www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 10:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 10 stu 2007 18:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam Martina,
I najsretnija sam osoba na svijetu! Zašto? Iskusila sam pomoć i snagu Božju, pobijedila u borbi koja je mogla stajati života moju Jasnicu. Naime, kad sam otkrila treću trudnoću, šokirala sam se, blago govoreći. Upravo sam bila dobila dobar posao, a moj muž je bio često službeno odsutan, putujući poslovno po cijeloj državi. Moje drugo dijete je pohađalo specijalnu školu, zbog manjeg hendikepa, zarađenog dok je bio beba, te sam mu morala poklanjati više pažnje. Kod kuće sam čuvala i staru, boležljivu svekrvu. Dakle, treće dijete?! Ni u ludilu! Nekoliko njeseci bila sam bombardirana "dobrim savjetima" prijatelja i liječnika, ta danas je sasvim normalno abortirati treće dijete ("to i nije dijete"), čak bi bilo
"neodgovorno roditi ga", jer bih "zapostavila drugo dvoje". Tada u moj život ulazi Isus i vjera. Slučajno sam s posla svratila u jednu gradsku crkvicu i vidjela ljude kako mole krunicu. Voditeljica je upravo u tom trenutku govorila: "Ovu deseticu prikazujemo za nerođenu dječicu, koju majke žele pobaciti, ne dopuštajući im da žive, vole, vjeruju i raduju se..." Neočekivana, silna milost Gospodina tako me protresla, da sam sva drhteći kleknula i zaplakala... Sve, baš sve je prošlo u najboljem redu, rodila sam zdravu, prekrasnu djevojčicu, koja je naš ponos, sreća, čiji osmijeh ne bih mijenjala za sva bogatstva i uspjehe ovoga svijeta! Isus je spasio ne samo nju, nego i mene i moj brak i cijelu obitelj! Mnogi su mi sa divljenjem priznali da sam veliko svjedočanstvo ljudima, jer sa svojih 40 godina prihvaćam novi život i usprkos svim poteškoćama, sada s Bogom, idem naprijed, svjesna da je Bog uz mene i moje, da nas voli i blagoslivlja i čeka da dođemo kući, u nebesku Domovinu. Što da vam kažem, osim: hvala što smo jedno u Njemu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 stu 2007 22:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2007 09:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tIokMHNjlFo[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2007 19:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2007 21:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jednom sam bio čuo.
"11. 9. 2001. izvršen je teroristički napad u NY na dva nebodera. Oko 3000 ljudi je poginula. Istoga dana oko 4000 djece u SAD-u je pobačeno, isto tako i sljedeći dan, i sljedeći, i sljedeći, i sljedeći ...."

Bože dovedi svako pobačeno djete u svoje Kraljestvo i pozovi na pokajanje i obraćenje njihove roditelje. Usliši našu molitvu. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 pro 2007 19:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 stu 2007 15:03
Postovi: 68
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo jedna dobra vijest.

U Hrvatskoj sve manje pobačaja

Ako je vjerovati u pouzdanost i vjerodostojnost prijava iz zdravstvenih ustanova, koji se potom godišnje obrađuju i analiziraju u Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo, Hrvatska danas nema problema s prekidima trudnoće.

Do početka devedesetih, kada se bilježilo i do 35.000 pobačaja, među kojima je bilo nevjerojatnih oko 26.000 legalno induciranih, što znači željenih prekida trudnoće, posljednjih godina broj je namjernih abortusa između pet i šest tisuća, prenosi Večernji.hr.

Iako podaci za ovu godinu još nisu potpuno obrađeni, skok u prekidima trudnoće se ne očekuje te su brojke otprilike iste kao lani. Gotovo 60 posto žena koje traže prekid trudnoće su u braku, a najviše ih je među ženama u dobi od 30 do 39 godina gotovo 30 posto koje, k tome, već imaju dvoje djece.

Očito je, dakle, da je u Hrvatskoj u većini obitelji treće dijete neželjeno. Prekida trudnoće među mladim djevojkama do 19 godina relativno je malo, oko 400. Prema županiji prebivališta žena, lani je najveća stopa pobačaja na 100.000 žena fertilne dobi bila u Primorsko-goranskoj županiji, a najnižu stopu ima Splitsko-dalmatinska županija.

Također su zanimljivi podaci vezani uz prigovor savjesti liječnika po pitanju pobačaja. Liječnici prema zakonu imaju pravo na izražavanje prigovora savjesti bez ičijih pitanja ili formalnosti. I do prije nekoliko godina ginekologa s prigovorom savjesti moglo se nabrojiti na prste jedne ruke, a danas ih je u tom statusu u Hrvatskoj bar 70-ak posto.

http://www.kriz-zivota.com/magazin/zivo ... _pobacaja/

Ipak 5000 - 6000 godišnje je i dalje katastrofalno. Ako uzmemo u obzir da je 2005. u RH rođeno 42492 djeteta, to je oko 11% trudnica pobaci! :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 pro 2007 19:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 sij 2008 22:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Po-2CjdXUjk[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 17:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 lis 2007 11:04
Postovi: 149
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo jedna pjesmica nastala kroz razmišljanje, molitvu i kontemplaciju potaknuta temom pobačaj:

Oče, zašto si me stvorio
jer sam te silno ljubio,
zašto si tu bol dopustio,
ne, ja bol nisam dopustio
ja sam ti život spasio,
života sam dva za tvoj dao
jedan život Sina moga
drugi život brata tvoga,
U vječnosti sam te planirao,
tvoje maleno tijelo spasio,
dušu ti hranio,
noću te čuvao,
od zlih ljudi branio,
pjesmice sam ti pjevao,
sa tobom se igrao,
u strahu te grlio,
skupa s tobom plakao,
o, tako sam te ljubio,
ja te trebam kćeri,
trebam srce tvoje, toplo i čisto,
tvoju dušu i djela tvoja,
budi sreća drugim i ljubav moja.
Osmijehom svojim tugu odnesi
i ljubav moju svima prinesi.

Oče, oprosti mi sve, volim te...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 17:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 142 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr