www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 11 kol 2021 11:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Kao da je tratincica neki autoritet za podrucje psihijatrije pa se ti pozivas na nju. A ta ista tratincica je rekla da sam ja svijetla tocka na ovom forumu. Kako sad to? Ako se vec pozivamo na nju,onda moramo prihvatit i tu izjavu. Vidis koliko si ogranicena u svojoj pameti,a umisljas si da si jako pametna i nacitana.Uostalom,cura je to rekla u afektu i poslije se pokajala radi toga. Taj dan je bila lose volje i jednostavno se morala na nekom iskaliti. A ne bi me cudilo da si ju ti zavela u privatnim porukama protiv mene. Jer osobina je Sotone i njegovih slugu zavoditi i to lukavo i potajno zavoditi. A ako je tratincica vec za tebe neki autoritet,onda prihvati i sve ono sto je govorila u vezi vjere na ovom forumu. O cistoci je ispisala preko deset stranica... Zasto u to ne vjerujes,nego kao lesinar gledas gdje ima smrada i trulezi. Inace sam s tratincicom imao odlicnu komunikaciju i gotovo u svemu smo imali isto misljenje. I ona je kao i ja veliki protivnik reformi nakon Drugog vatikanskog sabora i ona je shvatila kao i ja koliko su moderni pape zakazali u obavljanju svoje sluzbe.

A sto se tice mojeg psihickog zdravlja mogu iskreno posvjedociti da nikad do sada nisam imao nikakvih psihickih problema,a kamoli da sam bio na bolnickom lijecenju kako si ti bezobrazno i podmuklo sugerirala. Zivim u miru svoj zivot i s vjerom u Boga idem naprijed. I stovise,nikad nisam patio ni od lake depresije,a kamoli od teske sto danas pogadja veliki broj ljudi. Ali ti mozda polazis od sebe pa svoje vlastite osobine vidis u drugim ljudima. I,hvala Bogu,meni ne treba ni joga ni savjeti od Ane Bucevic da bih bio smiren,sretan i zadovoljan. A svoje bezbozne frojdovske teorije zadrzi za sebe. I za razliku od tebe ja barem imam gdje parkirati svoj auto i ne moram se tuzakati sa svojim susjedima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 kol 2021 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Ajmo malo a'la Fran, malo tvojih citata

Ne kazem da Ela Bredi nije zgodna cura,ali me ipak ni malo ne privlaci. Ove sezone radio sam na moru i tamo se zaljubio u jednu mladu curu.A ona se jos vise zaljubila u mene. Tako da me sad ne zanima ni jedna druga cura. Mozda mi je sunce i more udarilo u glavu. Mislio sam da cu je zaboravit kad se vratim u Zagreb,ali mi bas i ne ide. Cesto sam bio u napasti da je pozovem kod sebe u stan,ali sam se ipak suzdrzao. Bio bi to smrtni grijeh koji mi Bog mozda nikad ne bi oprostio.Nisam zelio preuzeti odgovornost za vjecnu propast jedne mlade djevojke.

Nemoj se brinuti sto su neki pomislili da si jedna bivsa forumasica koja je ovdje pisala pod raznim imenima. Ona sada pise na forumu 'katolicki odgovori' pod imenom Dea. A bila je u vezi s forumasem Dujmom makar on tvrdi da ju nikad nije ni vidio. Ali ona se ludo zaljubila u njega. Uglavnom,veza je pukla i zavrsila na ruzan nacin.

I nemoj se previse pouzdati u ono sto ti govore propali svecenici koji trajno zive u stanju smrtnog grijeha.

Kao da mu propali katolicki svecenici mogu vise pomoci nego mi na katolickom forumu. A i sam si prije nekoliko dana govorio o trulezi katolickog klera. Zar ce ti truli,propali,bezbozni svecenici nekome pruzit duhovnu ili psiholosku pomoc i podrsku. A da ne govorim o bezboznim psiholozima i psihijatrima koji jos manje mogu pomoci u ovakvim slucajevima. Mnogima od njih je toliko zamracen razum da ne mogu shvat ni postojanje Boga a kamo li nesto vise. I ti preporucas da se takvim majmunima obrati za pomoc.

Moram reci da je Billy nepravedno baniran. Istina da je znao ponekad koristiti teske rijeci,ali ipak nije zasluzio ban. Njegova je greska sto je se upustao u rasprave s ovakvim likovima kao sto je kopitar ili s onom bezobraznom zenom kojoj su svi poroci unakazili dusu,pokvarili razum i otupili savjest.

Kad ti je Billy rekao da si duhovna nakaza,ucinilo mi se da je ipak malo pretjerao. Sad vidim da je bio potpuno u pravu. A svaka svetogrdna pricest sve vise unakazuje tvoju pokvarenu dusu.

Za Ratzingera smo vec dokazali da je heretik

Nadam se da ste se i u krevetu dobro slagali.

Bas je don Damir Stojic za nas neki autoritet. Obicni svecenik kojem su poroci umanjili svjetlo razuma pa sve gleda iskrivljeno. Ako on za Ratzingera kaze da je 'vrhunski teolog' onda je dovoljno rekao.

Ako je Isus,Bog,imao napasti,ne znam stvarno zasto i Majka Bozja ne bi smjela imati napasti. Imali su svi sveci pa je imala i najveca svetica Marija.

Ti si Dujam stvarno bolestan covjek,potpuno izopacen. Nemoj mislit da si pametan ili duhovit sto postavljas takva pokvarena i bezobrazna pitanja. I nije onda cudo da si zavrsio tako kako si zavrsio. A i oni koji se s tobom mogu sporazumjeti nisu puno bolji od tebe. Pitaj svoju mamu da li ju je netko penetriro protiv njezine volje,svinjo bezobrazna i neodgojena. Mozda si ti plod takve prisilne penetracije.


Ima još puno bisera, ali dosadilo mi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 kol 2021 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
A, evo još kleveta i nebuloza: A ne bi me cudilo da si ju ti zavela u privatnim porukama protiv mene.
Prave bolesne ideje. :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 kol 2021 17:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Svaka ti cast! Sad si postala jos bolja od frana u sastavljanju ovakvih mozaika. Drago mi je da se moji postovi tako studiozno proucavaju. To je znak da ipak nisam uzalud pisao na ovom forumu. Ali me zanima sto zelite dokazati s time? Mozda da sam gresnik? Pa to nikad nisam sakrivao i nikad se nisam pravio svecem. Stovise, otvoreno priznajem da sam teski gresnik koji je tisucu puta zasluzio pakao. Zato se bez veze trudite da dokazete nesto sto ja otvoreno priznajem. Ali fran 26 ne zeli dokazati samo da sam gresnik,nego iznosi neke moje teze za koje on smatra da su potpuno pogresne i krivovjerne. I kad iznese takvu tezu nada se da ce svi reci: Ovaj Bonifacije stvarno prica gluposti i ne treba ga uopce ozbiljno shvacati. Ali idemo ispitati da li je taj okorjeli jansenist u pravu ili opet lupeta bez veze. Pozabavit cemo se samo s jednom tezom koju je on vec vise puta citirao u bolesnoj nadi da ce me izrugati i osramotiti ili barem dokazati da sam heretik. A to je sljedeca teza:

SIGURNO JE DA SE SPASAVA MANJE OD 1% LJUDI,A VISE OD 99% ODLAZI U PAKAO.

O ovoj bi temi mogao jako puno pisati,ali sad nemam ni vremena ni volje. Zato cu se ogranicit samo na to da citiram jedan odlomak iz preodlicne i prenadahnute propovijedi sv. Leonarda iz Porto Maurizija. Svima bih preporucio da procitaju tu izvanrednu propovijed ovog velikog sveca koji je bio pucki misionar. Naslov te propovijedi je: 'Malo je onih sto su spaseni'. Ne znam stavljati linkove,ali koga zanima moze tu propovijed lako pronaci pomocu googlea. I samo da napomenem da je i ta propovijed bila ispitana od Crkve u postupku njegove kanonizacije. I ako ju Crkva nije odbacila,onda mislim da je ni mi ne bi trebali odbaciti. Svetac,dakle,ovako govori:

'Sljedeca prica sv.Vinka Ferrerskog pokazat ce vam sto mozete pomisliti o tome. Pripovijeda nam da je lyonski arhidjakon predao svoju sluzbu i povukao se u pusto mjesto da cini pokoru i da je umro u isti dan i sat kad i sv.Bernard. Nakon smrti ukazao se svome biskupu i rekao mu:" Znajte, monsinjore,da je u istom satu kad sam preminuo,33 000 ljudi takodjer umrlo. Od ovog broja,Bernard i ja smo otisli u nebo bez odgode,troje su otisli u cistiliste,a svi su ostali pali u pakao". Nasi ljetopisi kazuju nam jos strasniji dogadjaj. Jedan od nase brace,vrlo poznat po ucenosti i svetosti, propovijedao je u Njemackoj. Predstavio je ruznocu grijeha bludnosti tako snazno da se jedna zena onesvijestila od zalosti pred svima. Zatim,vracajuci se u zivot,rekla je:"Kad sam bila predstavljena pred sudom Bozjim,60 000 ljudi je stiglo u isti cas sa svih strana svijeta;od tog broja troje su otisli u cistiliste,a svi ostali su bili osudjeni".
O bezdane kazna Bozjih! Od 30 000 samo je petero bilo spaseno! A od 60 000 samo je troje otislo u nebo! Vi gresnici sto me slusate,u koju kategoriju cete vi biti ubrojeni? Sto kazete?... Sto mislite?...'

Evo,dok fran 26 misli da se ruga meni,nije ni svjestan da se ruga jednom velikom svecu koji je javno pred tisucama ljudi propovijedao tako mali broj spasenih. I ja sam opet toliko tolerantan da ne trazim da se svi sloze s ovim svecem u tom pitanju. Ali ako vec ne mozete u to vjerovati, barem se nemojte izrugivati s jednim svecem koji je spasio sigurno na tisuce ljudi od vjecne osude,a vi mozda necete ni sebe spasiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 kol 2021 19:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
..rekla sam odavno, ti si čovjek kojem je potrebno liječenje i nažalost više njih ti je to reklo. Nisam Fran pa da sad tražim i vadim tko ti je sve to rekao, ali friško se sjećam Tratinčice koja te isto uputila na liječenje.

Bonifacije napisao:
Kao da je tratincica neki autoritet za podrucje psihijatrije pa se ti pozivas na nju... Uostalom,cura je to rekla u afektu i poslije se pokajala radi toga.

tratinčicamala napisao:
Bonifacije tebi triba psihološka pomoć. Nažalost prisilna.

tratinčicamala napisao:
Bonifacije tebi se sigurno necu ispricavat i ne tribas odma moju iskrenost zloupotrebljavat. Ja sam Franu to rekla ljudski.. a medicinski nepametan valjda bi značilo glup. I to je čisto ljudski.
Tebi govorin iz totalno druge perspektive. Za tebe nažalost postoje razni F ovi.
Ponavljam i zapamti ne što mi nije ispod časti se izvinit (Franu je bilo ko da smo na piću u ofrljem razgovoru) nego ti kažem da imaš problem što je rezultiralo zaluđenošću štoopet svtara dodatne probleme. Sablažnjavaš druge. Ti imaš problem. I nemoj se ljutit ali 250 kn ti je sat.

Lol. Slika Slika




Bonifacije napisao:
Inace sam s tratincicom imao odlicnu komunikaciju i gotovo u svemu smo imali isto misljenje.

tratinčicamala napisao:
Bonifacije tebi triba psihološka pomoć. Nažalost prisilna. Sablažnjavaš druge. Ti imaš problem. I nemoj se ljutit ali 250 kn ti je sat.

Lol. Slika Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2021 06:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ta ista tratincica rekla je za frana da je MEDICINSKI NEPAMETNA OSOBA.I cini mi se da nije ni malo pogrijesila u toj dijagnozi. Zato,ela bredi,budi sretna sto se nisi udala za medicinski nepametnu osobu jer,kao sto sam vec rekao, to bi ti bila pokora za cijeli zivot. Jer ako nema ljubavi i postovanja prema drugim ljudima,ne bi imao ni prema tebi. Bracna idila bi kratko trajala,a onda bi nastupili problemi. Zamislimo samo ovu situaciju:Vas dvoje ste u braku i ti zelis ici na seminar od Marina Restrepa ili fra Ive Pavica. A on,umjesto da ide s tobom i da pazi na svoju zenicu,jos te bezobrazno napadne govoreci: 'Pusti ti Marina Restrepa i Gloriju Polo i Mariju Valtortu. Sve su to gluposti i sranja. Drzi se radijeTome Akvinskog i sv. Augustina'. I kako bi onda takav brak mogao funkcionirati. Iako ste vi u istoj vjeri,ipak su ogromne razlike u vasem nacinu razmisljanja. Zato zahvali Bogu sto te je postedio od takve pokore. Zivot je sam po sebi tezak i ne trebamo ga mi sami jos vise otezavat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 kol 2021 10:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije napisao:
Ta ista tratincica rekla je za frana da je MEDICINSKI NEPAMETNA OSOBA.I cini mi se da nije ni malo pogrijesila u toj dijagnozi. Zato,ela bredi,budi sretna sto se nisi udala za medicinski nepametnu osobu jer,kao sto sam vec rekao, to bi ti bila pokora za cijeli zivot. Jer ako nema ljubavi i postovanja prema drugim ljudima,ne bi imao ni prema tebi. Bracna idila bi kratko trajala,a onda bi nastupili problemi. Zamislimo samo ovu situaciju:Vas dvoje ste u braku i ti zelis ici na seminar od Marina Restrepa ili fra Ive Pavica. A on,umjesto da ide s tobom i da pazi na svoju zenicu,jos te bezobrazno napadne govoreci: 'Pusti ti Marina Restrepa i Gloriju Polo i Mariju Valtortu. Sve su to gluposti i sranja. Drzi se radijeTome Akvinskog i sv. Augustina'. I kako bi onda takav brak mogao funkcionirati. Iako ste vi u istoj vjeri,ipak su ogromne razlike u vasem nacinu razmisljanja. Zato zahvali Bogu sto te je postedio od takve pokore. Zivot je sam po sebi tezak i ne trebamo ga mi sami jos vise otezavat.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 kol 2021 10:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Što, Ela Bredi se trebala udati za Frana? :b101:
A Dea za Dujma (iako si ga i meni bio napakirao) :b101:
Pa ti si Boni, osim svega ostalog i najveća trač baba na forumu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr