www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 18 tra 2006 18:13 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sretna je bila stonoga mala
dok je žaba u šali
nije upitala:
ma daj reci, to me pitanje jedi,koja ti noga koju slijedi?
otad sva smetena ne miče se spoda
mozgajuć kako se uopće hoda

gdje kada i koliko osjećate ljubav Boga Oca, da li molite srcem, da li osjećate da baš Njemu govorite ili vam je važnije da molitve budu po pravilu.....??
da li analaizirate što i kako Bog radi (ko naša stonoga) ili osjećate i prepoznajete Njegova djela??

da li vam je važnije kad u crkvi molite... da radite sve po protokolu ili se opustite i Njemu govorite????

da li klečite pred Njim ili zato jer to red nalaže????


znam ja da će sad većina nas odgovoriti da to sve čini spontano i Njemu za ljubav.....

no previše sam ljudi čula koji govore ovako:

nema pojma kako se moli, šta će ona/on u crkvi
pogledaj ju/ga nije kleknula
pogledaj kako se prekrižio/la
pogledaj kako se obukla/obukao
nepočešljana je došla u crkvu, ajmeeee
ja sam izmolila/o 135 molitvi nekome a ti samo 2....kakav si ti to vjernik
ja sam bil/o na 53 hodočašća a ti ni na jednom....od kud ti pravo da kažeš da si vjernik/ca
meni svećenik dolazi u kuću, dakle, jasno je koliko sam Bogu drag/a
Bog će tebe kazniti, mene neće jer se ja jako molim
Bog to radi ovako....
Bog hoće ovo.....


evo moja mama se sva bila smela i uzrujala što u (franjevačkoj) crkvi ne mole i ne pjevaju onako kako je ona bila navikla....


da li prepoznajete u ovakvim situacijma zamke????
da li prepoznajete zamke u kojim nas se navodi da razmišljamo o svemu samo ne o Njemu
da li prepoznajete zaokupiranost uma sa krivim i pravim stvarima, što Bog hoće, a što neće, što Mu valja a što ne...samo da nebi srce uzdigli Njemu????

da li znate ljek ....????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2006 00:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Lijek je svakako Biblija, a ja cu ti pokusati iznijeti koji citat pa ih usporedi s onim sto si cula da ljudi govore...
'Imaju oblicje poboznosti, ali snage su se njezine odrekli. I njih se kloni', pise Pavao Timoteju kad je predosjetio svoj svrsetak i kad ga potice da ocuva pravovjerje.
Mislim da se ne bi trebala cuditi ako u crkvama, bas kao davno prije u hramovima prepoznas ohole ljude koji ipak vise ljube svijet i ono sto je u svijetu.
'Jer sto je god svjetovno – pozuda tijela, i pozuda ociju, i oholost zivota – nije od Oca, nego od svijeta. Svijet prolazi i pozuda njegova, a tko cini volju Bozju, ostaje dovijeka'.
Nije tesko razluciti ima li oholosti u komentarima koje si navela, poput onog kako se 'onaj' prekrizio, kako se obukao, kakva je frizura ili koga ce a koga nece Bog kaznit za nesto. Zar se radi toga dolazi u crkvu, hvalit brojem hodocasca i 'proricanja' koga bi Bog mogao kazniti ili utvrdjivat tko je veci vjernik... 'Sacuvaj me Boze priglupe poboznosti', kazala je jednom prilikom majka Tereza.
Jakov u svojoj poslanici ovako govori: Sto koristi, braco moja, ako tko rekne da ima vjeru, a djela nema. Moze li ga vjera spasiti? Ako su koji brat ili sestra goli i bez hrane svakdanje pa im tkogod od vas rekne: 'Hajdete u miru, grijte se i sitite', a ne dadnete im sto je potrebno za tijelo, koja korist? Tako i vjera, ako nema djela, mrtva je u sebi. Inace, mogao bi tko reci: 'Ti imas vjeru, a ja imam djela. Pokazi mi svoju vjeru bez djela, a ja cu tebi djelima pokazati svoju vjeru. Ti vjerujes da je jedan Bog? Dobro cinis! I djavli vjeruju, i drscu.'
Eto, htio sam se osvrnut na taj dio tvog posta Ina i mislim da je pametno klonite se takvih i slicnih 'malih bogova'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2006 12:32 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da u pravu si....

ali vidiš što mene muči....

vjerujem da smo svi mi ovdje ljudi koji zaista traže Božiju prisutnost i da našto više od nas nas "tjera" da ovdje pišemo,razgovaramo, razmjenjujemo iskustva.....

no iako nam je Bog dao priliku da dobijemo puno spoznaja i da nam ljudi poput nas prenose svoja iskustva, ostajemo pri svojem da optužujemo ljude koji su "drugačiji" od nas....

jasno mi je da ja mogu sto godina pričati, nekome tko je u svom svijetu, da se sve vraća i da su nam to prepreke....

no vidim da mnogi od nas tako često prvo gledaju(ili jedino) što radi netko drugi...a rijetko se zapitaju što radi sam/a

tako spremno bacamo kamenje na druge, tako često svrstavamo u ladice ljude i ni ne pokušavamo razmisliti koliko nam to koči našu dušu u napretku....

jasno je da se zlo služi svakakvim smicalicama da nas odvoji od Boga...
a ono na što želim upozoriti (i sebe i druge) je da zamka u kojoj mislimo da smo zbog ovog ili onog "svetiji" i bolji od onih koji nisu dostigli naš "nivo"....
želim reći da se svi mi trebmo prije svega zapitati ŠTO JE TO U MENI DA ME NAVODI DA OSUĐUJEM NEKOG????

tako lako ćemo planuti,posvađati se, gorljivo braniti svoje mišljenje, a sve pod krinkom bogobojažljivosti...
a da ni trena nećemo pomisliti da smo u zabludi....

pogledajmo biografije svetaca(volim ih jako čitati)....ni u jednom trenu nisu govorili o svojoj braći koja su pala ili koja griješe....
govore o sebi i svom iskustvu Boga....

i kad čitamo u Bibliji gdje piše da se ne klanjamo drugim Bogovima....mi mislimo da se to ne odnosi na nas..jer mi se klanjamo samo jednom Bogu,a onda uđemo u crkvu ili sretnemo svoju sestru/brata i osuđujemoje zbog njenih postupaka.....
i kome se onda klanjamo????

Bog koji je stvorio tu sestru ili brata...zna zašto je to tako učinio...a mi jako"revnosni" određujemo da ih treba izopćiti ili nešto slično...
i tko nam je onda na prvom mjestu?????
mi???
ili Bog???


jezik...zaudati jezik je velika stvar....


sjećam se svoje svekrve, koja je jako dobra sa svećenikom,odlazi stalno u crkvu, pjeva u zboru, i u duši je dobra osoba....
no jednom prilikom samo došli s mise kući i još nismo ni ušli pošteno u kuću..kad je počela drvlej i kamenje bacati na neku susjedu...

rekla sam joj da smo sad došli s mise i da nije dobro da tako govori...
ali nije imalo efekta....
pa moja mama neće ići u crkvu u kvartu jer su tamo neke susjede za koje ona "zna" da su loše i da čim izađu iz crkve čine zlo....
pa jedna susjeda neće ići u crkvu jer svećenik navodno pije i hoda po birtijama, da razbija po birtijama....

i tako mali milon "isprika"...

ne kažem ja da su oni krivi što tako govore....

nego želim naglasiti da zlo POSIJE u našim mislima sjeme koje raste i buja, obilato zaljevano sa našim jezikom....

jer ja eto ne vidim i nemam pojma da su ti ljudi oko mene zli koji dolaze u crkvu, iako mi to ona govori, ja sam tu u kvartu i razogvaram s ljudima i nikad nisam čula da taj svećenik radi takve stvari.....
ne želim time reći da sam ja bolja ili bilo šta slično....

nego samo želim reći da Božijiom milosti nisam to sjeme zla uzgajala u sebi....
ja imam neka druga zla sjemena koaj uzgajam i borim se svakim danom da čupam korov, no eto....na neki način ono i dalje raste....
Bog će mi nadam se dati snage da počupam sva...


rezime je da bi svi mi svaki put kad čujemo neku negativnu misao...BILO KOJU NEGATIVNU misao..pa neka se ona odnosila i na naše političare ili lopove ili bilo šta.....odmah tu misao trebali položiti Isusu i ruke i nek on raspolaže s njom, a mi bi trebali dalje hodati kao nedužna djeca koja se raduju svakom danu kao da je jedini...

znam da je to vrlo teško,jer trebamo i provjeravati....no eto mislim da bi to u nekoj idealnoj situaciji trebalo biti tako...

kad nam nešto kažu za nekoga da je loš,uputiti pogled svoj duhovni u Isusa i reći Mu...eto Isuse čula sam to, i prikazujem ti tu osobu, taj njezin grijeh, pa ti vidi što ćeš s tim, a da Ga mi zamolimo da bude milostiv
prema njoj/njemu....

mislim kad bi tako svi mi razmišljali, da bi se taj krug oko nas širio, i da bi ugodan miris prinosili Bogu, te bi možda i na taj način mogli spriječiti zlo koje raste gdje god stigne...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr