www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2007 17:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa ne znam, osobno kušnje ne volim, ni malo.
Mislim mogu ovaj čas pisati o tome da ih volim i da su mi super sad kad je sve relativno u redu, a kad dođe prava kušnja sigurno da bi bila u svačijom koži osim u svojoj.
Čovjek sam i kaj da delam, ne volim biti kušana i u patnji.

Citat:
Svatko je kovac svoje srece

Je, ali ne dobivamo svi istu količinu materijala za kovanje, a ni isto oruđe :u215:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2007 17:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Svatko samo ono sto je zasluzio,po njegovoj mjeri....
Bog gleda drugacije,i On ima drugaciji plan,a mi smo ti koji vazemo,
i zelimo izbjeci...nisam svaki puta jednako jaka..tako da i ja imama momenata kada ih zelim izbjeci,ali ako sam ih zasluzila..onda bolje da ih odradim na zemlje,nego gore....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2007 21:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
*Patienta*,
Bog je ljubav. Bog nas voli. Pitamo se onda zašto nam dopušta ta stanja zvana - bolesti?
Mislim da nam u našim bolestima nije uvijek moguće razlikovati točne ciljeve koje Bog ima kroz bolest koju nam dopušta. Ali, sigurno precizno mjeri kušnju koju nam daje da postigne svoj cilj. Kroz kušnje bolesti, osim što razvija naše strpljenje i vjeru u ozdravljenje, na kraju ta kušnja proizvede pozitivan kako duhovni tako i moralni efekt. Često u kušnjama naših bolesti imamo osjećaj da smo dali preveliki značaj nekim vidljivim stvarima u našem životu, da premalo razgovaramo sa svojim srcem i možda nam je ponekad i potrebna ta "izolacija" da bi bolje upoznali Boga kao Boga utjehe, nade i ozdravljenja.
U svemu tome lijek ima svoje mjesto ali i molitva za ozdravljenje svoje mjesto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2007 22:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Neku večer kad sam legla u krevet i molila,došao je DUH SVETI tako snažno na mene ,počelo je od prstiju tolikom brzinom i tako užareno a iznenada da sam se prestrašila i kriknula ,u tom trenutku sam osjetila da mi je nešto lupnilo na prozor izbezumljena počela sam plakat i budit muža koji je spava kraj mene govorio mi je da šta mi je da on nije ništa čuo al ja sam plakala i kad sam išla poljubit križ koji mi visi oko vrata Isus pade sa križa a ja još više u plač....
Nekako sam se smirila ,nastavila molit i zaspala.
ŠTA JE TO?
KUŠNJA!
Mjesto da sam se prepustila i nastavila slavit ja se pripala.
Znači da se nisam prestrašila nebi stalo djelovanje DUHA SVETOGA,nebi mi kucnulo u prozor i nebi mi se odljepio križ i sve to u 5 sekundi,ljudi moji znači posumnjala sam , ali ne u ISUSA već u sebe .
Uvek mislim da nisam dostojna neznam zašto ,kad se samo sjetim koliko mi je Bog dao i previše stidim se.
Kad samo vratim svoj život unazad godinu dana ,i usporedim ga sada hm ljudi moji toliko sam sretna što sad vidim svoje kušnje i nastojim se borit s njima,a prije to zamene nisu bile kušnje već kao nešto normalno.
O BOŽE HVALA TI NA SVEMU I SAMO MI DAJ SNAGE A JA ĆU SE BORIT SA SVIM KUŠNJAMA I TEBI DOĆ PONOSNA DA TI JEDNOM KAŽEM KAKO SI ME DOBRO PRIPREMIO PA DA SKUPA SLAVIMO POBJEDU!
ALELUJA! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2007 22:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
*Damir707*
Citat:
Bog nas voli

Definitivno i apsolutno, ali to nekad pokazuje na čude načine :lol:
Hvala na trudu, ali meni to objašnjenje nije primjenjivo i nema smisla u svim slučajevima. Pogotovo u onom kojem sam navela (kad sam već zapela za to bolesno dijete).
Ako ti se da, skoči na topic Kako nam Bog pomaže preko ljudi koje nam stavlja na put i reci mi dal ova tvoja teorija može i takvu kušnju objasniti

BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2007 16:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Kusnja je neka situacija,nevolja u kojoj se nadjemo,mozda cak i sami doprinesemo toj situaciji,to je nevolja koja trazi strpljenje,i izdrzljivost,trpljenje da se savlada(razocaranje,bolest,smrt)tako nam cesto i u kusnji dolazi i napast.Bolest je kusnja..tu vidimo koga optuzujemo za bolest,ili jednostavno prihvacamo.Isus je bio kusan,proroci,apostoli,sveci i pravednici bili su kusani.Zato je dobro u kusnjama biti oprezan,da nas sotona ne uvede u napast.
"Molite da ne padnete u napast" Tako cesto se kaze da su neke bolesti
posljedice grijeha,a bolest moze biti i prociscavanje ,kusnja za covjeka
zato je pozeljno to prihvatiti.Bog nas ljubi i ljeci,on nas prociscava.
I ON nam salje sve u pravo vrijeme,u vrijeme koje ON smatra da je pravo vrijeme,a ne kad mi to zelimo.ON ce nam dati blagoslov i pomoc,zdravlje je blago koje nam Gospodin Isus daje,ono je blagoslov i zato je pozeljno da se molimo za zdravlje.(bolest je dosla kroz zlo,kroz grijeh)Tako isto i kusnje,nikada nam nece poslati vecu kusnju nego sto mozemo izdrzati...Najbolje je ako se predamo "volji Bozjoj",a sto cesto biva drugacije,pogotovo kada smo iznemogli i klonuli?? Zato i vidimo da jedni primaju blaze a jedni preteske,to samo mi tako vidimo,a u stvari to moze da bude puno drugacije,jer to je samo na oci gleda s vanjstine,a sta je u nutrini pojedinca,i koliko stvarno pati to samo on moze znati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 kol 2017 06:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Kriz nam Bog daje kao sredstvo za pasivno ciscenje nase duse i nasih kreposti.
Tako je to u krscanstvu,pa se isto razlikuje od drugih religija i filozofija i razlicitih spiritualnih -izama.
Na nama je da se svim naporima ocistimo od grijeha i njegovih posljedica,ali korijen grijeha radi nase pale naravi ostaje.Zato Bog koristi vanjske i unutarnje kusnje koje mi nazivamo krizevima koje su nuzan dio naseg potpunog ciscenja.
Dva su temeljna problema prisutna.Prvi,cesci,kada je nas kriz prisutan zapravo zbog nasih grijeha,i drugi,kada nam je kriz "darovan" radi naseg ciscenja a mi mislimo da je posljedica nasih grijeha.
Velika je mudrost razlikovanja kriza kao rezultata grijeha ili kao razlikovanja kusnje koje nam Bog daje.(knjiga o Jobu).
Ali i u oba slucaja kriz moze biti sredstvo blagoslova ili propasti.Bilo kako bilo,nas duhovni put je obiljezen krizevima,bjezanje i nijekanje kriza je bijeg i negiranje Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr