www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 svi 2007 17:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Prije gotovo 2000 godina, Bog je združio ljudsku narav sa Sobom, u utrobi Djevice. Drevni su hebrejski spisi najavili ovaj događaj, te je Židovski narod strpljivo čekao ispunjenje proročanstva. Jedan se Anđeo, po imenu Gabriel, ukazao Mariji, baš kao što se anđeo Lucifer nekoć bio ukazao Evi. Za razliku od Eve, koja je poklekla pred đavlovom napasti za slavu ("bit ćete kao bogovi"), Marija je ponizno pristala na Očev vječni plan, prihvativši u svojoj utrobi začeti Božjega Jedinorođenca. Rekla je jednostavno, "Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po riječi Tvojoj," i obećano se otkupljenje svega čovječanstva stalo odvijati pred zamračenim očima svijeta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Bogorodici je data jedinstvena uloga

Ukazanja su počela još 41. godine poslije Krista, s dolaskom Svetoga Jakova kao misionara na Iberski poluotok ( u Zaragozi). Priča se danas može čuti i vidjeti u mjestu Santiago da Compostella na sjeveru Španjolske, u jednoj od najvećih bazilika u čitavoj Europi. Ona je posvećena Svetomu Jakovu, apostolu Isusa Krista. Zanimljivo je kako je Sveti Jakov prvi među apostolima postao mučenikom Crkve, dok je Blažena Majka kazala kako će njena posljednja javna ukazanjâ u ovome dobu biti u crkvi Svetoga Jakova u Međugorju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Dana 7. prosinca 1974., Marija je ocu Gobbiju otkrila zašto odabire "malene: "Ja, Majka Crkve, osobno interveniram i započinjem svoje djelo spasenja. Započinjem ga na sljedeći način: jednostavno, skrovito, te na tako ponizan način, da većina ljudi toga čak neće biti niti svjesna. No to je, sinovi moji, oduvijek bio način na koji je vaša Majka djelovala."

"Kazna gora od potopa snaći će ovo jadno i izopačeno čovječanstvo. Vatra će sići s Nebesa, i to će biti znak da je Božja pravda od toga časa utvrdila trenutak Svoga velikog očitovanja. Plačem, jer se Crkva neprestano kreće putem razdiobe, gubitka istinske vjere, otpadništva i pogrešaka što se sve više i više šire, a da im se pritom nitko ne suprotstavlja. Već se sada ostvaruje ono što sam prorekla u Fatimi i što sam ovdje u trećoj poruci otkrila jednoj svojoj kćerćici. I tako je, čak i za Crkvu, došao trenutak njena velikog suda, budući da će se unutar nje ustoličiti čovjek nepravde, te će odvratnost pustošenja ući u sveti hram Božji."
Gospa preko oca don Stefana Gobbija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Marija: Odabrana Proročica našega doba

Putem ove istinske poplave ukazanjâ i lokucija, Blažena Djevica Marija zapravo oglašava poziv na buđenje. Sotona je oslobodio sve svoje demone u punini njihove snage, budući da mu je Nebo podarilo jedno stoljeće - a to je upravo ovo dvadeseto - da učini sve što je u njegovoj moći kako bi razorio Crkvu. Sotonin je konačni cilj posve izbrisati svjetlo vjere s lica zemlje, dok se on razmeće se da je to stvarno kadar i učiniti. Papa Leon XIII imao je viziju sučeljavanja Boga i Sotone. Papa je Leon iz nje zaključio da je Sotoni dopušteno da kroz stotinu godina pokuša razoriti Crkvu. U toj je viziji Sotona za taj svoj cilj odabrao stotinu godina upravo dvadesetoga stoljeća. Njegovo je djelovanje upravo grozničavo, budući da je svjestan kako mu vrijeme istječe. Bitka koja se zasad vodi na nebesima uskoro će se u svoj svojoj žestini odigrati pred našim očima - na nebu, na moru, kao i na tlu. Ta se bitka ne može shvatiti, niti se u nju može povjerovati, bez vjere. Svjedoci smo posredovanja Blažene Djevice Marije, Kraljice Neba i istinske vodilje svih kršćana. Dio je Božjega plana u ovom trenutku da se "Žena odjevena suncem" (Otkrivenje 12,1) pojavi diljem svijeta kako bi Njegovu narodu ponudila sigurno utočište u svom Bezgrješnom Srcu. Konačna je bitka vrlo blizu. Broj će preživjelih biti veoma malen. Pa ipak, postoji mjesto na kojem se možemo sigurno skloniti od oluje koja se približava: korablja je to Gospina Bezgrješnog Srca, punog majčinske ljubavi prema Isusu i prema nama. Ona poziva svu svoju djecu na ulazak, kroz čin posvećenja tome Srcu. Kazna je blizu. Gospa nas sve poziva da se sklonimo u njeno utočište. S početkom "pročišćenja", odnosno, "kazne", možemo očekivati stravična progonstva Crkve - gotovo sve do njena potpuna uništenja. Marija nas upozorava da će zemlja pretrpjeti "tri dana tmine", bez Kristova svjetla, kao što je i Sam Krist tri dana proveo pod zemljom. Međutim, na kraju ovoga pročišćenja slijedi uskrsnuće u slavi i Razdoblje mira. Evo izvorišta naše nade, budući da je Gospodin pobjednik, dok će pošasti grijeha zauvijek nestati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
"Došlo je vrijeme kada ću se u većoj mjeri očitovati u Crkvi, preko sve većih znakova. Moje suze teku na mnogim mjestima, kako bi sve prizvale natrag k žalosnome Srcu njihove majke. Suze majke kadre su pokrenuti i najokorjelija srcâ. No sada moje suze, pa čak i krvave suze, mnoge ostavljaju ravnodušnima. Moje će poruke ... postajati sve učestalije što će manje svećenici svojim glasovima naviještati istinu."

Otac je Gobbi jednom prilikom upitao Gospu, "Zašto ne odabereš nekog prikladnijeg i sposobnijeg od mene?" Naša mu je Blagoslovljena Majka odgovorila: "Sinko, odabrala sam te upravo jer si najmanje prikladno sredstvo, pa tako nitko neće moći kazati da je ovo tvoje djelo.“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Bog nikada neće napustiti Svoj narod ako Mu se ovaj odazove. U Pismima Bog u 177 navrata upozorava izraelski narod da odbija Njegovu beskrajnu ljubav i milosrđe. Sedamdeset je puta Izrael na to povoljno reagirao i bio blagoslovljen. Stotinu i sedam pak puta Izrael nije mario za upozorenja, te je teško i dugotrajno kažnjen. Upravo u tome leži duboka tajna našeg planeta koji se nalazi na vagi.

Iako je Bog iznimno velikodušan u izlijevanju Svojih milosti, broj onih koji se odazivlju nerijetko je vrlo malen. Poput vojske što ju je Gideon podigao u Starome zavjetu (Suci 7,4) - a koju je Bog smanjio s 10 000 na 300 vojnika - i ljudi koji se odazivlju Marijinim porukama tek su maleni odsječak Crkve. Ali, Marija svojim postrojbama obećava pobjedu. Baš kao što je to bio slučaj s Gideonom, upravo će malenost pokreta biti moćnim svjedokom da je pobjeda uistinu Gospodnja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Trenutačno se izvješćuje o stotinama marijanskih ukazanjâ. Približava se oluja, a milost nam kazuje gdje potražiti sigurnost. U Međugorju je Marija rekla da će se, ako bude potrebno, ukazati baš u svakome domu. Njena je ljubav i briga za njenu djecu tolika u ovim nemirnim vremenima.[/u][/b]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Marija u brojnim ukazanjima upozorava kako su njene poruke namijenjene svim narodima, a ne samo katolicima. Marija kaže da Katolička Crkva ima puninu izražajâ brojnih darova datih čovječanstvu za spasenje i ustrajnost u borbi protiv stalnih đavolskih smicalica, no ona je majka svima na zemlji.

U poruci od 9. studenog 1984., Marija je ocu Gobbiju iznijela svoj plan za naše vrijeme. Naša je Blažena Majka rekla, "U ovim porukama, otkrivam vam i svoj plan koji se pripravlja u tišini, čije će ostvarenje biti bolno, ali i ispunjenje slavodobitno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
"Uskoro ćete stići do najbolnijeg i nakrvavijeg zaključenja pročišćenja koje će se odigrati ovih godina prije velikoga trijumfa moga Bezgrješnog Srca u dolasku k vama slavnoga Isusova kraljevanja. To je plan koji obuhvaća ovo stoljeće: godine 1917. u Fatimi ja sam ga navijestila, kao u nekom proročanskom najavljenju, u trenutku kada je velika borba između Žene odjevene suncem i Crvenoga Zmaja postala očiglednom. Ta je bitka potrajala čitavo stoljeće, kao drski izazov Bogu od strane moga Protivnika, koji je bio uvjeren kako će uspjeti uništiti Crkvu i čitavo čovječanstvo navesti na sveopće odbacivanje Boga. "Bog mu je dopustio taj odsječak vremena, budući da će na kraju drskost Crvenoga Zmaja biti slomljena i pobijeđena poniznošću, malenošću i snagom vaše nebeske Majke, Žene odjevene suncem, koja sada okuplja svoju dječicu u svoju vojsku, spremnu na bitku. "Sada, kada vam se približavaju najbolnije i najkrvavije godine godine ove velike bitke, osobno sam se uključila, kako bih sebi stvorila postrojbe preko Marijanskog svećeničkog pokreta, koji je moje djelo."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 svi 2007 17:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Blažena je Majka preko oca Gobbija 13. listopada 1990. o slavnomu Isusovu kraljevanju i Njegovu Drugom dolasku rekla sljedeće: "Slavno je Kraljevstvo Kristovo, koje će među vama biti uspostavljeno Drugim Isusovim dolaskom na svijet, vrlo blizu. Ovo je Njegov povratak u slavi. To je Njegov slavni povratak, kako bi uspostavio Svoje Kraljevstvo među vama i čitavo čovječanstvo, otkupljeno Njegovom Predragocjenom Krvlju, povratio u stanje Njegova novog zemaljskog raja. Ono što se sprema tako je veličanstveno da se ne može prispodobiti s ničime drugim još od postanka svijeta."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 86 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr