www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2006 16:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Za "Valentinovo" i vjernost svojoj ljubavi i kad nas smrt rastavi :evil:
Sakramentalna ljubav (ljubav u braku) i sama institucija braka su
vječni. Da li smrt jednog supružnika to može poljuljati :twisted:
Ako crkva dozvoljava nakon smrti jednog od supružnika ponovno
zasnivanje bračne zajednice, kakva bi to ljubav bila ako sam svu
ljubav ugradio u svoju sadašnju zajednicu i ne želim nakon prisile
smrti počimati niti pokušavati ispočetka :shock: Trebalo bi se
prilagoditi novom načinu života a ljubav je bezgranična i možemo je
dokazivati na bezbroj drugih načina. :?: Pitam se zašto je dozvoljeno
u navedenom slučaju ponoviti sakrament ženidbe i nije li ovaj zakon
previše liberalan. :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2006 16:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Možda sam ja hipersenzibilan, ali sam htio reći samo da je za zasnivanje pravog kršćanskog braka potrebna jedna posebna vrsta ljubavi koja se na može dijeliti na dva ili više dijelova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2006 18:55 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ah....baš se našla kompetentna za ovako nešto...ali eto pokušat ću...
rastavljena....i nisam stupala u brak isključivo zbog one rečenice što Bog spoji neka nitko ne rastavlja...
a i nisam mogla pomisliti da bi netko "odgajao" moje dijete...strah me toga...
jesam čak sam i otišla na informacije o crkvenom razvodu braka...
i rekao mi je svećenik(preziva se vragović)...da imam uvjete za razvod braka....i da samo donesem dokumentaciju i imena svjedoka...
no....mislila sam ...mislila...i osim što mi se nije sviđalo prezime svećenika(inače izuzetno simpatičan i srdačan čovjek)....nekako sam mislila...čemu to....
ako sam već povrijedila Boga,dijete,sebe a i bivšeg supruga pa ne moram onda ići u još veće probleme....
bit ću i pokušat ću biti s Bogom....

i to je u redu....

a slažem se s damirom da je prava ljubav zauvijek...
no eto nismo svi jaki....neki od nas su slabi i u samoći jednostavno trebaju ruku koja ih razumije....ne znaju se osloniti na "svoje" snage s Bogom....
i valjda takvima treba drugi brak....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2006 21:13 
po mom vjerovanju brak je do smrti.
a rastava je dopustena samo u slucaju preljuba.


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2006 14:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
....nekako sam mislila...čemu to....
ako sam već povrijedila Boga,dijete,sebe a i bivšeg supruga pa ne moram onda ići u još veće probleme....
bit ću i pokušat ću biti s Bogom....

i to je u redu....

a slažem se s damirom da je prava ljubav zauvijek...
no eto nismo svi jaki....neki od nas su slabi i u samoći jednostavno trebaju ruku koja ih razumije....ne znaju se osloniti na "svoje" snage s Bogom....
i valjda takvima treba drugi brak....


Andjelina1 nekako mi kontradiktorno zvuči ovo što si navela,ali premalo je info za dublje nešto.No samo da napomenem da Crkva dopušta nakon smrti jednog od supružnika ponovnu ženidbu oliti udaju,no nakon rastave(ukoliko nije odobrena od strane crkvene vlasti)ne može se stupati u drugi brak i vjerojatno je tebe i to potaklo da tako učiniš-samo mi zvuči nejasno što podrazumijevaš pod tim"ako sam već povrijedila Boga,dijete,sebe a i bivšeg supruga "?Naime potoje dvije vrste nazovimo to tako "rastave","od stola i postelje"i ona "rastava" nakon koje se ponovno stupa u brak(grijeh).Jer onaj koji je u crkvenom braku nema pravo na novi brak-jer on vrijedi do smrti i stoga je svaki brak nerazriješiv!Tada nastupaju određene zapreke, iako se takovih Crkva ne odriče.Razlika je samo u pristupanju sakramentima-jer u prvom slučaju sakramentima se može pristupiti,dok u ovom drugom slučaju ne-osim u smrtnim pogibeljima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2006 15:43 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ne znam joakime ono što ti znaš...
ja znam drugačije....

rastavljena sam po zakonu....dakle na sudu...
išla sam na kaptol za razriješenje crkvenog braka i s obziron ana ono što sam ispričala svećeniku koji je odgovoran za zaprimanje crkvenih razvoda.... imam uvjete za razvod braka

razvod ne priječi da se pristupa sakramentima....
na skoro svakoj drugoj ispovjedi me svećenik upita da li sam u braku i ja mu kažem da nisam
bitno je ne biti u odnosu sa nekim drugim muškarcem...
tad se ne može pristupiti pričesti....

ja sam rekla da sam povrijedila Boga,djete,bivšeg supruga i sebe zato što se tad nisam utjecala Bogu da uz njegovu pomoć en dozvolim zlome da uništava našu obitelj....
zlo jako voli uništavati obitelj...to mu je poslastica jer od tud nastaju mnoge druge nevolje...
zato sam rekla da sam ih povrijedila...jer sam mogla poduzeti povjerenje u Boga da može promijeniti mene i mog supruga i da može zatvoriti usta zlome....a nisam...nego sam pokleknula pred napastima zloga i razvrgla taj brak na svoju inicijativu....
nije bio preljub u pitanju...nego nemogućnost da se više izdržiu tim uvjetima...ne mogu o tome pričati jer mi nikako niej ugodno a mislim da nije ni bitno na razvoj teme


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2006 16:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
ne znam joakime ono što ti znaš...
ja znam drugačije....

rastavljena sam po zakonu....dakle na sudu...(predpostavljam civilnom)
išla sam na kaptol za razriješenje crkvenog braka i s obziron ana ono što sam ispričala svećeniku koji je odgovoran za zaprimanje crkvenih razvoda.... imam uvjete za razvod braka(?)

razvod ne priječi da se pristupa sakramentima....(priječi u onom drugom slučaju koji sam naveo u postu prije)na skoro svakoj drugoj ispovjedi me svećenik upita da li sam u braku i ja mu kažem da nisam(i uz crkveni zakonski kanon razrješenja tvoj i svaki crkveni brak je nerazriješiv...Kan.1151-1155bitno je ne biti u odnosu sa nekim drugim muškarcem...(to se podrazumijeva)
tad se ne može pristupiti pričesti....

ja sam rekla da sam povrijedila Boga,djete,bivšeg supruga i sebe zato što se tad nisam utjecala Bogu da uz njegovu pomoć en dozvolim zlome da uništava našu obitelj....
zlo jako voli uništavati obitelj...to mu je poslastica jer od tud nastaju mnoge druge nevolje...(potpuno se slažem,samo što se poduzima da s e tom zlu oduprijemo?)zato sam rekla da sam ih povrijedila...jer sam mogla poduzeti povjerenje u Boga da može promijeniti mene i mog supruga(mislim i mišljenja sam da mi trebamo najprije sebe mijenjati a onda pokušati uz Božju pomoć i druge) i da može zatvoriti usta zlome....a nisam...nego sam pokleknula pred napastima zloga i razvrgla taj brak na svoju inicijativu....(s obzirom da bih dalje trebao ulaziti u dubinu,ne kanim to činiti ali je potrebno puno više saznanja imati o braku i inim sakramentima,kako ne bi tumačili sebi njih onako kako u određenim trenucima nam odgovara-jer tada direktno smo odgovorni i za propuste koji s e ne mogu samo tako odricanjem namiriti,jer u protivnom mnogi bi mogli više izabirati put iščekivanja čudesa i lagodnosti Isusova Evanđelja,negoli biti spreman i prihvaćati i težinu i sramotu Križa!)nije bio preljub u pitanju...nego nemogućnost da se više izdržiu tim uvjetima...ne mogu o tome pričati jer mi nikako niej ugodno a mislim da nije ni bitno na razvoj teme



Poštovana andjelina1,
Naravno da razumijem da nije potrebno iznosititi vlastite osjećaje na ovako javnom mjestu,no bez ljutnje moram se osvrnuti na nekoliko stvari.Nadam se da se nećeš ljutiti ukoliko svoje mišljenje ili nejasnoće postam u tvom citatu....moje podebljano!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2006 17:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakime lako sudis! jesi li bio u situaciji kao ona? svi danas se bave samo osudom a nitko razumijevanjem.

ja mogu razumjeti angelinu, zene cesto dok su mlade ne misle za koga ce se udati slijede iluzije i varke i tek u braku otkriju koju su gresku nacinile i za koga su se udale.

bolje se je rastati nego imati pakleni brak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 252 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr