www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 10:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 16:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Duše Sveti,udjeli nam:
dar mudrosti-da se naučimo cijeniti nebeska dobra više od svega bogastva ovoga svijeta,
dar razuma-da budemo prosvijetljeni istinom
dar savjeta-da uvijek odaberemo ono što je više na Božju slavu i spas bližnjega,
dar jakosti-da hrabro ustrajemo u tvojoj službi
dar znanja-da dobro upoznamo put koji vodi u Nebo,
dar pobožnosti-da sve činimo iz ljubavi,na tvoju čast i slavu,
dar Božjeg straha-da se klonimo grijeha kao uvrijede tvoje svetosti.AMEN


Duše Sveti,izvore svetosti,božanske ljubavi i istine,klanjamo ti se i zahvaljujemo na svim milosnim darovima kojima nas obasipaš!
Prosvijetli nam razum,ojačaj nam volju,očisti nam srca,upravljaj svim našim koracima i daj da se vazda spremno odazovemo tvojim nadahnućima.
Oprosti nam mlakosti u tvojoj službi i ne dopusti da se ikada oglušimo pozivu tvoje milosti.
Tvojom pomoću odlučujemo spremno slijediti sva tvoja nadahnuća ,da tako mognemo uživati plodove tvojih darova u našim dušama.AMEN.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 16:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Duše Sveti,

Ljubavi Oca i Sina,
dođi, očisti i ukrasi moju dušu
da se svidi mome Spasitelju
i da ga primim njemu na čast,
a sebi na spasenje.

Svim srcem te želim,
o anđeoski Kruše !
Ne gledaj na moju nevjernost
koja me od tebe udaljuje,
već na svoju ljubav
koja me tako često poziva
da ti se približim.

Daruj mi se sav,
molim te, o moj Bože,
da me posve osvoji tvoja dragocjena Krv,
tvoja sveta duša,
tvoje slavno božanstvo
koje štujem u Presvetom
Oltarskom Sakramentu.

O dragi Isuse, o dobri Isuse !
Moj Bože i sve moje,
smiluj se svim dušama
koje si otkupio
svojom dragocjenom krvlju.

Utisni im u srca
jasan znak svoje ljubavi,
da budu zahvalne za tvoju ljubav koja
nam je u ovom svetom
Sakramentu darovana.

Tebi iskazujem čast
koja ti pripada od vječnosti.
Uvijek ću te štovati
s presvetom Djevicom
i svima svetima zbog svih milosti
koje si mi darovao po svojoj ljubavi !

(Molitva sv. Lujze)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 16:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Razmišljanje: Ljubav je oganj, koji užiže.

U Starom je Zavjetu Bog naredio, da mu na oltaru neprestano gori oganj. Sv. Grgur veli, da su srca naša oltari Božji, iBog hoće, da i u njima uvijek gori oganj njegove svete ljubavi. Zato nebeskome Ocu nije bilo dosta, što nam je darovao svoga Sina Isusa Krista, da za nas umre i tako nas spasi, nego je htio darovati nam Duha Svetoga, neka stanuje u srcima našim da neprestano u njima potiče ljubav. Pa i sam je Isus govorio, da je došao na zemlju upravo stoga da tim ognjem srca naša rasplamti, i da ne želi ništa drugo, nego vidjeti, gdje nam taj oganj u srcu gori. Stoga je on zaboravio na nepravde i nezahvalnosti, što ih je na ovom svijetu od ljudi primio, pa je uzašao na nebo i poslao nam Duha Svetoga. O premili Otkupitelju, Ti nas dakle vazda ljubiš, i u svojoj muci i poniženju i u svojoj slavi. Pa zato se je i Duh Sveti htio pokazati u blagovalištu u obliku ognjenih jezika. A sveta nas Crkva uči, da molimo: Neka nas rasplamti, molimo Te Gospodine, Duh Sveti onim ognjem ,što ga je Isus Krist na svijet poslao i za koji je duša, koja Boga ljubi, što više čini za onaj sveti oganj, koji je rasplamtio svete, te su za Boga velika djela učinili: ljubili svoje dušmane, čeznuli za prezirom, odrekli se svakoga zemaljskog dobra, a s veseljem prigrlili muke i smrt. Ljubav ne umije dangubiti, ona nikad ne veli ''dosta je''. Duša, koja Boga ljubi, što više čini za svoga ljubimca, to više želi još veće učiniti, samo da njemu ugodi i njemu omili. Taj se sveti oganj upaljuje u duhovnoj molitvi i razmišljanju. Ako dakle želimo gorjeti ljubavlju prema Bogu, ljubimo molitvu. To je ono sveto ognjište, na kojem se užiže taj božanski žar.

M O L I T V A

O moj Bože, dosada još ništa nisam za te učinio, a ti si za me toliko učinio. Doista, hladnoća moja potće Te da me izbaciš iz usta svojih. O Duše Sveti, ugrij što je hladno, oslobodi me ove moje hladnoće i užeži u meni veliku želju, da Tebi ugodim. Ja se sada odričem svake samovolje i volim prije umrijeti, nego Tebe najmanje ražalostiti. Ti si se pokazao u slici ognjenih jezika, ja Ti posvećujem svoj jezik, da te više nikad njime ne vurijedim. Ti si mi ga, moj Bože poklonio, da njime Tebe hvalim, a ja sam njim Tebe grdio i druge zavodio, da Te vrijeđaju! Žao mi je iz dna duše. Ah, za ljubav Isusa Krista, koji Te u svom životu toliko častio svojim jezikom, daj da Te i ja odsad častim uvijek govoreći o Tvojoj dobroti i neizmjernoj ljubavi, koje si ti vrijedan. Ljubim Te, dobro moje neizmjerno; ljubim Te, o Bože ljubavi. O Marijo, Ti si premila zaručnica Duha Svetoga izmli mi od njega taj sveti oganj ljubavi. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 16:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
ovo su molitve Duhu Svetom koje sam, doduse na brzinu, pronasao na TT-u i premjestio ih sve na jedno mjesto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2007 18:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 tra 2007 20:57
Postovi: 62
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Duh Božji

Vjerujem u Duha Svetoga!
Vjerujem,
da može raspršiti moje predrasude!
Vjerujem,
da može izmijeniti moje navike!
Vjerujem,
da može nadjačati moje nehaje!
Vjerujem,
da me može ispuniti maštovitom ljubavlju!
Vjerujem,
da mi pred zlom može pružiti zaštitu!
Vjerujem,
da mi za dobro može uliti hrabrosti!
Vjerujem
da može rastjerati moje žalosti!
Vjerujem,
da mi može usaditi ljubav prema Božjoj riječi!
Vjerujem,
da može otkloniti moj osjećaj manje vrijednosti!
Vjerujem,
da mi može snagu za život pružiti!
Vjerujem,
da mi može dobra prijatelja naći!
Vjerujem
da moje cijelo biće može prožeti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 lip 2007 18:46 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 svi 2007 08:49
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi prijatelji Foruma. Krunicu Duhu Svetom sam molio i snimio na CD , u mp3 formatu, a koji god od vas zeli slusati i moliti sa mnom ovu divnu krunicu moze je poslusati i skinuti na svoje racunalo na mojoj stranici :
www.novizavjet.de Link za krunicu nalazi se u rubrici "Krunica izvor snage" Bilo bi mi od srca drago kada bi je skinuo/la na svoje racunalo i molio/la sa mnom kada god za to imas volje i vremena. Jer nas Gospodin Isus Krist je rekao: "gdije su dvoje ili vise u molitvi i ja sam medu njima.
Lijepi Kristov pozdrav
Mir Vam i svako dobro !

Ivica
www.novizavjet.de


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 srp 2008 13:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2008 08:09
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Krunica Duhu Svetomu


Moli se na običnu krunicu. Poslije riječi «Isus» u Zdravo Mariji dodaju se otajstva krunice. Svako otajstvo se moli kroz jednu cijelu deseticu.

Krunica Duhu Svetomu ima imprimatur biskupskog ordinarijata u Regensburgu; 11. studenoga 1961.

U prvom otajstvu dodaju se riječi:
koji neka osposobi naše srce da primimo puninu milosti Duha Svetoga!

U drugom otajstvu dodaju se riječi:
koji neka nam izmoli Duha Svetoga i umnoži i ojača u nama tri bogoslovne kreposti!

U trećem otajstvu dodaju se riječi:
koji neka nas po Duhu Svetom jača, prosvjetljuje, upravlja, vlada nad nama, vodi nas i posvećuje!

U četvrtom otajstvu dodaju se riječi:
koji neka užeže naše srce ljubavlju Duha Svetoga i napuni dubokom poniznošću, odanošću predanjem, jakošću i svetošću!

U petom otajstvu dodaju se riječi:
koji neka nam izmoli sedam darova i dvanaest plodova Duha Svetoga i neka nam udijeli sva dobra i odvrati od nas svako zlo!


Na tri mala zrna na početku dodaje se poslije riječi «Isus» u Zdravo Mariji:

1. koji neka nam po Duhu Svetom umnoži vjeru!
2. koji neka nam po Duhu Svetom učvrsti ufanje!
3. koji neka nam po Duhu Svetom usavrši ljubav!


Na riječ «izmoli» u 2. i 5. otajstvu valja se sjetiti Gospodinovih riječi:

Gospodin Isusu je rekao: «I ja ću moliti Oca, i On će vam dati drugoga Branitelja da bude s vama zauvijek: Duha istine» (Iv 14,16-17)



O molitvi

Ovu je krunicu dobila od Gospodina majka Katarina Vogl, godine 1930. Rođena 3. 7. 1971. u Renhodingu u Bavarskoj, umrla u
Munchenu 4. 1. 1956. na glasu svetosti. Bila je članica Trećega reda sv. Franje pod imenom Monika.
Osobito je štovala Duha Svetoga.

Gospodin Isus joj je rekao 2. 7. 1930.:
«Draga dušo, gotovo su svi ljudi izgubili Duha Svetoga, najviše dobro duše. Odatle na cijelom svijetu ta tama i pometnja jezika.
Duha se Svetoga svagdje isključili, a ipak nitko ne može ništa učiniti bez Duha Svetoga. Zato mi ti sjedinjena s Marijom i po Mariji
ne možeš prinositi snažnije molitve, nego li je krunica Duha Svetoga u ime svih i za sve duše.»

Naš Gospodin joj je 30. 1. 1931. ponovno rekao:
«Dijete, ti ne možeš shvatiti veličinu koja se krije u zazivima krunice Duhu Svetomu. Ja ću vam poslati na tu molitvu velike muževe pune Duha Svetoga.»

Presveta Djevica joj se 4. 10. 1939. tužila:
«Duh Sveti se jako malo štuje. Drago dijete, ti mi donosiš najljepše ruže s krunicom Duha Svetoga.»

Predraga Majka joj je rekla 16. 7. 1930:
«Ja sam Zaručnica Duha Svetoga. Zazivaj me često u krunici Duhu Svetomu! Ti zazivi u njoj sadržani bit će mojim zagovorom osobito
uslišeni od Presvetoga Trojstva. Po tim će milostima čovječanstvo biti ispunjeno ljubavlju, jer Duh Sveti je ljubav.»

Kraljica od Karmela rekla joj je 16. 7. 1947.:
«Ja sam Majka Velike pobjede od časa kada sam začela Isusa. To sam ime odredila za sadašnje vrijeme. Mnogo molite da moje kraljevstvo brzo Dođe!»
Majko Velike pobjede, Marijo, izvojuj siromasima pobjedu i daruj čovječanstvu mir!

Sveti Otac Papa Pavao VI opominje nas i traži da se što više produbljuje, obavlja i širi štovanje i pobožnost prema Duhu Svetomu.


Preuzeto iz molitvenika: Kraljice mira moli za nas; Sion; Split 2002.





Litanije Duhu Svetomu

O molitvi

Obećanja Duha Svetoga
Ove će se litanije proširiti kao lavina. Tko ih bude širio imati će udjela u njegovim molitvama.
Bilo bi poželjno reći Duhu Svetomu na koju nakanu molimo litanije, dali za druge ili za sebe.

Obećanje Boga Oca
Onima koji će najmanje triput tjedno moliti ove litanije
1. Istrgnut ću te na očigledan način iz ruku neprijatelja.
2. Otkloniti ću zapreke koje ti se nalaze na putu savršenosti.
3. Dat ću ti anđela čuvara koji će te braniti od zasjeda đavolskih.
4. Ti ćeš ustrajati na putu kreposti.
5. Ti ćeš potpuno spoznati svoje nedostatke.
6. Ti ćeš zadobiti snagu da se oslobodiš svojih grešnih navika.
7. Ja ću učvrstiti tvoju vjeru, tvoju nadu i tvoju ljubav.
8. Ja ću te izbaviti iz materijalnih potreba.
9. Tvoja će obitelj živjeti u skladu i uzajamnoj ljubavi.
10. Tko bi želio pomoći svome bližnjemu, treba barem pola godine dnevno moliti ove litanije.



Litanije

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu!
Kako bijaše na početku, tako i sada i vazda i u vijeke vjekova!
Amen!

1. Duše Sveti, siđi s prijestolja svoje uzvišenosti i nastani se u srcu sluge svojega!
Molimo Te usliši nas!
2. Duše Sveti, koji si čašćen s Ocem i Sinom, nauči me živjeti u stalnoj nazočnosti Božjoj!
Molimo Te usliši nas!
3. Duše Sveti, koji si čašćen s Ocem i Sinom, nauči me živjeti po volji Božjoj!
Molimo Te usliši nas!
4. Duše Sveti, koji živiš u Srcu Sina Božjega, nauči me da Te bolje upoznam i iskrenije ljubim!
Molimo Te usliši nas!
5. Duše Sveti, koji se brineš za slavu Boga Oca, nauči me živjeti u savršenom predanju i povjerenju u Boga!
Molimo Te usliši nas!
6. Duše Sveti, koji si se pojavio u obliku gorućih jezika, zapali u mom srcu vatru svoje ljubavi!
Molimo Te usliši nas!
7. Duše Sveti, koji nemaš naličja niti imena, nauči me ispravno moliti!
Molimo Te usliši nas!
8. Duše Sveti, otajstvena Golubice, nauči me razumjeti Sveto Pismo!
Molimo Te usliši nas!
9. Duše Sveti, koji progovaraš preko proroka, nauči me živjeti u miru i ravnoteži duha i duše!
Molimo Te usliši nas!
10. Duše Sveti, gorući Ognje ljubavi, nauči me živjeti mudro i strpljivo!
Molimo Te usliši nas!
11. Duše Sveti, prepuna Riznico milosti, nauči me da shvatim vrijednost trpljenja!
Molimo Te usliši nas!
12. Duše Sveti, Djelitelju svih milosti, nauči me živjeti ponizno i skromno
Molimo Te usliši nas!
13. Duše Sveti, beskrajna posudo Milosti, nauči me da ispravno koristim dragocijeno vrijeme!
Molimo Te usliši nas!
14. Duše Sveti, iz čije riznice ništa ne propada, čuvaj me od svake sebičnosti i oholosti!
Molimo Te usliši nas!
15. Duše Sveti, čije bogatstvo nitko ne može procijeniti, nauči me da se odrečem nekorisnih predodžbi i misli!
Molimo Te usliši nas!
16. Duše Sveti, Djelitelju svih darova, nauči me da izbjegavam nekorisna djela i besmislene, prazne riječi!
Molimo Te usliši nas!
17. Duše Sveti, od čije Punine svi mi primismo, nauči me šutjeti i u pravo vrijeme pronaći pravu riječ!
Molimo Te usliši nas!
18. Duše Sveti, Ti vječna Ljubavi, nauči me davati dobar primjer drugima!
Molimo Te usliši nas!
19. Duše Sveti, Ti beskrajna Dobroto, podari mi ustrajnost u dobru!
Molimo Te usliši nas!
20. Duše Sveti, Ti ljubazni Učitelju, nauči me dobrom odnosu s ljudima!
Molimo Te usliši nas!
21. Duše Sveti, Ti dragi Prijatelju duša, nauči me da nikoga ne osuđujem ili nepravdu izrečem!
Molimo Te usliši nas!
22. Duše Sveti, Ti usrečujuće Svjetlo duša, nauči me da uočim potrebe drugih i ne propustim nijedno dobro djelo!
Molimo Te usliši nas!
23. Duše Sveti, Ti Oče bjednika, daj da spoznam svoje pogreške!
Molimo Te usliši nas!
24. Duše Sveti, Ti koji činiš čudesa u dušama, vodi me kroz budnost do savršenosti!
Molimo Te usliši nas!
25. Duše Sveti, kojemu ništa nije sakriveno, nauči me odbijati zasjede đavolske!
Molimo Te usliši nas!
26. Duše Sveti, koji poznaješ budućnost svijeta, pomozi mi da se otrgnem zavodljivostima tijela i đavla!
Molimo Te usliši nas!
27. Duše Sveti, koji znadeš i moju budućnost, stavi pod svoje okrilje i moju obitelj, moje prijatelje, dobročinitelje i sve ljude!
Molimo Te usliši nas!
28. Duše Sveti, nauči me živjeti s Tvojom božanskom pomoći: na veću slavu i čast Božju, za spasenje duša i na radost Božjoj Majci Mariji, te tako jednom uzmognem umrijeti kao korisni sluga Božji!
Molimo Te usliši nas!

R. Pošalji Duha svojega i postat će. O. I obnovit ćeš lice zemlje.

Pomolimo se:
Bože, koji si svjetlošću Duha Svetoga poučio srca vjernih, daj da u tom istom Duhu što
je pravo mislimo i njegovoj se utjehi vazda radujemo. Po Kristu Gospodinu našem. Amen

Nakon litanije slijedi Himan Duhu Svetomu




Himan Duhu Svetomu

O dođi, Stvorče
O dođi, Stvorče, Duše Svet,
pohodi duše vjernika,
poteci višnjom milosti,
u grudi štono stvori ih.
Ti nazivaš se Tješitelj,
blagodat Boga Svevišnjeg,
studenac živi, ljubav, plam
i pomazanje duhovno!
Darova sedam razdaješ,
Ti, prste desne Očeve,
od vječnog Oca obećan,
Ti puniš usta besjedom!

Zapali svjetlo u srcu,
zadahni dušu ljubavlju,
u nemoćima tjelesnim
potkrepljuj nas bez prestanka!
Dušmana od nas otjeraj
i postojani mir nam daj,
ispred nas idi, vodi nas,
da svakog zla se klonimo!

Daj Oca da upoznamo,
i Krista, Sina njegova,
i u Te Duha njihova,
da vjerujemo sveudilj!
Sva slava Ocu vječnomu,
i uskrslome Sinu mu,
sa Tješiteljem presvetim
nek bude sada i uvijeke. Amen.

- Pošalji Duha svojega i postat će.
(Aleluja)

- I obnovit ćeš lice zemlje. (Aleluja)

Pomolimo se. Bože, koji si Svjetlošću
Duha Svetoga poučio srca vjernih, daj
da u tom istom Duhu što je pravo
mislimo i njegovoj se utjehi vazda
radujemo. Po Kristu Gospodinu našem.
Amen.




Zazivi Duhu Svetomu

Duše Sveti, ponizno te Molim da vazda budeš uz mene, da u svim stvarima radim samo po tvojim nadahnućima!

(Pio XII podijelio je oproštenje za tu molitvu. Imprimatur: J. L. Cordier; Paris, 11. 2. 1958. To je svagdanja molitva bratovštine Duha Svetoga.)



Dođi, Duše Sveti, i ulij u duše vjeru, ufanje i ljubav!

(Pio XII, 8. 9. 1954.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2013 16:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Pozdrav.
Jel danas počinje molitva devetnice za Duhove? Na internetu sam tražio kako se moli, pa svagdje mi različito stoji.
Naišao sam negdje da ide ovako:
1-Zazivi Duha Svetoga
2-Molitva za svaki dan devetnice
3-Krunica Duhu Svetom
4-Litanije Duhu svetom
I tako svaki dan.

Zanima me kod krunice, jel se moli sve isto kao kod Gospine? Npr. Vjerovanje , 3 Zdravomarije (uz riječi što se dodaju iza Isus), pa Očenaš, pa 10 Zdravomarija (uz dodatke iza Isus) pa Slavaocu, pa onda Moj Isuse, oprosti nam naše ........... itd.
Znači sve isto kao kod Gospine krunice uz izmjenuta otajstva ???
Duhovi su valjda 20.05


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2013 17:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Angel 777
Da danas zapocinjemo...
Evo ovdje imaju dvije devetnice...koje smo prije molili ..



viewtopic.php?f=21&t=3865



viewtopic.php?f=21&t=3453


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2013 17:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Hvala Rebeka , al nije mi jasno kako se moli. Nigdje u ovim vasim postovima ne vidim krunicu ? A krunica jel sve isto kao kod Gospine? (Vjerovanje, 50 Zdravomarija, 5 Očenaša, 5 SlavaOcu, 5 puta ..Moj Isuse, oprosti nam . . . . , Naravno uz Otajstva.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr