www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 06 ožu 2021 11:21

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 sij 2021 09:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 74 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
dujam napisao:
Znam da sam vidjela ili na ovom forumu ili na katoličkim odgovorima ( drugom forumu). Sad sam išla tražiti za dati ti link, ali, nisam uspjela naći, jer nemam vremena za traženje. Ako se potrudiš, sigurno ćeš naći.

Eto, vi bi omladini zabranili da dejtaju....a kao krscanka

Odakle si izvadio taj zaključak? Ne radi veza mozak- oko??
Upravo sam sugerirala to. Iako ti bezuspješno stavljaš slike u nadi, bolje je probati na nekom mjestu namjenjenom baš tome.
Ah, zaboravih, već si nešto i pokušao sa forumašicom, pa je pobjegla, zgrozio si je, je li tako nešto bilo?

To sta STE VARALI MUZA S MENON, vi govorite da "sam nesto pokusavao"? Stvarno? Samo to?

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 12:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Status: U braku
O čemu pišeš, zar si skroz prolupao? Tko bi bio s tobom, svatko kog je volja može zaviriti u stare upise gdje forumašica piše o tebi, kako si je prevario katoličkom retorikom...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 12:42 
Odsutan

O čemu pišeš, zar si skroz prolupao? Tko bi bio s tobom, svatko kog je volja može zaviriti u stare upise gdje forumašica piše o tebi, kako si je prevario katoličkom retorikom...

Istina, i svatko moze vidit da sam ja pisao kako ste vi varali muza s menom.

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 16:47 
Odsutan

Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Status: U braku
Ha, ha, ha...To je neki ljigav protunapad u nedostatku argumenata.
Nauči bar napisati kako treba taj tvoj san ruke desnice :)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 17:37 
Odsutan

Ha, ha, ha...To je neki ljigav protunapad u nedostatku argumenata.
Nauči bar napisati kako treba taj tvoj san ruke desnice :)

Gospodo, smeta vam sto sam priznao nase grijehe??

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 18:43 
Odsutan

Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
klasje napisao:
El Scorpio napisao:
Hrvoje Hrki napisao:

Koja je POANTA pitanja??

Pa poanta je da odogovrimo na ptianje je li to pravedno. Šalu na stranu, odgovor na ovo pitanje dan je vec odavno, a ocito je da autor posta smatra da je to nepravedno iako on to nece direktno priznati. Stoga me zanimalo koliko ce jos normalnih katolika koji smatraju da je to nepravedno izaci, a ima ih na ovom forumu vjeruj mi.

Pokušao sam na primjeru sv. Franje dokazati da postoje veliki sveci koji su prije obraćenja razvratno živili. Sv. Franjo je bio razmaženo dijete bogataša. U naše vrijeme bi kao takav šmrkao kokain. Kasnije je ubijao ljude. Sv. Pavao je mrtav hladan promatrao kako razjarena rulja kamenuje sv. Stjepana. Za sv. Pavla se zna da je kasnije trpio posljedice grijeha. Uostalom su samo Isus i Blažena Djevica Marija bili uvijek dobri.

Ali mene npr. muči... akko se mnogi obrate pa odu skroz na krivo! Evo Duspara.. On se obratio i otišo čovik. Ne prihvaća Gospu i dogme. A obratija se. I to mu je priča bome.. imao je zloduhe u kući i tako to.. baš značina s neba.. Al eto.. Nije uvik ni obraćenje znak stoposto. Svašta ima u duhovnom svitu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 19:31 
Odsutan

tratinčicamala napisao:
Ali mene npr. muči... akko se mnogi obrate pa odu skroz na krivo! Evo Duspara.. On se obratio i otišo čovik. Ne prihvaća Gospu i dogme. A obratija se. I to mu je priča bome.. imao je zloduhe u kući i tako to.. baš značina s neba.. Al eto.. Nije uvik ni obraćenje znak stoposto. Svašta ima u duhovnom svitu.

Obracenje nije konkretan cin u odredenom vremenu, vec proces. Vjerovat da si obracena i da je prica gotova je "skoro pa" apsolutni trijumf oholosti. Duspara je trenutno tu gdje je, i nemoj da te to brine. Ako za sebe mislis, a po ovo malo upisa sta sam popratia, izgleda da mislis da si dobra vjernica, to je siguran znak da nisi. Olitiga kako ti kazes znacina s neba.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 21:15 
Odsutan

dujam napisao:
tratinčicamala napisao:

Obracenje nije konkretan cin u odredenom vremenu, vec proces. Vjerovat da si obracena i da je prica gotova je "skoro pa" apsolutni trijumf oholosti. Duspara je trenutno tu gdje je, i nemoj da te to brine. Ako za sebe mislis, a po ovo malo upisa sta sam popratia, izgleda da mislis da si dobra vjernica, to je siguran znak da nisi. Olitiga kako ti kazes znacina s neba.

Ne mislim da sam dobra vjernica, ali sam dobra osoba apsolutno.

Ne pricam o toj vrsti obracenja.. u smislu rada na sebi. Čovik se obratija ko sveti pavao pa skroz zabrazdija u krivovjerje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 21:58 
Odsutan

tratinčicamala napisao:
Ne mislim da sam dobra vjernica, ali sam dobra osoba apsolutno.

Kako ne mislis da si dobra vjernica, a dobra osoba? Kome ti prodajes muda pod bubrege? Iskreno, ne znam kome, ali meni ne mozes. Zakaj? Znas zasto? Os da ti ja kazen zasto? Zato kaj sam ja dugo vremena sam sebi prodavao i uvaljivao muda pod bubrege. Kuzis? Ma...
Ti si pisala da je vas pravih Katolika malo, sto znaci da se podrazumijevas u prave, pravovaljane katolike, dakle one dobre, koji nisu posli putem krivovjerja. E sad, jesi ti svjesna da ce za 300 godina izac neka dogma koja ce sasvim bit u suprotnosti s necim u sto ti vjerujes? Ocito je da nisi.

tratinčicamala napisao:
Ne pricam o toj vrsti obracenja.. u smislu rada na sebi. Čovik se obratija ko sveti pavao pa skroz zabrazdija u krivovjerje.

Opet ti da se on obratia. Jel kuzis ti da je obracenje proces? LOL

Budući da obraćenje nije stvarnost postignuta jednom zauvijek kao složene knjige u urednoj biblioteci, pročišćavanje svojih misli, mašte, svoga srca, napose silovitih osjećaja ne postizava se bez dugotrajne nužne i mučne borbe. - Ivan Fuček, "Grijeh i obraćenje"

Duspara prica gluposti, daleko od toga...Ali kazem ti, stvari mogu izgledat sasvim krivo iz tvoje perspektive a njemu bit put spasenja. Ustvari, ono sta zelim da kazem jest, u biti, da nije bas u redu rec da neko ide u krivo. Govorio sam to puno puta, i vjerujem da cu opet, ali ako duhovnost shvacas ozbiljno, onda valjda znas da ne mozes sudit. Na kraju krajeva dosta puta grijeh ispadne na spasenje.
Ti ako vjerujes da je duspara u krivovjerju, defacto govoris kako ti nisi u krivovjerju i kako si pravovaljana. Zar ne?
Kazem ti, velika je tvoja oholost, i uhvati se toga na vrijeme, dok ga jos imas.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2021 22:10 
Odsutan

Mogu ja bit najzločestija ali to ne minja katekizam. Mogu to ponavljat do besvijesti. Znači ako odbacuje Gospu i dogme nije katolik. Nisan to ja smislila. Uopce ne ulazim u neciju dusu niti me iskreno briga. Znaci JA kao ja san nebitna. Ili postivas katekizam ili nisi nemos ti birat sta ti se svida. A on to cini. Ovo je konstatacija a ne osuda. Plus što ga uživam slušati jer je pametan i dobro sve govori. Mislim po svjetskim pitanjima. I angažiran je. Vama je sve osuda sta van se ne slaze sa misljenjem.

Dobra san osoba li vjernica uvik mogu bit bolja i zato ne dozvoljavam sebi tvrdit da sam dobra vjernica. Jer prid bogom nikad nisi dovoljno dobar. I naprosto vidim svoje grijehe i redovno ih ispoidam. A te lažne poniznosti se odričem. Ona je najpodmukliji rak duše, poput raka gušterače.

Tebi samo da je kontrirat. :roll:

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]