www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2006 14:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi prijatelji,
zahvaljujem svima koji se uključiše u raspravu,i na doista lijepim razmišljanjima i načinu izričaja o ženi,nadam se da ova tema neće presušiti tako brzo,jer o našim dragim ženama, imamo jako puno pričati,i kroz te životne priče dosta toga naučiti,i vidjeti da žena u Crkvi nije neophodna samo svojom fizičkom prisutnošću,već i u ovakovim raznim prilikama i tišini svojih srdaca djelovati na rast svih nas,čitave Crkve!Žene ovoga svijeta,budite uistinu ono što jeste i što osjećate u svojim srcima,neka se vaša ljepota očituje,ne "u odjeci koju nosi, u njezinoj figuri, ili u načinu na koji se češlja. Ljepota žene mora se vidjeti u njezinim očima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav". :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2006 14:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Danas sam bila na sv. Misi ,kao i obicno uvjek,sam danas je bilo drugacije ,neubicajeno.....jedna ZENA je imala PROPOVIJED,bila sam malo radoznala u pocetku ,ali ocito je bila pripravita za nju,jer vjernici kada su izisli rekli su da su odusevljeni,da je bila prava....
Na mene samu je ostavila veliki,veliki osjecaj,ljubi svoga bliznjega....
Imam iskustvo da nije uvijek tako u zivotu i u praksi,pa mi se posebno dojmila kao da je govorila iz mog srca.....
Mislim da mije dala razmisljanje,koje moram dobro pamtiti i pogledati sta mogu naj bolje da ja ucinim,i na cega da se odlucim.....
U K.Crkvama gdje je mnogo posjeceno sa vjernicima takve se stvari drugacije gledaju,a u onima gdje je vjera spala samo na par starih baka,covjek mora nesto promjeniti i mladez zainteresirati,i privuci na neki nacin ponovno crkvi.....Bog nam bio u pomoci......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2006 18:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..Isus je izabrao 12 apostola...i svećenici nastavljaju taj niz

.a majka mu Marija, ni u jednom apostolu ne bijaše , toliko
svetosti kao u Marije..

.i tako mora biti i danas...

.žene su majke...i one su temelj svake dobre obitelji..
.i one rađaju , između ostalog i dobre svećenike i vjernike..

.one su tako i divne majke kao časne sestre..

..no žene ne mogu biti svećenici..
.jer se onda sve...okreće naopako..

,ne može krug ...biti kvadrat..jer se onda sve u USTROJSTVU..
.izobličuje

.žena= muškarac ... što se tiče vrijednosti
.no svako u svojoj domeni..

mir svima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 lip 2006 19:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ja ni ukojem slucaju nisam za to da zena bude svecenik,ali sam za to da zena moze vise biti ukljucena i sudjelovati u nekim pojedinostima...neka to budu sitnice,pojedine zene imaju isto nadarenosti i zelju za necim sto se teologije tice,u nikom slucaju ne moze svaka zena....
Crkveni zakon.Drzavni zakon su pravili ljudi i u Bibliji vidimo kako se on sa vremenom mjenjao....i danas ovo nase moderno doba nosi i nove probleme,sta bi trebali uciniti sa zemljama gdje nema dovoljno svecenika,sada su i Djakoni trazeni,stranci Djakoni dolaze itekako u misije,svi se bore koliko toliko da opstanu.Evo danas mi je kcerka rekla da ce biti Krscena kuma prijateljici, i Djakon ce da pravi zamjenu.....
Lako je biti ponosan na vjeru i na Katolicku Crkvu gdje su crkve pune,i gdje se masovno ide i vjeruje.....Zapad mlades odreda ne idu i sutra cu totalno da ostanu bez svecenika,i bez vjernika,zato nije ni cudo sto toliko prelaze u druge vjere,recimo Jehovi Svjedoci su toliko porasli a K.C. dozivjela slom na zapadu sa ispisom i vjere...i sta bi oni trebali sada raditi.Mozda ja grijes nasi poglavari to drugacije vide i objasnjavaju,za mene nista ljepse nego kada je crkva puna.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2006 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi moji lijepo zborite,no malo je žena?Žene,djevojke,gdje ste?Zar nema s vaše strane nikakovoga iskustva u župama u kojima živite,djelujete,služite i slavite?Gdje ste uključeni i što je aktivno u vašim župama,to je ono što bi dalo pečat ovoj temi,jer drage moje sestre u Kristu,bez vas se ne može i ne želi,vi ste one koje nama muškarcima morate na neki način biti "svjetiljka" u tami!Molim vas upotpunite ovu temu sa vašim osobnim iskustvima u vašim župama,da vidimo i naučimo,da žena doista drži tri kuta,kako doma svoga ,tako i Crkve naše! :grlim te: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2006 23:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U mojim crkvama žena je jednakopravna u službi s muškarcima, dakle može biti svećenik.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 kol 2006 23:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
U mojim crkvama žena je jednakopravna u službi s muškarcima, dakle može biti svećenik.


U ti Aby imaš i svoje crkve. kull :P
Ne želim da ovo ode u raspravu zašto žene ne mogu biti svećenici, a zašto protestanti misle da mogu.
Uistinu mislim da žene nisu zakinute ni sa čime u Crkvi, čak imaju i jedno predivno poslanje, a to je da budu majke što mi muškarci u doglednoj budučnosti ne možemo biti, ali ko zna, tehnologija je puno uznapredovala.
Pogledajte arnolda švarcenegera u onom filmu kad je rodio, možda je to za stvarno, a i onaj susreti treće vrste ili E.T....uf moram puno meditirat :roll: , a jesam gluposti napisao, nemojte čitat moje postove :lol:
Volim vas sve
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 06:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi moji, stavljam ovdje post uvoda u temu kako sam započeo,da se ne bi razvodnili i razgovarali o stvarima koje su nama RKC sasvim jasne.Molim za strpljenje,pa pročitajte što me zanima i na koje rečenice je stavljena poanta da se o njima diskutira ili svjedoči!Hvala svima koji su dosad sudjelovali u ovoj,za mene vjerujte izuzetno važnoj stvari za čitavu Crkvu! :arrow:

Dragi prijatelji,poštovani kolege i ljudi dobre volje!

Naime već duže vrijeme zaokupiran sam razmišljanjem,da li žene,da žene ovoga našega vremena doista imaju zadovoljavajući prostor u Crkvi,i da li je dostatno kazati kako Crkva prizna dostojanstvo ženi kao kršćanki,i da li je dovoljno govereći kako su žene po pitanju vjere pravi genijalci, bez njih se ne može,a s druge strane se govori,kako im se povjerava dužnost,ali koja potpuno ovisi o Crkvenim vlastima,a znamo svi da su u rukama muških, visokih dostojanstvenika.Evo jedne konkretne činjenice-u Vatikanu jedna jedina žena je uspjela dobiti mjesto podtajnika u jednoj ustanovi Svete Stolice?!Eto,lani je u Rimu održan jedan skup,gdje se analiziralo stanje žena u dokumentima Sabora.I znadete što su primjetili?Primjetili su d a u saborskim dokumentima se premalo govori o ženama a napose u jednom važnom,u Lumen Gentiumu.Iako je nakon toga skupa izdano nekoliko dokumenata koji objašnjavaju ulogu žene u Crkvi,osobno sam mišljenja da je to sve ipak(možda se varam)tek slovo na papiru.Naravno u ovo razmišljanje ne uključujem mogućnost razgovora o ređenju žena-jer o tome imam svoj stav,ali me živo interesira kako se moje sestre u Kristu doista osjećaju,počevši od svoje župne zajednice pa sve šire?Da li vam je dovoljno karizmatično priznanje,ili u svojoj podsvijesti žudite na neki način i za institucionalnim priznanjem,ne mislim po pitanju karijerizma ili rangiranja,već čisto po pitanju izjednačavanja nas muškaraca sa vama ženama?Jer počevši od misijskog,animacijskog i karitativnog dijelovanja,mnogi u samom Vatikanu ističu kako su žene daleko aktivnije od muškaraca,no d a li je to baš tako,da li ste zadovoljni situacijom i ulogom u današnjoj našoj Crkvi?Za kraj razmišljanja reći ću samo kako mnogi kažu,vi ste žene ustrajnije u naviještanju Božje Riječi,te stoga se smatra da vam treba dati više prostora i pomagati vam u vašem radu-da li je to tako i što vi žene,djevojke mislite?Naravno pozivam sve u ovu vrlo važnu temu,jer kako danas stvari stoje,ženama skoro nije ništa bolje negoli u neka druga stara vremena o kojima ne bih sada.Molim sve da se uključite i dadate svoja razmišljanja,pa možda i svi skupa i nešto naučimo jedni od drugih!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 06:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mihael napisao:

U ti Aby imaš i svoje crkve. kull :P

A ti nemaš?! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 11:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
joakim napisao:
Dragi moji, stavljam ovdje post uvoda u temu kako sam započeo,da se ne bi razvodnili i razgovarali o stvarima koje su nama RKC sasvim jasne.Molim za strpljenje,pa pročitajte što me zanima i na koje rečenice je stavljena poanta da se o njima diskutira ili svjedoči!Hvala svima koji su dosad sudjelovali u ovoj,za mene vjerujte izuzetno važnoj stvari za čitavu Crkvu! :arrow:

Dragi prijatelji,poštovani kolege i ljudi dobre volje!

Naime već duže vrijeme zaokupiran sam razmišljanjem,da li žene,da žene ovoga našega vremena doista imaju zadovoljavajući prostor u Crkvi,i da li je dostatno kazati kako Crkva prizna dostojanstvo ženi kao kršćanki,i da li je dovoljno govereći kako su žene po pitanju vjere pravi genijalci, bez njih se ne može,a s druge strane se govori,kako im se povjerava dužnost,ali koja potpuno ovisi o Crkvenim vlastima,a znamo svi da su u rukama muških, visokih dostojanstvenika.Evo jedne konkretne činjenice-u Vatikanu jedna jedina žena je uspjela dobiti mjesto podtajnika u jednoj ustanovi Svete Stolice?!Eto,lani je u Rimu održan jedan skup,gdje se analiziralo stanje žena u dokumentima Sabora.I znadete što su primjetili?Primjetili su d a u saborskim dokumentima se premalo govori o ženama a napose u jednom važnom,u Lumen Gentiumu.Iako je nakon toga skupa izdano nekoliko dokumenata koji objašnjavaju ulogu žene u Crkvi,osobno sam mišljenja da je to sve ipak(možda se varam)tek slovo na papiru.Naravno u ovo razmišljanje ne uključujem mogućnost razgovora o ređenju žena-jer o tome imam svoj stav,ali me živo interesira kako se moje sestre u Kristu doista osjećaju,počevši od svoje župne zajednice pa sve šire?Da li vam je dovoljno karizmatično priznanje,ili u svojoj podsvijesti žudite na neki način i za institucionalnim priznanjem,ne mislim po pitanju karijerizma ili rangiranja,već čisto po pitanju izjednačavanja nas muškaraca sa vama ženama?Jer počevši od misijskog,animacijskog i karitativnog dijelovanja,mnogi u samom Vatikanu ističu kako su žene daleko aktivnije od muškaraca,no d a li je to baš tako,da li ste zadovoljni situacijom i ulogom u današnjoj našoj Crkvi?Za kraj razmišljanja reći ću samo kako mnogi kažu,vi ste žene ustrajnije u naviještanju Božje Riječi,te stoga se smatra da vam treba dati više prostora i pomagati vam u vašem radu-da li je to tako i što vi žene,djevojke mislite?Naravno pozivam sve u ovu vrlo važnu temu,jer kako danas stvari stoje,ženama skoro nije ništa bolje negoli u neka druga stara vremena o kojima ne bih sada.Molim sve da se uključite i dadate svoja razmišljanja,pa možda i svi skupa i nešto naučimo jedni od drugih!


Bogu je milo da musko i zensko zive u ljubavi, a tko to cini ustrajnije, Bog vidi i zna. To je Amen! To je Pocetak i Kraj.
I vaznije je ustrajat u ljubavi (makar i da ti to nitko na svijetu ne prizna), od toga da je ista od te ustrajnosti u ljubavi igdje zapisano i pocasceno od ovog svijeta.
Bio zensko ili musko, nije bitnije jel te netko primjetio u svojoj vjeri i tako odao priznanje, vec je bitnije iznova ljubiti i prastati, ostati ponizan i blag, svjestan Zivog Boga koji sve vidi i sve zna - to je vaznije od icega. Kako ja razumijem Boga, imao ili nemao netko dlake na prsima, vise vrijedi imati Boga na svojoj strani od svih priznanja ovoga svijeta, a mjesto koje netko ima na ovom svijetu, lako je promjenjivo, kratko traje kao zivot i nije uopce ni izdaleka najvaznije. Vazno je ono mjesto u Bozjem kraljevstvu, a ono ovisi o navjestanju Boga svojim zivotom na ovom svijetu, ne trazeci nista, a kamoli kakvo odredjeno mjesto ili priznanje. Onaj najmanji, koji ne trazi nagradu ni placu, pred Bogom postaje veci, bio musko ili zensko. Ili netko misli da ce nekome pred Bogom pomoci sto je zensko odnosno musko? Treba li zenama dati vise mjesta u Crkvi? Treba ljubavi dati vise mjesta u Crkvi, dolazila od zene ili muskarca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr