www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 vel 2006 21:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ne znam dragi prijatelji da li sam na pravom mjestu stavio upis,ako nisam uz ispriku molim modove da stave gdje bi bilo to pogodno kako ne bih narušavao kućni red.No zašto sam pokrenuo ovu temu?Naime kada bilo koji agresor želi porobiti jedan narod, on to čini na tri načina-vojnom polju,gospodarskom i kulturnom.Ovdje da ne duljim puno zadržati ću se kratko na kulturnom te sa jednom zamolbom svima vama na kraju.Imam puno primjera,ali ću s e samo zadržati na dalekovidnici(TV).Ljudi moji pitam se iskreno i s gnušanjem-kako je moguće da skoro svaka druga riječ izgovorena u bilo kojoj emisiji(rijeđe)filmovima(gotovo svakom)bude psovke i imenice kojih s e i mi odrasliji možemo zastidjeti,a kamoli ne naša dječica koja to moraju slušati i gledati?Eto navesti ću samo primjer,zamislite najuspješnijeg hrvatskoga filma "Mi"gotovo svaka "peta" riječ-je psovka!Gospode Bože,umjesto da naši mediji uče našu djecu ljepotu i čistoću hrvatskog jezika,oni ih jednostavno uče -psovati.Vjerujte mi da je tužno i sramotno da vlada daje financijsku potporu ljudima koji snimaju takove filmove koji vlastiti narod uči psovati.No,da dalje ne dužimo vjerujem da mnogi od vas znaju da nažalost dvije "najkatoličkije" države-Hrvatska i Irska su među prvih pet država u vrhu po izričajima gnjusnih psovki!Da,nažalost mnogi će se od vas sigurno uhvatit za glavu,no to je činjenica!I sada moja zamolba s početka svima vama koji na chatu molite,jer danas sam malo pogledao pa vidjeh da se spremate,molim vas uključite našu Domovinu,sve ljude u njoj da se ako se već ne može iskorijeniti,da se bar ublaži,jer narod koji psuje i vrijeđa svojega Stvoritelja,nema i neće imati blagoslova,a bez njega bolje i da nas nema!Stoga molim da se uvijek sjetite i preporučite u molitve sve psovače i da ih Bog u svojoj velikoj ljubavi što prije obrati i podari blagoslov kako njima tako i nama svima,a napose vama koji ćete to vjerujem činiti!Ispričavam s e na dugom upisu,ali ponijelo me pa me tako i shvatite! :!: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 ožu 2006 13:27 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zlo ulazi na mala vrata....
psovkom ih otvori i odškrine....pa dalje nastavlja rovariti po duši...
i tu i je najveća zabluda zloga....polako...skoro nevidljivo nas omata svojom mrežom...sve dok više ne možemo mrdnuti a onda tražimo spas u Bogu...
no eto sva sreća što je milostiv i dobar....

u kolike nas sve zablude lukavac uvodi....
samo joakime nemoj se tako žestiti na to....
budi sretan i reci Bogu hvala što nije pred tebe stavljeno to iskušenje i kušnja....moli se za te ljude....jako se moli za njih....

poznajem jedne divne ljude (malo su stariji)...imali su kćer mojih godina koja je umrla od leukemije a ostavila za sobom dijete od par mjeseci tad....vrlo rado će pomoći svima....pogotovo suprug...
no supruga je malo zagriženija osoba kojoj je teško ugoditi....
no da ne duljim.....vrlo često skoro stalno im je psovka na Boga....i često znaju protiv nekih ljudi pričati .....
pokušavala sam im reći da im nije Bog kriv za njihove nedaće i znali smo i pričati o tome....(oni tvrde da im Bog nije ništa dobro dao i da imaju pravo se ljutiti na Njega)...i nije pomoglo...
pa sam onda svaki put kad bih čula psovku molila Boga u sebi da im oprosti i blagoslivljala Boga ....
eto nekako ne volim više otići kod njih jer je to već ukorijenjeneo u njima jako...a volim ih i dragi su mi...
i oni me stalno pozivaju...i već se i ljute što me nema tako dugo....
no nekako mi nije ugodno to sve slušati....
no eto ja mislim da oni ne znaju što čine...i jako mi ih je žao....
ali kako pomoći ljudima u tim situacijama....
možda je Bog poslao mene da im pomognem a ja sam odustala i ne znam kako...
žao mi je takvih ljudi....u biti dobri a eto...muče se bez razloga....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2006 16:31 
Kad sam zadnji put isao prema Medugorju vidio sam znak "Molim Vas ne psujete!". To me toliko dojmilo, nije me dojmio znak kao znak, nego vise "potreba" da se taj znak postavi.

Duze vremena ne zivim u HR, i nisam imao "uvid" koliko se u HR danas psuje. Znao sam da se "poprilicno" psuje ali za kratko vijeme mog posjeta sam se uvjerio kako se i gnusno psuje.

Pridruzujem se prijedlogu joakima i preporucimo sve psovace u svojim molitvama da ih Duh Sveti rasvijetli.

Kako je rekao jedan od nasih svecenika, "Ako molitvom mjenjamo, zamislite samo koliko i u kom smijeru mjenjate psovkom!"

svako dobro

mijo


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ožu 2006 16:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2006 09:53
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Psovka je govor pakla.
Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ožu 2006 19:36 
Eta,
nije Amen, treba se boriti protiv zla, ustrajati i pobjediti ga i onda zahvaliti sa: Amen!

mijo


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ožu 2006 13:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2006 09:53
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prihvaćam ispravak netočnog navoda!
Amen! (znači: Tako je!)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2006 23:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
danas sam cuo jednog covjeka kako huli Duha. Prvi put u zivotu cuo sam takvu grozotu. :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2006 15:36 
grozno..i sama pomislao na to mi je grozna.....nemam riječi


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2006 16:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
dominik napisao:
danas sam cuo jednog covjeka kako huli Duha. Prvi put u zivotu cuo sam takvu grozotu. :twisted:


Za hulu protiv Duha Svetoga Isus je rekao da se neće oprostiti nikada, ni na ovom ni u budućem svijetu (usp. Mt 12, 31-32).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2006 08:15 
U Knjizi Levitskog zakonika piše: "Tko god opsuje Boga svoga neka snosi svoju odgovornost; tko izgovori hulu na ime Jahvino neka se smakne - neka ga sva zajednica kamenuje!" (24, 15-16) Kad bi danas vrijedio ovaj zakon, onda bi na svijetu, bilo manje psovača, ali i ljudi bi bilo puno, manje!No da li nažalost ili ne,u današnje vrijeme nema više tih kazni na zemlji,ali trebamo upregnuti sve svoje sile i nastojati sve te psovke već ovdje na zemlji dok ne stignu do "neba"poništiti svojim molitvama i djelima ljubavi!Molimo za obraćenje svakoga psovača i djelujmo na njih!


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr