www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 08 stu 2007 15:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Gle, stojim na vratima i kucam,"(Otk 3,20)
Istina je. Stojim na vratima tvoga srca, dan i noc. I onda kad ne slusas i kad sumnjas da bih to mogao biti Ja, Ja sam tamo. Iscekujem i najmanji znak tvog odgovora, cak i najtisi poziv koji ce mi dozvoliti da uđem.
I zelim da znas da ja dolazim kad god Me pozoves-uvijek, bez sumnje. Dolazim tiho i neprimjetno, s beskrajnom moci i ljubavlju, donoseci mnoge darove Svoga Duha. Dolazim sa svojim milosrđem, sa Svojom zeljom da oprostim i izlijecim, i s ljubavlju vecom od tvoga shvacanja-ljubavlju koja je velika kao ljubav koju sam primio od Oca ("kao sto je Otac ljubio mene tako sam i ja ljubio vas..."Iv15,9). Dolazim s vatrenom zeljom da te utjesim i da ti dam snage, da te podignem i povijem tvoje rane. Donosim ti Svoje svjetlo da rastjeram tvoju tamu i tvoje sumnje. Dolazim sa Svojom snagom da mogu nosti tebe i svo tvoje breme, sa svojom milosti, da dodirnem tvoje srce i promjenim tvoj zivot i mir ti Svoj darujem da umorim tvoju dusu.

Poznajem te u cjelosti-znam sve o tebi. Svaku vlas na tvojoj glavi sam izbrojio. Nista u tvom zivotu nije nevazno za Mene. Slijedio sam te godinama i uvijek sam te ljubio, cak i u tvojim lutanjima. Znam sve tvoje probleme, znam tvoje potrebe i tvoje brige. Da, znam sve tvoje grijehe. Ali ponovno ti kazem da te ljubim- ne zbog onoga sto jesi ili nisi ucinio- ljubim te zbog tebe samoga, zbog ljepote i dosojanstva koje ti je Moj Otac dao stvorivsi te na svoju sliku. To je dostojanstvo koje si cesto zaboravio, ljepota koju si okaljao grijehom. Ali ja te ljubim onakva kakav jesi, i prolio sam Svoju Krv da bih te pridobio nazad. Ako me mirno zamolis s vjerom, Moja ce milost dotaci sve ono sto treba promjeniti u tvome zivotu i Ja cu ti dati snage da se oslobodis grijeha i njegove razarajuce snage.

Znam sto je u tvom srcu- znam tvoju usamnjenot i tvoje rane- odbacenost, osude, ponizenja. Sve sam to ponio prije tebe, tako da mozes podijeliti samnom Moju snagu i pobjedu. Znam posebno tvoju potrebu za ljubavlju- kako zudis za ljubavlju i paznjom. Ali kako si cesto uzalud zudio, trazeci tu ljubav sebicno, pokusavajuci ispuniti prazninu u sebi prolaznim zadovoljstvima- s jos vecom prazninom grijeha. Zudis li za ljubavlju? "Dođite k meni svi vi koji ste zedni..."(Iv7,37). Ja cu te zadovoljiti i ispuniti. Zudis li za paznjom? Brinem o tebi vise nego sto mozes zamisliti- do toga da sam umro na krizu za tebe.
Žeđam za tobom. Da, to je jedini nacin kojim mogu opisati Svoju ljubav prema tebi. ŽEĐAM ZA TOBOM. Žeđam da te ljubim u da budem ljubljen od tebe- toliko si Mi dragocjen. ŽEĐAM ZA TOBOM. Dodi k Meni i Ja cu isuniti tvoje srce i izlijeciti tvoje rane. Ucinit cu te novim stvorenjem i dati ti mir, cak i u svim tvojim kusnjama. ŽEĐAM ZA TOBOM. Nikada ne smijes sumnjati u Moje milosrđe, Moje prihvacanje tebe, Moju zelju da ti oprostim, Moju ceznju da te blagoslovim i da zivim Svoj zivot u tebi. ŽEĐAM ZA TOBOM.
Ako se osjecas nevaznim u ocima svijeta, to uopce nije vazno. Za Mene na cijelom svijetu ne postoji nitko tko M je vazniji od tebe- ŽEĐAM ZA TOBOM. Otvori M srce, dođi k Meni , zudi za Mnom, daruj Mi svoj zivot- i dokazat cu ti koliko si vazan Mone srcu.

Zar ne shvacas da Moj Otac vec ima savrsen plankako promjeniti tvoj zivot, pocevsi od ovog trenztka? Vjeruj Mi, moli Me svaki dan da dođem i preuzmemnadzor nad tvojim zivotom- i Ja cu to uciniti. Obecavam ti pred svojim nebeskim Ocemda cu ciniti cudesa u tvome zivotu. Zasto bih to ucinio? Zato sto ŽEĐAM ZA TOBOM. Sve sto trazim od tebe je da Mi se potpuno predas. Ja cu uciniti sve ostalo.
Vec sada vidim mjesto koje je Moj Otac prpremio za tebe u Mom kraljevstvu. Zapamti da si u ovome zivotu hodocasnik, na putu kuci. Grijeh te ne moze nikada zadovoljiti, niti ti dati mir koji trazis. Sve ono sto si trazio izvan mene ostavilo je samo jos vecu prazninu u tebi, zato s enemoj navezivati na prolazne stvari ovoga zivota. Ali prije svega ne bezi od Mene kada padas. Dođi k Meni bez odlaganja. Kad Mi predas svoje grijehe, dajes Mi radost da budem tvoj Spasitelj. Ne postoji nista sto ne mogu oprostiti ili izlijeciti; stoga dođi i olaksaj svoju dusu.

Bez obzira koliko daleko odlutao, bez obzira koliko Me cesto zaboravis, bez obzira koliko krizeva moras nositi u svome zivotu, postoji nesto sto zelim da zapamtis, nesto sto s enece nikada promjeniti: ŽEĐAM ZA TOBOM. Ovakvim kao sto jesi. Ne moras se promjeniti da bi vjerovao u Moju ljubav, jer ce te upravo tvoja vjera u Moju ljubav promjeniti. Ti me zaboravljas, ali Ja te trazi svakog trenutka- stojim na vratima tvoga srca i kucam. Jeli ti tasko u to povjerovati? Zato pogledaj na kriz, pogledaj Mje srce koje je bilo probodeno za tebe. Zar nisi razumio Moj kriz? Tada poslusaj ponovno rijeci koje sam s njega izgovorio- zato sto one jasno govore zasto sam sve ovo pretrpio za tebe: "ŽEDAN SAM..."(Iv 19,28). Da, žeđam za tobom- kao sto psalam koji sam molio kaze o Meni "Trazio sam nekog da menljubi i nisam nasao nikoga..." (Ps 69,25).
Cijeli svoj zivot trazios am tvoju ljubav- i nikada te nisam prestao ljubiti i ceznuti za tvojom ljubavlju. Pokusao si puno toga u svome traganju za srecom; zasto Mi ne pokusas otvoriti svoje srce, upravo sada, vis enego ikada prije?
Svaki put kad otvoris vrata svoga srca, svaki put kada mi se priblizis, cut ces Moj glas, iznova i iznova, ne ljudskim rijecima, vec u duhu: "Bez obzira sto si ucinio, ljubim te zbog onoga sto jesi. Dođi k Meni sa svim svojim jadima i grijesima, sa svojim teskocama i potrebama i sa svom svojom ceznjom da budes ljubljen. Stojim na vratima tvoga srca i kucam...Otvori Mi, jer...ŽEĐAM ZA TOBOM..."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 stu 2007 16:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
braco i sestre nisam ni ja ljubitelj prevelikih postova ali vas molim da ovo procitate...TO NAM ISUS GOVORI,MENI TEBI... ove Njegove rijeci obracaju, ovo se rijeci utjehe..i onoga koliko nas samo ljubi nas Spasitelj.
...nisam nigdje na netu mogla naci ovaj clanak pa sam ga pisala za vas ovdje...zato dajte si koju minutici, saberite se i procitajte...poslije ce vam biti grago...
....VOLIM VAS... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 stu 2007 22:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Ivana ,post je divan i hvala ti na trudu koji si uložila.!!!:)!!!!:)
PREDAJEM TI SE ISUSE POTPUNO, SAMO TI POZNAJEŠ ME!!!!
-----------------------------------------------------------------------------------
SRCE MI JE ISPUNJENO SREĆOM ,O JAHVE
LJUBAV JE TVOJA PREOBILNA................................................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 stu 2007 15:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Kako Bog ljubi


Kad netko nekoga ljubi te ga obasipa dobročinstvima, obasipava ga i ljubi prema svojim svojstvima i uvjetima.



Tako tvoj Zaručnik, nastanjujući se u tebi, pruža ti milosti onakav kakav On jest.



Budući da je svemoguć, mudar i neizmjerno dobar, ljubi te i daruje te svemogućnošću, mudrošću i dobrotom.



Svet i pravedan, ljubi te i daje ti milosti sa svetošću i pravednošću.



Budući da je milosrdan blag i milostiv, ti doživljavaš njegovu milosrdnost, blagost i milostivost.



On je jako i nježno Biće, pa osjećaš da te ljubi jako i nježno.



Istinit i čist, ljubi te istinski i čisto.


Darežljiv te ljubi i miluje darežljivo, bez ikakvog računa, samo da tebe obdari.


On koji je sama krepost najveće poniznosti najponiznije se snizuje do tebe i ljubi te najvećim poštovanjem, izjednačuje te sa sobom.



I po tom putu svojih saopćenja On ti se sam pokazuje sladak i raspoložen, s onim svojim licem punim ljepote, pa ti u ovom sjedinjenju - ne bez razigranosti tvoga srca - kaže: “ja sam tvoj i sav pripadam tebi. I uživam da sam ovakav kakav jesam, da budem tvoj i da ti se darujem."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2007 12:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znam sto je u tvom srcu- znam tvoju usamnjenot i tvoje rane- odbacenost, osude, ponizenja. Sve sam to ponio prije tebe, tako da mozes podijeliti samnom Moju snagu i pobjedu. Znam posebno tvoju potrebu za ljubavlju- kako zudis za ljubavlju i paznjom. Ali kako si cesto uzalud zudio, trazeci tu ljubav sebicno, pokusavajuci ispuniti prazninu u sebi prolaznim zadovoljstvima- s jos vecom prazninom grijeha. Zudis li za ljubavlju? "Dođite k meni svi vi koji ste zedni..."(Iv7,37). Ja cu te zadovoljiti i ispuniti. Zudis li za paznjom? Brinem o tebi vise nego sto mozes zamisliti- do toga da sam umro na krizu za tebe.
Žeđam za tobom. Da, to je jedini nacin kojim mogu opisati Svoju ljubav prema tebi. ŽEĐAM ZA TOBOM. Žeđam da te ljubim u da budem ljubljen od tebe- toliko si Mi dragocjen. ŽEĐAM ZA TOBOM. Dodi k Meni i Ja cu isuniti tvoje srce i izlijeciti tvoje rane. Ucinit cu te novim stvorenjem i dati ti mir, cak i u svim tvojim kusnjama. ŽEĐAM ZA TOBOM. Nikada ne smijes sumnjati u Moje milosrđe, Moje prihvacanje tebe, Moju zelju da ti oprostim, Moju ceznju da te blagoslovim i da zivim Svoj zivot u tebi. ŽEĐAM ZA TOBOM.


Prekrasno!!!! Hvala Ivana7 :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2007 21:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zanima me odakle su točno ovi izvori?Zbilja prekrasno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2007 22:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zuki, neznam ni ja odakle je izvor ovoga..evo pronasla sam i na netu pise ovo sto sam ja tu stavila i ispod jos dodano:

-« Isus je Bog, zato su Njegova ljubav, Njegova žeđ, beskonačne. On koji je stvorio svemir, tražio je ljubav svojih stvorenja. On žeđa za našom ljubavlju...« Ove riječi: »Žedan, sam» - da li odjekuju u našim dušama?».

Majka Terezija

nigdje nisam mogla naci kome je tocno to Isus rekao da nam objavi :roll:
mozda bas Majki Tereziji..neam pojma..ma nebitno..bitno koliko nas nas Bog voli...cuj-"svaku vlas na tvojoj glavi sam prebrojao..nista mi u veti tebe nije nevazno"..mozete misliti koliko nas dobro poznaje.. :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 pro 2010 10:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 kol 2010 13:41
Postovi: 43
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala na ovom tekstu, trebalo mi je. :) Neka te Bog blagoslovi i Majčica naša grli i čuva :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2011 13:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Predivan tekst, hvala ti!
Dok sam ga čitala, osjetila sam da liječi nešto u meni.
Hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr