www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 16:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
_Ivica_ napisao:
Hej jel ide netko sada u subotu na Jordanovac?
Ja dolazim... :D

Ja bih tako rado, ivice ali neću moći. jesi li već uzeo onu plavu knjigu Svećenicima Marijinim predragim sinovima? Drago mi je Ivice da častiš taj blagdan......veliki je to dan...dan Bezgrešnog Srca Marijina.
Ja obično na prvu subotu idem u Mati slobode, bude klanjanje pred Presvetim i misa, a dođu dečki iz Cenakula Vrbovec-pjevaju i sviraju i te su mi subote posebno na srcu. Mislim da sam o tome već negdje pisala.
Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2008 17:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vikice uzeo sam tu knjigu...i zbilja je prekrasna...
Skoro sam ju i pročitao...
I nekim drugima sam ju dao-ali mi se čini da ju ne čitaju...
:twisted: :twisted:

Da-velik je to blagdan...
Samo još uvjek ljudi malo znaju o tome...
Ja kad nekom pričam o prvoj suboti-meni ljudi kažu-"pa ti si subotar"!!!
:shock: :shock: :shock:
Strašno...
Već 3 godine dolazim u Zg...
...premda ne svaku subotu... :(
Onda kad mogu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 09:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ivice, nadam se da si bio u subotu na Jordanovcu, ja sam krunicu i misu pratila putem Radio Marija i bila sam u Duhu sa svima koji su bili tamo, pater Jedvaj nam je veliki blagoslov i pravi Marijin sin, Bogu hvala na njemu!
U pravu si, doista ljudi slabije poznaju pobožnost prvih petaka i prvih subota i nama je dužnost da o tome govorimo i svjedočimo da se ljudi upoznaju s tim duhovnostima i crpe duhovna blaga i milosti koje nam daju Presveto Srce Isusovo i Bezgrešno Srce naše Majke!
Btb Ivice! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
ja sam bio ,ali sam otprije imao dogovor da idem s tetkom odmah poslije mise na ručak itd
zato se nisam deklarirao , jer bi bilo nepristojno da nekoga odbijem za upoznati ga i popričati poslije mise isl, što mi je obično želja kad upoznam nekog sličnog, a da mu onda kažem odoh ja svojim poslom
nekako mi je bilo glupo i nezgodno :roll:

zato se nisam ivici javio da dolazim, da ne misli da ga izbjegavam isl :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2008 18:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
ravnatelj pokreta krunice za obraćenje i mir fra smiljan kožul je jedan od osnivača svećeničkog Marijanskog pokreta u hrvatskoj

svećenici su govorili da treba stvoriti pokret čiji bi cilj bio moliti za duhovni i vjerski preporod našega naroda , obnova ljubavi , vjernosti i mira
također se molilo za rađanje začete djece, za povratak prognanih te obnovu porušenih domova

s tim idejama došli su pred kardinala franju kuharića koji je rekao: to je djelo Duha Svetoga , ja ga podržavam i blagoslivljam...

napravila se molba kapitulu hrvatske feanjevačke provincije svetog ćirila i metoda , koji je u svibnju 1993. s radošću odobrio tu inicijativu, te zatražio da se naprave statuti i pošalje na odobrenje kardinalu kuhariću

u listopadu ( Marijin mjesec!!-op hh) 1993. kard. kzharić je potpisao dekret kojim se uspostavlja Pokret krunice za obraćenje i mir
ot tada do danas pokret je uključen u sva zbivanja Crkve...

u dekretu se govori da treba vjerovati kako je vjerovala Marija , pouzdavati se u Božju providnost , ljubiti Boga kako ga je Marija ljubila jer je to ono što bi trebalo biti glavni cilj pokreta

zalagali su se za osnivanje radia Marija, što je uskoro učinjeno
kao duhovni ravnatelj pokreta prvih 6-7 godina fra smiljan je bio i direktor odnosno voditelj prijatelja radio Marije , a poslije i udruge Radio Marije.

pokret krunice za obraćenje i mir je sveopća udruga koja okuplja štovatelje Blažene Djevice Marije kao najvjernije odvjetnice

u samom pokretu krunice ima 97000 članova koji su se prijavili da će svakodnevno izmoliti krunici ili barem jednu deseticu

naša Majka milosrđa i Kraljica Mira odigrala je veliku ulogu u sudbonosnim vremenima nastajanja slobodne hrvatske
pokret je podijelio stotine tisuća krunica dečkima koji su ustajali i borili se
na trgu bana jelačića svaki dan se molila krunica

kad je 1994 papa Ivan Pavao II došao u hrvatsku snažno smo svjedočili krunicu , tiskali smo plakat s natpisom Milijun krunica za Svetog Oca i stavili na sve crkve u hrvatskoj i BIH
Papa je bio oduševljen tim plakatom

na povratku u vatican rekao je da je zadivljen narodom koji proživljava teške trenutke , akoji je toliko odan Bogu,BDMariji i krunici

fra smiljan je 1984 bio u rimu i evo njegovog svjedočenja:

kada sam ušao u svećenički marijanski pokret mnoge stvari su se promijenile
u to se vrijeme ukazala Gospa u međugorju
u prvom trenutku sam imao sumnje , no kad sam prvi put došao u međugorje vidio sam tolike znakove autentičnog da sam bio apsolutno uvjeren da se Gospa ukazuje ida je to veliki dar Krista Spasitelja našem narodu i našoj Crkvi.

blagopokojni fra janko bubalo je intervjuirao djecu kroz 3 godine ikazanja i pripremi je knjigu Tisuću susreta s Gospom
no udba je zabranila tiskanje te knjige najprije u slav.brodu potom u rijeci
Gospa je u jednom ukazanju tražila da se ta knjiga objavi te da će je prof.fra smiljan u rimu prevesti na talijanski

kada su mu to javili ostao je bez riječi
prevodio je opsežnu knjigu , apomagale su mu franjevke blažene Marije Petković
glavni urednik velike revije Madre di Dio ( Majka Božja) don GABRIEL AMORTH tiskao je pola stranice o međugorju, a za knjigu je rekao da je treba obvazbo tiskati
na žalost, i katol. izdavači u italiji takve su tekstove izbjegavali jer je biskup žanić zabranio da se išta piše o međugorju
prijevod je fra smiljan pokazao don gianu sgrevi, profesoru dogmatike u veroni, suradniku kardinala Ratzingera
preko njega mu je kardinak Ratzinger dao odobrenje da se knjiga može tiskati!
kapucini iz padove su odmah tražili prijevod i knjiga je tiskana već za 2 mjeseca
prvi primjerak poslao je Papi Ivanu Pavlu II.

Nakon toga je fra smiljan obavješten kako je na ukazanju Gospa zahvalila za taj trud oko knjige, poljubila jednu predivnu krunicu i rekla da je fra smiljan preda baš Papi Ivanu Pavlu II!
Preko kardinala Dziwisza , osobnog papinog tajnika , je dogovoren susret na S.Misi
kada je fra smiljan predao krunicu, papa ju je poljubio
čuvao ju je na svom ormariću do kraja svog života
papa mu je tada doslovno rekao: Molimo da svi biskupi jugoslavije spoznaju da je Bog poslao svoju Majku da čovječanstvu širi veliku poruku mira i obraćenja

knjiga 1000 susreta s Gospom bila je šest mjeseci najprodavanija knjiga u italiji
s tom knjigom i Papinim pismom je fra smiljan došau u zagreb kard. kuhariću
kardinal je rekao dA je sramota da je knjiga tiskana na francuskom, engleskom, njemačkom jeziku , a nije tiskana na hrvatskom!!
uskoro je knjiga objavljena i na hrvatskom, za godinu ipol je prodano preko 50 000 primjeraka knjige...

evo samo male poveznice između Svećničkog marijanskog pokreta , Pokreta krunice za mir i fra smiljana kao jednog od najangažiranijih i oba ova vrijedna crkvena pokreta :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2008 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
ja sam bio ,ali sam otprije imao dogovor da idem s tetkom odmah poslije mise na ručak itd
zato se nisam deklarirao , jer bi bilo nepristojno da nekoga odbijem za upoznati ga i popričati poslije mise isl, što mi je obično želja kad upoznam nekog sličnog, a da mu onda kažem odoh ja svojim poslom
nekako mi je bilo glupo i nezgodno :roll:

zato se nisam ivici javio da dolazim, da ne misli da ga izbjegavam isl :twisted:


...eto-ja malo kasnim...
...nisam vidio ovaj post do sada...
...ma nema problema Hrvoje-bit će prilike...
...dolazit ću ja još na Jordanovac...
...ovu subotu nažalost ne mogu-moram raditi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 vel 2008 21:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 stu 2007 19:03
Postovi: 122
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
Ivice, nadam se da si bio u subotu na Jordanovcu, ja sam krunicu i misu pratila putem Radio Marija i bila sam u Duhu sa svima koji su bili tamo, pater Jedvaj nam je veliki blagoslov i pravi Marijin sin, Bogu hvala na njemu!
U pravu si, doista ljudi slabije poznaju pobožnost prvih petaka i prvih subota i nama je dužnost da o tome govorimo i svjedočimo da se ljudi upoznaju s tim duhovnostima i crpe duhovna blaga i milosti koje nam daju Presveto Srce Isusovo i Bezgrešno Srce naše Majke!
Btb Ivice! :grlim te:


...hej Vikice-sorry-tek sam sada ovo vidio...
...malo kasnim-he he-oko mjesec dana... :shock:
Bio sam na Jordanovcu prošlu prvu subotu-i bilo je prekrasno...
Ma svaki put je prelijepo...
Zbilja je pater Izidor prekrasan svećenik...

...BTB Vikice... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 vel 2008 13:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hrvoje, puno ti hvala na ovom tekstu! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 08:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
_Ivica_ napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
ja sam bio ,ali sam otprije imao dogovor da idem s tetkom odmah poslije mise na ručak itd
zato se nisam deklarirao , jer bi bilo nepristojno da nekoga odbijem za upoznati ga i popričati poslije mise isl, što mi je obično želja kad upoznam nekog sličnog, a da mu onda kažem odoh ja svojim poslom
nekako mi je bilo glupo i nezgodno :roll:

zato se nisam ivici javio da dolazim, da ne misli da ga izbjegavam isl :twisted:


...eto-ja malo kasnim...
...nisam vidio ovaj post do sada...
...ma nema problema Hrvoje-bit će prilike...
...dolazit ću ja još na Jordanovac...
...ovu subotu nažalost ne mogu-moram raditi...


Nema problema brate
ja skoro dolazim svake 1. subote, pa jedne ćemo se ubrzo vidjeti i popričati
bit ću sigurno slobodan, neće me tetka opet rezervirat za sebe :D :grlim te: Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 vel 2008 14:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
http://www.exdeo.com/mp3/PaSmiljK.mp3
ups..tko zna ovo staviti u mp3
treba ući u www.exdeo.com,
međugorje
fra smiljan


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr