www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 01:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2007 19:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2007 19:48
Postovi: 96
Lokacija: na putu...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prisilne misli...meni se to toliko puta događalo da mi je od početnog očaja došlo do toga da mi je počelo ići na živce...psovke...kao da si s nekim u prostoriji bez izlaza a taj netko psuje da ti to više ne možeš slušati...ako sam odlučiš da to ne želiš a i dalje ti dolazi onda znaš da je pod prisilom... ako misliš da si to ti samo se zapitaš: ok, što ja imam od tih psovki? i tada bude lakše jer, barem ja, zaključim kako nemam apsolutno nikakve koristi (dapače) i tada još više znam da to nisam ja... komplicirano... :roll: [/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2007 19:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2007 19:48
Postovi: 96
Lokacija: na putu...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
a ZUKI, što se tiče tvoga razmišljanja o tome... u potpunosti mi je jasna tvoja situacija... i ja razmišljam kada mi to dođe... mislim da je kada u nešto nisi siguran potpuno jasno da ideš analizirati to što ti se događa, a ti u ovom slučaju nisi siguran jesi li to ti ili nisi... ali vjeruj mi jednu svar- pokušaj barem tjedan dana ne razmišljati o tome i vidjet ćeš da će ti odmah neke stvari biti jasnije...ja sam primjerice uvijek mislila kada mi netko kaže da se to i njemu događa da je moja situacija drukčija i da se toj drugoj osobi događa nešto drugo a ne to kao meni...ali to je varka samo zato da u svojim očima ispadneš kriv za te misli... najbolji lijek za to je da ne razmišljaš o tome koliko god ti to bilo teško jer će to trajati samo onoliko koliko ti sam sebi to dopustiš tj. koliko dugo budeš o tome razmišljao... govorim iz iskustva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 srp 2007 20:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam puno.Pomogli ste mi.Probat ću uopće ne razmišljati o tome,istina je,uvijek misliš da je to nekom drugom drugačije nego tebi,da je tebi najgore i da si kriv.Meni se isto to znalo dešavati kada sam bio mali,isto tako sam bio neki 3. ili .4 razred i sječam se da me to razdiralo i da sam se osjećao krivim.Međutim povuklo se i pojavilo se opet nedavno,kada sam se jako okrenuo molitvi i Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 srp 2007 08:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2007 19:48
Postovi: 96
Lokacija: na putu...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Upravo se tada i meni pojavilo i što sam više o tome razmišljala sve sam više bila uvjerena da sam to ja i onda ti više ne koriste ničiji savjeti... tek kada izbije drugi problem onda ovo staviš sa strane a drugi problem bude još gori... a taj drugi problem izbije samo zato što se previše o svemu razmišlja, dođe do nekog zasićenja od prvog problema i tada jer navikneš o nečem razmišljati i kopati sam sebi time sve "dublju jamu" stvoriš sebi naviku da imaš problem i svaki put ti bude sve gore i gore. najbolja stvar koju možeš sam za sebe učiniti je mirovati, ne razmišljati o tome... meni je muž rekao za takve stvari da previše koristim dubinski dio mozga, da počnem malo koristiti periferni tj malo slušati glazbu, pjevušiti pa se tako od svega odmorim. i, jedan savjet: nemoj previše moliti, dovoljno ti je za početak pokoja iskrena i kratka molitva iz srca, jer sam ja kada mi se to događalo otišla do katoličke knjižare i nakupovala knjižica sa svakojakim molitvama i mislila da što više budem molila prije će me proći a treba biti umjeren da nebi otišao u krajnost. sve ovo iz vlastitog iskustva govorim. čak sam analizirala razne knjige iz psihologije da vidim jesam li bolesna zbog tih misli i onda si nađeš sve moguće dijagnoze... samo miruj i stvari će doći same po sebi... neka ti je sa srećom... :b129:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 srp 2007 17:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Istina je da je to stvarno muka,pogotovo ako misliš da si sam projicirao to,da si za to ti kriv.Al opet znam da je grijeh kad čovjek svjesno i namjerno zahuli,a ovo ni u kome slučaju nije namjerno ili svjesno,nego je jače,samo ti se stvori htio ti ili ne.BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 kol 2007 15:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja isto imam vec duze vrijeme problema s prisilnim mislima... stalno mi dolaze misli da sam najgori, da se necu spasiti, da se necu moci osloboditi svih tih misli, da me Bog odbacio, da sam ja kriv za sve, da cu ubiti mamu... uzas! i isto ne znam jesam li to ja ili ne. ja to sve redovito ispovijedam ali se nisam nimalo toga oslobodio, samo mi dolaze nove misli. zbog toga sam opterecen i u strahu od tih misli i od Boga. ne mogu vjerovati da sam tako negativan. najgore je sto se nekad ne mogu uvjeriti da to nisam ja, jer su misli vrlo snazne.
no istina je da kad ne mislim o tim mislima, da se te misli povlace i jenjavaju, i tad stvarno vidim da to nisam ja. ali ima trenutaka kad me samo odjedanput pocinje obuzimati strah i dolaze misli i onda sam gotov.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 kol 2007 15:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://tebe-trazim.com/forum/viewtopic. ... 0205#30205

dugi procitaj tekst od naseg dragog Jovana :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2007 19:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
kada ponekad osjetim neku ružnu misao koja mi kaže da nešto učinim loše, onda ja kažem baš ti hvala, sada ću moliti za one koji su tako zgriješili i u to ime odmah izmolim Oče naš, Zdravo Marijo..kada sam pokušala ne misliti na to, onda bi ko za inat mislila još više.Ovaj mi se lijek čini jako djelotvoran, pa ga dijelim sa vama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 kol 2007 22:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 lip 2007 20:54
Postovi: 108
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kada vam se pojave takve misli, jednostavno recite; Boze blagoslovi te moje glupe misli", vjerujte unisti ih u momentu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 stu 2013 22:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
hhhhhhmmm, koji put moram sam sebe prisilit,
da mislim,
al, to se ne računa,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr