www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
PostPostano: 16 sij 2020 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Fran 26 mene više boli moja zanoktica nego što je Kata Šoljić izgubila 4 sina u ratu.. preciznije što su dali svoj život između ostalog i za mene. Ali to je normalno. Fantastično normalno. Drugačije ne bi bilo normalno.

Osobi koja ima izopačen pogled na stvarnost, ovakve stvari mogu biti normalne, ili, još gore od toga, kako si ti napisala: "Fantastično normalno. Drugačije ne bi bilo normalno." Normalnoj osobi ovakve stvari mogu biti sve samo ne normalne. Zato pripazi što pišeš, pripazi da ti takve stvari ne pređu u naviku. :-|


Vidim da ti ide moraliziranje i kopipejstovanje, kad ćeš nešto konkretno reći na temama ovog foruma. :a1490:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2020 15:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Fran bode me uoči od početka i to još...kako sve shvaćate BUKVALNO ali bukvalno..
Aj nek kopitar slomi ruku, vi se samo ošinite po prstu... Pa ćete mi reć jel vas više boli kopitarova ruka ili vaš prst.

Pa naravno da nisam to sa te strane kako ste vi prikazali rekla. Dajte nemojte me zezat da ste to tako shvatili.
Pa valjda se podrazumijeva da nsiam govorilao težini stvari objektivno.

Imam prijatelja..lik toliko voli zakomplicirat stvar do iznemoglosti u filozofiranju i opet dođemo na bit... ja sam navikla pa ga samo pustim da priča.. Otupiš.. Kad znam kako će razgovor završit... Ne kužim zašto to neki ljudi rade.

Može se ispast pametan da koliko god oš načina... šta će van to filozofiranje...u svakodnevici..aj da je neka tema....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2020 18:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
tratinčicamala napisao:
Jako je teško sebi posvjestiti tj. nemoguće je u onoj mjeri da skoro "doživiš" patnju drugoga.. Mislim da to Bog i ne traži od nas.. Tako da uspoređivanje s drugima je blesavo...

Nije potrebno doživit patnju drugoga, niti pa tko to od nas traži, dovoljno je vidit patnju oko sebe da skužiš kako je svijet "pravedan". Jer na kraju krajeva, svi smo u tome - patnji. Svatko na svoj način.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2020 22:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Jako je teško sebi posvjestiti tj. nemoguće je u onoj mjeri da skoro "doživiš" patnju drugoga.. Mislim da to Bog i ne traži od nas.. Tako da uspoređivanje s drugima je blesavo...

Nije potrebno doživit patnju drugoga, niti pa tko to od nas traži, dovoljno je vidit patnju oko sebe da skužiš kako je svijet "pravedan". Jer na kraju krajeva, svi smo u tome - patnji. Svatko na svoj način.


Nije zato nam je Bog da razum.
Al shvati da ću ja večeras mirno zaspat iako jadni Filip pati gori negdi u Zg u toj ludari.

Razumim ja vas sve ali nema šanse da će nekome pomoću njegovoj patnji usporedba s nekim drugim. Oprostite ali ako niste teško bolovali nemate pravo o tome. Molim lijepo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2020 09:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
Fran26 napisao:
tratinčicamala napisao:
Jako je teško sebi posvjestiti tj. nemoguće je u onoj mjeri da skoro "doživiš" patnju drugoga.. Mislim da to Bog i ne traži od nas.. Tako da uspoređivanje s drugima je blesavo...

Nije potrebno doživit patnju drugoga, niti pa tko to od nas traži, dovoljno je vidit patnju oko sebe da skužiš kako je svijet "pravedan". Jer na kraju krajeva, svi smo u tome - patnji. Svatko na svoj način.


Nije zato nam je Bog da razum.
Al shvati da ću ja večeras mirno zaspat iako jadni Filip pati gori negdi u Zg u toj ludari.

Razumim ja vas sve ali nema šanse da će nekome pomoću njegovoj patnji usporedba s nekim drugim. Oprostite ali ako niste teško bolovali nemate pravo o tome. Molim lijepo.



Koja slučajnost ja živim u Vrapče :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2020 06:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Njemački teolog Hartl: "Ako jedna molitva nije bila uslišana to ne znači da si premalo vjerovao."

To ne znači da si premalo vjerovao ili da si negdje pogriješio, da Bog ne mari za naše molitve, da Bog ne postoji, ili da nam Bog ne želi dobro.
Štoviše jedna neuslišana molitva znači:
- da je Bog nešto bolje za tebe pripremio nego ono za što si se molio
- da vrijeme još nije zrelo za ono za što si se molio
- da Bog od tebe očekuje da živiš sa neispunjenim željama
- da ne možemo sve razumjeti i sve kontrolirati
- da Bog nije automat, te da ostaje tajanstven
- da se radi o voljenom povjerenju, i to upravo tamo gdje ne razumijemo sve
- I ipak to ostaje bolno i neshvatljivo. Isus je molio da ga čaša patnje mimoiđe i nije bio uslišan! On poznaje tvoju bol. Dođi sa tvojim sumnjama i tvojim ranama k njemu, koji je iz ljubavi bio ranjen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2020 16:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
klasje napisao:
Njemački teolog Hartl: "Ako jedna molitva nije bila uslišana to ne znači da si premalo vjerovao."

To ne znači da si premalo vjerovao ili da si negdje pogriješio, da Bog ne mari za naše molitve, da Bog ne postoji, ili da nam Bog ne želi dobro.
Štoviše jedna neuslišana molitva znači:
- da je Bog nešto bolje za tebe pripremio nego ono za što si se molio
- da vrijeme još nije zrelo za ono za što si se molio
- da Bog od tebe očekuje da živiš sa neispunjenim željama
- da ne možemo sve razumjeti i sve kontrolirati
- da Bog nije automat, te da ostaje tajanstven
- da se radi o voljenom povjerenju, i to upravo tamo gdje ne razumijemo sve
- I ipak to ostaje bolno i neshvatljivo. Isus je molio da ga čaša patnje mimoiđe i nije bio uslišan! On poznaje tvoju bol. Dođi sa tvojim sumnjama i tvojim ranama k njemu, koji je iz ljubavi bio ranjen.


Evo baš to. I jednostavno u križu je radost. Kad se to prihvati nema više "problema". Danas je križ totalno OUT..uspili smo ga izbacit iz crkve i sve je više zbunjenih katolika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2020 17:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Reklo bi se: "U križu je spas!" Bar su tako naši stari govorili. Neki dan sam se skoro naljutio na Boga. Imao sam razlog za to. Mjesecima sam se nadao i molio. Sada nas naš rođak zbog krize prouzrokovanom koronom ipak neće posjetit. 50 godina se on i moj otac nisu već vidjeli. Radovao sam se kao malo dijete. U međuvremenu sam to prihvatio. Dragi Bog će nas ubuduće voditi. Samo on zna zbog čega je to dobro i zašto je moja molba ostala neuslišana. +


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2020 11:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Uh! I ja sam pisala o neuslišanoj molitvi...ponekad se pitam, ima li smisla...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2020 11:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Uh! I ja sam pisala o neuslišanoj molitvi...ponekad se pitam, ima li smisla...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr