www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 ruj 2007 21:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2007 12:28 
..Ma bez obzira šta smo zaćatali temu...
ipak bi Jovan treba odgovoriti... :lol: ...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2007 13:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da se vratimo na pravi put...Da napišem kaj se događalo u Domu športova sva tri dana i neke Zvjezdanove misli… koje su mi se posebno urezale…

Bilo je govora o Samaritanki na bunaru i Isusu koji je traži vode… taman pomisliš pa to smo sto puta čuli, što se tu još ima za reći i o toj vodi već znamo kad ono… (prepričavam Zvjezdana) Isus gleda u tu ženu. Sve o njoj zna. Njezinu prošlost, njezin bolan život (5 je muževa imala a ni ovog sad nema) Zna da nije u životu dobro postupala i da nije sretna zbog toga… NE osuđuje ju. Ide k njoj. A mi? Dal mi idemo k grešniku i dal ga osuđujemo? Ili prema onom našem «kršćanskom» velimo «nije da je osuđujem ALI»… i onda krene - ja to NIKAD ne bih. KAKO samo MOŽE. KAKO si to DOPUŠTA i slične «kršćanske» riječi lažnog neosuđivanja. Jedna žena blizu mene je tak' plakala na te riječi. Ja ne. Kad god mi je teško na misli uvijek se suzdržim da ne plačem.

Pa je bilo riječi o grešnici u kući Šimuna farizeja. E tu je bilo loma u meni. Još danas mi zvoni u glavi VIDIŠ LI ONU ŽENU, Šimune? Mislim da je to fra Zvjedan čak dva puta ponovio. VIDIŠ LI OVU ŽENU? Svi ju znaju, bolje ne imati posla s njom jer je prevelika katastrofa od čovjeka. Isus misli drugačije. Nikoga ne otpisuje, samo ljudi otpisuju ljude. Vole grijeh a ne vole grešnika. Isus radi obratno. Ne voli grijeh a voli grešnika. Isus nas ne otpisuje čak ni kad mi sami sebe otpišemo. Tu se više nisam mogla suzdržat i rasplakala sam se. Koliko sam se vidjela u grešnici, toliko i u Šimunu farizeju.
Šimun je bilo dobar kršćanin, kao i većina nas tu. Sve radi kako treba, moli, ide u crkvu, pjeva Bogu, kleči, ne krši zapovijedi, živi po pravilima, pobožnost ovakva, pobožnost onakva, ne griješi… SVE ŠTIMA a farizej je. Takvim Isus veli tri puta JAO!! Zašto? Jer nema ljubavi. U svemu što radi NEMA LJUBAVI.
Pitao nas je Zvjezdan a ja pitam i one koji čitaju: KOLIKO ima ljubavi u vašim pobožnostima? U vašim misama, u vašim molitvama? Grešnica ga je pretekla u ljubavi. Ovaj želi čiste račune s Bogom. E to je farizejština, čisti računi s Bogom, očekivanje nagrade i kazne, i radi toga čuvanje Božjih zapovijedi.
Tko voli, za toga su zapovijedi samo putokaz i nešto što je jedini način života. I kad ih prekrši nije namjerno i žali zato jer je pljunuo Isuse u lice s tim grijehom, a ne zato jer strepi od kazne.

Pa ti tako doktor Isus nađe neku slabost, grijeh ili ranu u duši i imaš osjećaj da vrta po toj rani u duši kao sa svrdlom… to je garant Njegova ruka u duši koja ozdravlja, koja te dira tamo gdje najviše boli…

Mogla bih još mnogo toga napisati. Nad toliko toga se čovjek zamisli. Da, opasno sam se zaljubila u Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: karizmatski
PostPostano: 18 ruj 2007 14:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
patientia je napisala
Citat:
Mogla bih još mnogo toga napisati. Nad toliko toga se čovjek zamisli. Da, opasno sam se zaljubila u Boga.

Pisi patientia, jer i to sto ti napises je takodjer, ne samo prilika da se jos netko zamisli, nego i zarazi tom tvojom zaljubljenoscu.
Hvala ti na ovom malom izvjescu i bilo bi dobro kada bi se jos neki javili sa svojim dojmovima toga susreta. :b112: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2007 21:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Mogla bih još mnogo toga napisati. Nad toliko toga se čovjek zamisli. Da, opasno sam se zaljubila u Boga


..ovo je bio prekrasan sažetak..[/quote]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2007 21:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 svi 2007 23:12
Postovi: 112
Lokacija: Vinkovci
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
*Patientia* napisao:
Da, opasno sam se zaljubila u Boga.





Kako je ovo predivno za cuti...
BTB
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2007 23:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A da ste tek čuli pjesme..diglo bih vas u visine..visoko visoko.

Jedna zanimljiva situacija mi se dogodila. Pošto su se rijeke ljudi uputile prema dvorani Doma sportova, zalutalo je i dvoje francuskih turista, jer su ljudi non stop dolazili, i oni lagano sa ruksačićima za njima i tup tup..i u dvoranu...bio je to starije bračni par oko svojih 65 godina možda i više. Došli oni i drito uz mene stadoše, gledaju šta je ovo, pjesma ori, slavi se. Nije prosla minuta, a gospođa koja zna pa rriječi na hrvatskom veli meni :''pjevati o velikom veselo''..a ja njoj ''da da..o Isusu''..a ona odusevljano ruke u vis i ona i njezin muz...da ste to vidjeli kako si ljudi bili radosni, riječi pjesama nisu znali, ali su osjećali sve, toliko su rukama mahali i pjevali...ali ne znam što su pjevali...valjda su samo pratili glasom melodiju pjesme. Jednostavno čovjeku bude drago kad vidi toliku radost i zanos, ponašali su se radosno i živahno kao mala djeca.

A pjesme da ste čuli samo...hm...a tek violinu ...pogotovo mi se svidjela sljedeća pjesma:

Dajemo Ti slavu
čast i hvalu
Tebi podižemo ruke
Tvoje ime slavimo

Jer velik si
činiš djela velika
nitko nije kao Ti
Isuse, nitko nije kao Ti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2007 06:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam na vašim svjedočanstvima... Divno je to čuti!
HVALA :grlim te: :grlim te:
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2007 08:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Patientia je prekrasno opisala situacije iz Isusovog života koje nam je fra Zvjezdan prepričavao i analizirao...

Ja sam od onih koja se voli družiti s grešnicima, ali nije ni to moje druženje čisto jer - često pomislim: "Pa što ako će sad ljudi misliti da sam i ja takva ako me vide s njom/s njim?" A vjerojatno sam u nekim stvarima puno gora od njih..

Pokušavam se izliječiti od takvih misli u srcu i nadam se da ću uskoro moći čista srca i bez umišljene pravednosti ići i uz "najvećeg" grešnika..

I mene se nekako jako dojmilo fra Zvjezdanovo tumačenje Isusovog susreta na zdencu sa Samarijankom. Baš nam je to naglasio: Isus je bio čista srca i zbog toga je odmah čim je ona došla (a zna se da su Židovi i Samarijanci bili u lošim odnosima) poput djeteta rekao:

Daj mi da se napijem vode!

Ona se tome začudila, gle ti ovog Židova kako me otvoreno i odmah traži da mu dam posudu za vodu! Pa zar on ne zna da se mi ne družimo?
To me oduševilo...Kako On sa svojim nevinim srcem pristupa grešnicima. I Samarijanku je to začudilo..

Vjerojatno je to naš cilj ovog života, cilj života na Zemlji - učiniti svoje srce što sličnije Isusovom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2007 18:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
n akraju je bi oprekrasan blagoslov sa presvetim
fra zvjezdan je rekao budite svjesni toga da vas Isus sada gleda i da vas zeli iscjeliti...
stavite ruku na svoje srce...
bilo je predivno.. a i band je bio super pogotovo onaj svecenik koji je sa njima pjevao..ja sam bila na desnoj tribini kraj pozornice, jako mi se svidio njegov zanos...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 199 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr