www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 kol 2008 06:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Imam jedno pitanje?

Prema karizmaticima imam pozitivan stav. I trudim se da razumijem, i da se pustim Duhu Svetom da me vodi i uci kroz karizmatike ili kroz druge ljude dobre volje, sve je to jedno. Jedan je Cilj.

U mojoj okolini imam jednu baku koja okuplja ljude na molitvu i tvrdi da govori u jezicima. U pocetku sam imala stav da je baka dobro ide a i vodi druge karizmatski putem. Moja sumljicavost je dobrano zapocela kad sam vidjela da djeca ljudi koji idu kod nje dozivljavaju smrt ili teske napade straha.

E sada se ja mislim, to sto ona govori u jezicima je li to slavljenje Boga ili ,Boze mi oprosti, huljenja na Boga.

Kako znati sto je pravo? Isus je rekao kako prepoznati prave ili lazne proroke:"Poznat cete ih po njihovim plodovima?"

U mom ne znanju sta su i tko su karizmatici, trazi savjet od vas dobri ljudi. treba li se kloniti babe????

Blagoslov i svako dobro svima vama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 07:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I lud bi shvatio da neka baba sigurno nije pravi prorok čoviće.

Kloni se babe jer je lažan prorok.

Ima ovaj super interview sa svjetskim exorcistom Dr. Rufus Pereirom, koji dole pri dnu govori o lažnim prorocima i ljudima koji polažu ruke na druge.


http://www.blog.hr/print/id/1622603188/iskustva-jednog-egzorcista.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 07:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo što kaže velečasni Zlatko Sudac:
"Dar jezika ima dvije ili tri grupe. Jedna je da osoba nije nikada učila znani jezik,ali je u mogućnosti govoriti taj jezik.
Druga je da osoba može govoriti stari, zaboravljeni hebrejski, aramejski ili drugi stari semitski jezik.
I treći dar je tzv. brbljanje, kada osoba kroz Božju milost može govoriti tzv. anđeoski jezik. Ovaj dar se spominje u Svetom pismu.
Moramo biti vrlo oprezni s ovim darom zato što zlodusi također mogu koristiti dar jezika. Jednom je bila grupa ljudi koji su molili u jezicima i to je snimljeno na kazetu. Osoba koja je imala dar tumačenja jezika je shvatila da su sve to bila prokletstva - huljenja i psovke protiv Boga.

Na pedesetnicu, kada su aspostoli govorili u različitim jezicima, jedan je govorio a svi ostali su razumjeli što govori. Kod nas, na našim molitvenim skupovima, često se dogodi da svi govore (u jezicima) i nitko ne razumije. Moje je iskustvo ovakvo: onaj koji ima dar jezika i osjeća čistoću u svom srcu, potrebu da slavi Boga sa ovim darom trebao bi moliti na glas. Ali ako u tom trenutku osoba koja ima dar razumijevanja jezika ne pristupi, onda taj dar u tom trenutku nije dan za izgradnju zajednice, nego za osobnu izgradnju te osobe. Tada preporučujem da ta osoba moli tiho za sebe. Svaki dar koji imamo nije dan za pojedinu osobu, već za ostale, za zajednicu", tumači vlč. Sudac.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 07:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pitanje je bilo što mislimo o Karizmatskim pokretima, grupama, zajednicama. Za mene je godina dana u zajednici Obnove Duha Svetoga
bila odskočna daska. Grupa je bila vođena od strane svečenika i sastajali smo se u Crkvi Srca Isusova u Bologni. Ipak to nije bila moja duhovnost i moj duhovni put. Nismo svi isti važno je da neidemo krivim putem i da svatko traži od Boga da mu pokaže duhovni put.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 08:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nemoj se previše opterećivati..trudi se biti ISKREN i JEDNOSTAVAN u svom odnosu prema Bogu..traži mudrost i Razum od DuhaSv.
Stvarno shvatiti ćeš sve nedoumice i prepoznat ćeš lako sve plodove vrlo brzo..
Što se tiče te babe;Bila ona Lažnjak ili Ne šta ti ona treba?(općenito,..a kako je reko mario22;Vidi se odmah da je mutna)
Mislim najveća stvar na ovom svijetu je Sv.Pričest,..ne trči za osobama
Mi vjerujemo u Isusa Krista a ne u Petra,Pavla,Linića,Sudca..
No nemoj me ni krivo shvatit;Njih Voli radi Krista,znači kako je rekla
mrs.Sper Svi ostali bilo Karizmatici Apostoli Sveci Proroci su ti odskočna daska ili trajna pomoćna pratnja na putu prema Isusu..kužiš
Karizmatizam je dobar kao sredstvo ali nikako ne smije biti smisao
Jer Znam šta govorim bio sam i vidio;Mnogi ulete(nisu svi) u neku zajednicu i "začas postanu" Sveti,puste sidra i ukopaju se misle da je to smisao..Pa onda Slave i plješću,trče za darovima i karizmama,
A SvPavao u NZ kaže Kad bi imao sve darove a ljubavi nemam;Ništa sam
Osim toga i Isus kaže Po Plodovima...znači plodovi i kreposti su bitni,karizme služe da pomogneš drugome..
Isus priča i o onima koji su u njegove ime liječili,prorokovali,itd..a ne poznaju ga;Niti će On njih poznavati!!
I još jedno upozorenje;ako i jesi u nekoj zajednici;Nikad nemoj pustit da netko manipulira tvojom savješću i nameće ti krivicu i uvjete(Znam;Doživio sam)
To Nitko nema pravo;Ti imaš svoju savjest,i ljude možeš malko i detektirat po ovome;Oni koji ti pokušavaju pomoći i sve da izadje na dobro Oni Ne idu silom,već blago ti pokušavaju dati savjet
Oni koji hoće svoje interese tebi nametati;zaplašuju,idu silom,postavljaju ultimatume i nameću krivicu..
UUHHH koliki Post
Imam još To da ne treba uvijek poslušavat spiku;Nama je lijepo,Treba biti radostan,Slavimo pjevajmo,plješćimo..itd(to sam isto doživljavao kad si u njavećoj krizi Ti Neki dolaze sa Nekom "zanesenom srećom" i guraju te u pjesmu,euforiju a tebi nije do toga;(Ja onda na to velim;Što mislite Da li je Isus na posljednjoj večeri pjevao,skakao od radosti..a u Getsemaniju bio u nekoj Euforiji???
Ili je ipak bio u Tjeskobi i Smrtnoj Žalosti..
Mi vjerujemo u Suosjećajnog Isusa i prezrenog..Tako da i mi kad smo tužni ili tjeskobni On je s nama..Molitva je važna,a to znaš i sam..Nikako ne neke euforične manifestacije..
Bog Nas sve zaštitio i blagoslovio.amen
Liepi pozdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 08:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Veki , Kresho ti je dao divan odgovor. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 09:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da kresho je sve rekao... ljudi se previše zanašaju pa se pogube u realnosti.
Osim toga pogotovo potpisujem ovo
Citat:
I još jedno upozorenje;ako i jesi u nekoj zajednici;Nikad nemoj pustit da netko manipulira tvojom savješću i nameće ti krivicu i uvjete



Iako je volim karizmatski način slavljenja, osobno ne bih nikada bila dio nečega, zajednice ili čega već, koja nema svog duhovnika-svečenika. Znači samo uz osobu koja je za to da tako kažem "stručna".
Tako da od babe- "put pod noge"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 09:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Jednom sam bila na seminaru poznatog svećenika karizmatika... I kad je počela molitva u jezicima...
..Gotovo cijela crkva je govorila u jezicima..Osim nas nekoliko...
..Bila sam tad dosta čista srca (ispovijed, puno molitve) i znam da nije bilo u meni nimalo odbojnosti prema Bogu, prema molitvi, ljubila sam Boga svim srcem tad i otvorena srca došla na taj seminar...Dakle, gotovo sam sigurna da mi Zli nije mogao pristupiti...
...Ali kad sam čula kraj sebe neke starije žene kako "mole u jezicima"...jeza je prošla kroz mene...Prava jeza... Iako ih nisam razumjela što govore, i danas se usuđujem pomisliti da to i nije bila neka molitva niti hvalospjev Bogu...
..Kad sam se okrenula da vidim od koga me to toliko hvata jeza - to je bila neka baka koja je nešto vrlo brzo i nimalo milozvučno brbljala i onako usput je svog unuka (mislim da je imao neke psihičke probleme, ali ne mogu to ocijeniti na temelju jednog pogleda) gotovo agresivno nagovarala: Ajde i ti, ajde i ti!!! :shock:
..I tako su te bake brbljale nešto potpuno nerazumljivo, ali u meni je izazivalo neku jezu i osjećaj da je Zlo u blizini...
Tako da sam jako sumnjičava prema daru jezika.

No, kad sam isto tako ponekad čula neke druge ljude moliti i pjevati u jezicima - tad sam itekako osjetila, iako ne razumjeh nijednu riječ, da nam je Bog blizu i da je to što oni govore sigurno slavljenje Boga ili neka molitva puna Ljubavi...

Treba biti oprezan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: :))
PostPostano: 29 kol 2008 10:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se sjećam još valjda pred kraj 2002. i poč. 2003 sam imao priliku po prvi puta doći na jedan susret...Ma ne treba se jeziti od ljudi niti sablažnjavati,..to isto može biti kušnja za tebe;Koliko se pouzdajes u Božju zaštitu i providnost..Jer nisi slučajno se sreo s tim..
Sjećam se samo jednog ja sam cijelo vrijeme samo imao jednu misao:
Bože jesu li ovi od Tebe ili neki pogani..ako su od Tebe onda No Problem
a ako nisu onda me zaštiti..
Ne treba se bojati niti likova niti manifestacija niti darova jezika..
(sve to postoji s Božjim dopuštenjem..al Ti to moraš upotrijebit za izgradnju)
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2008 10:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 kol 2008 10:49
Postovi: 28
Lokacija: U Gospodnjem zagrljaju
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ela bredi napisao:
...Ali kad sam čula kraj sebe neke starije žene kako "mole u jezicima"...jeza je prošla kroz mene...Prava jeza... Iako ih nisam razumjela što govore, i danas se usuđujem pomisliti da to i nije bila neka molitva niti hvalospjev Bogu...
..I tako su te bake brbljale nešto potpuno nerazumljivo, ali u meni je izazivalo neku jezu i osjećaj da je Zlo u blizini...
__________________
No, kad sam isto tako ponekad čula neke druge ljude moliti i pjevati u jezicima - tad sam itekako osjetila, iako ne razumjeh nijednu riječ, da nam je Bog blizu i da je to što oni govore sigurno slavljenje Boga ili neka molitva puna Ljubavi...


Eto ti pravi karizmatski dar razlikovanja duhova! :wink: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr