www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 22 kol 2008 11:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Devetnica Presvetom Licu Isusovom


Uvodna Molitva:

Obozavanja vriedno Lice moga nadasve ljubljenog Isusa, pozdravljam Te svim silama moje duse i najponiznije Te molim, stvori u nama ponovo sliku Bozju.

Cisto srce stvori mi Boze,pravi duh obnovi u meni,ne odbaci me od Svoga Svetoga Lica.

Pozivam sve Andele i Svete na Nebu, sve Andjele cuvare i siromasne duse u cistilistu,da zajedno sa mnom mole ovu devetnicu, sjedinjujuci nase molitve i zrtvama i svim zaslugama cijeloga zivota, patnji i smrti Isusa i marije, svih mucenika i svetih. Vjecni Oce, sjedinjujem se takoder sa Njihovom ljubavlju i ponzniscu, kako bi sve bilo na Tvoju najvecu slavu i cast, za sve nevolje koje progone Tvoju Svetu Crkvu, u naknadu za sve grijehe i sablazni odsutnosti strahopostovanja prema Tebi, za poscenje Tvojih svecenika i redovnika, za zrtvujuce pokornicke duse, za sve zatvorenike i bolesne, za obracenje gresnika i milost za koju te u ovoj devetnici molim/reci svoju potrebu/.



PRVI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvije srdzbe, oprostenje mojih grijeha i spasenje moje duse, kako bi jednog dana mogla doci u Vjecnu domovinu i gledati Presveto Lice svojega Otkupitelja. AMEN
Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, spasi dusu moju.


KRUNICA PRESVETOM LICU ISUSOVOM

Moli se Gospinu krunicu,

DESETICE KRUNICE:

1. CIJE JE SVETO LICE OBLIVENO STRASNIM KRVAVIM ZNOJEM

2. CIJE JE SVETO LICE STRASNO IZUDARANO

3. CIJE JE SVETO LICE TRNJEM DUBOKO IZRANJENO

4. CIJE JE SVETO UMIRUCE LICE KLONULO NA KRIZU

5. CIJE JE SVETO LICE PRI USKRSNUCU PROSLAVLJENO

Na svako veliko Zrno moli se:


O MOJ ISUSE OPROSTI NAM NASE GRIJEHE; OCUVAJ NAS OD PAKLENOGA OGNJA I DOVEDI U RAJ SVE DUSE A OSOBITO ONE KOJIMA JE NAJPOTERBNIJE TVOJE MILOSRDE. AMEN.


LITANIJE PRESVETOM LICU ISUSOVU

Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, cuj nas!
Kriste, uslisi nas!

Oce nebeski Boze, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta Boze,smiluj nam se!
Duse Sveti Boze,smiluj nam se!
Sveto Trojstvo, jedan Boze, smiluj nam se!

Sveto Lice, Sina zivoga Boga, pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, Isusa Krista,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, nasega Otkupitelja,rodena od Presvete Djevice Marije,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, ogledalo Bozijeg velicanstva,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, sto ga Andeli uvijek zele gledati,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, najlijepsega medu ljudskom djecom,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, sjanije od sunca,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, obliveno krvavim znojem,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, ponizeno izdajnickim poljupcem,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, nemilosrdno udarano zausnicama,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, svetogrdno popljuvano,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, razderano ubodima trnja,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, osramoceno pogrdama,pogledaj nas i smiluj nam se!
Sveto Lice, zestoko udarano trstikom,
Sveto Lice, pokriveno smrdljivom krpom
Sveto Lice, zaliveno suzama,
Sveto Lice, opsovano, pogrdeno i vrijedano mnogim pogrdama,
Sveto Lice, zamrljano krvlju,
Sveto Lice, zlostavljeno na sve nacine,
Sveto Lice, utisnito na koprenu sv. Veronike,
Sveto Lice, u smrti Isusovoj na krizu klonulo,
Sveto Lice, Isusovo cudesno sjajno na sv. Platnu,
Sveto Lice, radosti i naslado nebeskoga dvora,
Sveto Lice, okrepo pravednika na zemlji,
Sveto Lice, utjeho ucviljenih,
Sveto Lice, uzore svih kreposti,
Sveto Lice, slasti vjernih dusa,
Sveto Lice, ufanje gresnika,

Jaganjce Bozij, koji oduzimas grijehe svijeta,
Oprosti nam, Gospodine!
Jaganjce Bozij, koji oduzimas grijehe svijeta,
Uslisi nas, Gospodine!
Jaganjce Bozij, koji oduzimas grijehe svijeta,
Smiluj nam se, Gospodine!

R. Pokazi nam svoje Lice,svake ljubavi dostojni Otkupitelju!
O. I bit cemo spaseni!

Pomolimo se! Isuse, moj Otkupitelju, pozravljam Te, klanjam Ti se i ljubim Te,ponovo pogrdivanog bogopsovkama. Prikazujem Ti po prezalosnom i Bezgrjesnom Srcu Tvoje Bozanske Majke klanjanje svih Andele i svih svetaca kao miomirisnu zrtvu i ponizno Te molim da snagom svoga Svetoga Lica uspostavis i obnovis Svoju sliku u meni koja je iznakezena nasim grijesima! AMEN!

Vjecni Oce, prikazujem Ti po precistim rukama Bezgrijesne Djevice, svakoga klanjanja predostojno Lice Tvojega ljubljenoga Sina kao naknadu za psovke protiv Tvojega Svetoga Imena i za obracenje bijednih gresnika! AMEN!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 11:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DRUGI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe,da svojom miloscu operes lice moje duse, ocisti od svih gresnih mrlja i vratis joj onu lijepotu koju je zadobila na krstenju. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, moli za mene!

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
TRECI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za Sv. Crkvu, da ulijes svoga Duha ljubavi u srca svih krscana, kako bi smo svi bili jedno srce i jedna dusa, za nase Biskupe, Svecenike, Redovnike i Redovnice, a posebno za Zupnika u mojoj Zupi,da ih sve svakodnevno basipas svojim darovima i mirom. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, izmoli Crkvi svete Svecenike.

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
CETVRTI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za Najveceg pastira Crkve i Namjesnika Kristovog na zemlji mogao dostojno predstavljati i jednom sa njemu povjerenim stadom doci do Vjecnoga zivota. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, Sacuvaj Sv. Oca Papu o njegovih neprijatelja,blagoslovi njegove napore i ispuni njegove zelje i molitve.

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 11:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
PET DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za svakoga pojedinog gresnika koji zivi u smrtnome grijehu u mome domu, mom grdu,mojoj Zupi, mojoj domovini a posebno za posvecenje mladezi. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, ibavi sve duse koje srljaju u pakao.

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 11:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
SESTI DAN

Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za sve one koji su progonjeni, za posvecenje moje vjere, nade i ljubavi, te procvat vjere u mojoj obitelji, mom grdau, mojoj Zupi i mojoj Domovini. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, pohiti u pomoc onima koji Te zazivaju.

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu




SEDMI DAN


Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, za spasenje mnogih dusa, kao zadovoljstinu za toliku psovku u narode, zahladjenje ljubavi u stovanju Majke Marije, njihovu nezahvalnost i ravnodusnost te bezvredjivanje Sv. Krunice. AMEN.

Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, moli za gresnike.

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu




OSMI DANOSMI DAN


Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe, kao rijeci zahvale za sve primljene milosti i dobrocinstva, za moje bliznje, za sve Svecenike, Redovnike i Redovnice i sve moje Prijatelje, koji su samnom ostajali u radosti i patnjui. AMEN.


Marijo Majko koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, moli za njih i izmoli im potrebnu milost.

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu





DEVETI DAN


Vjecni Oce, zrtvujem Ti obozavanja vrijedno Lice Tvoga preljubljenoga Sina, na slavu i hvalu Tvoga svetoga Imena, za ublazavanje Tvoje srdzbe,za duse u cistilistu, moje pokojne, roditelje, svu moju rodbinu, biskupe, svecenike, i sve redovnicke duse,a posebno one duse koje su za vrijeme svoga zemaljskog zivota stovale Presveto Lice Isusovo.

Posebno Te molim za dusu/reci ime duse. AMEN.

Marijo Majko i izbaviteljice dusa iz Cistilista, koja s milinom gledas i ljubis Sveto Lice svoga Sina, izbavi duse iz cistilisnih muka.

Sada se izmoli krunica i litanije Presvetom Licu Isusovu



ZVRSNA MOLITVA

Ljubljena moja Majko Marijo, koja toliko ljubis Sv. Lice svoga Sina,moja se dusa napaja nebeskim sjajem kada je Ti, o Majko, dotices.
Molim Te,drzi me daleko od svih napasti i grijeha, oslobodi me od svega zla koje se jos nalazi u tamnim dubinama moga bica.
Dopusti mi udisati zrak cistoce,dobrote i vrlina, pomozi mi napustiti svijet i njegove radosti, te daj da danasnji dan i cijeli svoj zivot zivim na slavu Sv. Lica Isusovog, po volji Nebeskoga Oca i na slavu Tvoga Precistog Srca.
AMEN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 15:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molitva pred Slikom Svetoga Lica Isusovog


Kajem se za sve grijehe moga zivota, milijardu i milijun puta zazivam Milosrde moga Isusa. Milosrde moga Isusa za svakog gresnika i umiruceg do kraja svijeta. Milijardu i milijun puta zrtvujem i prikazujem Vjecnom Ocu Lice svoga Otkupitelja i Krvave Suze Nebeske Majke za svakog pojedinog gresnika i umiruceg do kraja svijeta i prekrivam ih Predrogocijenom Krvlju i Precistim Srcem Marijinim,sa Njenim Krvavim Suzama, kako ljuti neprijatelj ne bi imao vlast nad njima. AMEN.

Gospodine, Ti ih mozes spasiti! (3x)
Precisto Srce Marijino, budi moje spasenje nase i spasenje cijeloga svijeta! (3x)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 18:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DRUGA MOLITVA PRED SLIKOM PREVETOGA LICA ISUSOVOG


O Gospodine Isuse Kriste,molim Te u ime one ogromne radosti koju je tvoja Majka osjecala kada Te ugledala nakon Tvoga Slavnog Uskrsnuca, rasvijetli me darovima Duha Svetoga, da postanem dostojan, svo vrijeme moga zivota, sve dane i sate provesti onako kako Ti to po svojoj Svetoj Volji zelis, Ti kojki zivis i kraljujes u sve vjeke vjekova. AMEN.

(ovisno od ucestalosti ove molitve, moguce je zadobiti oprostenje od 80 godina)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 kol 2008 10:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
MALA KRUNICA PRESVETOM LICU ISUSOVOM


Umjesto <Vjerovanja> moli se:

Sveti Boze,Sveti jaki Boze, Sveti besmrtni Boze, smiluj se nam i cijelome svijetu!
Gospodine pokazi nam svoje Sveto Lice i bit cemo Sapseni!


Na veliko zrno moli se:

Nebeski Oce, zrtvujem ti beskrajne zasluge i boli Presvetoga Lica Isusova, njegovu Presvetu Krv, njegove Rane i krvave Suze, na Tvoju veliku slavu i za ozdravljenje nasih dusa. AMEN.


Na svako malo zrno se moli:


NA PRVU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo, ranama pokriveno smiluj nam se; Vapijemo Ti!


NA DRUGU DESETICU

Sveto Lice Isusovo, krvlju obliveno; Smiluje se nama, Vapijemo Ti!


NA TRECU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo u beskrajnoj ljubavi,gorkim suzama obliveno; Smiluj nam se, Vapijemo Ti!


NA CETVRTU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo,pogrdeno i izrugivano; Smiluj nam se, Vapijemo Ti!


NA PETU DESETICU MOLI SE:

Sveto Lice Isusovo, koje si trpeci i suteci podnjelo strasne boli; Smiluj nam se, Vapijemo Ti!


ZAVRSNA MOLITVA:

O Presveto Lice Isusovo, Ranama i Krvlju izobliceno, najlijepse otkrivenje Bozije ljubavi i Milosrda, zelimo ti kroz Zalosno i Neokaljano Srce Marijino prikazati sve pokore i zrtve,za sve uvrede koje su Tebi ucinjene.

Molimo Te, daj nam Milost da sve Patnje i zivotne Krizeve strpljivo i s Ljubavlju podnosimo, te ih ujedinjujemo sa Tvojom beskrajnom zrtvom, i prikazujemo Nebeskom Ocu kao zadovoljstinu za Spasenje dusa.

Dopusti nam, Gospodine, da mi koji danas Tvoje bolno i Sveto Lice castimo, jednom u Nebu Tvoje Premilo Lice gledamo i Tebe sa Marijom Tvojom Presvetom Majkom, svim Andjelima i Svetima vjecno slavimo. AMEN.

Sada izmoli Litanije Presvetom Livu Isusovom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr