www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 10:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
KAKO MOLITI?

-moli punih 9 mjeseci, koliko je dijete koje posvajaš pod srcem majke koja ga ne želi, a koju također pratiš molitvom,
- moliš samo za jedno dijete, čiju narodnost, spol, ime i roditelje, zna samo Gospodin, osim ako ti znaš konkretnu osobu u potrebi,
- možeš se zavjetovati sam - privatno, u grupi - javno, na Euharistiji, zajedno s ostalim župljanima, u molitvenim zajednicama, preko TV, radija i slično,
- ispuštanje molitve, dulje od dva tjedna, zahtjeva obnovu zavjeta; potpuno prezreti zavjet dan Bogu je grijeh,
- nastavi moliti za njegov ispravan i svet kasniji život, da s njime mogneš gledati Boga u vječnoj, obećanoj sreći,
- ispušteni dani molitve mogu se nadoknaditi dodavanjem nakon devet mjeseci.


Duhovno posvojenje je molitvena obveza, koja se može zavjetovati privatno ili javno, s nakanom spašavanja začetog života u opasnosti. Kroz devet mjeseci molitvom i žrtvom molitelj prati dijete, poznato samo Bogu, kao i njegove roditelje, a osobito majku, te mu time pomaže da se sigurno rodi. Nijedno zlo ne ostaje nekažnjeno - snagom molitve i žrtve uistinu ga možeš spriječiti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 10:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molitva zavjetovanja, samo na početku posvojenja:

PRESVETA DJEVICE, BOGORODICE MARIJO, SVI ANĐELI I SVETI! U ŽELJI DA POMOGNEM OBRANU NEROĐENIH, JA (IME), ČVRSTO ODLUČUJEM DA ĆU OD DANA ___ DO ___, DUHOVNO POSVOJITI JEDNO DIJETE, ČIJE IME SAMO BOG ZNA, TAKO ŠTO ĆU KROZ OVIH DEVET MJESECI SVAKOGA DANA MOLITI ZA SPAS NJEGOVOG ŽIVOTA, KAO I ZA ISPRAVAN ŽIVOT RODITELJA I DJETETA NAKON ROĐENJA.
AMEN.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 10:49 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2007 15:40
Postovi: 7
Lokacija: VINKOVCI
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
TEJA MOJA POZNANICA JE JUČER POBACILA. ODGOVARALE SU JE KOLEGICE AL NIJE POMOGLO. DIJETE JE IMALO 6 TJEDANA. :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 10:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svakodnevno moli sljedeću molitvu:

GOSPODINE ISUSE, ZAGOVOROM TVOJE MAJKE MARIJE, KOJA TE S LJUBAVLJU RODILA I SVETOG JOSIPA, MUŽA ŽIVE VJERE I PREDANJA, KOJI SE BRINUO O TEBI NAKON PORODA, MOLIM TE ZA TO NEROĐENO DIJETE, KOJEG SAM DUHOVNIM PUTEM POSVOJIO/LA, A KOJE SE NALAZI U OPASNOSTI UBOJSTVA POBAČAJEM. MOLIM TE, UDIJELI NJEGOVIM RODITELJIMA LJUBAVI I HRABROSTI DA SVOJEM DJETETU SAČUVAJU ŽIVOT, KOJEG SI MU TI SAM ODREDIO.
AMEN.


Svojoj molitvi dodaj deseticu krunice, a Bogu osobito prikazuj svoje kušnje, trpljenja, starost i bolest.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 10:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Igac napisao:
TEJA MOJA POZNANICA JE JUČER POBACILA. ODGOVARALE SU JE KOLEGICE AL NIJE POMOGLO. DIJETE JE IMALO 6 TJEDANA. :(


:cry: :cry: :cry: :cry: Zašto?
Pobačaj nije operacija, to je ubojstvo nevinog djeteta. Pobačaj donosi posljedice, ni jedna majka ne može biti sretna poslije toga. Osim ako ne prihvati Isusa, Njegovu ljubav, jer Bog stvoritelj ljubi i oprašta!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 11:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Ljubavlju Te vječnom ljubim! Ako su ti grijesi kao purpur crveni, učinit ću ih bijelima poput snijega! Izvest ću te iz carstva tame u Kraljevstvo Sina, Ljubavi Svoje! Vjeran sam Ja i pravedan, opraštam ti grijehe! Isusovim si ranama iscijeljena, tvoju bol je On uzeo na sebe! Ja sam bogat milosrđem, Ja sam oproštenje i Ljubav...Ja sam Bog, tvoj Spasitelj...!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 11:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marijo, Majko i Zaštitnice nerođenih!

Predajem se sasvim Tebi, posvećujem svoje srce Tvome Srcu, po Tebi zahvaljujem Bogu za sve što imam, za cijeli svoj život. Gospo, učini me oruđem spašavanja nerođenih u opasnosti pobačaja! ispuni me ljubavlju prema Gospodinu i braći, bližnjima. Daj da radim i živim na slavu Svemogućeg te molitvom i žrtvom doprinosim da se dječica rađaju a ne ubijaju. Majko Života, spasi nerođene: u tome Ti želim pomagati i Tebe štovati s Anđelima, o Kraljice moja i utjeho moja! Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 11:26 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 31 kol 2007 15:40
Postovi: 7
Lokacija: VINKOVCI
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
NIJE NI ONA ŽELJENO DIJETE, TAKO DA NITI NEMA IZRAŽENE OSIJEĆAJE. ZAPRAVO JE ODUSTALA OD POBAČAJA KAD JE VIDJELA ULTRAZVUK DIJETETA I TAD SE MALO SMEKŠALA I ODLUČILA JE IPAK PRIHVATIT ALI JUČER SAZNAM DA JE POBACILA KOD DRUGOG LJEČNIKA. A RAZLOG??? ZALJUBILA SE I NAŠLA DRUGOG DEČKA!!! BIVŠI JOJ JE REKAO DA ĆE JE OSTAVITI AKO TO UČINI! GDJE SU GRANICE LJUTSKOJ GLUPOSTI!!! ILI KOLIKA JE SAMO RANA U NJENOM SRCU KAD NI SAVJEST NE POMAŽRE!!! ILI KAKVA SEBIČNOST!!! NE RAZUMIJEM :? ZBUNJEN SAM


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 22:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Igac napisao:
NIJE NI ONA ŽELJENO DIJETE, TAKO DA NITI NEMA IZRAŽENE OSIJEĆAJE. ZAPRAVO JE ODUSTALA OD POBAČAJA KAD JE VIDJELA ULTRAZVUK DIJETETA I TAD SE MALO SMEKŠALA I ODLUČILA JE IPAK PRIHVATIT ALI JUČER SAZNAM DA JE POBACILA KOD DRUGOG LJEČNIKA. A RAZLOG??? ZALJUBILA SE I NAŠLA DRUGOG DEČKA!!! BIVŠI JOJ JE REKAO DA ĆE JE OSTAVITI AKO TO UČINI! GDJE SU GRANICE LJUTSKOJ GLUPOSTI!!! ILI KOLIKA JE SAMO RANA U NJENOM SRCU KAD NI SAVJEST NE POMAŽRE!!! ILI KAKVA SEBIČNOST!!! NE RAZUMIJEM :? ZBUNJEN SAM


Ne zna sto je ucinila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ruj 2007 22:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Leo napisao:
Igac napisao:
NIJE NI ONA ŽELJENO DIJETE, TAKO DA NITI NEMA IZRAŽENE OSIJEĆAJE. ZAPRAVO JE ODUSTALA OD POBAČAJA KAD JE VIDJELA ULTRAZVUK DIJETETA I TAD SE MALO SMEKŠALA I ODLUČILA JE IPAK PRIHVATIT ALI JUČER SAZNAM DA JE POBACILA KOD DRUGOG LJEČNIKA. A RAZLOG??? ZALJUBILA SE I NAŠLA DRUGOG DEČKA!!! BIVŠI JOJ JE REKAO DA ĆE JE OSTAVITI AKO TO UČINI! GDJE SU GRANICE LJUTSKOJ GLUPOSTI!!! ILI KOLIKA JE SAMO RANA U NJENOM SRCU KAD NI SAVJEST NE POMAŽRE!!! ILI KAKVA SEBIČNOST!!! NE RAZUMIJEM :? ZBUNJEN SAM


Ne zna sto je ucinila.


Ne zna, ali nadam se da će saznati i postati svjesna toga....tražiti oprost..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 126 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr