca u pokorničku procesiju? I to u zemlji poput Njemačke? Teško. Vrlo teško.

Naime, generacije koje su odgojene nakon Drugoga vatikanskog koncila većinom uopće ne razumiju potrebu pokore za grijehe. Jedna od najvidljivijih karakteristika pokoncilskih reformi bila je uklanjanje svih pokorničkih obilježja iz liturgije i crkvenih obreda. To je, dakako, odraz "nove teologije" u kojoj je u potpunosti relativiziran pojam grijeha, pa mnogi vjernici danas uopće ne shvaćaju da grijeh ostavlja vremenite kazne za koje je potrebno dati dostojnu zadovoljštinu.
Čak štoviše, ponekad izgleda kao da se na modernim vjerskim skupovima namjerno želi poslati poruka "anti-pokore".
Ako pogledate moderne susrete mladih, izgleda kao žele poslati poruku: "Evo, vidite da se i mi zabavljamo: pjevamo, plešemo, plješćemo... Zabavno nam je!"
U stvari, šalje se poruka: "Mi smo kao i ostali svijet."

Dakako, sve počinje od pastira. Ako biskupi i svećenici ne vode ozbiljan pokornički život, kako će ga onda voditi njihovi podređeni?
Bilo bi vrijeme da se napokon otrijeznimo.
Katolici su stoljećima imali pred očima riječi Svetoga pisma:
"Činite dakle plodove dostojne pokore" (Lk 3, 8 ).
Uvjet za vjersku obnovu jest povratak tradicionalnoj teologiji i tradicionalnoj liturgiji, koja sama po sebi potiče čovjeka na pokoru za grijehe."



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2019 13:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Ga-bri-el napisao:
tratinčicamala napisao:
Gabriele psihologija je priznata znanost :) . Ne tribaš se uzrujavat. Svi smo mi samo ljudi.

Ali ajde prvo pročitaj kako san napisala. Nisan napisala ZA nego SA.
Otvorila sam na drugom mjestu upravo iz ovog razloga jer je još jedan ima potrebu pričat o seksu pa se razvila rasprava, i iakosam zamolila po drugi put da se to ne radi ti si to ipak svjesno i namjerno napravio ti sam znaš zašto.

Naravno da mogu znati. Čitaj Davora Domazeta Lošu. Ah pardon on je hrvatski admiral. Ovo hrvatski te valjda smeta jelde?

Gabriele ja sam seksualno frustrirana, a da me vidiš kako san gadna ništa te ne bi čudilo. Ma jesi mi spustija.. ma nije u biti ..je sve me dobro savjetuješ hvala ti od srca.. Eto ti ga na šad.

Svasta... Tek sam sad vidio ovo. Kakva crna psihologija, kakav sex, sta ti brijes?? Tratincice, pa zar ti ne kontas da se ja, da prostis na izrazu, ZAJEBAVAM s tobom?? Boli mene tuki tko si ti. Da si najveca svetica na ovom forumu ili kurvetina koja ima potrebu da se pred svijetom opravdava, apsolutno mi je svejedno, jer bila ti jedno ili drugo, pred Bogom nas ceka isti sud. Meni je samo bilo dosadno taj dan.

Ovo za Domazeta Losu bolje ne komentirat al moram jer je preglupo. Iz cega si ti, tako pametna, uspjela zakljucit da meni smeta sve sto je hrvatsko?? A? I btw, ne pise se "jelde", nego jelda, seljanko.

Radije ti uzmi procitaj Dostojevskog. Mozda dodjes k sebi jebote...


koji si ti idiot! :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2019 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Obred bračnog blagoslova, kakav se sve donedavna prakticirao, sadržavao je na kraju i poziv na spolnu uzdržanost tijekom korizme i u predvečerje velikih crkvenih blagdana. To je bio vjeran odjek nauka svetog Pavla.

iz knjige "Krepost čistoće" Jorge M. Estevez


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 stu 2019 13:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Napad na svećenički celibat se pomno orkestrirao stoljećima. Papa Grgur XVI. je kao pravi pastir svim silama branio svoje stado i ovu svetu disciplinu od napada infiltratora.

Slika

I kopiram genijalni komentar sa fb:

Ima ovaj franjin pontifikat itekako smisla...
Svako malo otkrijemo neke stare i zaboravljene enciklike velikih papa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 159 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr