www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2006 16:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
1 Vidiš Dominiče , ja nejdem na tvoj forum vrijeđati niti ismijavati nikoga.

2 Tvoje ponašanje vrijeđanjem i ismijavanjem pokazuje samo oholost i pomanjkanje dobrog odgoja

3 Objasni Šta je Marija za tebe i da li se moliš njoj???


1 zasto i bi? pa nemamo nesto vrijedno ismijavanja? ili imamo? :?

2 Oholost? Citaj u Svetom Pismu kako se Bog izruguje idolima koje treba cavlima prikucavati za zid da se ne njisu i da ne padnu. :P

3 Marija je za mene zemaljska majka Isusova koja mu je dala njegov zemaljski sator. I zapravo nista vise. Uzor je kao i ostale biblijske zene, u svojoj poniznosti i sluzbi Gospodinu. Ali od toga nista vise.

Ne smatram je bogorodicom kako je neki zovu, jer tada bi bila veca od boga. a to nije. Ne smatram da je uznesena, nema dokaza u Pismu. Ne smatram i opovrgavam Svetim Pismom da je krunjena kao "Kraljica Neba." Ne smatram da je bila bezgresna, vec samo da je bila djevica dok je zacela.

Ne molim joj se jer zazivanje svih ljudi, i stvorova (duhova) koji nisu na ovom svijetu smatram idolopoklonstvom. Osim naseg svetog Gospodina. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2006 16:11 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dominik napisao:
@ andjelina...i upravo zbog toga nikada mi nije problem ismijavat idola, dok Isusovu majku Mariju nikada ne bih ismijavao. :!:


previše te to smeta da nebi imalo neki dublji korijen...
ako kaniš omalovažvati idolatriju onda je nazovi svojim imenom a nemoj je zvati Imenom Majke...
da li imalo pomišljaš da nas SVJESNO vrijeđaš, a onda se žališ da te ismijavamo ako spomenemo tvoj forum...
da li razumiješ da se ponašaš nezrelo i razmaženo...
nije to problem...noipak si u svijetu ljudi koji mogu kontrolirati svoje potrebe da još budu djeca...
ne vrijeđam te s ovim(jer sam i ja jedno od vrlo razmažene djece)nego ti želim reći da siješ zla sjemena....
a kad sijemo zla sjemena žetva nam je zla...
a zla žetva će tebe boliti....
dakle želim ti reći za tvoje dobro da nema potrebe omalovažavati Majku svog BOGA ni u kojem momentu....


ps ako primjećuješ već imamo otvorenih desetak topica u kojima je zapodjenuta rasprava s tobom a u vezi Majke...
nijeli to previše za nešto slučajno...ili to radiš namjerno dominik...


Zadnja izmjena: andjelina1; 06 tra 2006 16:13; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2006 16:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Vidiš Dominiče , ja nejdem na tvoj forum vrijeđati niti ismijavati nikoga.
Tvoje ponašanje vrijeđanjem i ismijavanjem pokazuje samo oholost i pomanjkanje dobrog odgoja .


Potvrdjujem !
A buduci da je mlad , jos jednom te Speranza citiram:

pokazuje samo oholost i pomanjkanje dobrog odgoja .

Stoji u Pismu da roditelji ne trebaju sve djeci dopustiti jer nastaju problemi kad odrastu. Kako rece on sam da ga i njegov otac zove sektasem, mozemo pretpostaviti koliko tek svog oca zalosti. Zasto onda ocekivati nesto drugo. Valjda ce sazrijeti.
Svaki nas odgovor mu je valjda duhovna hrana, i izazov da jos vise "slavi" Oca sa huljenjem Njegove Majke.
Cudna neka poboznost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2006 19:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2006 14:31
Postovi: 46
Lokacija: Slav.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[/quote]Ne molim joj se jer zazivanje svih ljudi, i stvorova (duhova) koji nisu na ovom svijetu smatram idolopoklonstvom. Osim naseg svetog Gospodina.



Vidiš dominik, svi ti ljudi koji su proglašeni svecima su samo naši zagovornici na nebu kod našeg Gospodina. Zazivanje tih svetaca koji nisu na ovom svijetu smatraš idopoklonstvm.
Ja bih prije smatrao idopoklonstvom zazivanje ljudi koji su na ovom svijetu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2006 20:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dominik napisao:
Ne smatram je bogorodicom kako je neki zovu, jer tada bi bila veca od boga. a to nije.


Isus Krist je Bog,a Marija je njegova majka!Stoga je ona majka Božja.Ti se očito svrstavaš među one koji tvrde da ja Marija samo majka čovještva našega Gospodina,ali to je posve netočno.Žene ne rađaju "ljudsku narav",nego ljudske osobe koje imaju ljudsku narav.Dakle pogrešno je misliti kako Marija nije majka Isusa Bogočovjeka,u punom smislu te riječi.U Bibliji ima odlomaka koji govore o njoj kao majci Isusovoj,stoga smo mi RK sigurni da je ona uistinu majka Božja!

Iv 2,1
Mt 1,18-25
Mt 2,10-11
Lk 1,41-43
Gal 4,4


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2006 21:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samo sam zaboravio spomenuti,da naslov kojim oslovljavamo Bogorodicu,ne znači da je ona starija od Boga.To samo znači d a osobu koju je ona rodila, je božanska osoba,a ne tek samo običan čovjek.A Isus je to valjda svi znaju ,osoba jedna,i to božanska,ali kolega dragi ima dvije naravi,božansku i ljudsku,jer Marija nije začela i rodila samo Isusovu ljudsku narav,nego čitavoga Bogočovjeka-Isusa kao Boga i Isusa kao čovjeka-amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2006 23:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
jana napisao:
Čuj,pošto svaki od vidioca ima po 10 tajni ,...to će potrajat... Šta je Fatima spram Međugorja...Tamo je bilo dovoljno TRI ,a sada nam trebaju šezdeset i koliko ????

Draga Jana , ako 3 vidioca imaju po 10 tajni , a tri za sada samo 9, to ne znači da se ne radi o istim tajnama . Marijolog Laurenten je lijepo rekao da će nas možda te tajne i razočarati kao što se je desilo sa Fatimskom tajnom ali za njega one nisu ni važne. On kaže važne su Gospine poruke koje nas majčinski vode svetosti. ( Naravo te poruke treba živjeti)


Draga Speranza...čemu naglašavanje teksta...



http://www.cbismo.hr/

Ovo je službena stranica Biskupije Mostar - Duvno... pa pročitaj...nakon toga možemo razgovarati o Međugorju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 tra 2006 00:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 ožu 2006 00:32
Postovi: 227
Lokacija: Selo kraj Metkovića
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dominik..ne da si bezobrazan,već si i ne odgojen...

Riječ Marija se uvijek piše velikim slovom ... bez obzira koja je osoba u pitanju....


Namjerno zatvaraš i oči i uši pred istinom,a istina je da su se mnogi odcijepili od Katoličke Crkve i osnovali svoje - vjerodostojnije...a i u tim odcijepljenim crkvama se griješi ništa manje koliko se nabija na nos Katoličkoj...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 tra 2006 00:32 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Dominiče,

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr